• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفکر پشت هر شعر

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : خواننده ی غیر مجاز:منافق یا اصلاح طلب؟

هم اصلاح طلب هم منافق و گاهی هم هیچ کدوم! :D

بعضی هاشون الکی می خونن ! همین جوری عشقی بی محتوی و این حرفا

+پ.ن پست ها رو نخوندم! 8->

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از وحـیـــــــــــــــــــد :
اقا تو کلآ دو تا رپ شنیده باشی یه موشولینا ساسی مانکنه یه یه مشت سرباز هیچ کس تو گربه های ایرانی !

برو درباره این ادمایی که میگم تحقیق کن یعنی تو نت سرچ کن فقط
دکتر سید مهدی موسوی
فاطمه اختصاری
یغما گلرویی
برو یه سرچ بزن جون من .

اقا یه هنر مند یه نوسنده یه روزنامه نگار یه فیلم سازی که از ایران رفته معنیش این نبوده که ایرانو دوس نداشته اگه نداشت ولش میکرد
ولی تو ایران نمیتونسته بمونه چون نمیذاشتن نفس بکشه یا باید مثه خیلیا تو ایران میموند و خفه میشه یا اینکه ببرنش یه جا یه کار میکرد که دیگه نتونه نفس بکشه
یعنی اگه تو ایران می موند بی مصرف می موند ولی وقتی از ایران بره شاید بتونه مفید باشه واسه خاکش
جمله اولت رو نفهمیدم...یه بار بخونش...دستوری مشکل داره... .

در باره این آدما تحقیق کنم که چی؟یه توضیح بده قبلش... .

مطمئنی شعر خوندن کارو جولو میبره؟

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

@حسین:این حدیثی که نقل کردی ورد کلام همیشه ی منه...اما به این هم توجه کن اهنگی که گوش میدیم روی ناخوداگاه انسان تاثیر میذاره...نشانه های بسیاری وجود داره که میگه شاهین فراماسونه...این تاپیک مربوط به فراماسون بودن یا نبودنش نیست(اگه کسی میخواد میتونه پیام بده تا جواب بگیره)...
با کسانی که از میان اهنگ های شاهین فقط"وای کشته ما رو"رو شنیدن و تنها مفهومی شاهین مطرح کرده را فرق میان".. و گوشت کوبیده"میدانند حرفی برای گفتن ندارم...افرادی که از فمنیسمی که شاهین مطرح میکند حرفی نمیزنند چون به نفعشان نیست...
@ارنواز:ببین ارنواز...همین الان حرفم معلوم شد...حرف های شاهین(با وجود مشکل هایی که داره مانند "راهکار ندادن")واقعا مفهوم دارند...شاید هدف مستقیمی نباشه توش اما مفاهیم زشتی را به بهترین شکل بیان میکند...
@محمدرضا:من نگفتم شعر خوندن بهترین کاره...ولی به نظرم از نقد های مفید جامعست...ببین الان واقعا به نظر یکی م3 شاهین بیشتر مطرحه تا حرفای یکی م3 حداد؟...خیلی تاثیرگذارن رو فرهنگ نسل جدید

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

پوریا اولش گفتم با ذهن قوی برین سراغ هرچیزی و ذهن قوی بنظر من ذهنیه که ناخودآگاهش به کمترین بخش برسه
شاهین خودش میگه فراماسون نیستم بعد مدرک رو میکنی؟ =))

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از hossein33 :
پوریا اولش گفتم با ذهن قوی برین سراغ هرچیزی و ذهن قوی بنظر من ذهنیه که ناخودآگاهش به کمترین بخش برسه
شاهین خودش میگه فراماسون نیستم بعد مدرک رو میکنی؟ =))
د عزیز من مگه میشه ناخوداگاهو ببندیم؟...حسین جان!...دل بندم!...اگه میشد که دیگه الان روانشناسی محو میشد کلا...
یه وقت هست یکی تبلیغ عقاید میکنه...اون موقع حرفت درسته...یه وقت هست یکی میخواد یه چیزی رو به زور تو مخت بکنه...(من نمیگم شاهین اینجوریه...تو هم نمیتونی بگی هست یا نه...فقط خودش میدونه)من که به شخصه برای خودم دلایل بسیاری دارم بر استفاده ی مداوم شاهین از نماد های فراماسونری تو اهنگ هاش

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

ناخودآگاهو نمیشه کلن ببندی چون اسمش روشه ناخودآگاه ولی با وسعت دادن به دامنه خودآگاه دامنش محدود میشه مصاحبشو بهت میدم راجب فراماسونری و آهنگ شر اعظم

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از Mr.Mamareza :
جمله اولت رو نفهمیدم...یه بار بخونش...دستوری مشکل داره... .

