• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

به نقل از Mohammadreza128 :
ببین توی ایران چند درصد اون اتفاق میفته؟
چند ازدواج مخفی هس؟
چقد روابط نا مشروع بعد ازدواج هس؟
واقعا نسبت به اونا خیلی کمتره یعنی تا حدی که وا۳ ما یه مشکل تلقی نمیشه تاحدودیش طبیعیه ما تو کشورمون چقد انسان بوجود اومده از روابط نا مشروع داریم؟ خیلی کمتر از اونا اما فیلمای فارسی ۱ رو بیین اکثرا به این چیزا پرداخته اکثرا حقوق حد نهایت رو در نظر گرفتن احساسات درونشون به ۰ میل میکنه تو کدوم اسن فیلما از خود گذشتگی هس؟
ایناس که روی مغز نسل جوون تاثیر گذاره من نمیگم مبارزه و دفاع من میگم ما باید آگاه باشیم و خودمون به این نتیجه برسیم خیلی از شبکه ها راه انحراف هست خیلی اخبار شبکه های ماهواره ای ملت رو به جونه هم میندازن.

خب خیییلی !!!
وقتی میگی اونا باید مشخص کنی اونا کین ؟؟؟ میشه اونارو کشوری مثه عربستان دونست و گفت نسبت به ایران نه تنها بیشتر نیستن بلکه صفرن !!!
داری میگی رابطه نامشروع ، اما درد ِ ما اینه همه چیز مشروع میشه به راحتی !
فرق ِ ایرانی که این کارو میکنه با آمریکائی اینه که 30 ثانیه وقت گذاشته یه متن رو بخونه و بعد هرکاری که میکنه مشروع شه و از آمار بیاد بیرون!
میگی نیست ؟ یه نگاه بکن ببین تعداد مردهائی که مجردی میرن تایلند چند نفرن تو سال و چطوری دارن زیاد میشن !
فارسی1 نداریم حالا خوشبختانه یا متاسفانه ...
آقا مثال بیار و حرفتو واضح بگو ، انحراف یعنی چی ؟ به جون ِ هم افتادن یعنی چی؟ منظورم اینه چطوری تاثیر میزارن ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ببینید توی سن جوونی انسان رغبت به این چیزا پیدا میکنه درستش آگاه کردنه ببنید طرف با دیدین یک همچین فیلمی خوشش میاد میدونی خوشش میاد که میبینه طرف از حقش تا ته دفاع میکنه میبینه سره یه مشکل کوچیک با همسرش متارکه میکنه از بین رفتن یک سری فضائل اخلاقی مشرق زمین ..

منظورم مسلما عربستان نبود چون عرض کردم جوامع غربی...

انحراف ذهن یعنی چیزایی که توی دایره لغات یک انسان نبوده رو براش خوب یا بد جلوه دادن طرف از اصل این چیزا خبر نداره یهو با این آموزه ها مواجه میشه .
طرف از بهاییت هیچ نمیدونه حالا توی یک شبکه ماهواره ای یهو یک برنامه طرفداری از بهایت میبینه این شخص پایه ذهنی از بهایت نداره ولی داره مغزش منحرف میشه من منظورم اینه.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ببینید توی سن جوونی انسان رغبت به این چیزا پیدا میکنه درستش آگاه کردنه ببنید طرف با دیدین یک همچین فیلمی خوشش میاد میدونی خوشش میاد که میبینه طرف از حقش تا ته دفاع میکنه میبینه سره یه مشکل کوچیک با همسرش متارکه میکنه از بین رفتن یک سری فضائل اخلاقی مشرق زمین ..

منظورم مسلما عربستان نبود چون عرض کردم جوامع غربی...

انحراف ذهن یعنی چیزایی که توی دایره لغات یک انسان نبوده رو براش خوب یا بد جلوه دادن طرف از اصل این چیزا خبر نداره یهو با این آموزه ها مواجه میشه .
طرف از بهاییت هیچ نمیدونه حالا توی یک شبکه ماهواره ای یهو یک برنامه طرفداری از بهایت میبینه این شخص پایه ذهنی از بهایت نداره ولی داره مغزش منحرف میشه من منظورم اینه.
اون قسمت ِ اولِ حرفت که بگم 100% اشتباهه !!!
علاوه بر پدر و مادر ، مادربزرگ ِخیلی ها70 ، 80 سالشونه و بیشتر از بچه ها به این سریالا اعتیاد دارن ! اصلن نمیشه گفت جوونان که میبینن ، اتفاقن جوونا خیلی کمتر از بزرگترها علاقه نشون میدن .
دلیل اینکه طرف خوشش میاد "سر هر مشکل کوچیک متارکه میکنن" اینه که میفهمه سنت ِ خودشون اشتباهه !
که زن هر بدبختیئی توی خونه مردش بکشه واسه حفظ ِ آبرو نمیره طلاق بگیره و عمرش به باد میره !

