• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قوانین و اطلاعیه ها + نظرات و پیشنهادات

• شروع کننده موضوع HTC
  • تاریخ شروع

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : قوانین و اطلاعیه ها + نظرات و پیشنهادات

سلام و درود
طبق مشورت هائی که انجام شد تصمیم گرفتیم که تاریخ برگزاری "ششمین مسابقه پزشکی" رو خودتون تعیین کنید که اتفاقی که در "پنجمین مسابقه پزشکی"افتاد تکرار نشه.
لطفا در نظر سنجی شرکت کنید تا بتونیم ایندفعه یک مسابقه پزشکی خوب رو داشته باشیم که هم شما راضی باشید هم من.هر انتقاد و نظری درباره مسابقه دارید توی همین تاپیک اعلام کنید یا پ.خ بدید.
موفق باشید.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

بنظر من هفته ی قبل از عید یا هفته ی بعد از عید باشه بهتره ، چون معمولا بچه ها تو این بازه زمانی بیشتر سایت میان .
+
اگه سوالا بیشتر عمومی باشه تا تخصصی ، بهتر جواب میده فک کنم ، مثل دوره 4 که سطح سوالا نسبت به سطح دوره پنج پایینتر بود . بچه ها برای سوالات تخصصی حداقل برای 4 یا 5 تاشون باید برن سرچ کنن یا تو تاپیکای همین انجمن بگردن که خب حوصلشو ندارن :D
من میگم اگه بیشتر اطلاعات عمومی باشه افراد بیشتری جذاب میشن ، مثلا 60% سوالا عمومی باشن.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از آرامش :
بنظر من هفته ی قبل از عید یا هفته ی بعد از عید باشه بهتره ، چون معمولا بچه ها تو این بازه زمانی بیشتر سایت میان .
+
اگه سوالا بیشتر عمومی باشه تا تخصصی ، بهتر جواب میده فک کنم ، مثل دوره 4 که سطح سوالا نسبت به سطح دوره پنج پایینتر بود . بچه ها برای سوالات تخصصی حداقل برای 4 یا 5 تاشون باید برن سرچ کنن یا تو تاپیکای همین انجمن بگردن که خب حوصلشو ندارن :D
من میگم اگه بیشتر اطلاعات عمومی باشه افراد بیشتری جذاب میشن ، مثلا 60% سوالا عمومی باشن.
خب آخه ببین هدف مسابقه واقعا فقط این نیست که بیائیم یکسری سوال طرح کنیم و بعد چند نفری جواب رو بدونند و جایزه بگیرن؛یکی از اهداف مسابقه اینه که بچه ها مطلب جدید یاد بگیرن نه اینکه آموزه هاشون رو دوباره تکرار کنند.البته این تکرار بد نیست ولی کنارش یادگیری مطلب جدید لازمه.
بعدش برای رسیدن به سه نفر اول باید تلاش کرد که یکی از همین تلاش ها رفتن و دیدن جواب سوالات توی تاپیک هاست؛از طرفی از همین الان خیالتون رو راحت کنم که اگر سوالی طرح کنم از تاپیکا از تاپیک های صفحه اول یا اولای صفحه دوم اونم توی صفحه های اول تاپیک هاست پس کار سختی نیست که برید دنبالش بگردید. :د

×مرسی از پیشنهادهات؛کمک خوبی بهم میکنه :-"

zey#nab

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
برنز زیست 93
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

توی عید ک باشه بهتره ...ان توری حتی وقت گشتن جوابا هم هست !

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از مهـشـاد :
خب آخه ببین هدف مسابقه واقعا فقط این نیست که بیائیم یکسری سوال طرح کنیم و بعد چند نفری جواب رو بدونند و جایزه بگیرن؛یکی از اهداف مسابقه اینه که بچه ها مطلب جدید یاد بگیرن نه اینکه آموزه هاشون رو دوباره تکرار کنند.البته این تکرار بد نیست ولی کنارش یادگیری مطلب جدید لازمه.
بعدش برای رسیدن به سه نفر اول باید تلاش کرد که یکی از همین تلاش ها رفتن و دیدن جواب سوالات توی تاپیک هاست؛از طرفی از همین الان خیالتون رو راحت کنم که اگر سوالی طرح کنم از تاپیکا از تاپیک های صفحه اول یا اولای صفحه دوم اونم توی صفحه های اول تاپیک هاست پس کار سختی نیست که برید دنبالش بگردید. :د

