• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفکر پشت هر شعر

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
نظرتون در مورد خوانندگان غیر مجاز چیه؟...امثال بهرام و شاهین و یاسر و غیره...
به نظرتون واقعا این ادم ها یکسری مزدور هستن...یا دنبال جامعه ی ایده ال هستن؟...
به نظرتون ایا قالبشون زشت نیست؟...مخصوصا سبک خیابانی...
از طرف دیگه ایا به نظرتون معایب رواجش بیشتر از مزایایش نیست؟ :-?

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک
پاسخ : خواننده ی غیر مجاز:منافق یا اصلاح طلب؟

بعضياشون بدن بعضيا خوب!
فايده و ضررشم بستگى به شخصي كه آهنگو گوش ميده داره كه جوگير ميشه يا درس ميگيره!

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

حق با تو است...از طرفی هر کدومشان هم خوب یا بد نیستن که...مثلا شاهین اهنگای خیلی خیلی چرت داره که خودش هم میگه بدون هیچ مفهومی است و حتی مبتذل است...اما از طرفی اهنگ های فمنیستی شاهکاری هم داره(حرف زن...ما مرد نیستیم...)
اهنگ جدید یاس که دیدین چه تاثیری داشت؟...یه دکتر به خاطر این اهنگ قبول کرده تمام اون بچه ها رو بدون گرفتن پول عمل بکنه
به نظرم م3 یه ظرف میمونن برای پذیرش خوبی یا بدی...ولی قبول دارم بیشتر جنبه ی بد رو پذیرفتن رو داره

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظرم دو حالت داره.... .
1-مزدورن... .
2-برای جذب طرفدار میخونن... .
دلشون برای ما نسوخته مسلما... .

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Mr.Mamareza :
1-مزدورن... .
ولی محمدرضا اونا هم ایرانین...او اهنگای شاهین را گوش کن...واقعا غم رو میشه لمس کرد توش...از چی بگم یاس رو گوش کن :(...نه...برای طرفدار هم شاید باشه اما منصف باشین...این دلیل اصلیش نیست

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نظر منم بستگی به اون خواننده داره، بعضیاشون واقعا اصلاح طلبن ولی بعضیاشون نه، الکی یه چیزی می خوان بخونن که معروف بشن.
ولی اگه به اون آهنگایی که خوبه گوش بدیم، مزایای بیشتری داره از معایبش...

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ارنواز :
به نظر منم بستگی به اون خواننده داره، بعضیاشون واقعا اصلاح طلبن ولی بعضیاشون نه، الکی یه چیزی می خوان بخونن که معروف بشن.
ولی اگه به اون آهنگایی که خوبه گوش بدیم، مزایای بیشتری داره از معایبش...
اره ولی خب از کجا بفهمیم کدومشون خوبه و کدومشون بد؟...مثلا من خودم اهنگ خوب از شاهین خیلی شنیدم جدیدا...اما اون پرواضح است که یک فراماسونه(بچه ها بحث سر این نیست که شاهین فراماسونه یا نه...سر این بحث نمیکنیم...در کل حالتی را در نظر بگیرید که طرف عقیده ای دارد که برای شما کاملا یک ضد ارزش است)حالا بازم باید اهنگ هاش رو گوش بدم یا نه؟...اخه من که از فلسفه ی فراماسون ها بیزارم...
از طرفی خیلیا رو قبول دارم نه مفهومی داره و نه ادم خوندن هستند(ابلیس پیشرو تهی تتلو و...)...اما واقعا ما به اون شکل خط کشی داریم ارنواز؟

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از prabd.chess :
اره ولی خب از کجا بفهمیم کدومشون خوبه و کدومشون بد؟...مثلا من خودم اهنگ خوب از شاهین خیلی شنیدم جدیدا...اما اون پرواضح است که یک فراماسونه(بچه ها بحث سر این نیست که شاهین فراماسونه یا نه...سر این بحث نمیکنیم...در کل حالتی را در نظر بگیرید که طرف عقیده ای دارد که برای شما کاملا یک ضد ارزش است)حالا بازم باید اهنگ هاش رو گوش بدم یا نه؟...اخه من که از فلسفه ی فراماسون ها بیزارم...
از طرفی خیلیا رو قبول دارم نه مفهومی داره و نه ادم خوندن هستند(ابلیس پیشرو تهی تتلو و...)...اما واقعا ما به اون شکل خط کشی داریم ارنواز؟

