• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد بدیم یا زندگیمونو کنیم؟

اگه المپیاد نشه..

• رای‌دهندگان
    153

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
پاسخ : المپیاد بدیم یا زندگیمونو کنیم؟

به نکات بسیار خوب و ارزشمندی اشاره کردید
پست بسیار مفید و پر محتوایی بود
یک مسعله که خودمم خیلی باهاش درگیر بودم و میشه گف که هنوزم هستم: اینه:خودمو دست کم میگیرم.
اصن باور ندارم خودمو.
اما نکته اینه که اول باید خودت و توانایی هات رُ باور کنی!ایمان داشته باشی که اگه تلاش کنی موفق میشی.بعد همین حس خوب انگیزه ایجاد میکنه و میکشه به سمت تلاش!
المپیادی با یه کنکوری فرق داره
المپیادی وقت اضافه آورد مال المپیاد نه استراحت و تفریح.
وقت المپیادی طلا هست.
عمرش ارزش داره.برنامه ریزی شده
اما مسعله اینه پتانسیل این همه زیاد خوندن نیس تو من...درس های مدرسه خسته ام میکنن..تهش بمونه 3-4 ساعت میمونه برا المپیاد که با توجه به خستگیم کیفیتش اونجوری که خودم میخوام نیس :-<
+خیلی اعتماد به نفسم کم هس

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

دلیل کم بودن اعتماد بنفس چیه؟
چی میتونه باشه
فقط یه چیز که همیشه بخودم میگم،هیچکس شاخ نیست هیچ کس خاص نیست ومنمتیزهوش نیستم همه مثل هم هستیم با سطح تلاش متفاوت. پس اعتماد بنفس کم ،زیاد معنی نداره،ما مکلفیم به انجام وظیفه نه به نتیجه
ببینید نظرات درمورد المپیاد خیلی متفاوته
یه حرفی یه بزرگی میزد :وقتی یهچیزی میخونی نگاه نکن کی گفته نگاه کن چی گفته
به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
یک مسعله که خودمم خیلی باهاش درگیر بودم و میشه گف که هنوزم هستم: اینه:خودمو دست کم میگیرم.این ینی چی اصلا؟
اصن باور ندارم خودمو.
این بده منم دچارش شدم اما دسته کم گرفتن
یه بزرگی میگفت:تو بشین المپیادت روبخون تو تلاشت رو بکن اصلا به بقیه فکر هم نکن که کی کجا چیکارکرده واین بسی کمک میکند

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

واسه المپیاد خوندن لذت داره
من که المپیادو دوس دارم؛ المپیادو ترجیح میدم :-"

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

دوستان این پست ها پست های جامع و کامل از افراد مختلف و با تجربه ای هستن.
برای جمع بندی مطلب و اینکه بدونید چی گذشته در صفحات قبلی اینجا به صورت نقل قول آورده شدند
اگر بخواهید بحث رو ادامه بدید راحت تر میشه.

به نقل از پارسا :
نمی خواستم بپرم وسط، ولی خوب لازمه بعضی چیزها رو اصلاح کنم. تجربه ی 4 سال المپیادی بودن خودمه، و خودم و خیلی های دیگه هم ازش نتیجه گرفتن. لزومی نداره شما بهش عمل کنید، ولی چیزیه که امتحان خودش رو برای خودم و خیلی های دیگه پس داده.

1- اینایی رو که می بینید می گن "وای! من با روزی 30 ثانیه درس خوندن رفتم طلای جهانی شدم .... " و ... رو جدی نگیرید. همه عادت دارن این جملات رو بگن. دلیلش هم خیلی سادس! می خوان بگن : "من خیییییییییلی باهوش بودم که نتیجه گرفتم! اصلا درس نخوندم! همش به خاطر هوش سرشارم بوده"
90% مردم اینجوری هستن. پس در مورد ساعت درسی، به حرف مردم گوش نکنید!
شما برای موفقیت، به یه ترکیبی از استعداد+تلاش نیاز دارید. استعداد ارثیه، و شما نمی دونید چقدر ازش دارید. برای همین اصلا روی استعداد حساب نکنید. شما پیش فرض خودتون رو روی این بزارید که خیلی خنگ هستید :D این باعث می شه، که فقط به تلاش خودتون متکی باشید. تا می تونید تلاش کنید. از هیچ فرصتی غافل نشید. هیچ کس رو نمی بینید که از زیاد تلاش کردن لطمه دیده باشه. شما زیاد درس بخونید. کاری به بقیه نداشته باشید. هیچ وقت از خودتون راضی نباشید! همش تلاشتون رو بیشتر کنید.