×مرسی از پیشنهادهات؛کمک خوبی بهم میکنه :-"
میتونی برای اینکه این اتفاقی ک میگی پیش نیوفته ، برای هر سوال یه امتیاز در نظر بگیری . مثلا عمومی ـا امتیازشون کمتر از تخصصیا باشه ولی تعدادشون مثلا 3،4 تا بیشتر ، اینطوری بچه ها هم مجبورن برن دنبال جواب سوال ـا بگردن و دیگه کسایی که فقط عمومی ـارو میدونن شانس برنده شدنشون بیشتر نیس :D

× خواهش میکنم ؛؛؛)

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه ميخواين جمع زيادي بيان مسابقه بايد سوالارو جالبتر كنيد كه واسه همه جذابيت داشته باشه و علاقه ايجاد كنه! سوالاي به طاهر ساده اي هست كه جواباي جالبي دارن و بجه ها رو مشتاق ميكنه برن دنبالش!

بنظر من تو هر مسابقه يكي دو تا سوال ساده (كه زياد هم هستن! مخصوصا تو بخش جنين اينا...) كه جواباشون به طور قطع هنوز پيدا نشده هم بزاريد تا هركي نظر خودشو (هرچي كه به ذهنش ميرسه حتي چيزاي پيش پا افتاده) رو بگه. (;

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نظر من باید از چند وقت قبلش اعلام بشه و طوری نباشه که کسی دو روز آخر متوجه شه که مسابقه برگزار شده . به نظرم سطح سوالای مسابقه ی قبلی خوب و متعادل بود و به جز دو سه مورد بقیه شون رو میشد جواب داد. اگه سطح سوالا مثل دفعه ی قبل باشه به نظرم شرکت کننده ها بیشتر میشن و البته در صورتی که خبر گذاری برای شروع مسابقه هم کاملا انجام بشه. بعد اون سری از بچه ها که می خوان شرکت کنن اسامی خودشون رو بدن تا بتونیم آمار نسبی از تعداد شرکت کننده ها داشته باشیم و اگه قراره بازم شرکت کننده ها مثل دفعه ی قبل کم باشه به طوری که اصلا برنده به دلیل کم بودن تعداد افراد مشخص نشه کلا مسابقه برگزار نشه.

+ شخصا از برگزاری مسابقه ی جدید استقبال می کنم.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

میتونم هدف مسابقه رو بدونم؟؟!

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از ناهیـــــــد :
بالا رفتن اطلاعات افراد فک کنم!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از آیدا ;) :
به نظر من باید از چند وقت قبلش اعلام بشه و طوری نباشه که کسی دو روز آخر متوجه شه که مسابقه برگزار شده . به نظرم سطح سوالای مسابقه ی قبلی خوب و متعادل بود و به جز دو سه مورد بقیه شون رو میشد جواب داد. اگه سطح سوالا مثل دفعه ی قبل باشه به نظرم شرکت کننده ها بیشتر میشن و البته در صورتی که خبر گذاری برای شروع مسابقه هم کاملا انجام بشه. بعد اون سری از بچه ها که می خوان شرکت کنن اسامی خودشون رو بدن تا بتونیم آمار نسبی از تعداد شرکت کننده ها داشته باشیم و اگه قراره بازم شرکت کننده ها مثل دفعه ی قبل کم باشه به طوری که اصلا برنده به دلیل کم بودن تعداد افراد مشخص نشه کلا مسابقه برگزار نشه.

+ شخصا از برگزاری مسابقه ی جدید استقبال می کنم.
اوندفعه که کلی اذیت شدم سر این مسابقه؛میخواستم بنر درست کنم و ..... ولی خوب نشد دیگه اون کارائی که میخواستم بکنم!
نمیتونم از بچه ها قول بگیرم که حتما باید شرکت کنند،نمیشه! سطح سوالات خوب بود ولی قبول کنیم که خیلی از بچه های اینجا اطلاعاتی قوی درباره پزشکی ندارند.

