• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینترانت یا همون اینترنت ملی

• شروع کننده موضوع

backslash

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
یک سری میگن کم شدن سرعت اخیر اینترنت بخاطر اینه که میخوان اینترنتمون رو داخلی بکنن
قبلا هم اعلام شیده بود که از تابستون قراره این اتفاق بیافته ولی خب انجام نشده...
این اینترانت کلا یعنی چی ؟یعنی فقط سایت های ایرانی یا اینکه فقط سایت هایی که از مرکز اجازه ی ورودشون داده میشه؟
اگه فقط سایت های ایرانی رو بشه رفت...
واقعا اگه این اتفاق بیافته به نظر شما چه عواقبی داره؟
ما خیلی از دانشجو هامون مقاله هاشون رو از سایت های خارجی بر میدارن و تحقیقاتشون رو انجام میدن اونا تکلیفشون چی میشه؟یک دانشجوی دکترای ما میتونه با کتاب های داخلی تحقیق کنه؟
یاهو و گوگل بسته میشن یعنی؟؟؟

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
پاسخ : اینترانت یا همون اینترنت ملی...

يعني كلا همه چي كات!
كلا همه سايتا جز سايتاي قرآني بسته ميشن!
جز سايتايي كه تحت نظر دولت باشن!
البته فك كنم سطح كشور اساسي بالا بره :))
چون ديگه اينترنتي نيست كه سرگرم كنه كارمندا و ملتو!
همه به نحو احسن ميرن كار ميكنن :))

البته حتي اگرم اينترنتا ملي بشن، اينترنت موازي مياد و روي همه كم ميشه :-"

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

اگه اینترنت ملی بشه دیگه نمیتونیم بیایم سمپادیا! :(( :(( :(( :((

khoshi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی3
شهر
تهران
مدال المپیاد
تلاش!

طرحش مطرح بود ولی با شکست رو به رو شد!

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

بله ولی به صورت جدا ارائه میشه اگه کسی خواست میتونه بگیره
سرعتش /m\ /m\

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دوستان توجه کنید که مانند همون قورباغه‌ هستیم که داره داخل آب آبپز می‌شه و متوجه نمی شه! هر روز که می گذره بیشتر وارد اینترنت ملی می شیم و خودمون هم متوجه نمی شیم.

من با دوستم روی github پروژه داریم و یک ساله داریم رو این پروژه کار می‌کنیم. github با پروتکل ssh کار می‌کنه و ما وقتی خواستیم تغییراتمون در داخل کدهامون رو داخل github ثبت کنیم، نشد که نشد. به عبارتی فعلا کارمون لنگه.

افرادی که هزینه‌ی زندگیشون رو از راه هاست فروختن روی سرورشون در میارن، این منبع درآمد کلا قطع شد. چرا که عملا مدیریت سرور بدون داشتن خط فرمان که با ssh صورت میگیره غیر ممکنه.

بنده الان سایت‌هایی که ssl رو پشتییانی می کنن رو نمی تونم باز کنم! مانند گوگل ریدر. مانند اکثر سایت‌هایی که به شما امکان خرید آنلاین می‌دن(برای جلب اعتماد مشتری از ssl استفاده می کنن که بگن امنیتشون بالاست)

الان ینی امثال من باید چیکار کنن؟ من کارم به یه سایتی میفته یا اون ایران رو بن کرده یا ایران فیلترش کرده یا هیچ کدوم از اینا. گیریم حالت سوم باشه. یا دستخوش ملی کردن اینترنت شده یا نشده( مثلا اگه ssl پشتیبانی کنه) . خلاصه هیچ سنگی نیست که جلو پامون نباشه. گند زدند رفته.

الان که ssl و ssh اینطوریه. تا هفته ها دیگه هم فقط یه سری whitelist رو می شه رفت! مثلا اینا میان یه whitelist تغریف می کنن می گن فقط این سایت ها رو می شه رفت. اولیش هم سایت لیدر دات آی آر و مراجع قم هست!

تبریک می گم.
اینجا اینترنت ملی. تهران. ایران.