خب معلومه که خط کش نداریم، در واقع باید خودمون این خط کشو بسازیم واسه خودمون؛ خب مثلا همین شاهین، آهنگاش فقط واسه تسکین دردا خوبه و جنبه ی دیگه ای نداره ... اما یاس این طور نیست، از خوندن آهنگاش هدف داره و هدفش (فکرکنم) اصلاح جامعه باشه. یا این خواننده های دیگه مثل زدبازی و ابلیس و... که چرت و پرت می خونن اصلا ارزش گوش دادنم ندارن....... این خط کش منه واسه آهنگ گوشکردن : اول متن آهنگ و بعد خواننده ی آهنگ

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من دقیقا نمیدونم در چه حد میتونیم بحرفیم و در این زمینه و ازادی عمل داریم...ولی در هر حال ما دو جور عقیده داریم کلا در مورد موسیقی...هر نوع موسیقی ای
1-خواننده برای خود میخواند و چون هنر کمال است خواننده با خواندن برای فقط و فقط دل خود دارد به سوی کمال میرود...
2-خواننده و عقایدش و اهنگ هایش همگی برخاسته از جامعه هستند و به روی جامعه نیز اثر میگذارند...

این خودش میتونه یه خط کش باشه...این که ببینیم هر خواننده ای جزو کدوم است(مقصود این نیست که یکی خوب و دیگری بد است)

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از prabd.chess :
من دقیقا نمیدونم در چه حد میتونیم بحرفیم و در این زمینه و ازادی عمل داریم...ولی در هر حال ما دو جور عقیده داریم کلا در مورد موسیقی...هر نوع موسیقی ای
1-خواننده برای خود میخواند و چون هنر کمال است خواننده با خواندن برای فقط و فقط دل خود دارد به سوی کمال میرود...
2-خواننده و عقایدش و اهنگ هایش همگی برخاسته از جامعه هستند و به روی جامعه نیز اثر میگذارند...

این خودش میتونه یه خط کش باشه...این که ببینیم هر خواننده ای جزو کدوم است(مقصود این نیست که یکی خوب و دیگری بد است)

الان باید یکی از اینا رو انتخاب کنم ؟ :-"

• شروع کننده موضوع

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ارنواز :
الان باید یکی از اینا رو انتخاب کنم ؟ :-"
انتخاب؟...نه باو...میگم اگه اولی رو در نظر بگیریم همه چی به موسیقی مربوط میشه...اما مثلا از چی بگم یاس...ایا واقعا مستقل از اجتماع هست قبل و بعدش؟...نه...تمومش کن یاس چی؟...یا پیاده میشم؟...
شاید بشه گفت بهرام بعضی اهنگاش تا حدی اینجوریه...اما مثلا شاهین دوباره فقط به جامعه میپردازه...
مثلا یکی م3 2ای اف ام...که دیسلاو میخونه...میشه گفت از نوع اوله...
خب...پس معلوم شد که باید بیشتر به دسته ی دوم پرداخت چون به جنبه ی اجتماعش کار داریم...

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از prabd.chess :
انتخاب؟...نه باو...میگم اگه اولی رو در نظر بگیریم همه چی به موسیقی مربوط میشه...اما مثلا از چی بگم یاس...ایا واقعا مستقل از اجتماع هست قبل و بعدش؟...نه...تمومش کن یاس چی؟...یا پیاده میشم؟...
شاید بشه گفت بهرام بعضی اهنگاش تا حدی اینجوریه...اما مثلا شاهین دوباره فقط به جامعه میپردازه...
مثلا یکی م3 2ای اف ام...که دیسلاو میخونه...میشه گفت از نوع اوله...
خب...پس معلوم شد که باید بیشتر به دسته ی دوم پرداخت چون به جنبه ی اجتماعش کار داریم...

آره، منم میخواستم همینو بگم :D
...
یه جمله ای هست که میگه : هرآنچه از دل برآید بر دل نشیند (یاس هم اینو میگه)، این دقیقا مصداق همین موضوع دومه؛ چون اون خواننده از دل جامعه بلند شده، جامعه هم اونو می پذیره؛ می خواد مجاز باشه یا غیر مجاز

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از prabd.chess :
ولی محمدرضا اونا هم ایرانین...او اهنگای شاهین را گوش کن...واقعا غم رو میشه لمس کرد توش...از چی بگم یاس رو گوش کن :(...نه...برای طرفدار هم شاید باشه اما منصف باشین...این دلیل اصلیش نیست
ببین...غم رو میشه حس کرد...ولی دلیل نمیشه که اون هم با ما هم غم .... .

