• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

من که خیلی کم تلویزیون نگاه میکنم. اون هم بیشتر مستند و موزیک. خب مستند رو که ایران میذاره ولی موزیک رو نه، پس مجبورم یه کار دیگه کنم. اکثر مردم هم مثل من هستن فکر کنم. یعنی مثلا یکی دوست داره فیلمای روز دنیا رو نگاه کنه، یکی دوست داره از صبح تا شب دیدنی ها ببینه، یکی کارتون و ... و همه ی اینا رو نمیشه با هم داشت مگر اینکه تعداد کانال ها بیشتر باشن. بنابراین طبیعیه که مردم ایران که یکی از بزرگترین تفریحاتشون تلویزیونه برن سراغ ماهواره. این که تاثیراتش مثبته یا منفی، به نظرم برای اکثر خانواده ها منفیه.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

خیلی بش فک کردم خیلی...
آخرش نتیجه شخصیم این بود که نبودش بهتر از بودنشه...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نظرم حرفای منافقا رو میگه...ما نباید به ماهواره گوش کنیم...
فکر کردین تمام این خواصی که با چوب اونا تو دام رفتن از چه طریق منافق شدند؟ :-?...معلومه دیگه...ماهواره ی عالم نفاق :-<
خلا3 اینکه به جای ماهواره برای حفظ وحدت اسلامی بزنین شبکه ی 1 و همین جور سخنرانی بگوشین! P:>
تازه خیلی هم حرفای بد وصحنه های بد توش نشون میدن X_X...
وای وای وای وای =))

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

بچه ها ایـن و این و این و ایـن رو نگاه کنید ، با توجه به این که الآن هم خیلی بحث اجتماعی نیست به نظرتون تاپیک حرف جدیدی داره ؟ :D

kousar73

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نظر منم اصن خوب نیس :-?
امروز یه جلسه رفته بودم در این رابطه خعلی حرف زد ;;)

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

یه سوال؟
آیا اونا تو خارج دلشون وا۳ ملت ما سوخته که بیان فبلم ترجمه کنن و اخبار فارسی پخش کنن و...

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از i!i!iVAHIDi!i!i :
نه
ماهواره داره طرز فکر آدما رو عوض میکنه! هر چیزی خوبی هایی داره اما باور کنید بدی های ماهواره بسی افزون تر از خوبی هاشه!!!! خوبی هاش به حساب نمیاد
مخصوصا که الان هر عقب افتاده ی بی سوادی هم ماهواره داره... یارو راننده تاکسیه صحبت میکرد باور کنید... " الان به یه جوونی بگید 100 متر بدوه قلبشو میگیره! اصلا ورزش نمیکنن که ... اون وقت تو خارج ! همین خانوما همچین میدون ... همه ورزشا رو میکنن! کیف میکنی! "
و بگم که برای این که یه جامعه رو به دست بیاری هم اولین و مهم ترین کار جلب نظر همچین آدمای احمقیه...
ماهواره در اختیار این ادما هم قرار میگیره... اون وقت بیا و درستش کن...

الان به نظر تو صدا و سیما رژه نمیره رو مخ آدم. به نظرت شست و شوی مغزی نمیده؟
چرا میزنی جاده خاکی چه ربطی داره؟ الان یه خانوم با شلوار ورزشی بیاد بیرون یه باتوم تو سرش بعدم می اندازن تو یه مینی بوس سبز.
ثانیاَ توی این هوای آلوده ورزش کردن ضررش خیلی بیشتره و این امراضی که شما نام می برید همش به خاطر همین هوای آلودس.

jam

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
kordestan
شهر
sanandaj

به نقل از Mohammadreza128 :
یه سوال؟
آیا اونا تو خارج دلشون وا۳ ملت ما سوخته که بیان فبلم ترجمه کنن و اخبار فارسی پخش کنن و...
قبولت دارم میگن رئیسش اسرائیلیه درسته؟ اصا مشکل درست کرده برا ما. ذهن بچه ها رو مشغول کرده.
بعضی برنامه های علمیش رو نگاه میکنم. بد نیستند. ولی کلا با فرهنگ اونور آبیها ساخته شده. مردم ما هنوز سنتین با این که نگاه میکنن.