در باره این آدما تحقیق کنم که چی؟یه توضیح بده قبلش... .

مطمئنی شعر خوندن کارو جولو میبره؟
واضحه دوباره بخون میفهمی گفتم تو که دوتا ر‍‍پ گوش نکردی نظر نده !
خوب اینارو سرچ کن فهمی کین !
حاجی تو نه میدونی یه چیزی یعنی چی نه شنیدی نه اصلآ میشناسی بعد میای نظر میدی ؟ میگی جلو میبره یا نه ؟ خوب مرد حسابی تو که نمیدونی چرا میای نظر میدی ؟
بعدم که میگم برو سرچ کن میگی چرا‌! خوب مجبوری نظر بدی؟
به نقل از prabd.chess :
@حسین:این حدیثی که نقل کردی ورد کلام همیشه ی منه...اما به این هم توجه کن اهنگی که گوش میدیم روی ناخوداگاه انسان تاثیر میذاره...نشانه های بسیاری وجود داره که میگه شاهین فراماسونه...این تاپیک مربوط به فراماسون بودن یا نبودنش نیست(اگه کسی میخواد میتونه پیام بده تا جواب بگیره)...
با کسانی که از میان اهنگ های شاهین فقط"وای کشته ما رو"رو شنیدن و تنها مفهومی شاهین مطرح کرده را فرق میان".. و گوشت کوبیده"میدانند حرفی برای گفتن ندارم...افرادی که از فمنیسمی که شاهین مطرح میکند حرفی نمیزنند چون به نفعشان نیست...
@ارنواز:ببین ارنواز...همین الان حرفم معلوم شد...حرف های شاهین(با وجود مشکل هایی که داره مانند "راهکار ندادن")واقعا مفهوم دارند...شاید هدف مستقیمی نباشه توش اما مفاهیم زشتی را به بهترین شکل بیان میکند...
@محمدرضا:من نگفتم شعر خوندن بهترین کاره...ولی به نظرم از نقد های مفید جامعست...ببین الان واقعا به نظر یکی م3 شاهین بیشتر مطرحه تا حرفای یکی م3 حداد؟...خیلی تاثیرگذارن رو فرهنگ نسل جدید
اقا شما پست منو صفحه قبل بخون
برادر من وظیفه هنر بیان مشکلاته اونی که راهکار واسش میده اسمش سیاست مداره یارو میاد مشکلا و معایبو بیان میکنه اخه فک کنید چی میگید تورو خدا

• لایک
امتیازات: Dizzy
  • شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