من برات میشینم از غم یه پیر مرد هفتاد ساله که پسرش باهاش بدرفتاری میکنه یه فیلم میسازم...ولی دلیل نمیشه غم اونو داشته باشم... .

به نظر من اگه دلشون برای ایران میشوزه خیلی کارای بهتر میتونن بکنن تا اینکه برن خارج از کشور(بعضیاشون) و در مورد مشکلا داخل حرف بزنن... .

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از Mr.Mamareza :
ببین...غم رو میشه حس کرد...ولی دلیل نمیشه که اون هم با ما هم غم .... .

من برات میشینم از غم یه پیر مرد هفتاد ساله که پسرش باهاش بدرفتاری میکنه یه فیلم میسازم...ولی دلیل نمیشه غم اونو داشته باشم... .

به نظر من اگه دلشون برای ایران میشوزه خیلی کارای بهتر میتونن بکنن تا اینکه برن خارج از کشور(بعضیاشون) و در مورد مشکلا داخل حرف بزنن... .

من اینو قبول ندارم؛ با حرف زدن خالی احساساتی به وجود نمیاد که منتقل بشه، اونا واسه اینکار سرمایه میزارن چون براشون مهمه (البته نه همشون)
البته این خارج رفتنو موافقم که اشتباهه.

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

باید اول به این توجه کرد که آیا تاثیری که ممکنه بذاره به معایبش می ارزه یا نه
از معایب که همه آگاهیم این که شاید ارزش هنری چندانی نداشته باشن و...
اما در مورد فوایدش میشه گفت شاید بشه کارای مفید تری رو با همین انرژی انجام داد
ولی خب نمیشه از هنر تو بیان این مسایل غافل شد
و بلاخره فوایدی هم داره اما اینکه آیا به قول بچه ها خط کشی وجود داشته باشه مسلما یه همچین چیز کلی وجود نداردهر فرد باید برای خودش معیار داشته باشه
که اون معیارها هم برمیگرده به عقاید اون فرد که قاعدتا برای هر کس متفاوته
این هم که بگیم مزدور(یا نیستن) پس هر چی بگن درسته یا کاملا غلطه
نمیشه مطلقا هر حرفی که میزنن تایید کرد چون هر کس فکر خودشو داره
اما اینکه بگیم مزدورن پس کاری باهاشون نداریم هم غلطه
چون اونهام بلاخره دارن نظر یه سری از افراد جامعه رو میزنن پس میتونیم با نظر بخشی از مردم آشنا شیم
و اگر هم حرفایی که میزنن همش درست نباشه ولی بلاخره شاید مطلبی هم در این بین باشه که به دردمون بخوره

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

کسی که طالب جامعه ی ایده آل باشه، اول خودش رو اصلاح میکنه، از طرفی اینا اینقدر بدبختن که مزدور هم نمیشه بهشون گفت. به اینجور آدما میگن کاسه ی داغتر از آش.

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

وقتی که اصلاح طلبی و رفرمیست شبیه هم بودند
وقتی که انقلابی ها خم شدند یا که کم بودند
واسه رفتن سراغ این موسیقیا باید ذهنت قوی باشه الکی شکل نگیره

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از prabd.chess :
حق با تو است...از طرفی هر کدومشان هم خوب یا بد نیستن که...مثلا شاهین اهنگای خیلی خیلی چرت داره که خودش هم میگه بدون هیچ مفهومی است و حتی مبتذل است...اما از طرفی اهنگ های فمنیستی شاهکاری هم داره(حرف زن...ما مرد نیستیم...)
اهنگ جدید یاس که دیدین چه تاثیری داشت؟...یه دکتر به خاطر این اهنگ قبول کرده تمام اون بچه ها رو بدون گرفتن پول عمل بکنه
به نظرم م3 یه ظرف میمونن برای پذیرش خوبی یا بدی...ولی قبول دارم بیشتر جنبه ی بد رو پذیرفتن رو داره
شاهین هیچ وقت نگفته شعر من هیچ مفهومی نداره ... یا خوب نیست یا مبتذله (هه !).کلآ یه مصحبشو شنیدی دو تا اهنگشم گوش کردی مجبور نیستی نقد کنی .
حتی لس انجلسیاشم عین حقیقت بود و به نظر من ( هرکی هر چی بگه یا حتی خودش ) حرفی بود که باید زده میشد
به نقل از prabd.chess :
ویدوو با چشمای خیس خندیدن گوش کن خودش گفته این حرفا مشتی مهملاته ! فراماسونم باشه شیطان پرستم باشه بهایی باشه یهودی باشه سنی باشه شیعه باشه بی دین باشه مربوط به خودشه به ماچه
خب معلومه که خط کش نداریم، در واقع باید خودمون این خط کشو بسازیم واسه خودمون؛ خب مثلا همین شاهین، آهنگاش فقط واسه تسکین دردا خوبه و جنبه ی دیگه ای نداره ... اما یاس این طور نیست، از خوندن آهنگاش هدف داره و هدفش (فکرکنم) اصلاح جامعه باشه.
شما میشه وظیفه هنرو بگی ؟ وظیفش بیان درد ها مقابله با اون ها و احساس تسکین هست !
الان یاس فرق ** گوش کوبیده رو تو جامعه نمیفهمه میخواد بیاد اصلاحش کنه‌؟
مشکل ما اینه که تنها ر‍پر معترضی که داریم که سوادشو داره فقط شاهینه که جامعه شناسی خونده و ادبیات و هنر دنیارو میشناسه
بقیشون بحثای توی تاکسین ( بازم به قول شاهین وقتی که رپ قی شد از گلوی هر لمپن الاف...)

