• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار زن در خارج از خانه

نظر شما راجع به کار همسرتان در خارج از خانه چیست ؟ ( لطفا آقا پسرا فقط )

• در هر صورت راضی ام و مشکلی ندارم .

رای‌ها: 55 50.9%
  • در هر صورت مخالف ام .

رای‌ها: 6 5.6%
  • در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد .

رای‌ها: 31 28.7%
  • در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه ه

رای‌ها: 16 14.8%

• رای‌دهندگان
    108

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : کار زن در خارج از خانه

ببين ليمو راستش اين که از نقل قولي که کردي چيزي نفهميدم سخ بود خو...
بعد بيا از اين زاويه نگاه کنيم. يکي از تفاوت هاي مهم انسان و حيوان بي نهايت طلبي انسانه! انسان نياز داره يه انگيزه اي برا زندگي خودش پيدا کنه. يه انگيره اي برا تلاشي که داره مي کنه! اين انگيزه رو کار کردن به زن مي ده. آدم تو زندگي نياز داره به حس نياز به ترقي. حالا سوال من اينه آيا اين حسو خونه به آدم مي ده؟ ترقي به چي؟ به اين که به کجا برسي؟ يه زني که زندگيش تو خونه خلاصه مي شه به کدوم يک از اينا مي رسه؟ آشپز خوبي بشه! خونه داريش معروف بشه بعدش که چي؟ اينا دغدغه ها ي خيگي قديمي و دور افتاده اي نيس واسه يه زن که توانايي اينو داره پا به پاي يه مرد و حتي بيشتر کار کنه؟

• لایک
امتیازات: n.a

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

هم لیمو داره تند میره هم شما ها.
توجه کنید کشور ما یک کشور درحال توسعه ست که هنوز فرهنگ سنتی خودش رو داره و داره تمایل پیدا میکنه به مدرنیته.
هنوز در خانواده ها از مادر ؛ همون توقع تربیت و آشپزی و ... اینها رو میره و از طرفی زن دوست داره و البته حقش هست که کار کنه.
شاغل بودن و خانه دار بودن همزمان بهش فشار میاره . و به دنبالش تاثیراتی منفی بر مادر و رفتارش داره.
ما نمیتونیم بگیم زن میتونه وظایف خانه داری ش رو کناز بذاره؛ چون بهرحال درست یا غلط قاطی فرهنگمون شده.
هم چنین نمیتونیم از تاثیرات مثبت کار بر زن چشم پوشی کنیم.
پس باید یک تعادل بین اینها برقرار کنیم.
زن میتونه کار کنه و همزمان به خونه ش هم برسه مثل مادر من و خیلی از مادرهای شما.
به شرطی که اوضاع رو طوری بکنیم که بهش فشار نیاد.
همین.
اگر بهش فشار نیاد هیچ مشکلی یوجود نخواهد اومد و مطمئن باشید یک بچه نه مادری میخاد که یک سره بالا سرش یاشه و نه مادری که رنگش رو هم نبینه.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

تاثيرات خوندن جزوات اجتماعي شعله جون رو ويدا:-"
من باحرفش کاملا موافقم تو دنيايي که داره به سمته مدرنيته ميره توقعات و انتظارات هم عوض ميشه چون جامعه داره عوض ميشه
قبلا از زن توقع ميرفت که فقط توخونه کارکنه و بچه هارو نگه داره ولي الانه که عرف جامعه عوض شده و به زن ازادي بيشتر داده شده چرا اين کاررو نکنه؟؟؟
فوايد کار زن از مضرراتش بيشتره کاري که به زندگي شخصي و وظايف همسري لطمه نزنه چه اشکالي داره؟
الان ديگه زن نميپذيره که توي خونه بشينه شايد کار يه جنبه ي استقلال داره واسش ميتونه شخصيت متکي به خودشو تحقق ببخشه تو کار

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

خدا نکشه این اجتماعی رو... :-"
خوب ببینید من حرفم اینه زن حق داره بخواد به راحتی کار کنه و کسی حق نداره جلوشو بگیره
اگه به وظایف مادری و همسر داریش نمی رسه این دیگه اشتباه خود فرده
همان طور که مرد باید علاوه بر کارش به وظایف خونه داری و همسر داریش برسه
و اگه نکنه این دیگه اشتباه خود فرده
دقت کن حرفی از خونه داری نزدم
خونه داری وظیفه ی زن نیست
می گم هر کس چه مرد چه زن می تونه تو وظایف خانوادگی اش کوتاهی کنه این به فرد ربط داره نه به جنسیت
کاملا با این که ما تو یه کشور توسعه یافته هستیم و چه بخوایم چه نخوایم تفکرات جامعه سنتیچه درست چه غلط هنوز از بین نرفته
و نمی تونیم از این جامعه که توش چنین تفکراتی هست طالب پذیرش 100 درصد این افکار باشیم
مسلما زمان می بره تا چنین چیزی جا بیفته تو جامعه
ولی ما الان نمی خوایم برا جامعه قانون بذاریم که داریم بحث می کنیم ببینیم واقعا درسته یا نه! :D