واضحه دوباره بخون میفهمی گفتم تو که دوتا ر‍‍پ گوش نکردی نظر نده !
خوب اینارو سرچ کن فهمی کین !
حاجی تو نه میدونی یه چیزی یعنی چی نه شنیدی نه اصلآ میشناسی بعد میای نظر میدی ؟ میگی جلو میبره یا نه ؟ خوب مرد حسابی تو که نمیدونی چرا میای نظر میدی ؟
بعدم که میگم برو سرچ کن میگی چرا‌! خوب مجبوری نظر بدی؟اقا شما پست منو صفحه قبل بخون
برادر من وظیفه هنر بیان مشکلاته اونی که راهکار واسش میده اسمش سیاست مداره یارو میاد مشکلا و معایبو بیان میکنه اخه فک کنید چی میگید تورو خدا
کی گفته هنر یعنی بیان مشکلات؟...دقیقا برعکس داری میگی...هنر یعنی جامعه ی ایده ال...هنرمند هر چی تو ذهنشه از جامعه ایده ال رو میریزه بیرون...جامعه ی الان رو هم میبینه...بعد راهکار میگه...
شاهین ادم باسوادیه...اما اگه همینجوری ادامه بده واقعا قشری از جامعه طرفدارش میشن که یه گوشه نشستن و میگن لنگش کن...
واقعا چیزای که الان شاهین میگه و اسمشو میذاره مشکل جامعه رو کسی نمیدونه؟..ولمون کن تو رو خدا...یعنی کسی از فقر و فحشا تو جامعه خبر نداره...نباید یه نگاهی رو به جلو داشته باشه؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از prabd.chess :
کی گفته هنر یعنی بیان مشکلات؟...دقیقا برعکس داری میگی...هنر یعنی جامعه ی ایده ال...هنرمند هر چی تو ذهنشه از جامعه ایده ال رو میریزه بیرون...جامعه ی الان رو هم میبینه...بعد راهکار میگه...
شاهین ادم باسوادیه...اما اگه همینجوری ادامه بده واقعا قشری از جامعه طرفدارش میشن که یه گوشه نشستن و میگن لنگش کن...
واقعا چیزای که الان شاهین میگه و اسمشو میذاره مشکل جامعه رو کسی نمیدونه؟..ولمون کن تو رو خدا...یعنی کسی از فقر و فحشا تو جامعه خبر نداره...نباید یه نگاهی رو به جلو داشته باشه؟
نه برادر من کسی مشکلات هم جنس گراهارو نمیدونه
فقر و فحشا رو نمیدونه
یارو معلم دینی پاشده میگه ما یدونه فقیر نداریم
میخوای یه نظر سنجی میذاریم اینجا هنر یعنی بیان مشکلات جامعه یا بیان راه حل یا شما دیگه پست نده اخرش یا من
یا برو از دوتا هنرمند بپرس
اخه یارو پاشه تو شعرش بگه مثلآ مسکن مهر بدین مشکلا حل شه ؟ :))اصآ بیخیال داداش شما یه شعر از هر خواننده ای بیار راه حل رو بیان کنه نه مشکلو .
یا برو کتاب ادبیاتتو بردار بورو بخون ادبیات پایداری چی میگه ‌؟ سختته خودم تایپ کنم .
اون قسمت شاهین ادم با سوادیه ولی ... یم که کلآ یه چی اومدی دیگه ؟
باشه بازم به قول شاهین اخ خدا ...

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

البته همه بحث شد راجع به شاهین ولی آهنگ من یه دردمش همش امیده

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

نه برادر من کسی مشکلات دو جنسه هارو نمیدونه
فقر و فحشا رو نمیدونه
یارو معلم دینی پاشده میگه ما یدونه فقیر نداریم
میخوای یه نظر سنجی میذاریم اینجا هنر یعنی بیان مشکلات جامعه یا بیان راه حل یا شما دیگه پست نده اخرش یا من
یا برو از دوتا هنرمند بپرس
اخه یارو پاشه تو شعرش بگه مثلآ مسکن مهر بدین مشکلا حل شه ؟ :))اصآ بیخیال داداش شما یه شعر از هر خواننده ای بیار راه حل رو بیان کنه نه مشکلو .
یا برو کتاب ادبیاتتو بردار بورو بخون ادبیات پایداری چی میگه ‌؟ سختته خودم تایپ کنم .
اون قسمت شاهین ادم با سوادیه ولی ... یم که کلآ یه چی اومدی دیگه ؟
باشه
ازاد باش م3 من م3 خیلیا...
کاشکی به بخاری جای چراغ نفت سوز داشتیم...

در یک کلام...یاس میگه وطن...بهرام هم میگه ازادی ذهن...میگه گوسفند نبودن...
شاهین و شاهین ها چی میگن؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از prabd.chess :
ازاد باش م3 من م3 خیلیا...
کاشکی به بخاری جای چراغ نفت سوز داشتیم...

در یک کلام...یاس میگه وطن...بهرام هم میگه ازادی ذهن...میگه گوسفند نبودن...
شاهین و شاهین ها چی میگن؟
حاجی اوس کردی مارو نه ؟ بی خیال خودت گرفتی کافیه

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

حاجی اوس کردی مارو نه ؟ بی خیال خودت گرفتی کافیه
عزیز من...این چرت و پرتا چیه؟...من دارم میگم انتقاد های شاهین بی هدفه...د برادر من که تو انتقاد میکنی خب بگو راهکار خودت چیه...
مقصود از راهکار این نیست که بگه مثلا یارانه ها...بیاد یه محور بذاره...بگه اگه همتون این جوری باشین مشکلات حله...
بهرام میگه مدرنیته و سنت ها را شکستن(یه چیزی که دست و پای ما رو بسته اون سنته که هنوز رو به روی ماهاست)...
یاس برعکسش میگه احیاس سنت های شایسته(م3 وطن پرستی)