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

نه فقط ماهواره,که هر چیزی بستگی به جنبه ی فرد داره
یه نفر میتونه حتی از بهترین وسایل استفاده ای بکنه که براش مناسب نیس...

salary

کاربر حرفه‌ای

.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از SaϔnA.M :
بچه ها ایـن و این و این و ایـن رو نگاه کنید ، با توجه به این که الآن هم خیلی بحث اجتماعی نیست به نظرتون تاپیک حرف جدیدی داره ؟ :D
ضمن تشکر از توجه به این پست :-"

چون تمام حرف های ِ اینجارو توی تاپیک های ِ بالا هم میشه زد :D :-??

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از سالاری :
کدام را نبینیم!! البته شبکه های خودمان را می گویم. قبول کنید که ما از نظر سنت هایمان با آنها یه کمی متفاوتیم! :D

سنت قابل تغییره ، قرار نیست هرچیزی که اجدادمون بهش پایبند بودن رو مثه بُت بدونیم که باید ازش اطاعت کرد ،
دنیا داره به یه سمت ِ مشترک حرکت میکنه و این سنت ها کمرنگتر میشه ، دلیلش هم همین گسترش رسانه هاست .
حالا اگه یه کشور بخواد روی این سنت ِ واحد تاثیر بزاره باید توی همین زمینه فعالیت کنه ، وقتی برنامه اونا و کارهائی که اونا میکنن جذابتره برای نسل ِ جوون نباید بیایم صورت مسئله رو پاک کنیم ....

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

:-< خب چه گیریه مدیر محترم:دال
خب این تاپیک حالا پا گرفته نزن تو سرش:دال اونا مال قدیمه بهتره تاپیک جدید زده شه

salary

کاربر حرفه‌ای

.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Dr.Eniac :
سنت قابل تغییره ، قرار نیست هرچیزی که اجدادمون بهش پایبند بودن رو مثه بُت بدونیم که باید ازش اطاعت کرد ،
دنیا داره به یه سمت ِ مشترک حرکت میکنه و این سنت ها کمرنگتر میشه ، دلیلش هم همین گسترش رسانه هاست .
حالا اگه یه کشور بخواد روی این سنت ِ واحد تاثیر بزاره باید توی همین زمینه فعالیت کنه ، وقتی برنامه اونا و کارهائی که اونا میکنن جذابتره برای نسل ِ جوون نباید بیایم صورت مسئله رو پاک کنیم ....
ا
وختی مخربه مخربه حالا میخواد در جهت سنت هامون باشه یا میخواد در مقابل سنت ها باشه ما باخیلی سنت ها هم مشکل داریم و میگیم مخربه اما ماهواره واقعا ضررش ۱۰۰ برابره سودشه چنتا سودشو بگو تا ۱۰۰ برابر ضرر بشه جلوش گذاش جوامع رو به یکی شدن عقاید نمیره که اگه میرف هزاران جنگ عقاید در دنیا نبود تحمیل عقاید در همه جا وجود داره حالا ماییم که باید بسنجیم پیشرفت یا پسرفت؟ این که ما بخوایم خودمونو درگیر مسائل غیر متعارف ماهواره دروجامعه کنیم عین پسرفته مشکلاتی که ما در جامعه نداریم نیازی نیس در تلویزیون پخش بشه اما ماهواره عینا همین کارو میکنه ما در کشور چند زن مرد دار داریم که دوست دختر داشته باشه؟ و بلعکس؟ و هزاران مشکل مخصوص جوامع غربی که ما درگیرش نیسیم حالا این رسانه ها وا۳ ما پخش میکنن نسل جوون خود به خودد میره سراغ اینگونه بحث ها که یعنی عین پسرفت.

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پویا م :
اول من یک نکته‌ای رو بگم که هر رسانه و روزنامه‌ای یک جهت و جناحی رو داره! من برای هر شبکه می‌تونم بگم این شبکه به فلان جناح گرایش داره و بهتره نیگاش نکنیم!
کاملا مانند چاقو می‌مونه که نحوه و هدف استفاده بستگی داره!
پویا من نظرم اینه گاهی اوقات آدم ممکنه از یه چیزی بد استفاده کنه ولی متوجه نشه... .

Urania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان آبادان و خرمشهر
شهر
آبادان

زیاد هم به جنبه ی طرف بستگی نداره
بالا خره چیزایی که تو ماهواره هست به مرور زمان رو هر کسی اثر میزاره حالا رو بچه ها و افراد بی جنبه این مقدار بیشتره رو بقیه کمتره

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

ولی فرهنگ استفاده از همه ی اینا بهتره.
ماهواره یکی از وسایل اطلاع رسانی بسیار قوی هست.
اگه فرهنگ استفادشو داشته باشیم عالیه.ولی در غیر این صورت...