2- دیدم یه بنده خدایی گفت "تو دانشگاه المپیادی ها هیچی نمی شن و همش رتبه های 2 رقمی شاخ می شن". لازم می دونم اشاره کنم که حرف ایشون رو در 1- ضرب کنید :))
شاید کنکوری ها تو درس های عمومی و ریاضی و فیزیک بهتر باشن. ولی تو درس های اختصاصی دانشکده ای، به این آسونی ها به المپیادی ها (حتی برنز ها) نمی رسن.
مثلا توی کامپیوتر که خودم اطلاع دارم و تخصص دارم، کنکوری ها تازه بعد از ترم 4، اطلاعات یک المپیادی رو دارن. که تازه هنوز توی سوال حل کردن عقب تر هستن. یعنی المپیادی ها، چند گام جلو هستن. هستن کنکوری هایی که نمی خوان عقب بمونن، که اونا با کلی تلاش و درس ها رو جلو جلو خوندن، خودشون رو می رسونن.

3- در مورد اینکه المپیاد بخونید یا نه: بخونید. شما از هرکی که می خواید بپرسید (از طلا گرفته، تا مرحله 1 رد شده) هیچ کس از المپیاد خوندن پشیمون نشده! البته این سوال رو بعد از کنکور بپرسید :D قبل از کنکور ممکنه بگن پشیمونن. طبیعی هم هست، چون فشار کنکور روشونه! ولی وقتی از فشار کنکور خلاص بشن، که بتونن با دید باز به عقب نگاه کنن، همشون المپیاد خوندن رو مفید می دونن. پس المپیاد خوندن خوبه! المپیاد بخونید

4- اگه می خواید موفق بشید، هدف خودتون رو بزارید نفر اول بودن! اگه مثلا حساب کنید که نفر 40 ام بشید تا مرحله 2 قبول شید، در گمراهی آشکار به سر می برید :D
حتما خیلی هاتون این تجربه رو دارید که شروع می کنید به شمردن رقیب ها! مثلا می گید فلان مدرسه، فلان نفر و ... ! بعد تخمین می زنید که : "خوب من می تونم تو 40 نفر باشم اینجوری!"
این بزرگترین اشتباه المپیاد خوندنه. اگه می خواید موفق بشید، حساب کنید که 200 تا رقیب دارید، همشون هم خیلی خیلی خفن و شاخ هستن. حالا باید تلاش کنید که از اون 200 تا غول بهتر باشید. اینجوری می تونید از موفقیت خودتون مطمئن باشید

4- در مورد معلم و اینا، خوب معلم خیلی خیلی مفیده. نمی گم الزامیه، ولی خوب مفیده. بودن کسایی که بدون هیچ معلمی نتیجه گرفتن، ولی اکثر کسایی که نتیجه گرفتن، یه معلم خوب پشتشون بوده. معلم خوب لزوما این معلم های "مارک دار" نیستن! بلکه خیلی مواقع این معلم های مارک دار، خیلی هم بد هستن.
مثلا خود من، مدالم رو مدیون یه معلمی هستم، که مدرسه از عید برامون آورد. اصلا از این مارک دارها نبود. ولی در عرض 1 ماه، تاثیرش فوق العاده بود. چون راه و روش رو بهمون یاد داد! خیلی مهمه که یه معلمی داشته باشید که راه و روش رو یادتون بده، و همش شما رو توی مسیر قرار بده.
معلم از این نظر مفیده. من، شاگردایی داشتم که خیلی کارشون خوب بود. فقط مسیر رو بلد نبودن. همین که مسیر رو یاد گرفتن، دیگه هیچ چیزی جلو دارشون نیست.
پس تنها سود معلم، اینه که شما رو توی مسیر قرار بده. مگرنه خوب هرکی خودش بلده از رو کتاب/اینترنت/... یه مطلب رو بخونه یاد بگیره دیگه! معلم نمی خواد

کلا یعنی یه تعادلی توی درس خوندتون ایجاد بشه. مثلا ممکنه بعضی چیزها از دید شما مهم نیاد، ولی خیلی مهم باشن. کلا راه و روش، اون تجربه ایه که طرف داشته. اینکه توی هر مرحله ای، چی مهمتر از چیه. الان روی چی باید تمرکز کرد. چه مدل تمرین هایی باید حل کرد و ...