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از prabd.chess :
عزیز من...این چرت و پرتا چیه؟...من دارم میگم انتقاد های شاهین بی هدفه...د برادر من که تو انتقاد میکنی خب بگو راهکار خودت چیه...
مقصود از راهکار این نیست که بگه مثلا یارانه ها...بیاد یه محور بذاره...بگه اگه همتون این جوری باشین مشکلات حله...
بهرام میگه مدرنیته و سنت ها را شکستن(یه چیزی که دست و پای ما رو بسته اون سنته که هنوز رو به روی ماهاست)...
یاس برعکسش میگه احیاس سنت های شایسته(م3 وطن پرستی)
اقا اگه این حرفا انتقادته من شکر خوردم
من اهل سیاست نیستم ، ببخش شرمندم ...

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از prabd.chess :
حق با تو است...از طرفی هر کدومشان هم خوب یا بد نیستن که...مثلا شاهین اهنگای خیلی خیلی چرت داره که خودش هم میگه بدون هیچ مفهومی است و حتی مبتذل است...اما از طرفی اهنگ های فمنیستی شاهکاری هم داره(حرف زن...ما مرد نیستیم...)
اهنگ جدید یاس که دیدین چه تاثیری داشت؟...یه دکتر به خاطر این اهنگ قبول کرده تمام اون بچه ها رو بدون گرفتن پول عمل بکنه
به نظرم م3 یه ظرف میمونن برای پذیرش خوبی یا بدی...ولی قبول دارم بیشتر جنبه ی بد رو پذیرفتن رو داره

چرت و پرت نگو ! ، هیچ دکتری هیچ کاری انجام نداد و نمیده ، اون یک شایعه ی مسخره بود که توسط یک فرد بیمار درست شده بود، آهنگ یاس هم یک افتضاح کامل بود !! (در عرصه ی رپ یا هیپ-هاپ) ، اون آهنگ های شاهین هم که نام بردی حتی آهنگ متوسط ِ رو به خوب هم نیستن چه برسه به شاهکار !!!
شما اگه میخوای در مورد این 3 نفر یا امثال اینا بحث کنی ، اول باید بفهمی رپ چیه و داستانش به چه صورت ِ بعد بیای بحث کنی بگی چی خوبه چی بده، نه اینکه چون من صرفا" از سبک خیابونی خوشم نمیاد بگم بده و مبتذل ِ یا ...، خوشت نمیاد میتونی دنبال نکنی بری پی ِ یه سبک ِ دیگه !
در ضمن عنوان تاپیک اصلا" مناسب نیست، خواننده ی غیر مجاز خیلی داریم ، در سبک های مختلف با ایده ها و موضوع های مختلف ! (اما پست یک کاملا" محدود اشاره کرده به موضوع ِ )

به جز 3پست اول دیگه پستی نخوندم، خواهشا" اگه میخواید بحث کنید یک بحث ِ درست و هدفمند کنید

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

اگه می خواین دعوا کنین پ.خ هست.این جا بحث می کنیم ... :)
حواستونم به اون مسئله باشه که اسم خواننده های سیاسی رو کامل نیارید تو پست و اینا.(دلایلشم توضیح دادم صدبار)