تو برو " وقتی که " شاهین گوش کن - به نظرم من شاهکارشه - هر فردی که جامعه شناسم باشه باید کلی بشینه رو این فک کنه من چند روز کلن تو نت میچرخیدم ویکی‍پدیا و ... ببینم این چی میگه !
یا مهدی یا همجنس . هیچی این جوری نمیتونه مشکلاتو بیان کن و نظر افرادو عوض کنه
یعنی حتی اون روشن فکری که هم جنسو گوش کنه یه حرفی میشنوه که تا حالا نشنیده

به قول بابام هنر شاهین اینه که فقط تریپ روشن فکری نیست - به قول اون کلماتو عمودی و افقی رو هم میچینه - یعنی هم دردای همه قشرا رو میگه هم عمیف بیان میکنه و سطحی نیس

به نقل از Mr.Mamareza :
1-مزدورن... .
به نقل از James Hetfield :
کسی که طالب جامعه ی ایده آل باشه، اول خودش رو اصلاح میکنه، از طرفی اینا اینقدر بدبختن که مزدور هم نمیشه بهشون گفت. به اینجور آدما میگن کاسه ی داغتر از آش.
اقا تو کلآ دو تا رپ شنیده باشی یه موشولینا ساسی مانکنه یه یه مشت سرباز هیچ کس تو گربه های ایرانی !
برو درباره این ادمایی که میگم تحقیق کن یعنی تو نت سرچ کن فقط
دکتر سید مهدی موسوی
فاطمه اختصاری
یغما گلرویی
برو یه سرچ بزن جون من .

اقا یه هنر مند یه نوسنده یه روزنامه نگار یه فیلم سازی که از ایران رفته معنیش این نبوده که ایرانو دوس نداشته اگه نداشت ولش میکرد
ولی تو ایران نمیتونسته بمونه چون نمیذاشتن نفس بکشه یا باید مثه خیلیا تو ایران میموند و خفه میشه یا اینکه ببرنش یه جا یه کار میکرد که دیگه نتونه نفس بکشه
یعنی اگه تو ایران می موند بی مصرف می موند ولی وقتی از ایران بره شاید بتونه مفید باشه واسه خاکش

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

به نقل از ارنواز :
خب معلومه که خط کش نداریم، در واقع باید خودمون این خط کشو بسازیم واسه خودمون؛ خب مثلا همین شاهین، آهنگاش فقط واسه تسکین دردا خوبه و جنبه ی دیگه ای نداره ... اما یاس این طور نیست، از خوندن آهنگاش هدف داره و هدفش (فکرکنم) اصلاح جامعه باشه. یا این خواننده های دیگه مثل زدبازی و ابلیس و... که چرت و پرت می خونن اصلا ارزش گوش دادنم ندارن....... این خط کش منه واسه آهنگ گوشکردن : اول متن آهنگ و بعد خواننده ی آهنگ
امام علی میگه به سخن نگاه کنید نه به گوینده شاهین خودش تو ایران قاری قرآن بوده تو یه مصاحبش هم گفته من فراماسونو شیطان پرست نیستم

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

ولی توی معرضای توی سبک راک خیلی قوی ترن از اون سبک لمپنی رپ یعنی مثلآ کیوسک یا ۱۲۷ یا بقیه

بالا