توی کامپیوتر بخوام مثال ملموس بزنم : بچه هایی که توی دوره هستن سر امتحان های فاینال، خیلی هاشون شروع می کنن به sgu کد زدن. می رن سوال آسون هاش رو پیدا می کنند و می زنند. بعد مثلا 150 تا سوال رو حل می کنند. ولی نمی دونند که اگه 30 تا سوال حل کنند، ولی مثلا سوال شماره 1 تا 30 باشه (یعنی سخت و آسون قاطی همدیگه باشه) براشون خیلی مفیدتره تا اون 150 تا سوال آسون. به علاوه اینکه نمی دونند کدوم سوال به درد بخوره، کدوم به دردشون نمی خوره.
یا مثلا خیلی هاشون نمی دونند که کی باید usaco بزنند، کی sgu، کی سوال دوره های قبل رو حل کنند و ....

کلا" توانایی هاتون بالاس شخصا" نمیتونم تمام درسای دبیرستانُ دوس داشته باشم و درسی که ازش متنفرمُ با درسی که دوست دارم جمع بزنم و کلا" بگم خیلی کنکورُ دوس دارم
به طور کلی توی جامعه ی ما همه به اون چیزی که حقشونه ؛ نمیرسن!حالا چه توی المپیاد , چه توی کنکور...
یادمه یکی تو یکی از تاپیکا میگفت که کنکور با میزان تلاش فرد یه رابطه ی مستقیم داره! ولی خیلیا هم بودن که خیلی خفن بودن و واسه استرس و بیماری و... توی کنکور هم به اون جایی که حقشون بوده نرسیدن!ولی اونی که میشه رتبه 1 شانسی و از رو هوا نشده 1 ؛ مسلما" خیلی تلاش کرده و نتیجه ی تلاششو گرفته...
ولی به نظر من روش المپیاد خوندن به طور کلی از زمین تا آسمون با کنکور خوندن فرق میکنه , هر چند که الان توی خیلی از المپیادا کنکوری خوندن جواب میده...
المپیاد هم کسی که دوره قبول میشه خیلی خیلی زحمت کشیده و کشکی قبول نشده!حالا این زحمته معنیش این نیس که طرف روزی n ساعت درس خونده باشه و کلّی کتاب و این چیزا خونده باشه و...
ولی توی المپیاد هم بودن کسایی که واقعا" تلاش کردن و قبول نشدن ...
خب شما ببین اگه یه وقت آزاد داشته باشی ترجیح میدی بری المپیاد بخونی یا اینکه بری تست عمومی بزنی!ببین دارم میگم تست عمومی , یه چیزی مثه فیزیک و زیست و شیمی نه!
×یکی از نقره های شیمی همین 4-3 سال پیش وقتی که طلا نشده ؛ اینقد حالش بد بوده که قرص آرامبخش میخورده....خُب من خودم هیچ وقت حاضر نمیشم به این قیمت المپیاد بخونم!ینی دیگه در این حد هم نباشیم ...

این ماجرای دبیر رُ هم اصلا" ؛ ینی حداقل واسه ی شیمی قبول ندارم!شما اگه معلم نداشته باشید ممکنه اولش خیلی کُند پیش برید ولی وقتی مثلا" پایه ی عمومیتون قوی شد , دیگه تخصصی ها رُ خیلی راحت میتونید جمع کنید!!!شدیدا" هم موافقم که دبیر فقط واسه رفع اشکاله!
همیشه هم این یه قانون نبوده که اگه کسی دبیر المپیاد داشت موفق تر از اونیه که هیچ معلمی نداشته!اتفاقا" مثال نقضش هم بیشتره تازه!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

این پست هم نقل قولی از آقای سیاوش بود پست بسیار خوب و تکمیل که باتوجه به طولانی بودن و ارزشمندی بهتر دیدیم جدا باشه.

این متنو از طرف یه آدم که کل وقتشو گذاشته خونده بعد قبول نمیشه بعد بقیه درسا هم تعطیله و نهایی و کنکور داره بعد شهرستانی هم هست ( از اون نوعش که کلا کلاس نرفته ) بخونید

قبل از شروع کردن هدفتون را معلوم کنید یعنی بگید من میخوام المپیاد بخونم زیرا ......