به نقل از prabd.chess :
از طرف دیگه ایا به نظرتون معایب رواجش بیشتر از مزایایش نیست؟ :-?
چه معایبی داره آخه؟!
به نقل از Mr.Mamareza :
به نظرم دو حالت داره.... .
1-مزدورن... .
2-برای جذب طرفدار میخونن... .
دلشون برای ما نسوخته مسلما... .
یعنی چی مزدورن؟!!
مثلا طرفدار هم جذب کردن که چی بشه؟از نظر مادی که هیچ سودی نداره براشون.می تونن مثل خیلیا از "زری چرا رفتی؟" و "گلی دوست دارم" و "پری چه خوشگلی وای" بخونن.اون جوری هم طرفدار دارن و هم خب می تونن درامد داشته باشن ازین راه
این "ما"یی که تعریف می کنی خود اونهارم شامل میشه!اون ها هم ایرانین و بالاخره همه مشکلات رو تجربه کردن
به نقل از Mr.Mamareza :
به نظر من اگه دلشون برای ایران میسوزه خیلی کارای بهتر میتونن بکنن تا اینکه برن خارج از کشور(بعضیاشون) و در مورد مشکلا داخل حرف بزنن... .
ببین هنرمند وجودش برای جامعه لازمه.یکی از طریق هنرش رو خیلیا تاثیر می ذاره و اون هارو به فکر فرو می بره و اون خیلی ها می تونن به جامعه کمک کنند
به نقل از James Hetfield :
کسی که طالب جامعه ی ایده آل باشه، اول خودش رو اصلاح میکنه، از طرفی اینا اینقدر بدبختن که مزدور هم نمیشه بهشون گفت. به اینجور آدما میگن کاسه ی داغتر از آش.
ینی چی آخه؟بابا به خدا اونام ایرانین.چه داغ تر از آشی؟یعنی یک نفر حق نداره راجع به مملکت خودش،جایی که خیلی از عمرشو اون جا گذرونده حرف بزنه؟
ولی توی معرضای توی سبک راک خیلی قوی ترن از اون سبک لمپنی رپ یعنی مثلآ کیوسک یا ۱۲۷ یا بقیه
من اصلا نفهمیدم چی گفتی :D واضح تر
اقا یه هنر مند یه نوسنده یه روزنامه نگار یه فیلم سازی که از ایران رفته معنیش این نبوده که ایرانو دوس نداشته اگه نداشت ولش میکرد
ولی تو ایران نمیتونسته بمونه چون نمیذاشتن نفس بکشه یا باید مثه خیلیا تو ایران میموند و خفه میشه یا اینکه ببرنش یه جا یه کار میکرد که دیگه نتونه نفس بکشه
یعنی اگه تو ایران می موند بی مصرف می موند ولی وقتی از ایران بره شاید بتونه مفید باشه واسه خاکش
دقیقا
به نقل از prabd.chess :
اشتباه تو همین جاس!امثل اینه که بگی :"عادل فردوسی پور چرا میاد مشکلات رو میریزه رو و راهکار نمی ده.عادل می تونه جای این که یک زمین فوتبال خراب آب گرفترو نشون بده،بره اون زمین رو تعمیر کنه!"
وحید هم مثال قشنگی زد:
اخه یارو پاشه تو شعرش بگه مثلآ مسکن مهر بدین مشکلا حل شه ؟
بحث سر دونستن و ندونستن نیست.بحث سر فرهنگ سازی و تاثیرگذاریه.با اون تاثیری که اون رو تو می ذاره تو می تونی به جامعت کمک کنی

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از تـــــــــــــــارا :
اگه می خواین دعوا کنین پ.خ هست.این جا بحث می کنیم ... :)
حواستونم به اون مسئله باشه که اسم خواننده های سیاسی رو کامل نیارید تو پست و اینا.(دلایلشم توضیح دادم صدبار)
چه معایبی داره آخه؟!یعنی چی مزدورن؟!!
مثلا طرفدار هم جذب کردن که چی بشه؟از نظر مادی که هیچ سودی نداره براشون.می تونن مثل خیلیا از "زری چرا رفتی؟" و "گلی دوست دارم" و "پری چه خوشگلی وای" بخونن.اون جوری هم طرفدار دارن و هم خب می تونن درامد داشته باشن ازین راه
این "ما"یی که تعریف می کنی خود اونهارم شامل میشه!اون ها هم ایرانین و بالاخره همه مشکلات رو تجربه کردنببین هنرمند وجودش برای جامعه لازمه.یکی از طریق هنرش رو خیلیا تاثیر می ذاره و اون هارو به فکر فرو می بره و اون خیلی ها می تونن به جامعه کمک کنندینی چی آخه؟بابا به خدا اونام ایرانین.چه داغ تر از آشی؟یعنی یک نفر حق نداره راجع به مملکت خودش،جایی که خیلی از عمرشو اون جا گذرونده حرف بزنه؟من اصلا نفهمیدم چی گفتی :D واضح تردقیقا اشتباه تو همین جاس!امثل اینه که بگی :"عادل فردوسی پور چرا میاد مشکلات رو میریزه رو و راهکار نمی ده.عادل می تونه جای این که یک زمین فوتبال خراب آب گرفترو نشون بده،بره اون زمین رو تعمیر کنه!"
وحید هم مثال قشنگی زد:بحث سر دونستن و ندونستن نیست.بحث سر فرهنگ سازی و تاثیرگذاریه.با اون تاثیری که اون رو تو می ذاره تو می تونی به جامعت کمک کنی
من همچنان معتقدم این موضوع پشیزی به موسیقی ربط نداره...اگه هم داشته باشه مسلما خیلی بیشتر از موسیقی به جامعه شناسی ربط داره...
در هر حال...
راهکار واژه ی خوبی نیست...محور ایده ال بهتره...
ما در اشعار بهرام ازادی عقاید رو میبینیم...و این که هم از بیرون باید ازاد باشه انسان هم از درون... مهم نیست که به چی اعتقاد داری... یا با فکر باز بساز زندگیتو یا دهنت رو ببند و زندگی کن
و یاس محور انتقاد ها را سنت گرایی میذاره...ارزش هایی مثل میهن پرستی...

