• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار زن در خارج از خانه

نظر شما راجع به کار همسرتان در خارج از خانه چیست ؟ ( لطفا آقا پسرا فقط )

• در هر صورت راضی ام و مشکلی ندارم .

رای‌ها: 55 50.9%
  • در هر صورت مخالف ام .

رای‌ها: 6 5.6%
  • در صورتی که کار وی مانع از حضور او در خانه نشود و وظایف همسری خود را انجام دهد ایرادی ندارد .

رای‌ها: 31 28.7%
  • در صورتی که من توانایی ادراه خانه از نظر مالی را به بهترین نحو دارم کار کردن همسرم در خارج از خانه ه

رای‌ها: 16 14.8%

• رای‌دهندگان
    108

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
پاسخ : کار زن در خارج از خانه

من قبول دارم که زن و مرد متفاوت اند و خب معلومه که غیر قابل انکاره
ولی شما نمی تونید تصمیم بگیرید که یه زن باید بیرون از منزل کار بکنه یا نه
من به جرئت می تونم بگم که بیشتر یا همه ی پدرا حتی به خودشون این زحمت رو ندادن که به بچه هاشون اون قدر نزدیک بشن که مادرا هستن
ببینید من منظورم توی سن ما نیس ما دیگه شکل گرفتیم احتیاجی نداریم والدینمون 24 ساعت حواسشون بهمون باشه منظورم کودکی و خردسالیه شاید در ظاهر به نظر برسه که بچه های کوچک خیلی باباشون رو دوست دارن ولی اونا بیشتر به مادرشون وابسته هستن و پدرا حتی تلاششون رو نکردن که نزدیک تر باشن
آیا به نظر شما کار منزل کاره؟؟؟
کار منزل یه بخشی از وظایف زن و مرده ؟؟؟ ببینید مردا یه روز که توی خونه هستن چه حالی دارن و شما فکر می کنید اگه یه زن چیزی نمی گه راضیه
من هر چی زن خانه دار می شناسم گفتن که ما اشتباه کردیم و من شخصا ندیدم زن شاغلی که بگه من پشیمونم
من نمی گم یه زن اگه شاغله باید بچه هارو بذاره کنار ولی آیا یه مرد باید طرز تفکرش این باشه که وظیفه من نیست که به بچه ها برسم
به نظر من موضوع خودخواهیه بعضی مرداس
این همه مرد هستن که زن ندارن و بچشون رو بزرگ می کننن اونا کارشون خیلی سخته ولی نه به این خاطر که یا نگرفتن به بچه هاشون برسن دلیلش اینه که نمیتونن به طور کامل هم خرج خونه رو در بیارن هم به طور کامل به بچه ها برسن
بچه های یه خانواده باید ببینن که هم مادرشون بهشون میرسه هم پدرشون که در آینده مثله بعضیا براشون سخت نباشه که قبول کنن که کار کردن زن بیرون از منزل اشتباه نیست و وظیفه یه زن کارای خونه نیست

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Mohammadreza128 :
من میگم اگه زن بگه من میخوام برم کار کنم طبق حرف شما شوهرم حق نظر دادن نداره
بعد شوهر بگه من میخوام با دوستام برم مسافرت خدافظ زن هم حق نظر نداره
بعد زن بگه دلم میخوا فلان کنم چون آزاده به شوهر ربط نداره

بعد شوهر بگه میخوام با فلانی رفت و آمد کنم چون آزادیه به زن ربط نداره...

خب این دیگه خانواده شد؟؟
دیگه چرا ازدواج کنن؟
اگه هدف اینه خب ازدواج معنا نداره

صحبت اینجاس که همه اینا باید توسط تصمیم گیری ۲ نفره باشه

زن میگه میخوام کار کنم مرد میگه به این دلیل و این دلیل و این لازم نیست

مرد میگه میخوام با دوستام برم سفر زن میگه خودمون میریم به این دلیل و این دلیل نیازنیس تنها مجردی برین

و...

به این میگن زندگی خانوادگی و با تفاهم.

متأسفانه معنای آزادی برای ما اشتباه تعریف شده فک میکنیم هرکی کاری خواست بکنس.

ببخشیدا ، عذر میخوام اما شما داری کار کردن ِ یه خانوم رو که حالا با توجه به این بحثای توی این 8 صفحه است رو با بیرون رفتن ِ شوهرش با دوستاش مقایسه میکنی ؟!؟

کار کردن خانوم میتونه در راستای پیشرفت یا اصن به قول خیلی از دوستان غیر پیشرفت خانواده باشه ! اقلن یه دَخلی واسه خانواده اش داره ، بیرون رفتن آقا با دوستاش چه ربطی به بحث کار کردن خانوم داره ؟!؟