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

باهاش هیچ مشکلی ندارم اتفاقا خیلی بهتر از تو خونه موندن و سبزی پاک کردن به همراه نقل ونباتاش(بدگویی و غیبت و اینجور چیزا)
اما بعضی از خانما که کش شلوارشون به یه ماشین مدل بالا وصل شده لیاقت ندارن تو جامعه اینطور معرفی شن
خوبه آدم موقعیت اجتماعی ای که بدس میاره رو اخلاقش تاثیر نزاره

reihane

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
رشته دانشگاه
نرم افزار

با اینکه طرفدار کار کردن زن در بیرون هستم ولی به عنوان یک فرزند خانواده وقتی مامانم سر کاره دوست دارم خونه باشه انگار ونه رو بدون مامان دوست ندارم ... :D

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از Limooo torsh :
فاطی شر : مگه زندگی مشترک نیست ؟ محتاج بودن ؟ هر دو در کنار هم یک زوج میسازند
هست ولی شما خودت دوست داری مثلا به همسرت بگی یه کم پول به من بده!
نه دیگه کسی دوست نداره!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

تصوراتتون از زندگی مشترک اصن... :rolleyes:
بیخود نیس آمار طلاق اینقد بالای تو ایران، همین شماهایین که با این تفکرات مسخره و بچه گانه مزدوج میشین و بعد از 6 ماه طلاق میگیرین
برادر من، خَواهر من، زندگی مشترک این چیزا نیس که "به همسرت بگی یه کم پول به من بده!" انگار که داری ازش التماس می کنی!

تو زندگی مشترک هر دو طرف باید منطقی و بزرگونه فکر کنن و ابدا از این خبرا نیست که به شوهر التماس کنین واسه پول! یا طرف اومده میگه "خودم پول در میارم رو پای خودم وا میستم :>"
انگار مثلا زن و شوهر آخر شب میشینن بعد شوهره میگه "من امروز 100 تومن کار کردم :>" زنه میگه "دلت بسوزه من 150 کار کردم :> :>" بعد شوهره میگه :-<

نه آقا، از این خبرا نیس
شما رو به هرچی باور دارید قسم میدم، تا وقتی تفکراتتون در حد "من بیشتر دارم تو کمتر، دلت بسوزه :>" های مهد کودک بیشتر نیست ازدواج نکنید
حداقل فایدش اینه که سرانه طلاق رو پایین میارید با این کار

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از GCD :
بیخود نیس آمار طلاق اینقد بالای تو ایران، همین شماهایین که با این تفکرات مسخره و بچه گانه مزدوج میشین و بعد از 6 ماه طلاق میگیرین
برادر من، خَواهر من، زندگی مشترک این چیزا نیس که "به همسرت بگی یه کم پول به من بده!" انگار که داری ازش التماس می کنی!

تو زندگی مشترک هر دو طرف باید منطقی و بزرگونه فکر کنن و ابدا از این خبرا نیست که به شوهر التماس کنین واسه پول! یا طرف اومده میگه "خودم پول در میارم رو پای خودم وا میستم :>"
انگار مثلا زن و شوهر آخر شب میشینن بعد شوهره میگه "من امروز 100 تومن کار کردم :>" زنه میگه "دلت بسوزه من 150 کار کردم :> :>" بعد شوهره میگه :-<

نه آقا، از این خبرا نیس
شما رو به هرچی باور دارید قسم میدم، تا وقتی تفکراتتون در حد "من بیشتر دارم تو کمتر، دلت بسوزه :>" های مهد کودک بیشتر نیست ازدواج نکنید
آقا یه چیزی
الان تو همش داری بحث پول ونیاز مالی رو می گی
من به شخصه تو این موضوع قبول دارم که حق با تو هست
ولی واقعا این 3 نفری که زدن "در هر صورت مخالفم "و اون 7 نفری که گفتن" در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه هیچ لزومی ندارد" اینه که واقعا به نظرتون کار فقط نیاز مالی رو رفع می کنه
اصلا نیاز دیگه ای آدم به کار به نظرتون نمی تونه داشته باشه؟

