• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53

Farnaz.p

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
-
سلام
میگم ک من میخام برم المپیاد ولی نمدونم برم کدوم رشته:|
هشتمم خلاقیتم یک یک نیس ولی خوبه
پشت‌کارم اگ علاقه باشه خوبه
و در احر فهمم عالیه ینی خیلی زود میفهمم همه چیو
و اینکه میخام برم رشته ریاضی
من گفتم ک زیست و سلول بنیادیو نجوم ک عاشقشون نیستم پس اگ رتبه نیووردم دهنم سرویسه
کامپیوترم ک ب خلاقیت خیلی بالا نیاز داره
ادبیاتم متنفرم
میمونه فیزیک و شیمیو ریاضی
من کلا ن از هیچ درسی بدم میاد ن عاشق درس خاصیم
برا همین موندم برم کدوم المپیاد
ولی خب نمیدونم منی ک دیوونه درس خاصی نیستم اصن خوبه برم المپیاد یا ن
مرسی ک میخونین و جواب میدین❤

به نظر من برو با مدال دارها یا کسایی که خوندن مشورت کن و سوالات رو ازشون بپرس.منابع رو بررسی کن و یکم رو کتابا نگاه کن ببین از کودوم خوشت میاد.الان بهترین وقت واسه فکر کردن به انتخاب رشته و رشته المپیاده.المپیاد ریاضی یه نفرو سراغ دارم که خیلی خوب جواب میده.خواستی بیا ایدیشو بهت بدم.به نظرم چون هنوز خودتو زیاد نمیشناسی نمیدونی چی دوست داری.بیشتر خودتو بشناس.ببین سر کودوم کلاس بیشتر حال میکنی و فراتر از مدرسه رو هم ببین چون درس مدرسه کاملااااا با المپیاد متفاوته.حداقل تو زیست که اینجوریه.اگه با این تحقیقا بازم دیدی عاشق درسی نیستی به نظرم یه تجدید نظری بکن چون تو راه المپیاد پشت کار قوی باید داشته باشی و با خیلی چیزا بجنگی.وقتی عاشقش باشی این جنگیدنا و تلاش کردنا خیلییی شیرین میشه واست.اما اگه بی علاقه باشی جز درد چیزی نداره واست.المپیاد راه خیلی شیرینیه ولی حتما باید علاقه ی خودتو پیدا کنی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
من گفتم ک زیست و سلول بنیادیو نجوم ک عاشقشون نیستم پس اگ رتبه نیووردم دهنم سرویسه
ادبیاتم متنفرم
منم پیشنهادم نجومه.شرکت کنندگانش کمه احتمال مدال شدن بالاست در عین حال قشنگه(حداقلش از دور قشنگ بنظر میاد)فیزیک و شیمی سال اول ازمایشین.ریاضیم خوبه ولی توش رقابت زیاده.شیمیم برخلاف خیلی از المپیادا ک کلی وقت میدن و باید فکر کنی حل کردنیه و سرعت عملم مهمه.فیزیکم اطلاعی ندارم=)
ولی پیدا کن علاقت تو چیه. و اگه دیدی واقعا علاقه خاصی ب مطالعه ی درس خاص نداری سراغ المپیاد نرو چون فقط خستت میکنه.

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
سلام
ادبیاتم متنفرم

فیزیک المپیاد خوبیه ولی بدون دبیر شانس مدال کمه . المپیاد شیمی به نسبت بهتره چوون مفاهیمش مثل فیزیک بعضا گنگ نیست وبا یک سیلبربرگ تا مرحله 3 سوم رفتی اما فیزیک کمه کمش 4یا 5تا کتاب به عنوان منبع میخواد

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام
ادبیاتم متنفرم
کامپیوتر رو یه تست بزن (از اون جایی که می گی عاشق هیچ درسی نیستی) بعدم اگر بخوای بری ریاضی باید به غیر از منابع مرحله 3 کامپیوتر بقیه منابعش رو بخونی اگه بخوای ریاضی رو در حد بالا بخونی مثلا گراف مثلا ترکیبیات خوب اینا مهمای کامپیوتر هستن که تو ریاضی هم هست .

بعد چی می شه تفاوت کامپیوتر و ریاضی همین که منابع محدود تره دقیق تر می خونن و سؤالا یه کم پیچ دار تره ولی آنجنان خلاقیتی نمی خواد اون هندسس که خلاقیت می خواد کامپیوتر قوه تصور خوبی می خواد.
تنها کسی که وقتی معلم فرمول شیمیایی هیدرو کربن می داد می تونست راحت(هرچند بقیه هم به زور می تونستن بکشن یه عده ایشون) تصورش کنه ایزومراش رو بکشه من بودم.(خوب یه جور مسئله ترکیبیات بوده دیگه)

یه نکته ای تو شهرستان ما نمی گن فلانی می ره المپیاد مدال و سهمیه بگیره (هیچ کس دِ شونش نمی بینه بتونه) می گن می ره المپیاد تا خوب درس خوندن رو یاد بگیره بعد فایده هاش اینه که تو مباحث دبیرستان تو اون رشته به یه تبحری می رسی اگر بری ریاضی (مثل یکی از هم کلاسی هام) می شه گفت خیلی تو کنکورت به فایدته هم گسسته رو مسلط می شی مقدار زیادی از حسابان هندسه پایه خیلییییی خوب می شه برات (یه آزمون از بس سخت بود تو قلم چی ولی اون 100 درصد زد شد 9000 تراز هندسش) هندسه تحلیلی دوازدهم رو نمی دونم ولی وقتی تو ریاضیات اونقدر قوی شی اون دیگه برات پوخی نیست در نتیجه کل ریاضی کنکور رو نهایتش تا وسط یازدهم تموم می کنی.

