• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تب کونگو

• شروع کننده موضوع

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
ﭘﺎﺳﺦ : ﺗﺐ ﮐﻮﻧﮕﻮ

وزارت بهدات توضیح داروهای ضدکک در مناطق روستایی داره و احتمالا در روزای آینده ی ارسال گروه های مختلف بهداشتی به مناطق روستایی و نمونه گیریو و ایجاد حموم ضد کک برای دام انجام میدن،
درسته خیلی خطرناکه و همونطور که گفته هم سری میکشه هم درمان نداره اما با رعایت درست ترسی هم نداره،الکی نگران نشو
کشتارگاه ها هم احتمالا به رعایت یه سری قوانین ملزم میشن یا ضبح ماشینی راه میوفته و فک کنم کشتارگاه مرکزی مشهدم تعطیل شده فعلا

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : تب کونگو

بچه ها دیشب نگران شدم خیلی بعد زنگ زدم با داییم حرفیدم
گفتش که نباید زیاد نگران باشید... چن سال پیش هم دوباره شیوع پیدا کرده بود اما زیاد اتفاقای خیلی بدی نیفتاد
اون موقع تو کردستان 8 نفر مشکوک بودن که یکیش فقط مبتلا بوده و اون هم خوب شده
بعدش گفتن زیاد نباید بترسید چون کسی که این بیماری رو بگیره تو بیمارستان قرنطینه می کنن...که خطر ابتلای کادر بیمارستان کم بشه... واسه مردم عادی هم زیاد خطر ندارن این بیمارا

خلا3 سعی کنید بسی مواظب خودتون باشید

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

بچه ها خبری از استان های خودتون ندارین ؟ موارد گزارش شده توی چند تا استانه ؟

× شنیدم توی تهران هم گزارش شده ... کسی از صحتش خبر داره ؟

• شروع کننده موضوع

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
ﭘﺎﺳﺦ : ﺗﺐ ﮐﻮﻧﮕﻮ

من دیروز خوندم گونه ی کنه ی ناقل مورد نظرمون در صورت ابتلا تمام مراحل تکامل ویروس رو به همراه داره و حتی از تریق تخم به نسل بعد انتقال میده
در ضمن منم شنیدم بیماری جدیدی نیست و قبلا شیوع داشته و ضبح کننده مواظب باشه و یکم احتیاط مشکلی پیش نمیادش و این بزرگ سازی امسال ممکنه برای کنترل غیرمستقیم قیمت گوشت قرمز باشه،حالا نمیدونم منم :-??

elnaz.A

النــاز
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

توی همه سایتایی که راجع بهش نوشتن گفتن که حتی تو تهرانم گزارش شده اما امروز تو شبکه خبر میگفت که فقط تو سیستان و مشهد و کرمان گزارش شده که بیشترینش تو سیستان بوده! حتی اصفهانم که نوشتند بعد سیستان بیشترین گزارش داشته اصلا گزارش نداشته تا الان!
:-??
بیشترین کشته رو هم سیستان داشته بعد یه پنج شیش تایی هم تو مشهد گزارش شده
من نمیدونما ولی حتی میگفت که با مصرف گوشت و لبنیاتم منتقل نمیشه و بیشتر اونایی که تو کشتارگاه ها هستن در خطرن نه بقیه...

+ ما دیروز اصفهان بودیم رفته بودیم کشتارگاه و بعدش پیش عشایرش حتی از وجود همچین مریضی ای خبر نداشتن چه برسه به اینکه بخوان رعایت کنن!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از الناز! :
توی همه سایتایی که راجع بهش نوشتن گفتن که حتی تو تهرانم گزارش شده اما امروز تو شبکه خبر میگفت که فقط تو سیستان و مشهد و کرمان گزارش شده که بیشترینش تو سیستان بوده! حتی اصفهانم که نوشتند بعد سیستان بیشترین گزارش داشته اصلا گزارش نداشته تا الان!
:-??
بیشترین کشته رو هم سیستان داشته بعد یه پنج شیش تایی هم تو مشهد گزارش شده
بله تهرانم گزارش شده ، البته موردی رو که من خبر دارم به این صورت بوده که صرفا برای درمان اومده بوده تهران که متاسفانه فوت هم می کنن .
راجع به رسانه ها هم باید بگم که ، راجع به این مورد خاص نمیدونم چرا خیلی علاقه به اطلاع رسانی ندارن ، حتی برنامه هایی هم که می خوان راجع به تب کنگو بزارن ، به اسم ِ " تب گنگو" نمیزارن توی تلویزیون . مثلا میزارن " بررسی بیماری های عفونی ِ تابستان" ؛ کلا نمی دونم چرا اما میخوان موضوع خیلی جدی گرفته نشه .
من نمیدونما ولی حتی میگفت که با مصرف گوشت و لبنیاتم منتقل نمیشه و بیشتر اونایی که تو کشتارگاه ها هستن در خطرن نه بقیه...

+ ما دیروز اصفهان بودیم رفته بودیم کشتارگاه و بعدش پیش عشایرش حتی از وجود همچین مریضی ای خبر نداشتن چه برسه به اینکه بخوان رعایت کنن!
همین طوره ! تماس با گوشت آلوده و تماس با حیوانات آلوده بیشترین راه انتقال بیماری هست ، تا الآنم موردی که صرفا برای تماس با گوشت آلوده باشه ، گزارش نشده ، اکثر کارگران دامداری ها و کشتارگاه و اینا بودن .

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

تو مشهد خيلى شايع شده...حتى نذر كردن گوشت گوسفند ممنوع شده...منم شنيدم درمان قطعى نداره(اخرش مرگه)

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ❤I d a❤ :
تو مشهد خيلى شايع شده...حتى نذر كردن گوشت گوسفند ممنوع شده...منم شنيدم درمان قطعى نداره(اخرش مرگه)
نه همیشه طرف نمیمیره خیلی از موارد بوده ک طرف زنده مونده و به زندگی عادی برگشته فقط گاهی باید بره برای چکاپ ک ویروس فعال نشده باشه

بالا