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

بستگی به کارش داره
اگه معلمی یا استاد دانشکاه باشع خعلی خوبه ولی کارای دیه نع

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از شــــــــــیرین :
بستگی به کارش داره
چه ربطی به نوع شغل داره؟؟ :D ;;)
کلا قراره بررسی شه در مورده کارکردن زن :D حالا هرکاری باشه :D
کار فقط نیاز مادیو رفع نمیکنه بلکه نیازهای اجتماعیم تا حدی رفع میکنه

SAl3A.A

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به نقل از GCD :

نه آقا، از این خبرا نیس
ببین مسئله این نیس!!! زن باید استقلال مالی داشته باشه نگاه زندگی مردم ایده ال نیس اصلا. امکان داره ی ازدواج با شکست روبرو شه و زن بخواد طلاق بگیره ولی به علت نداشتن پشتوانه ی مالی و ترس از این که به همین دلیل سرپرستی فرزندشو بش ندادن وادارش میکنه که با شرایط بد زندگیش کنار بیاد و این واقعا ظلم به این زن و این که بعد از ی مدت نه چندان بلند این زن خودشو تو جامعه به عنوان ی ادم شکست خورده میبینه.
مسلما این مهم ترین دلیل برای کار زن خارج از منزل نیس ولی به نظرم چیزیه که باید در نظر گرفته شه.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از مهسا.ق :
آقا یه چیزی
ولی واقعا این 3 نفری که زدن "در هر صورت مخالفم "و اون 7 نفری که گفتن" در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه هیچ لزومی ندارد" اینه که واقعا به نظرتون کار فقط نیاز مالی رو رفع می کنه
حرفتو قبول دارم
کار صرفا برای رفع نیازهای مالی نیست
خیلی از افرادتوی کار نیازای روحیشون برطرف میشه
درواقع با انجام اون کار ارامش پیدا میکنن
و حتی به علایقشون دست پیدا کنن و استعداداشون رو به کار ببرن

mehrdad74

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
helli 4
شهر
tehran

خیلی نامردیه ک مردا کار کننو زنا فقط گوشه خونه بپوسن!!!!!بالاخره اونا هم باید ی سرگرمی داشته باشن!!!!آخه همه سرگرمیا غیر از کار ی موقعی دیگه واس آدم عادی میشن!!!!!
بعدم مگه زن کلفت خونوادس ک باید همه کارای خونه رو بکنه؟!؟!
این همه ی خانوم بخواد درس بخونه و آخرشم گوشه خونه بمونه و هیچ استفاده ای از علمش نکنه؟!؟
البت اگه خانومی دوس نداشته باشه کار کنه هم بازم ب خودش بستگی داره و نباید اجبار بشه!!!!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از SA|3A.A :
ببین مسئله این نیس!!! زن باید استقلال مالی داشته باشه نگاه زندگی مردم ایده ال نیس اصلا. امکان داره ی ازدواج با شکست روبرو شه و زن بخواد طلاق بگیره ولی به علت نداشتن پشتوانه ی مالی و ترس از این که به همین دلیل سرپرستی فرزندشو بش ندادن وادارش میکنه که با شرایط بد زندگیش کنار بیاد و این واقعا ظلم به این زن و این که بعد از ی مدت نه چندان بلند این زن خودشو تو جامعه به عنوان ی ادم شکست خورده میبینه.
مسلما این مهم ترین دلیل برای کار زن خارج از منزل نیس ولی به نظرم چیزیه که باید در نظر گرفته شه.
البته توی ایران که مهریه هست[nb]همه هم گنده میگیرن ماشالا[/nb]، و توی اکثر کشورها بعد از طلاق یه درصدی از دارایی ها به زن میرسه
ولی خب فرضا نباشه، میگی پشتوانه مالی، این ینی زن کار می کنه، درآمداشو جمع می کنه و بهشون دست نمیزنه که موقع طلاق تو دادگاه یهو بگه " :> من 300 میلیون پشتوانه دارم، بچمو بدید برم؟"
و البته یک موضوع رو که توجه نکردی اینه که توی دادگاه حضانت، شاغل بودن دائم یکی از دلایلیه که معمولا باعث میشه درخواست حضانت رد بشه