اگه هدفتون اینه که کنکور نداده برید دانشگاه خیلی جدی میگم ولش کنید دلیل های زیادی هم براش دارم :
1- یه نفر که المپیاد میخونه اگه وقتی را که براش میزاره (یه نفر که واقعا میخونه ها ) برا کنکور بزاره فک کنم اصلا تک رقمی بشه

2- شما توی المپیاد باید جز 40 نفر اول باشید واگه طلا شید بی کنکور میرید دانشگاه یعنی یه چیزی تومایه های 10 نفر اول ولی تو کنکور فک کنم با زیر 200 هم بتونید بهترین رشته را توی بهترین دانشگاه بخونید .

3- این واسه شهرستانیا مهمه : تاثیری که معلم تو المپیاد داره 100 برابره کنکوره چون کنکور از یه سری کتابه خاص سوال میاد ولی المپیاد این طور نیست و معلم تاثیر داره .

اما اگه هدفتون اینه که به علاقه تون بپردازید فرق داره مطمئن باشید ضرر نمیکنید حتما با جدیت بخونید و بدونید که قبول شدن خیلی سخت نیست .
مهمترین تاثیر تو المپیاد تلاش خودتونه ( اینو خودم حسش کردم از نزدیک ) یعنی چیز دیگه ای وجود نداره که مثه خوده آدم تاثیر داشته باشه من دیدم خیلیا که تو شهری هستن که امکانات المپیادی نداره واسه این نمی خونن بازم دلیل میارم که برید بخونید :
1- اولین چیزی که هست کتابای المپیاده که الان اگه تو شهرتون نیست ( مثلا من خودم تو شهرکرد به جرات میگم اگه بگردیش کتاب المپیاد نیست ) الان از طریق نت راحت میشه خرید .

2- سایت + وبلاگ های خیلی زیادی هست که میتونه کمک بکنه مثه ایرسک و واسه اونایی که ریاضی هستن هیچ چیزی بهتر از AoPs نیست . با بچه هایی که مدال دارن از طریق اف بی یا یاهو ارتباط بر قرار کنید خیلی کمکتون میکنه.

3- اگه شهری که هستید هیچ وقت کلاس المپیاد نمی زاره یه دوره هست عید ها بهش میگن دوره بسیج موسسه رزمندگان برگزار میکنه . حتما شرکت کنین هم با حال و هوای دوره آشنا میشید هم از عید به خوبی استفاده کردید.

4- میگن : "تو درسای مثه ریاضی و فیزیک معلم خیلی تاثیر داره و اگه معلم نداشته باشید قبول نمیشید ." من خودم با اول این حرف موافقم ولی طرف دومش حرفه مفته این واقعا برام اثبات شده ها .

5- بازم میگم تلاش از همه چی مهمتره

حالا بیایم حالت بد رو فرض کنیم که خوندیم و قببول نشدیم بازم ضرر نکردیم چون
1- اول این که به علایقتون پرداخیتید

2- اگه سوم باشید تو 20 روز بعد المپ تا نهایی راحت 1 هفته استراحت کنید بقیشم جزوه و درسایی را که نبودید بگیرید 1 هفته ام سرسری یه نگاه به درسای عمومی بکنید حله . ( من خودم همچین کارایی نکردم ) یعنی تو نهایی ها با اونی که 1سال خونده فرقی زیادی ندارید . درحد نیم نمره

3- بعد نهایی اگه قبول شدید که تمومه اگه نه هم یه تابستون وقت+ 1سال تحصیلی و کنکوری که باید بهش خندید . ( اینو هنوز خودم باهاش روبرو نشدم ولی بهش میاد که وقتش کافی باشه ) بعد تازه میگن اینا که المپ میخونن مغزشون فلانه وبمان پس نگران اینم نباشید .( منم نیستم )

4- بعد شما نمی دونید که المپیاد خوندن چقدر لذت داره به جایی میرسی اگه یه روز نخونی عذاب وجدان میگیری + همش خاطره میشه + باعث آشناییتون با یه سری افراد میشه و .........

5- همیشه فکر کنید شاخید و قبولید اگه هی بگید من که هیچی نمیشم ا اینا یا خودتون را دسته کم بگیرید ( مثلا تو المپیاد ریاضی شما تو ترکیبیات قوی هستید بعد سوال 6 _معمولا سخت ترین سوال امتحان_ترکیبیات هست ولی چون به خودتون رو دست کم میگیرید باعث میشه سوالو حل نکنید مثلا من خودم سوال 6 حل کردن برام مثه رویا بود و از همین هم خیلی خیلی ضربه خوردم ) شما هم ضربه میخورید و اعتماد به نفس کم میشه .