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

جوامع رو به یکی شدن عقاید نمیره که اگه میرف هزاران جنگ عقاید در دنیا نبود تحمیل عقاید در همه جا وجود داره حالا ماییم که باید بسنجیم پیشرفت یا پسرفت؟ این که ما بخوایم خودمونو درگیر مسائل غیر متعارف ماهواره دروجامعه کنیم عین پسرفته مشکلاتی که ما در جامعه نداریم نیازی نیس در تلویزیون پخش بشه اما ماهواره عینا همین کارو میکنه ما در کشور چند زن مرد دار داریم که دوست دختر داشته باشه؟ و بلعکس؟ و هزاران مشکل مخصوص جوامع غربی که ما درگیرش نیسیم حالا این رسانه ها وا۳ ما پخش میکنن نسل جوون خود به خودد میره سراغ اینگونه بحث ها که یعنی عین پسرفت.

حرفی از عقاید نزدم ، گفتم سنت ها دارن کنار گذاشته میشن و شیوه زندگی همه مردم دنیا داره به هم نزدیکتر میشه و دلیلش گسترش ِ رسانست !!!
خودتم که قبول داری این مسئله رو ! داری میگی فلان مشکل ِ اونا وارد جامعه ما میشه ! (مشکلی که مثال زدی همه جا حتی تو ایران هست ، کم مرد داریم تو این کشورکه میره بدون اطلاع همسرش ازدواج میکنه ؟ )
تا وقتی که به ماهواره به چشم ِ ابزار ِ دشمن نگاه بشه نمیتونیم ازش استفاده کنیم ، درواقع همون استفاده ای که بقیه دارن میکنن و ما مقابلش جبهه گرفتیم رو ماهم میتونیم کنیم .
اگه ماهواره روی ما تاثیر داره روی بقیه هم همونقدر داره ! فقط هُنر ِ استفادش مهمه ، اینکه وقتی میبینی دارن به فرهنگی که فکر میکنی مناسب ِ جامعته حمله میکنن فقط و فقط دفاع نکنی چون تجربه ثابت کرده نتیجه عکس میده ! بهترین کاری که میتونی کنی حمله متقابله ، که اون فرهنگ ِ خوبتو به بقیه هم نشون بدی ، اگه خوب باشه مردم میبینن ومیان سمتش !!! اما شرط ِ مهم توانائی ِ نشون دادن ِ درست ِ اون خوبیاست ، چون ممکنه با تبلیغ ِ بد گند بزنی بهش ...

چندتا از اون صدتا مشکلی که میگیو بگو ببینیم واقعن میشه بهشون گفت مشکل ؟

یه سوال؟

به هیچ وجه ! همونطور که دل ِ ماهم برای اونا نسوخته که شبکه خبری و فیلم ِ عربی و انگلیسی داریم !!!
رسانه جنگه ! تا الان هم ما باختیم !

پ.ن : شبکه های فیلم مالکیت شخصی دارن ، درآمدی که از تبلیغات بدست میارن به حدیه که هرکسیو وسوسه میکنه یه شبکه داشته باشه!
این شبکه ها برای اینکه درآمد بیشتر داشته باشن باید مخاطب بیشتری هم جمع کنن ،پس فیلمی میزارن که برا بیشتر ِ مرم جذاب باشه ! وقتی مردم از اون سریال ها بیشتر استقبال میکنن دلیلی نداره شیوشونو عوض کنن !!!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ببین توی ایران چند درصد اون اتفاق میفته؟
چند ازدواج مخفی هس؟
چقد روابط نا مشروع بعد ازدواج هس؟
واقعا نسبت به اونا خیلی کمتره یعنی تا حدی که وا۳ ما یه مشکل تلقی نمیشه تاحدودیش طبیعیه ما تو کشورمون چقد انسان بوجود اومده از روابط نا مشروع داریم؟ خیلی کمتر از اونا اما فیلمای فارسی ۱ رو بیین اکثرا به این چیزا پرداخته اکثرا حقوق حد نهایت رو در نظر گرفتن احساسات درونشون به ۰ میل میکنه تو کدوم اسن فیلما از خود گذشتگی هس؟
ایناس که روی مغز نسل جوون تاثیر گذاره من نمیگم مبارزه و دفاع من میگم ما باید آگاه باشیم و خودمون به این نتیجه برسیم خیلی از شبکه ها راه انحراف هست خیلی اخبار شبکه های ماهواره ای ملت رو به جونه هم میندازن.

بالا