به نقل از مهسا.ق :
آقا یه چیزی
البته توی این پست درباره اینایی گفتم که میگن زن باید استقلال مالی داشته باشه یا مثلا fatishar که گفت "به همسرت بگی یکم پول به من بده"

ولی درکل، میگم هر نیازی که توی این تاپیک عنوان شد (بجز نیاز مالی) میتونه با فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و... نیمه وقت رفع بشه، پس فقط میمونه نیاز مالی دیگه!
و اتفاقا به نظر من، اگه فردی فقط بخاطر این که "حال کنه" شاغل شده، کار خطایی انجام داده
چون زیاد دیدم افرادی با این تفکر رو، که فقط برای پر کردن وقتشون با یک حقوق زیر استاندارد مشغول به کار میشن، و خب طبیعیه که کارفرما استخدام می کنه
بعد جناب بدبخت که شدیدا به کار نیاز داره برای گذران زندگی، میره دنبال کار و میبینه همه جا یا شغلا پره (چون افرادی فقط واسه سرگرمی شغل ها رو گرفتن) یا این که حقوقا زیر میانگینه (چون افرادی فقط واسه سرگرمی استاندارد حقوق رو شکستن)

این رو فقط برای زن ها نمیگم! چه زن، چه مرد، چه ترنسکشوال یا هرچی، اگه فقط و فقط برای سرگرمی کار کنه من باهاش مخالفم

مهسا: 2 پست متوالی ترکیب شد :-"
×GCD: :-?

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

کلـّـا توی ِ کشور ِ ما یه نگاه ِ عجیبی میشه به زنی که داره کار میکنه. درصورتیکه اگه مردُ زن با هم مساوی باشن [که هستن] من واقعن لزومی نمیبینم برای ِ بحث راجب ِ اینکه زن میتونه بیرون از خونه کار کنه یا نه! وقتی زن با مرد مساوی باشه,خب چرا مرد بیرون از خونه کار کنه و زن نتونه؟ دوستانی که میگین زن باید کار ِ خونه رو بکنه؛تو کدوم قانون ِ نانوشته گفته شده که کار ِ خونه مال ِ زن,و کار ِ بیرون مال ِ مرده؟ زن هم میتونه آزادانه,در حدّ ِ تعادل,بدون ِ اینکه به زندگی ِ شخصیش صدمه بخوره توی ِ محیط ِ خارج از خونه هم کار بکنه,همونطوری که یه سری وظایف داره تو خونه.و مرد هم علاوه بر کار ِ بیرون از خونه وظیفه داره که توی ِ خونه هم کار بکنه.مرد هم همونطور؛میتونه آزادانه,در حدّ ِ تعادل کار بکنه - چه تو خونه و چه خارج ِ خونه.حقوق ِ زنُ مر کاملا با هم مساوی هستن,پس هرحقّی که یه مرد ازش بهره منده,یه زن هم ازشون بهره منده.یــَـنی به طور ِ کلّی یه زنُ یه مرد به طور ِ مساوی یه سری وظایفی دارن بعد از ازدواج؛که اون وظایفُ باید به نحو ِ احسن انجام بده.هردو به طور ِ مساوی باید تو خونه کار کنن؛حالا اینکه زن خارج از خونه کار بکنه یا نه به خودش بستگی داره.

حالا بحث درمورد ِ اینکه «خوبه زن بیرون از خونه کار کنه یا نه»؛کار کردن توی ِ محیط ِ اجتماع,و برخورد داشتن با یه سری افراد که نمیشناسیمشون به عنوان ِ همکار,خیلی مفیده برای ِ هرکسی.مثلن من کسی هستم که نمیتونم با بقیه ارتباط برقرار کنم.خب طبیعتا وقتی میرم تو یه محیطی که مجبورم اینکارُ بکنم,به تدریج شروع میکنم به اصلاح ِ خودم,و بعد از یه مدّـ مشکل ِ خودمُ برطرف میکنم.
مثلن من نمیتونم خوب صحبت کنم.وقتی میبینم باید با حرف زدن با دیگران ارتباط برقرار کنم تو محیط ِ کار,طبیعتا سعی میکنم فنّ ِ بیانُ تو خودم تقویت کنم که مورد تمسخر یا سرزنش قرار نگیرم برای ِ این ناتوانی. به تدریج اعتماد به نفسم میره بالا,شجاعتم برای ِ ارتباط برقرار کردنُ صحبت میره بالا؛و خودم استقلال پیدا میکنم.