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
میان حرف های اساتید این دو نکته رو هم بدونی بد نیست:
۱- کتاب های المپیاد با کتاب های درسی خیلی متفاوته (حداقل تا اونجایی که می دونم زیست اینجوری) مثلا تو زیست اصلا از تکامل توی متوسطه اول بحث نمیشه برو و چند تا مستند ببین تو اینترنت مطلب بخون ببین با کدومش بیشتر حال می کنی.
۲- اگه صرفا بخوای واسه مدالش بیای تو این مسیر بدون راهه اشتباهی داری میری به اینکه میزان شرکت کننده های کدوم رشته کمه و... توجه نکن فقط دنبال علاقت برو.

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک
سلام
ادبیاتم متنفرم

اگه مصمم هستی که المپیاد بخونی و همه تخم‌مرغ‌هات رو توی سبد المپیاد بذاری؛ به نظرم سمت چیزی برو که ازش خسته نشی و لذت ببری از مسیرت!
همین فقط!

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
سلام
ادبیاتم متنفرم
سلام
ببین قبل انتخاب رشته به نظرم بشین همه عواقب مسیرو بسنج چجوری؟ پرس و جو کن از مدال دارای سالای قبلی(اصفهان خودش مدال دار زیاد داشته و داره) ببین اصلا هدفت از المپیاد خوندن چییه! میخوای تو دبیرستان چه رشته ای رو بخونی؟ و یه چیزییم بهت بگم از روی تجربه ی شخصی المپیاد خوندن اصلا آسون نیس اتفاقا خیلییم سخت تر از کنکوره چون اونجور که باید تو شهرستانها جا نیفتاده خود من هر روز دو سه ساعتم صرف بحث با مدیرمون برای هماهنگ کردن کلاسای المپیادمون با استادای مختلف میشد ! مسعول المپیاد نداشتیم و اصلا کادر مدرسه مون نمیدونستن المپیاد چییه! سر همه کلاسا (حتی تاریخ و محیط زیست که بچه های تهران کلا تو برنامه درسیشون اینارو نمیخونن چ کنکوری چ المپیادی) من باید حضور پیدا میکردم و امتحانشونم میدادم! حق نداشتم غیبت غیرموجه داشته باشم و هیچ فرجه ای هم بهمون نمیدادن! چن بار از طرف اداره سر آوردن استادای آقا (چون سنشون کمتر از 24 سال بود) توبیخ شدم (یه بار یادمه با یه استاد آقا کلاس داشتیم من تو تایم فرجه مون داشتم مقنعه مو جلوی آینه درست میکردم مدیرمون اومد با یه لحن خیلی بدی بهم گفت مقنعه تو بکش جلوتر موهاتم کامل بزار تو نشنوم زیاد با استادتون حرف بزنین و بخندینا!...زنگ بعدیمونم خودش اومدد تو کلاس نشست! از جلسه های بعدی استادامونو از در مدرسه مون تا دم در کلاسمون همراهی میکرد!! و نمیزاش ما خارج کلاس هیچ صحبتی باهاشون داشته باشیم حتی اجازه رفع اشکالم نداشتیم!) و سر همینا مجبور شدیم کلاسای المپ مونو تو اموزشگاه و بی سروصدا برگزار کنیم و کسی نفهمه ما کلاس المپ داریم! اموزشگاهمون پروژوکتور نداشت و استادامون مجبور میشدن یا شکلارو خودشون رو تخته بکشن یا کتاب مرجعشونو هی دست به دست میدادن تا همه مون ببینیم! مشاورامون و همه کادر مدرسه جبهه گرفته بودن و همشون میخواستن مارو منصرف کنن و کنکوری شیم! هیچ حمایتی ازمون نمیشد... اینایی که گفتم ی بخش خیلی کوچیکی از سختییای راهه و من تو این مسیره واقعا خیلی اذیت شدم و برای یه نوجوون 16 17 ساله تحمل این همه فشار سخته .... خلاصه اول خوب برو راجب رشته ها و کلا این که المپیاد چی هستش تحقیق کن بعد تصمیم بگیر!