قسمت ِ آخر ِ نوشتت شدیدن لایک !!! یکی از مشکلات ِ سنت ِ ما ، اینه که حرف زدن درباره خیلی چیزا زشته ! یعنی مرجع ِ درستی واسه آموزش وجود نداره (چون زشته دربارش حرف بزنن !!! ) و ابزار ِ یادگیری ِ خیلی ها میشه انواع ِ فیلم و سریال و کلیپ ...
اینجاست که میگم برای حفظ ِ سنت باید سنت رو تغییر داد !!! قبول کن که سنت ِ ما مشکل داره و باید یه سری تغییرات توش انجام بشه وگرنه نابود میشه و معلوم نیست چی جاشو میگیره...

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Mr.Mamareza :
پویا من نظرم اینه گاهی اوقات آدم ممکنه از یه چیزی بد استفاده کنه ولی متوجه نشه... .
پس مشکل اینجاست که شاید متوجه نشیم؟ فرض کن یکی از نتایج ماهواره گرایش بیشتر به محتواهای پ و ر ن و گرافیک باشه. آدم نمی‌تونه متوجه بشه که نسبت به قبل فکرش بیشتر درگیر این موضوع هست و خیلی به این سمت متمایل شده؟
معلومه که آدم متوجه می‌شه.

• لایک
امتیازات: dorna

ivg

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

بله کاملا برای خانواده های ابرانی خوبه چون تلویزیون ایران غیر از عذاداری چیزی برای پخش نداره.

• لایک
امتیازات: JB

mb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد2
شهر
مشهد
دانشگاه
امام رضا
رشته دانشگاه
حسابداری

نه بله نه نه بستگی به جنبه فرد داره مثلا اگه پالس تی وی،رترو اورو را تا ساعت 12 ببینی مشکل نداره ولی بعد اون ناجور میشه :))

• لایک
امتیازات: JB

Urania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان آبادان و خرمشهر
شهر
آبادان

من اصلا با ماهواره موافق نیستم اما واقعا شبکه های ایران خسته کننده اند

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از ivg :
بله کاملا برای خانواده های ابرانی خوبه چون تلویزیون ایران غیر از عذاداری چیزی برای پخش نداره.
ا
دوست عزیز خواهش میکنم کمی تامل کنین چه ربطی داره؟ چون تلوزیون ایران غنی نیس باید رف سراغ ماهواره؟؟
اصولا توجیه هرچیز از جوهره همون چیز مورد قبوله نه اینکه بگیم چون این بده پس اون خوبه
تلوزیون ایران غنی نیس اما ماهواره واقعا مضزات زیادی داره که توش شکی نیس

s.l.v.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

دوست عزیز خواهش میکنم کمی تامل کنین چه ربطی داره؟ چون تلوزیون ایران غنی نیس باید رف سراغ ماهواره؟؟
اصولا توجیه هرچیز از جوهره همون چیز مورد قبوله نه اینکه بگیم چون این بده پس اون خوبه
خوب پس نتیجه میگیریم بریم رادیو گوش کنیم :D

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

پس باید چیکار کرد ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

والا من تز(املا؟) ندادم فقط میگم مطمئنا اینکه تلوزیون ایران خوب نیس بریم ماهواره ببینیم دلیلی غلط و مضخرفه و توجیهی کاملا اشتباه...
اینکه تلویزیون ایران غنی نیس دلیل نداره بریم سراغ رسانه ای که بیش از نصفش برای انحراف پخش میشه...

هنوز کسی جواب منو نداد آقایون و خانوم های موافق ماهواره بگن آیا اونا در خارج ایران دلشون برای ما سوخته که فیلم به فارسی ترجمه کنن و پول بدن اخبار جمع و پخش کنن؟؟

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پویا م :
پس مشکل اینجاست که شاید متوجه نشیم؟ فرض کن یکی از نتایج ماهواره گرایش بیشتر به محتواهای پ و ر ن و گرافیک باشه. آدم نمی‌تونه متوجه بشه که نسبت به قبل فکرش بیشتر درگیر این موضوع هست و خیلی به این سمت متمایل شده؟
معلومه که آدم متوجه می‌شه.
ببین بخش پ-و-ر-ن رو بذار کنار... .

فرض کن مثلا منظور من تاثیر این همه جدایی زن و شوهر ها توی رابطه هاشون یا خیانت هاس.... .

اینکه طلاق یه چیز خیلی عادی بشه خیلی خوب نیست.... .

و دیدن یه سری از برنامه ها ممکنه این رو عادی کنه برای افراد... .

بدون اینکه فرد بفهمه که داره اثر میگیره ازش... .

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Mr.Mamareza :
ببین بخش پ-و-ر-ن رو بذار کنار... .

فرض کن مثلا منظور من تاثیر این همه جدایی زن و شوهر ها توی رابطه هاشون یا خیانت هاس.... .

اینکه طلاق یه چیز خیلی عادی بشه خیلی خوب نیست.... .

و دیدن یه سری از برنامه ها ممکنه این رو عادی کنه برای افراد... .