6- بازم واسه شهرستانی ها : اگه یه کلاسی هر جا جور شد رفتید و معلم یه سوال گفت و حل نکردید اصلا اصلا اصلا ناراحت نشید ( من خودم 2 بار سر این در حد دیوانگی ناراحت شدم ) چون اون باید یه چیزی بگه که شما بلد نباشید و یه سری ایده ی جدید بگه اگه همه سوالایی را که میگه حل کنید که فایده نداره .+ اگه دیدید بقیه سوالا را حل میکنن شما نمی تونید بازم اشکالی نداره نشونه ضعفتون نیست چون یه سوال المپ 90 دقیقه وقت داره شما نباید انتظار داشته باشید تو 10 دقیقه ای که بهتون وقت میدن حلش کنید .

کلا این که اگه هدفتون بی کنکور رفتن دانشگاه نیست حتما حتما حتما بخونید

پ.ن : الان به اسمه تاپیک توجه کردم مگه المپیادیا زندگی ندارن ؟؟؟؟!!!!!
اگه بخونید زندگیتون میشه المپ

+ این پست باز هم کامل میشود .

لیدی: ما به انتظار تکمیل شدن این پست هستیم 8->

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

در پاسخ این سوال هم باید گفت: بله (البته این بار با قاطعیت تمام :) )
به طور مثال . در زیست شناسی از تمام یافته های بشر برای مطالعه ی موجودات زنده استفاده می کنیم. یک زیست شناس باید در سایر علوم نیز قوی باشد. دانش آموزی که برای موفقیت در المپیاد زیست شناسی تلاش می کند باید ریاضی و فیزیک و شیمی اش خوب باشد. و خب زیست شناسی را هم که در حد فوق العاده خوب مطالعه می کند. پس از بابت درس های مدرسه یا کنکور هیچ نگرانی ای برای این فرد وجود ندارد. رتبه های کنکور المپیادی های سال های پیش مدرکی است دال بر این قضیه: 1و7و12و23و...
ولی خب احتمالا با افرادی مواجه شده باشید که می گویند: من برا المپیاد خوندم. تو المپیاد به جایی نرسیدم که هیچ کلی هم ضرر کردم و از درسای مدرسه و کنکورم عقب موندم. کاش اصلا برای المپیاد نمی خوندم هیچ وقت...
این افراد همان هایی هستند که تنها شرط موفقیت در المپیاد را نداشته اند. تنها شرط... یعنی: پشتکار،تلاش،کوشش ...
المپیاد برای یک فرد تنبل، شبیه آینه ای است که تنها ضعف های او را به رخ خواهد کشید. و خوب این افراد هم بدون توجه به حرف شاعر شروع می کنند به شکستن المپیاد:

آینه چون نقش تو بنمود راست.................... خود شکن آیینه شکستن خطاست

اجازه بدید کمی خودمونی تر حرف بزنیم: تو بعضی کلاس ها بعضا دانش آموزانی دیده می شن که می گن: آقا اجازه! ما خیلی دوست داریم تو المپیاد طلا بشیما...ولی آخه وقت نمی کنیم بخونیم! معلم: چرا وقت نمی کنی عزیزم؟ مگه چی کار می کنی؟ دانش آموز: آقا تا ظهر که مدرسه ایم. بعد از ظهر یکی دو ساعت می خوابیم، بعدش دو ساعت کلاس زبان داریم. بعدش دو ساعت کلاس موسیقی داریم. بعدش می ریم شنا یکی دو ساعت هم اونجاییم. بعدش هم میایم خونه و شام می خوریم و درسای مدرسه رو به زور می خونیم و می خوابیم...!!!
خب بچه ها نظرتون چیه؟ یک مثال: ببینید فرض کنید من هدفم اینه که برم یه گوشه ی اتاق. حالا گوشه ی دیگه اتاق هم کلی خوردنی خوشمزه گذاشتند. خب طبیعی هستش که اگه رفتن به اون گوشه ی اتاق و رسیدن به هدفم برام خیلی مهم باشه اصولا باید خوردنی ها رو بی خیال شم. چون خب هم اهمیت کمتری دارند و هم بعدا هم میشه اونا رو خورد. ببینید فعالیت های جانبی هم این شکلی هستند. من نمیگم فعالیت جانبی نداشته باشید. ولی خب اعتدال رو باید رعایت کرد. ما فعالیت های جانبی رو انجام میدیم برای تفریح و تنوع و استراحت از کارو تلاش و درس. ولی متاسفانه بعضی ها درس می خونند برای رفع خستگی از فعالیت های جانبی!