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
اگه مثل من طبع گشاده رویی دارین نیاین زیست
ولی خب متاسفانه زیست دوست دارم
اگه اینقدر خر هستین که فقط دنبال چیزی که دوست دارین برین بیاین زیست

lordpouya

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام من امسال میرم یازدهم پارسال مرحله اول ریاضی قبول شدم اما مرحله دومو نشدم حالا میخوام برا المپیاد بخونم توسط یکی از دوستام با المپیا فیزیک آشنا شدم و خیلی بهش علاقه مند شدم اما نمیدونم چیکار کنم لطفا یکی کمک کنه!!!!!!!!

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
نظرتون راجب المپیاد سواد رسانه ای چیه ؟؟؟

با توجه به شرایطش به نظرتون می ارزه شرکت کنیم ؟؟

aylarix

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی رویش
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام من امسال میرم دهم‌و میخوام المپیاد شرکت کنم.ولی بین زیست و ریاضی موندم.میشه راهنمایی کنید؟اگر میگین زیست چه منابعی خوبه اگر میگین ریاضی چه منابعی خوبه؟

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
رشتتون رو هم بگین بتونن راهنمایی کنن.
----------------
مهم علاقه خودتونه....
چونن بدون علاقه برید سمتش وارد جهنم شدید و با علاقه وارد یه بهشت

aylarix

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی رویش
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
رشتتون رو هم بگین بتونن راهنمایی کنن.
----------------
مهم علاقه خودتونه....
چونن بدون علاقه برید سمتش وارد جهنم شدید و با علاقه وارد یه بهشت
رشتم تجربیه.به هردو علاقه دارم و اگر میشد هردوتاش رو شرکت میکردم.ولی چون میخوام تمرکزم رو یکی باشه نمیتونم‌دوتاش و شرکت کنم

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
رشتم تجربیه.به هردو علاقه دارم و اگر میشد هردوتاش رو شرکت میکردم.ولی چون میخوام تمرکزم رو یکی باشه نمیتونم‌دوتاش و شرکت کنم
اگه تجربی هستید
و هدفت رشته های مرتبط بخونی، تغییر رشته هم ندی، کاملا منطقیه زیست بخونی.
من جات باشم زیست میخونم.
ولی بازم به علاقت نگا کن
رقابت تو ریاضی بیشتره، به معلم هم بستگی زیاد داره
واسه تجربیا سختتر هم هست ریاضی

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
ببین
تنها راه اینه ک بشینی هرکودومو بخونی ببینی با کودوم اوکی ای
ک خب برا این زیاد وقت نداری
برا همین .. ببین تا الان با ماهیت کدوم حال می کردی زیست یا ریاضی .. دقت کن می گم ماهیت .. نه درسای مدرسه
بعدشم
زیاد درگیر نکن خودتو سر این ک اونو بخونم یا اینو
تصمیمتو ک گرفتی ک سعی کن زود تر بگیری ، برنگرد .. همونو ادامه بده
وقت تنگ است

Otaku.ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
1402
درک از هر کدوم و علاقت به هر کدوم و میزان ارتباط رشته خودت با المپیاد میتونه تائیین کننده باشه ولی خب با توجه به وضعیت الان خودت زیست خیلی برات بهتره ولی باز خودت انتخاب کنی مهمتره...

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
بذار اینجوری شروع کنم که المپیاد سبک خوندنش با امتحانای مدرسه فرق داره ، باید انقدر از رشته المپیادت خوشت بیاد که نه از روی وظیفه و اجبار که از روی علاقه بخونیش، علاقه که باشه پشت سرش ساعت مطالعه ی بالا میاد ، فهم عمیق مطالب میاد و میتونی ازش نتیجه بگیری؛ اما اگر مثل سال نهم خود من باشی که المپیاد خوندم تا کنکورو دور بزنم و صرفا درس خوندن فراتر از حد کتابو دوست داشتم ، کارت سخت میشه.
و ضمنا المپیاد منبع و راهنمای خوب میخواد؛ ببین تو شهرتون کدوم رشته همچین وضعیتی داره.

aylarix

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی رویش
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
بذار اینجوری شروع کنم که المپیاد سبک خوندنش با امتحانای مدرسه فرق داره ، باید انقدر از رشته المپیادت خوشت بیاد که نه از روی وظیفه و اجبار که از روی علاقه بخونیش، علاقه که باشه پشت سرش ساعت مطالعه ی بالا میاد ، فهم عمیق مطالب میاد و میتونی ازش نتیجه بگیری؛ اما اگر مثل سال نهم خود من باشی که المپیاد خوندم تا کنکورو دور بزنم و صرفا درس خوندن فراتر از حد کتابو دوست داشتم ، کارت سخت میشه.
و ضمنا المپیاد منبع و راهنمای خوب میخواد؛ ببین تو شهرتون کدوم رشته همچین وضعیتی داره.
منم سال هشتم المپیاد ریاضی (ازمایشی )شرکت کردم و نهمم علوم شرکت کردم.من به ریاضی خیلی علاقه دارم یعنی انگار وقتی ریاضی میخونم دارم بازی میکنم.ولی مثل اینکه نمیشه ریاضی شرکت کرد.من هنوز وارد دهم نشدم ولی فکر کنم باید زودتر زیست و شروع کنم

بالا