• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دردسرهای رفتن سراغ انسانی و المپیاد ادبی

• شروع کننده موضوع

S@hba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
طلای المپیاد ادبی (دوره 26)
سلام دوستان!
من سال دوم رشته ی انسانی هستم و از راهنمایی توی تیزهوشان درس خوندم اما امسال به خاطر این که مدرسه ی تیزهوشان شهرم رشته ی انسانی رو نذاشت متاسفانه مجبور شدم مدرسمو عوض کنم :( (ولی خوب هنوز هم بعد از 4 سال درس خوندن توی تیزهوشان خودم رو جزو سمپادی ها حساب میکنم :D) شما ها که رشته ی انسانی هستید و توی تیزهوشان درس میخونید میخواستم ببینم چه قدر باهاتون بیشتر کار میشه و کلاس تکمیلی واسه ی چه درسایی براتون گذاشتن و چیا کار میکنن و اونایی که المپیاد نام نویسی کردن مدرسه براشون کلاس گذاشته یا نه؟

ممنون! :)

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی
پاسخ : یک سوال!

به نقل از S@hba :
سلام دوستان!
من سال دوم رشته ی انسانی هستم و از راهنمایی توی تیزهوشان درس خوندم اما امسال به خاطر این که مدرسه ی تیزهوشان شهرم رشته ی انسانی رو نذاشت متاسفانه مجبور شدم مدرسمو عوض کنم :( (ولی خوب هنوز هم بعد از 4 سال درس خوندن توی تیزهوشان خودم رو جزو سمپادی ها حساب میکنم :D) شما ها که رشته ی انسانی هستید و توی تیزهوشان درس میخونید میخواستم ببینم چه قدر باهاتون بیشتر کار میشه و کلاس تکمیلی واسه ی چه درسایی براتون گذاشتن و چیا کار میکنن و اونایی که المپیاد نام نویسی کردن مدرسه براشون کلاس گذاشته یا نه؟

ممنون! :)

آخیش، من فکر می کردم تنها کسی هستم که این کارو (از سمپاد رفتن واسه انسانی) انجام دادم #S-:
چه کار خوبی کردیم هر دوتا مون (;
در ضمن فکر نمی کنم کسی رشته اش انسانی باشه و تو تیزهوشان درس بخونه؛ چون تیزهوشان انسانی نداره :(
مدرسه ی ما (نمونه دولتی فرهنگ) واسمون کلاس المپیاد ادبی گذاشته از اول سال، خیلی هم خوبه, تا حالا هم رستم و سهراب رو کار کردیم.

• شروع کننده موضوع

S@hba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
طلای المپیاد ادبی (دوره 26)

به نقل از ارنواز :
آخیش، من فکر می کردم تنها کسی هستم که این کارو (از سمپاد رفتن واسه انسانی) انجام دادم #S-:
چه کار خوبی کردیم هر دوتا مون (;
در ضمن فکر نمی کنم کسی رشته اش انسانی باشه و تو تیزهوشان درس بخونه؛ چون تیزهوشان انسانی نداره :(
مدرسه ی ما (نمونه دولتی فرهنگ) واسمون کلاس المپیاد ادبی گذاشته از اول سال، خیلی هم خوبه, تا حالا هم رستم و سهراب رو کار کردیم.

خوش به حالتون..قرار بود تیزهوشان انسانی داشته باشه و وقتی گفتن نداره که از امتحان نمونه دولتی هم گذشته بود...خداییش خیلی در حقمون ظلم شد! بعده این همه سال در حده مدرسه ی عادی باهامون کار میکنن!
باز شما ها واستون کلاس المپیاد گذاشتن ما که ....

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از S@hba :
خوش به حالتون..قرار بود تیزهوشان انسانی داشته باشه و وقتی گفتن نداره که از امتحان نمونه دولتی هم گذشته بود...خداییش خیلی در حقمون ظلم شد! بعده این همه سال در حده مدرسه ی عادی باهامون کار میکنن!
باز شما ها واستون کلاس المپیاد گذاشتن ما که ....

آره، منم چون پارسال آزمون نمونه داده بودم، بعدم از تیزهوشان بودم قبولم کردن وگرنه منم باید می رفتم مدرسه ی عادی !

petrus

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
داریم میخوانیم!