اما شاهین چی میگه؟...محور انتقاداتش چیه؟...
هم مثال تو و هم مثال وحید به نظرم بی ربطه...عادل اصلا اومده تا مچ بگیره تا بهتر بشه...اما کار یه رپر مچ گیری محض نیست...این نه هنره و نه به تنهایی مفید...باید راه خودشو بذاره رو میز...
به نظرم بحث داره منجرف میشه... (:|

• لایک
امتیازات: Dizzy

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

در ترانه‌های شاهین، آمیزه‌ای از اعتراض به حکومت مذهبی، فقر، زن‌ستیزی، سانسور و اعتیاد را می‌توان دید. او تلاش می‌کند که فاکتور‌های شاعرانه و ادبی و اصطلاح‌های فلسفی و سیاسی در ترانه‌هایش حضور داشته باشند و به همین دلیل، گاهی فهمیدن بعضی از ترانه‌هایش برای مردم عادی مشکل میشود............

؛ما در اشعار بهرام ازادی عقاید رو میبینیم"

یعنی چی ؟

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

در ترانه‌های شاهین نجفی، آمیزه‌ای از اعتراض به حکومت مذهبی، فقر، زن‌ستیزی، سانسور و اعتیاد را می‌توان دید. او تلاش می‌کند که فاکتور‌های شاعرانه و ادبی و اصطلاح‌های فلسفی و سیاسی در ترانه‌هایش حضور داشته باشند و به همین دلیل، گاهی فهمیدن بعضی از ترانه‌هایش برای مردم عادی مشکل میشود............

؛ما در اشعار بهرام ازادی عقاید رو میبینیم"

یعنی چی ؟
مهم نیست به چی اعتقاد داری...مهم نیست به کی اعتماد داری...یا با فکر باز بساز زندگیتو یا دهنتو ببند و زندگی کن...

در حالی که ما تو بسیاری اهنگ های شاهین جبهه گیری محض رو میبینیم...نسبت به مثلا اسلام...یا روشنفکری رو میبینیم...احتمالا جوابت اینه که اون اسلام واقعی و روشنفکری درست حسابی(و نه اسمی)رو قبول داره...اما وقتی شاهین میگه ما 14 قرنه هویتمون رو گم کردیم...چه برداشتی میشه ازش کرد؟...

حرفم اینه که بهرام فقط یه چیز میگه از قول خودش...اونم اینه:خودت باش...
در حالی که شاهین رسما میگه:م3 شاهین باش :-<

paryam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

وقتی یک خواننده می یاد به جای ریتم های 6 و 8 که بسیار پول ساز ترند براش، می ره سراغ رپ خالص( مدعیان را نمی گویم) و اعتراض می کنه قطعا چیزی باید بارش باشه که این کار را می کنه. ما به عنوان شنونده موسیقی دو تا راه داریم. 1- فقط بشنویم و با ریتمش سر حال بیاییم و دو هفته بعد از شنیدنش حالمون بهم بخوره. 2- بشنویم و فکر کنیم.
این سه تایی که بحث روشونه حداقل آهنگ هاشون چیزی داره که می شه بهش فکر کرد پس واقعا ما چرا باید به این فکر کنیم که این فرد چی کاره است و چه عقیده ای داره و یا دارن از یک جای دیگه تغذیه اش می کنند که بیاد فکر جوانان مملکت را منحرف کند! بهتره به این فکر کنیم که اندکی مغزمون را به کار می گیرند و باعث می شوند به خیلی چیزها فکر کنیم.
من به شخصه هیچ وقت به شخصیت و رفتار و عقیده یک فرد تا وقتی که در آثارش نیست کاری ندارم. اثر اون فرد مهمه.

بالا