بیایید کاریکاتور نباشیم. کاریکاتور دیدید دیگه تا حالا؟ دماغش خیلی بزرگه چشماش خیلی کوچیکه دهنش کجه و ...
اصلیات و فرعیات رو با هم قاطی نکنیم. هر چیزی باید به اندازه ی خودش و در جای خودش باشه. ورزش خوبه ولی دیگه اگه می خوای تو المپیاد موفق شی خوب نیست روزی دو سه ساعت ورزش کنی. موسیقی خوبه ولی اگه هدف درس و المپیاد هستش فکر نمی کنم روزی چندین ساعت صرف موسیقی کردن عاقلانه باشه.

پس یادمون نره: شرط موفقیت در المپیاد : تلاش

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

بچه ها هوش چقدر مهمه ؟
استاد چقدر تأثیر داره؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

ببین هوش مسلمن مهم هس.
نمیشه گفت بی تاثیر است.نه.تاثیر داره ولی اگه درست استفاده بشه.اگه استفاده نشه ینی هیچی!
اما هوش همه چی نیس!
همون مثال معروف:1%هوش 99%پشتکار
ممکنه یکی باهوش اصن تلاش نکنه!هیچی هم نشه.یکی متوسط باشه و با تلاش زیاد جلو بره و موفق بشه...
بودن کسایی که از هوشای معمولی نابغه درست کردن 8-> 8->این یادت باشه
همون طور که گفتم هوش وقتی اثر داره که به کار گرفته بشه!
تلاش از همه مهم تره.شک هم نکن! (;
+
استاد مهم نیس.فقط کاتالیزور هس!
ضروری نیس.
اگه استاد نداری به خاطرش کنسل نکن و ناراحت نباش
ولی بهتر هس که باشه
100% هم غلط هس تکیه 100% به استاد× :D

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

x:
به نقل از MHSNSR :
خارج از اينا ميشه كه آدم هم مسابقات روباتيكو بده هم خوارزمي رتبه بياره هم المپياد قبول شه هم زندگي كنه و از زندگيش نزنه؟؟؟؟؟؟؟؟ :-??

فكر كنم نيلوفر خوش سير نمونه اين انسانيه كه توصيفش كردى :D
(طلاى فيزيك سال :-s......عاغا..الان سال ٩١يا٩٢؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-\..طلاى پارساله)

+جدى گفتم..الان چه ساليه؟!
ماااااااماااان ،به فنا رفتم :((

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

من این نکته رُ هم بگم... 8->
کنکور ُ زندگی کردن ُ تست ُ این چیزا رُ مقابل المپیاد در نظر نگیرین که بی چاره میشین :) از یکی شون بد جور ضربه میخورین بالاخره
به جای اینکه اینا رُ مقابل هم بذارید و فکر کنید که هر کی کنکور بخونه المپیاد نمیتونه بخونه و اینا با هم ضد هستن...یه جور دیگه فکر کنید.
اینا رُ کنار هم قرار بدید به جای اینکه مقابل هم قرار بدید 8-> پیشرفت تو هرکدوم رُ لازمه ی پیشرفت تو این یکی بدونید 8->
اینجوری ضرر نمیکنید (;

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

کسی که میخواد المپیاد بخونه از دروس کنکوریش نباید بزنه درسها رو تو مدرسه یاد بگیره تو خونه واس المپیاد بخونه قبول هم نشد یه سال وقت داره تست بزنه

mohamad.ahmadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان هاشمی نژاد ١
شهر
مشهد

کتاب دانش زیست شناسی اینو گفته بود!
نقل قول از آقای کرام الدینی!
انقدر از آقای کرام الدینی بالاترید؟:)))))))

PASHEH

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نظر بنده زندگیتو بکن! ولی اگه مرحله 1 قبول شدی المپیادتو بخون! اگر هم کلّا فکر میکنی خیلی مستعدی هر چه زودتر شروع کن!

بالا