بدون اینکه فرد بفهمه که داره اثر میگیره ازش... .
طلاق یک چیز شاخ و دم دار نیستش که عادی نباشه. یک واقعیته. دو نفری که باید از هم طلاق بگیرن، باید از هم طلاق بگیرن! نمی‌شه بگیم نه اینا تاثیر ماهوارست و اینا.
ولی اگه دو نفر عاشق هم باشن، به خاطر ماهواره گرایش به طلاق پیدا کنند تقصیر خودشونه که عقل ندارن! من هر روز یکی رو ببینم که داره سیگار می‌کشه روم تاثیر می‌ذاره و باید برم سیگار بکشم؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

دقیقا حرف هم اسمم:دال شدیدا لایک گرایش به بی احساس شدن و از بین بردن ارزش های والای اخلاقی م۳ از خود گذشتگی مارا میبره به سمت مشکل جوامع غربی مشکلی که ما خداروشکر نداریم و این است پسرفت و سرخوردگی

salary

کاربر حرفه‌ای

.

• لایک
امتیازات: MePeR

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

هنوز کسی جواب منو نداد آقایون و خانوم های موافق ماهواره بگن آیا اونا در خارج ایران دلشون برای ما سوخته که فیلم به فارسی ترجمه کنن و پول بدن اخبار جمع و پخش کنن؟؟

جواب دادم :

به نقل از Dr.Eniac :
به هیچ وجه ! همونطور که دل ِ ماهم برای اونا نسوخته که شبکه خبری و فیلم ِ عربی و انگلیسی داریم !!!
رسانه جنگه ! تا الان هم ما باختیم !

پ.ن : شبکه های فیلم مالکیت شخصی دارن ، درآمدی که از تبلیغات بدست میارن به حدیه که هرکسیو وسوسه میکنه یه شبکه داشته باشه!
این شبکه ها برای اینکه درآمد بیشتر داشته باشن باید مخاطب بیشتری هم جمع کنن ،پس فیلمی میزارن که برا بیشتر ِ مرم جذاب باشه ! وقتی مردم از اون سریال ها بیشتر استقبال میکنن دلیلی نداره شیوشونو عوض کنن !!!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

پس طبق گفته خودت وختی اونا دلشون برا ما نسوخته و جنگ رسانس دیوانگیه ما بشون اعتماد کنیم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

پس طبق گفته خودت وختی اونا دلشون برا ما نسوخته و جنگ رسانس دیوانگیه ما بشون اعتماد کنیم
جوابی بسیار ساده برایت دارم...هر حرفی جنگ روانی است...من همین الان دانسته یا نادانسته دارم روی ناخودآگاه تو هر چند کم تاثیر میذارم...حقیقتش من به بازی روانی اونا خیلی بیشتر اعتماد دارم تا بازی روانی 3دا و سیمای خودمون...هر دوشون بیگانه اند...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از prabd.chess :
جوابی بسیار ساده برایت دارم...هر حرفی جنگ روانی است...من همین الان دانسته یا نادانسته دارم روی ناخودآگاه تو هر چند کم تاثیر میذارم...حقیقتش من به بازی روانی اونا خیلی بیشتر اعتماد دارم تا بازی روانی 3دا و سیمای خودمون...هر دوشون بیگانه اند...
ا
پوریا جان بذار بحث اجتماعی پیش بره تا روانشناختی من میگم در هر صورت اونها برای سود به ما برنامه نمیسازن درسته؟ پس مفید بودنشون صرفا زیر سواله ...
حداقل فرق صدا سیما با ماهواره اینه که صدا سیما برای ما هدف غیر از ما نداره یعنی مطمئنا صدا سیما قصد تشویش یا منحرف کردن مارا نداره منظورم اینه که با هنجار های خودمونه ولی انصافا قبول دارم غنی نیس داخلش دخل و تصرف هم هست کمی هم کسل کنندس اما جوهرش رو که مبینیم برای انحراف نیس یعنی حداقل توجیهی برای وجودش هست که توجیهی برای وجود یک رسانه خارجی فارسی زبان برای ایران هس؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

پوریا جان بذار بحث اجتماعی پیش بره تا روانشناختی من میگم در هر صورت اونها برای سود به ما برنامه نمیسازن درسته؟ پس مفید بودنشون صرفا زیر سواله ...
حداقل فرق صدا سیما با ماهواره اینه که صدا سیما برای ما هدف غیر از ما نداره یعنی مطمئنا صدا سیما قصد تشویش یا منحرف کردن مارا نداره منظورم اینه که با هنجار های خودمونه ولی انصافا قبول دارم غنی نیس داخلش دخل و تصرف هم هست کمی هم کسل کنندس اما جوهرش رو که مبینیم برای انحراف نیس یعنی حداقل توجیهی برای وجودش هست که توجیهی برای وجود یک رسانه خارجی فارسی زبان برای ایران هس؟
بحث من در یک چیز است محمدرضا...
ادعای برتری ندارند؟...
پس بیجا میکنند نمیگذارند حرفای دشمن پست تر را گوش کنیم...
و
ادعای اسلام نداریم؟...
پس باید برای تمام حرفا های دشمنان جوابی داشته باشیم...
حذف ماهواره ایران هرچه بیشتر کمونبستی میکند... [-(

بالا