سلام بچه ها من اولم :Dولی با این حال خیلی پیگیرم!
من که با یکی از بچه های فرزانگان یک حرف میزدم گفت براشون کلاس گذاشتن مدرسه ماهم فکر کنم از تابستون شروع میکنه.
من زیاد اطلاعات ندارم ولی فکر میکنم سال سوم هم میشه امتحان داد s@hba جان شما هم میتونی از جزوه ی دوستان استفاده کنی فقط باید تلاشتو دو برابر کنی!

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

S@hba جون، شما چرا الان شروع نمیکنی به خوندن با بقیه ... بالاخره به هم دیگه کمک می کنیم (;، شروع کن عزیزم (;

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

چجوری تونستین از سمپاد برین ؟ چه اراده ای ...
من اصن نمیتونم کنار بیام با خودم ... هرچند میدونم به نفعمه برم ... :-<
البته مدرسه ی ما به یه حد نصابی که برسه انسانی میذاره .
ینی واسه پیش که یه نفرم باشه میذاره .
امسالم ما یه کلاس 2 نفره ی انسانی داشتیم تو سوم !
مدرسه مشکلی نداره ولی آموزش پرورش مثکه گفته برای سال دوم باید 15 نفر باشیم !

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بابا درددلمونو تازه کردین :((...
پارسال ما 30 نفر بودیم و گفتیم سال دوم میخوایم بیایم انسانی...تنها حاصلمان یک افسوس و آه کشیدن از سوی مسئولین بود...
خیلی نامردیه...وحشتناک نامردیه...
ما انواع و اقسام"انسانی دوست"رو تو مدرسمون داریم...
از منی که خوره ی فلسفه و روانم تا رفقایی که کار هر روزشون تحلیل سیاسیه و از دوستانی که عاشق ادبیاتن تا اونایی که هر روز دارن مدل اقتصادی ارائه میدن...
دیگه واقعا نمیدونم چی بگم بهشون :(...
الانم که تجربیم باز تنها امیدم به روانپزشکیه :)...که اونم یه جورایی تا حد زیادی مربوطه به انسانی :(...
خودشون میدونن و خدای خودشون... :|

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

برای 30 نفر کلاس تشکیل ندادن ؟! :O
کلا به شدت مظلوم واقعا شده و خواهیم شد ...
بعد میگن چرا کسی که میره رشته ی ریاضیُ دوس داشته بره انسانی ( مثلا . ) نمره هاش بده ...
نمیفهمن چقد سخته آدم چیزیو بخونه که نخواد ...
:-<

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ریــحــانــه :
برای 30 نفر کلاس تشکیل ندادن ؟! :O
کلا به شدت مظلوم واقعا شده و خواهیم شد ...
بعد میگن چرا کسی که میره رشته ی ریاضیُ دوس داشته بره انسانی ( مثلا . ) نمره هاش بده ...
نمیفهمن چقد سخته آدم چیزیو بخونه که نخواد ...
:-<
نه...تشکیل ندادن :((...
به خدا همین درسایی که الان دارم میخونم رو اگه تو انسانی میخوندم با شوق و ذوق درس میخوندم...خسته نمیشدم که...آخه کدوم فیلسوفیه که سر کلاس فلسفه بخواد کلاس تموم بشه...کدوم روانشناسیه که سر کلاس های روانشناسی خوابش ببره...
در حالی که وضع الانم...
میگن تویی که خیر سرت باهوشی چرا نمیخوای مایه ی افتخار مدرسه بشی...
جوابم بهشون(که همونایی بودن که نذاشتن ما بریم انسانی)رو اینجا نمیتونم بگم X-(چون خیلی لحنم تند بود...
باورم نمیشه انقدر احمقن که نمیفهمن ایران الان خییییللیی بیشتر از یه دندونپزشک موفق یه فیلسوف و سیاستمدار میخواد...

شاید همین کارشون باعث بشه من و امثالم با وجود اینکه از فرهنگ اونور متنفریم در آینده ی نزدیک مهاجرت کنیم :-<

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به شدت لایک ...
:|
جدا کشور ما الان بیشتر به یه جامعه شناس ، روانشناس ، فیلسوف ، ادیب نیاز داره یا دکتر ، مهندس ؟
بعدا ضرر اینکه انقد بی توجهی میکنن به علوم انسانیُ میبینن مطمئنا ...