میدونم الان میگی خب بعدش گفتم که "بعد شوهر بگه میخوام با فلانی رفت و آمد کنم چون آزادیه به زن ربط نداره..." بحث کار کردن خانوم در بیرون ِ خونه ، یه توافقیه بین مرد و زن ! نه اینکه چون خانوم داره بیرون خونه کار میکنه ، مرد هم بگه من با دوستام میرم بیرون !!!!این 2 مقوله ی کار کردن خانوم و بیرون رفتن مرد با دوستاش هیچ ربطی به هم ندارن !
اقلن اگه آزادی بیرون رفتن خانوم با دوستاش و بیرون رفتن آقا با دوستاشو مطرح میکردی یه چیزی ! ولی این نه !

mlg

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
mashhad
مدال المپیاد
المپیادریاضی رتبه اول استان

واقعا برای سربندی خوبه1حتی اگه مرد خیلی پولدار باشه بازم لازمه!حدااقل دیگه منت کشی نداره هر کار دلت خواست میکنی! ;))

• لایک
امتیازات: MINU1
  • شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

منت کشی ؟ بعد ازدواج منت کشی معنی نداره . زیر یه سقف قراره زندگی کنید این مال من اون مال تو که نیست ؟ همه چیز به اشتراک

گذاشته میشه :)

Sepidd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ژنتيك.

به نظر من خوبه چون هم خودت استقلال دوران مجردی تو میتونی حفظ کنی و هم جایگاهت تو اجتماع
واسه مرد هم خوبه همسرش کار کنه چون با اینکه خودش توانایی تامین نیاز خانواده رو داره اما با کار کردن همسرش پشتش گرم تره و واحمه‏(املاشو نمیدونم‏;‏D )
در یه چیزی به نظر من یه من نباید حق یه زن رو برای اینکه اونجور که میخواد زندگی کنه رو بگیره‏;‏‏)‏

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بچه ها پیشنهاد میکنم مطالعه و تفکر کنید در باره مفهوم زندگی "مشترک"!!
اینجور که شماها درموردش حرف می زنید، انگار ازدواج رو یه قرارداد خشک اجتماعی می دونید که بر اساسش 2 نفر "مجبورن" همدیگه رو "تحمل" کنن و قراره هرکدوم تمام تلاششونو بکنن که این زندگی "اجباری" قابل "تحمل" تر بشه برای خودشون و نه طرف مقابل و هرکس همه تلاششو قراره بکنه برای اینکه تا حد امکان حق "خودشو" بگیره و حق اون یکی رو هم واسه خودش برداره!!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
ببخشیدا ، عذر میخوام اما شما داری کار کردن ِ یه خانوم رو که حالا با توجه به این بحثای توی این 8 صفحه است رو با بیرون رفتن ِ شوهرش با دوستاش مقایسه میکنی ؟!؟

کار کردن خانوم میتونه در راستای پیشرفت یا اصن به قول خیلی از دوستان غیر پیشرفت خانواده باشه ! اقلن یه دَخلی واسه خانواده اش داره ، بیرون رفتن آقا با دوستاش چه ربطی به بحث کار کردن خانوم داره ؟!؟

میدونم الان میگی خب بعدش گفتم که "بعد شوهر بگه میخوام با فلانی رفت و آمد کنم چون آزادیه به زن ربط نداره..." بحث کار کردن خانوم در بیرون ِ خونه ، یه توافقیه بین مرد و زن ! نه اینکه چون خانوم داره بیرون خونه کار میکنه ، مرد هم بگه من با دوستام میرم بیرون !!!!این 2 مقوله ی کار کردن خانوم و بیرون رفتن مرد با دوستاش هیچ ربطی به هم ندارن !
اقلن اگه آزادی بیرون رفتن خانوم با دوستاش و بیرون رفتن آقا با دوستاشو مطرح میکردی یه چیزی ! ولی این نه !
ا
منظورمو بد متوجه شدید منظور من این بود در زندگی مشترک آزادی شخصی (غیر از یکسری مباحث خاص) معنی نداره کار کردن زن هم همینه باید توافقی باشه معنی نداره که زن بگه چون دوست دارم میخوام کار کنم شاید صلاح خانواده نباشه ..باید تصمیم مشترک باشه شایدم تصمیم شد کارکنه در کل یعنی شخصی نیس تصمیم دو نفرس.

negi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

فك ميكنم اين خيلى به نوع خانواده و هدف هر شخصى از ازدواج بستگى داره....ينى اگه هدف مقدس باشه و براى به اوج رسوندن توانايى ها و استعداد هر دو طرف هر دو هم زن و هم مرد بايد به هم كمك كنن براى احساس رضايت و خوشبختى حالا اگه خانوم اين طورى خوشبخت و پيشرفت ميكنه نبايد جلوشو گرفت و ميشه با يه تقسيم كار خوب و منطقى تو كارا به زندگيه شيرين خودشون ادمه بدن طورى كه هر دو طرف راضى باشن.....ولى اين كه مردى بگه من دوس ندارم تو كار كنى پس نبايد بكنى خودخواهيه و در نظر نگرفتن احساس طرف مقابل....