یــَـنی اگه کار ِ مناسب,داشته باشمُ بتونم از پسش بربیام طوری که به زندگی شخصیم صدمه نخوره,مزایای ِ خیلی بیشتر داره برام,تا اینکه بشینم تو خونهُ بافتنی ببافم.

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

GCD:خوب حرفت رو یه سری جاهاشو قبول دارم ولی نه کلی ببین مثلا من نوعی به کامپیوتر و برنامه نویسی علاقه دارم!
و طبق همین چیزایی که گفتی چون نیاز دارم به این یادگیری ها و اینا کلاس می رم کتاب می خونم و...
حالا من یه سری امکانات از جامعه دریافت کردم حالا می تونم تا وقتی بمیرم مدرکم رو بزنم به دیوار و بگم مثلا من فوق الیسانس مثلا هوش مصنوعی دارم و اینا! و آخ جون!
و می تونم متناسب با امکاناتی که از جامعه گرفتم امکاناتی به بقیه ی جامعه بدم! تدریس کنم! تو شرکتی برم و کار کنم! قدر دانسته هامو بدونم! یه جایگاه خوب اجتماعی با توجه به چیز هایی که براش زحمت کشیدم داشته باشم. اگه کارنکنم جایگاه اجتماعی من با توجه به جایگاه همسرم بالا می ره! من براش زحمتی نکشیدم!من اون جایگاهو بالا نیاوردم! من توی بالا رفتن جایگاه اجتماعی خانوادمون بی فایده بودم!
می گن تربیت بچه من مدرکم، رشتم درسی که خوندم خداوکیلی تا یه حد تاثیر داره رو بچه ولی نه بیشتر!

قبول ندارم تمام نیاز ها با فعالیت هایی به جز کار کردن رفع می شه! یه سری ها زندگیشون اینه این نیاز ها رو حس نمی کنن ولی یه سری از زن ها این نیاز رو حس می کنن! حس این که می خوان تو جامعه بالا برن! به خاطر تلاش خودشون موقعیت اجتماعیشون بالا بره! می خوان ثابت کنن! چیز کمی نیس!

شاید اشتیاق کارکردن تو نسل های ما بیشتر حس بشه و دلیلش واضحه! تا مدت های زیادی زن رو کنار گذاشتن و هنوز هم می ذارن و می گن شما این کارو نمی تونید انجام بدید شما این کار رو بلد نیستید! شما عرضه ی این کارو ندارید!
و الان شاید بین خیلی ها انگیزشون ثابت کردنه! ثابت کردن این که اگه تاحالا زنی موفق نشده مثلا تو فلان رشته دلیل نداره نتونه کلا!

این نیاز با هیچ فعالیت اجتماعی دیگه ای برطرف نمی شه!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شــــــــــیرین :
بستگی به کارش داره
خب چرا نه؟ چه ایرادی داره مثلا زن توی ِ کارخونه,شرکت ــای ِ مخلف,یا حتّا ترمینال کار کنه؟
ایرادش در چیه؟
بحث ِ منطقی لطفن!

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

خانم ها هم مثل آقایون حق دارن کارکنند .اصلا طبیعت انسان همینه.اگه آدم کار نکنه و فقط بشینه خونه افسرده میشه.البته شاید یه خانمی کار در خونه رو ترجیح بده که بازم هیچ مشکلی نیست چون حق و انتخاب خودشه.همین طور برای سایر کارها.مثلا تو کشورهای دیگه خانم ها پستهای سیاسی مهم رو به عهده دارن اشکالی داره؟ .طبق اصل عدالت و حقوق که توسط سازمان عدالت و حقوق جهانی منتشر شده خانمها هم مثل آقایون حق شرکت در فعالیتهای اجتماعی سیاسی و ....دارن.

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

من کاملا موافقم که زن اگه که بخواد خارج از خونه کار کنه..........
آخه چه ربطی به من داره چرا من باید کار کنم اون نه..........
آیا این ادالته؟؟........(شک داشتم با الفه یا با عین ادبیات و زبان فارسی حذف درسم نمیرم سره کلاس).............
من اگه زن بگیرم میزارم بره کار کنه ...........
هر کی میخواد بیاد.........
بیشتر از 4 تا نشین غیر مجازه..........
. :D
.
.
.
به نظرتون هدف از زدن ای تاپیک چیه؟
الف)زنم آدمه.......
ب)چرا همش مردا سختی بکشن ....یکمم زنا برن کار کنن........
ج)دیدن زن که تو خونه کاری نمیکنه بره بیرون شاید یه فرجی بشه........
د)هدف خاصی نداشته..........
B-)

بالا