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
من پارسال این قدر که رفتم سمپاد کفشام سابید واسه اینکه یه انسانی بیارن مشهد، تا 20 شهریور هم منو علاف خودشون کردن بعد یهو گفتن «نه، انسانی نداریم!» :D
حالا تصور کنین حال منو ! : :-\
ولی بازم خدا رو شکر آخرش تونستم با همه ی مخالفانم (از مامان بابام گرفته تا دبیرا) کنار بیام و بالاخره به رشته ی داخواهم رسیدم x:
فکر می کنم شما هم اشتباه کردین که نرفتین انسانی، واجب نبود که حتما تو سمپاد بمونین از منو و صهبا یاد بگیرین ;;)
اگه منو و شمایی که به اصطلاح شاید نخبه ایم نریم انسانی بعد هر کس از همه جا مونده میره انسانی و بعدم میگن ... [-(

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ارنواز :
:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
من پارسال این قدر که رفتم سمپاد کفشام سابید واسه اینکه یه انسانی بیارن مشهد، تا 20 شهریور هم منو علاف خودشون کردن بعد یهو گفتن «نه، انسانی نداریم!» :D
حالا تصور کنین حال منو ! : :-\
ولی بازم خدا رو شکر آخرش تونستم با همه ی مخالفانم (از مامان بابام گرفته تا دبیرا) کنار بیام و بالاخره به رشته ی داخواهم رسیدم x:
فکر می کنم شما هم اشتباه کردین که نرفتین انسانی، واجب نبود که حتما تو سمپاد بمونین از منو و صهبا یاد بگیرین ;;)
اگه منو و شمایی که به اصطلاح شاید نخبه ایم نریم انسانی بعد هر کس از همه جا مونده میره انسانی و بعدم میگن ... [-(
بعله...ماروهم دق مرگ كردي!!!

منم از اول راهنمايي علاقه داشتم برم انساني باستان شناسي بخونم!انسيه مي دونه :D
ولي به همون دلايلي كه الان مي بينيد يعني رفتن از تيزهوشان و اينا بابام نذاش!ولي مي تونيم كنكور انساني بديم فك كنم،نمي تونيم؟!
به نقل از گاو عاشق :
نه...تشکیل ندادن :((...
به خدا همین درسایی که الان دارم میخونم رو اگه تو انسانی میخوندم با شوق و ذوق درس میخوندم...خسته نمیشدم که...آخه کدوم فیلسوفیه که سر کلاس فلسفه بخواد کلاس تموم بشه...کدوم روانشناسیه که سر کلاس های روانشناسی خوابش ببره...
در حالی که وضع الانم...
میگن تویی که خیر سرت باهوشی چرا نمیخوای مایه ی افتخار مدرسه بشی...
جوابم بهشون(که همونایی بودن که نذاشتن ما بریم انسانی)رو اینجا نمیتونم بگم X-(چون خیلی لحنم تند بود...
باورم نمیشه انقدر احمقن که نمیفهمن ایران الان خییییللیی بیشتر از یه دندونپزشک موفق یه فیلسوف و سیاستمدار میخواد...

شاید همین کارشون باعث بشه من و امثالم با وجود اینکه از فرهنگ اونور متنفریم در آینده ی نزدیک مهاجرت کنیم :-<
خب شما چرا نرفتين نمونه اي چيزي واسه انساني وختي كه اين همه علاقه دارين؟! :O

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ஜ...F@R!D€H...ஜ :
بعله...ماروهم دق مرگ كردي!!!

منم از اول راهنمايي علاقه داشتم برم انساني باستان شناسي بخونم!انسيه مي دونه :D
ولي به همون دلايلي كه الان مي بينيد يعني رفتن از تيزهوشان و اينا بابام نذاش!ولي مي تونيم كنكور انساني بديم فك كنم،نمي تونيم؟!خب شما چرا نرفتين نمونه اي چيزي واسه انساني وختي كه اين همه علاقه دارين؟! :O
شاید به نظرت شعار گونه بیاد...اما جدا از اینکه جایی جز حلی نمیتونستم بدرسم(بحث هوش و این حرفا...)
به نظرم اینجوری تونستم و میتونم تا حدی اعتراضم رو هم نشون بدم...امسال بچه ها به من گیر دادن بیا یه پروژه ی انسانی بده تا از نظر انسانی سمینار تامین باشه...اون طرف بچه های تئاتر از کنار کشیدنم ناراحت شدند...
دلیلش رو وقتی بینشون گفتم یه موجی از همدردی بین بچه ها حس کردم:امسال گروه انسانی وجود نداره :-<

شاید به نظرتون بچگانه باشه...اما به نظرم اینکه من بعدا کتاب هایی چاپ خواهم کرد و در آنها ذره ای از چیزهایی که آن ها آن را ارزش مینامیدند یاد نشده...
از صد تا فحش به آنها بدتر است...