+ممنون

به نقل از ناهیـــــــد :
به نقل از آیدا ;) :
بالا رفتن اطلاعات افراد فک کنم!
+
دادن اطلاعات به بچه ها
بالا رفتن ترافیک مفید انجمن :د

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

دوستان،فردا تاپیک رو میبندم!
اگر هنوز رای ندادین و میخواین بدین تا فردا وقت دارین :د

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

یادتونه یه تاپیک بود قبلنا ، 20 سوالی پزشکی بعد بچه ها گفتن زیاد تاپیک ِ با محتوایی نیستُ اینا ... :-"
این تاپـیـک و این تاپـیـک رو مشاهده بفرمایین ؛؛) . بنظرتون چطوره انجمن پزشکی هم یه همچین تاپیکی داشته باشه ؟ هم بازدید از انجمن میره بالا هم اینکه لازم نیس چند نفر پست بدن تا به جواب درست برسن ، برای شروعشم میتونیم اول از سوالای آسون استفاده کنیم یا سوالارو از تاپیکای صفه اول انجمن در بیاریم .
اگه موافقین ک تاپیکُ بزنم.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از آرامش :
یادتونه یه تاپیک بود قبلنا ، 20 سوالی پزشکی بعد بچه ها گفتن زیاد تاپیک ِ با محتوایی نیستُ اینا ... :-"
این تاپـیـک و این تاپـیـک رو مشاهده بفرمایین ؛؛) . بنظرتون چطوره انجمن پزشکی هم یه همچین تاپیکی داشته باشه ؟ هم بازدید از انجمن میره بالا هم اینکه لازم نیس چند نفر پست بدن تا به جواب درست برسن ، برای شروعشم میتونیم اول از سوالای آسون استفاده کنیم یا سوالارو از تاپیکای صفه اول انجمن در بیاریم .
اگه موافقین ک تاپیکُ بزنم.
بله یادمه :د
ببین اون تاپیکی که لینک کردی توی انجمن زیست خیلی از چیزائی که به پزشکی مربوط میشه رو پوشش میده درباره ولی بیماری ها میمونه که میتونی از این تاپیک استفاده کنی.
بازم اگر با این تفاسیر خواستی این تاپیک ها رو بگو

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از مهـشـاد :
بله یادمه :د
ببین اون تاپیکی که لینک کردی توی انجمن زیست خیلی از چیزائی که به پزشکی مربوط میشه رو پوشش میده درباره ولی بیماری ها میمونه که میتونی از این تاپیک استفاده کنی.
بازم اگر با این تفاسیر خواستی این تاپیک ها رو بگو
آره درسته ، ولی این تاپیک " تشخیص پزشکی " اگه دقت کرده باشی ، همش مطلبه و با توجه ب صفحاتش زیاد بچه ها جذب نشدن . ولی اینطوری ک من میگم لازم به اطلاعات نیست و اکثر بچه ها میتونن توش شرکت کنن ، البته منکر اینم نمیشم ک تاپیک " سوالات زیستی" سوالات پزشکی رو پوشش میده ، ولی خب ما میتونیم بیشتر پزشکی‌ش کنیم اما بدون توضیح و اطلاعات ، و جواب یک کلمه ای باشه .
جمله آخرتُ نگرفتم:-"

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از آرامش :
آره درسته ، ولی این تاپیک " تشخیص پزشکی " اگه دقت کرده باشی ، همش مطلبه و با توجه ب صفحاتش زیاد بچه ها جذب نشدن . ولی اینطوری ک من میگم لازم به اطلاعات نیست و اکثر بچه ها میتونن توش شرکت کنن ، البته منکر اینم نمیشم ک تاپیک " سوالات زیستی" سوالات پزشکی رو پوشش میده ، ولی خب ما میتونیم بیشتر پزشکی‌ش کنیم اما بدون توضیح و اطلاعات ، و جواب یک کلمه ای باشه .
جمله آخرتُ نگرفتم:-"
خب اگر بیائیم اون تاپیک رو بزنیم علناً از یک تاپیک و با یک محتوی تقریباً برابر دوتا تاپیک داریم؛این نظم انجمن رو بهم میریزه.
خب یک مثال برای من بزن ببینم چجوری ـــه من واقعاً نمیتونم تصور کنم اینی که تو میگی رو. :د
ولش کن :د