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از Mohammadreza128 :
منظورمو بد متوجه شدید منظور من این بود در زندگی مشترک آزادی شخصی (غیر از یکسری مباحث خاص) معنی نداره کار کردن زن هم همینه باید توافقی باشه معنی نداره که زن بگه چون دوست دارم میخوام کار کنم شاید صلاح خانواده نباشه ..باید تصمیم مشترک باشه شایدم تصمیم شد کارکنه در کل یعنی شخصی نیس تصمیم دو نفرس.
ولی از نظر من زنی ک تصمیم ب کار خارج از خونه داره میتونه اینو ب عنوان یکی از شرایط ازدواج مطرح کنه و در صورتی ک طرفش با این قضیه مخالفت داشته باشه، میتونن ازدواج نکنن.....
اگرم خود خانومه علاقه ای ب کار خارج از خونه نداشته باشه ک بحثش جداست...

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

درسته اون بحثش جداست ولی ما میگیم خانمایی که حتی تونانایی کار دارن توی خونه بهتر میتونن عمل کنن . کانون خانواده اونجوری گرم تره

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

موضوع استقلال تو خونه نيست! موضو اين نيس که بگي از نظر مالي مستقل بشه يا نشه!موضوع اينه که زن مي خواد اين باور غلط رو از جامعه بگره که زن نمي تونه تو جمعه کار کنه و رشد کنه!
اين تصور مال 2 قرن پيشه!
بچه ها رشد کنيد

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

این افکار پوچ و قدیمی مدت هاست از بین رفته . فقط لازمه به دور و برتون نگاه کنید .

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Limooo torsh :
این افکار پوچ و قدیمی مدت هاست از بین رفته . فقط لازمه به دور و برتون نگاه کنید .
مطمئنی از بین رفته؟
آدما تظاهر به روشن بینی می کنن
ولی همینجا هم می شه این تفکرات رو دید

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از مهسا.ق :
موضوع استقلال تو خونه نيست! موضو اين نيس که بگي از نظر مالي مستقل بشه يا نشه!موضوع اينه که زن مي خواد اين باور غلط رو از جامعه بگره که زن نمي تونه تو جمعه کار کنه و رشد کنه!
اين تصور مال 2 قرن پيشه!
بچه ها رشد کنيد
میتونه اما ما اینجا در مورد درست و غلطش بحث میکنیم و اولویت

بعضی ها اولویت رو با نظر زن میدونن ولی بنده میگم اولویت 100٪ نظر دو طرفه و نظر شخصی زن 50٪ تصمیم نهایی با خانوادس

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

مسلما منم نگفتم الويت با نظر زنه!
ولي دليل اکثريت رو گفتم دليل نياز هر کس به کار اينه که تو جامعه برا خودش ارزش و احترام مهيا کنه. اين نياز زياديه؟
يه سوال شما کار مرد رو تصميم دونفره مي دونيد؟؟

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

اگه زن بیرون از خانه کار کنه اما وظایف خودش رو به عنوان خانم خونه و یا یه مادر فراموش نکنه مشکلی ایجاد نمیشه ولی اگه قرار بشه کل زندگیشو فدای کارش کنه خوب معلومه که یه سری ایرادها باید به کار کردن این خانم گرفت! [-(

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Bahar.no :
اگه زن بیرون از خانه کار کنه اما وظایف خودش رو به عنوان خانم خونه و یا یه مادر فراموش نکنه مشکلی ایجاد نمیشه ولی اگه قرار بشه کل زندگیشو فدای کارش کنه خوب معلومه که یه سری ایرادها باید به کار کردن این خانم گرفت! [-(
اگه مرد کل زندگیشو فدای کارش کنه اون عب نداره؟
می بینی این مشکل از هر طرفی پیش بیاد عب داره
نه فقط واسه زن

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از مهسا.ق :
اگه مرد کل زندگیشو فدای کارش کنه اون عب نداره؟
می بینی این مشکل از هر طرفی پیش بیاد عب داره
نه فقط واسه زن
چرا اینم که مرد همه زندگیشو بذاره پای کارش معلومه ایراد داره

sfd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهرون
رشته دانشگاه
اوه.......کو تا دانشگاه

به نقل از Bahar.no :

ولی مشکل اینجاس که زن هم نمیتونه هم بیرون باشه هم تو خونه کار کنه.....

ربات نیستش که بالاخره هرکسی خسته میشه.....

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از مهسا.ق :
مسلما منم نگفتم الويت با نظر زنه!
ولي دليل اکثريت رو گفتم دليل نياز هر کس به کار اينه که تو جامعه برا خودش ارزش و احترام مهيا کنه. اين نياز زياديه؟
يه سوال شما کار مرد رو تصميم دونفره مي دونيد؟؟
مرد وظیفش کاره تعریف شدس باید نفقه بپردازه کار نکنه نمیتونه در نتیجه کار کردن مرد نیازی به تصمیم جمعی یا فردی نداره کار کردن مرد یک تصمیم از سوی جامعه هست و خواهد بود با کار کردن زن زمین تا آسمون (یه ذره کمتر) فرق داره

بالا