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

یه مسئله هست.تعداد رشته های انسانی توی دانشگاه هم به شدت کاهش پیدا کرده،تا حدودی ترس وجود داره در برابر افرادی که به سیاست علاقه دارن و از طریق رشته های انسانی دنبالش رو میگیرن پس پیش بینی میشد که موجی که پارسال توی مراکز سمپاد برای تشکیل رشته انسانی ایجاد شد،کاذب باشه.یه هر حال عده ای از انسانی دوست ها دنبال سیاست میرن :-"
واقعا به اراده ی شما دونفر هم غبطه میخورم...خیلی تلاش کردم اما نتونستم با خودم کنار بیام که مدرسه ام رو عوض کنم
با توجه به شرایط موجود هم بعید میدونم بتونم ریاضی رو کنار بذارم و کنکور انسانی بدم :(

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

راستی یه چیزی بگم...
این چیزیه که از دوستان و معلمان محصل در رشته ی انسانی پرسیدم...
مدارس در ایران دو دسته اند...
1-انسانی ندارند ولی مدرسه ی خوبی هستند :(((حلی و فرز)
2-مذهبی هستند(مثلا فرهنگ)...
بنابراین احتمال میدم اگه من فرهنگ میرفتم به عنوان مزدور خاک میشدم :(

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

البته یه کارایی داره انجام میشه واسه اینکه انسانی اضافه بشه بطور رسمی.
دعا کنید به وعده هاشون عمل کنن

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از گاو عاشق :
راستی یه چیزی بگم...
این چیزیه که از دوستان و معلمان محصل در رشته ی انسانی پرسیدم...
مدارس در ایران دو دسته اند...
1-انسانی ندارند ولی مدرسه ی خوبی هستند :(((حلی و فرز)
2-مذهبی هستند(مثلا فرهنگ)...
بنابراین احتمال میدم اگه من فرهنگ میرفتم به عنوان مزدور خاک میشدم :(
دقیقا <D=
یعنی اینکه منو چرا تا حالا از فرهنگ ننداختن بیرون فقط به خاطر اینه که درسام خوبه وگرنه همون روزی که رفتم واسه مصاحبه اصلا قبولم نمیکردن! :-"
(جاتون خالی یه بحثی با مدیرمون داشتم سر مسائل سیاسی و مذهبی که وقتی برای مامانم تعریف کردم گفت قبول نمیشی ولی در کمال تعجب قبولم کردن :D)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

امروز از یک منبع وجشتناک موثق شنیدم از امسال توی هر دبیرستان سمپاد باید یکی از 3تا کلاس انسانی باشه... :O =)) :-??...شک دارم درست باشه ولی :-? ^-^
حتی اگه از نظر اسمی و روی کاغذ درست باشه بازم مطمئنم اجراش نمیکنن...

از این مملکت یه"انسانی دوست آزاده"بیرون نمیاد...یعنی دست هایی نمیخوان بیرون بیاد...من شک دارم این دست ها بذارن این آدم ها هم در صورت درست بودن این طرح آزاد بیندیشند...

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از گاو عاشق :
امروز از یک منبع وجشتناک موثق شنیدم از امسال توی هر دبیرستان سمپاد باید یکی از 3تا کلاس انسانی باشه... :O =)) :-??...شک دارم درست باشه ولی :-? ^-^
حتی اگه از نظر اسمی و روی کاغذ درست باشه بازم مطمئنم اجراش نمیکنن...

از این مملکت یه"انسانی دوست آزاده"بیرون نمیاد...یعنی دست هایی نمیخوان بیرون بیاد...من شک دارم این دست ها بذارن این آدم ها هم در صورت درست بودن این طرح آزاد بیندیشند...
باز بسیار زیاد لایک ! :D
یعنی واسه هر مدرسه یک کلاس؟ آخه بچه ها اونقدر راغب نیستن به این قضیه مگه اینکه از بیرون دانش آموز بگیرن ... :-?
البته منم همین فکر رو میکنم ؛ پارسال که هر روز که رئیس سمپاد از خواب پا میشد یه حرفی می زد، امسالم حتما همین جوریه دیگه [-(

بالا