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از مهـشـاد :
خب اگر بیائیم اون تاپیک رو بزنیم علناً از یک تاپیک و با یک محتوی تقریباً برابر دوتا تاپیک داریم؛این نظم انجمن رو بهم میریزه.
خب یک مثال برای من بزن ببینم چجوری ـــه من واقعاً نمیتونم تصور کنم اینی که تو میگی رو. :د
ولش کن :د
خب توی اون تاپیک ، به دانش و تجربیه ی پزشکی نسبتا بالایی نیاز هس ، من میگم ک تاپیکی باشه ک فقط افراد خاصی ک این دانش رو دارن توش پست ندن و همه ازش استفاده کنن . مثل 20 سوالی .
ببین مثلا من میگم : چ دارویی برای منظم کردن تپش قلب استفاده میشه ؟
بعد یکی دیگه جواب میده : پروپرانول
و سوال بعدیو میگه ، مثلا : برای تشخیص تومور در مغز از چ دستگاهی استفاده میشه ؟
و بعدی جواب میده : ام آر آی
و همینطور بازی ادامه پیدا میکنه .
پزشکی با زیست شناسی فرقایی داره . خیلی سوالا میشه کرد ک مربوط ب پزشکی باشن.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از آرامش :
خب توی اون تاپیک ، به دانش و تجربیه ی پزشکی نسبتا بالایی نیاز هس ، من میگم ک تاپیکی باشه ک فقط افراد خاصی ک این دانش رو دارن توش پست ندن و همه ازش استفاده کنن . مثل 20 سوالی .
ببین مثلا من میگم : چ دارویی برای منظم کردن تپش قلب استفاده میشه ؟
بعد یکی دیگه جواب میده : پروپرانول
و سوال بعدیو میگه ، مثلا : برای تشخیص تومور در مغز از چ دستگاهی استفاده میشه ؟
و بعدی جواب میده : ام آر آی
و همینطور بازی ادامه پیدا میکنه .
پزشکی با زیست شناسی فرقایی داره . خیلی سوالا میشه کرد ک مربوط ب پزشکی باشن.
ببین راجع به کلیت تاپیک مشکلی نیست؛خیلی هم میتونه خوب باشه ولی اینو در نظر داشته باش که این مدلی نباشه که طرف بیاد بگه مثلا «پروپرانول؟» یعنی قطعیت باید وجود داشته باشه نمیخوام مثل بیست سوالی باشه.
یکسری قوانین براش باید تعریف بشه که از این چیزائی که من گفتم جلوگیری بشه.
فقط من نمیدونم از چه لحاظ میتونه تولید محتوی کنه!؟

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از مهـشـاد :
ببین راجع به کلیت تاپیک مشکلی نیست؛خیلی هم میتونه خوب باشه ولی اینو در نظر داشته باش که این مدلی نباشه که طرف بیاد بگه مثلا «پروپرانول؟» یعنی قطعیت باید وجود داشته باشه نمیخوام مثل بیست سوالی باشه.
یکسری قوانین براش باید تعریف بشه که از این چیزائی که من گفتم جلوگیری بشه.
فقط من نمیدونم از چه لحاظ میتونه تولید محتوی کنه!؟
خب آره دیگه ، یکی از قوانینش همینه ک حتما باید فرد مطمئن باشه از جوابش
همین ک یکی مثلا میگه "پروپرانول" ، اگه یکی جوابُ نمیدونست یا نمیدونست پروپرانول برای چی استفاده میشه ، میفهمه اینطوری . بعلاوه اینکه این شیوه بهتر تو ذهن بچه ها ثبت میشه چون طرز بیان بچه ها عامیانه تره نسبت به محتوای تاپیکای دیگه .

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از آرامش :
خب آره دیگه ، یکی از قوانینش همینه ک حتما باید فرد مطمئن باشه از جوابش
همین ک یکی مثلا میگه "پروپرانول" ، اگه یکی جوابُ نمیدونست یا نمیدونست پروپرانول برای چی استفاده میشه ، میفهمه اینطوری . بعلاوه اینکه این شیوه بهتر تو ذهن بچه ها ثبت میشه چون طرز بیان بچه ها عامیانه تره نسبت به محتوای تاپیکای دیگه .
با اینکه هنوز از این تاپیک خیلی مطمئن نیستم ولی یک مدت خیلی کوتاه به طور آزمایشی اجراش میکنیم ببینیم چی پیش میاد و چجور میتونه به محتوی کمک کنه

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

چرا دیگه کاربران برتر انتخاب نمیشن ؟