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

ﻗﻀﻴﻪ ﺍﻳﻨﺘﺮﺍﻧﺖ ﺍﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﻳﻪ ﺷﺒﻜﻪ ﻱ ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ ﻳﻨﻲ ﻣﺜﻪ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺖ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﻧﻴﺲ.ﺣﺎﻻ ﺍﻳﻦ ﺍﻳﻨﺘﺮﺍﻧﺖ ﻣﻴﺘﻮﻧﻪ ﺩﻭ ﻧﻮﻉ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﻳﻜﻴﺶ ﻧﻤﻮﻧﺶ ﺍﻳﻨﺘﺮﺍﻧﺖ ﻛﺮﻩ ﺷﻤﺎﻟﻴﻪ ﻛﻪ ﻛﻼ ﻧﻤﻴﺬﺍﺭﻩ ﺗﺮﺍﻓﻴﻚ ﺍﺯ ﻛﺸﻮﺭ ﺧﺎﺭﺝ ﺷﻪ ﻭﻟﻲ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻱ ﺩﻳﮕﺶ ﻣﺎﻝ ﭼﻴﻨﻪ ﻛﻪ ﻣﺜﻼ ﻳﻪ ﺳﺮﻱ ﺳﺎﻳﺘﺎ ﻣﺜﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﻳﺎ ﻳﺎﻫﻮ ﺭﻭ ﺑﺎﺯ ﻣﻴﺬﺍﺭﻩ .ﺣﺎﻻ ﺍﻳﻨﺘﺮﺍﻧﺖ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﺯ ﻛﺪﻭﻡ ﻧﻮﻉ ﻣﻴﺨﻮﺍﺩ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻋﻠﻢ!

Drosera^Cqq47

کاربر فعال

به نقل از پویا م :
دوستان توجه کنید که مانند همون قورباغه‌ هستیم که داره داخل آب آبپز می‌شه و متوجه نمی شه! هر روز که می گذره بیشتر وارد اینترنت ملی می شیم و خودمون هم متوجه نمی شیم.

من با دوستم روی github پروژه داریم و یک ساله داریم رو این پروژه کار می‌کنیم. github با پروتکل ssh کار می‌کنه و ما وقتی خواستیم تغییراتمون در داخل کدهامون رو داخل github ثبت کنیم، نشد که نشد. به عبارتی فعلا کارمون لنگه.

افرادی که هزینه‌ی زندگیشون رو از راه هاست فروختن روی سرورشون در میارن، این منبع درآمد کلا قطع شد. چرا که عملا مدیریت سرور بدون داشتن خط فرمان که با ssh صورت میگیره غیر ممکنه.

بنده الان سایت‌هایی که ssl رو پشتییانی می کنن رو نمی تونم باز کنم! مانند گوگل ریدر. مانند اکثر سایت‌هایی که به شما امکان خرید آنلاین می‌دن(برای جلب اعتماد مشتری از ssl استفاده می کنن که بگن امنیتشون بالاست)

الان ینی امثال من باید چیکار کنن؟ من کارم به یه سایتی میفته یا اون ایران رو بن کرده یا ایران فـیلت‍‌‍رش کرده یا هیچ کدوم از اینا. گیریم حالت سوم باشه. یا دستخوش ملی کردن اینترنت شده یا نشده( مثلا اگه ssl پشتیبانی کنه) . خلاصه هیچ سنگی نیست که جلو پامون نباشه. گند زدند رفته.

الان که ssl و ssh اینطوریه. تا هفته ها دیگه هم فقط یه سری whitelist رو می شه رفت! مثلا اینا میان یه whitelist تغریف می کنن می گن فقط این سایت ها رو می شه رفت. اولیش هم سایت لیدر دات آی آر و مراجع قم هست!

تبریک می گم.
اینجا اینترنت ملی. تهران. ایران.
پسر خوب برای اطلاع شما و بقیه میگم که ssh الان بازه
اگر هم مدت کوتاهی بسته بوده باز شده
چون امکان نداره ssh یا ssl رو ببندن
مقطعی چرا اما همیشگی نه
اس اس ال که خود بانک ها دارن استفاده میکن مگه میشه بست اخه :)) :))
این اینترانت هم فقط یک کشور تو دنیا ازش استفاده میکنه اونم کره شمالیه
بدین معنا که دسترسی کامل به اینترنت محدود میشه
نه اینکه برداشته بشه!
برای نظارت و همچنین....
تا الان هم محقق نشده
همین/

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

خب طبق اخبار در حال حاضر يه سري چيزا بسته شده
و تا يك ماه ديگه اينترنت جهاني قطع ميشه!
اما سايتي مثل سمپاديا بسته نميشه!
چون در واقع مثل اين ميمونه كه تو يك ساختمون اداري ٤طبقه اي تلفن سانترال داشته باشيم!
خب در اين حالت اين واحد ها تو اين ٤ طبقه ميتونن بهم و به خارج از ساختمون زنگ بزنن!
حالا اگه ما بيايم كابل خارجي رو بكشيم اين واحد ها ديگه نميتونن به خارج ساختمون زنگ بزنن!
فقط ارتباط داخل ساختمون ممكنه!
دولتم داره دقيقا همين كارو ميكنه!
يعني كابل بين الملل يا همون خارجي رو كه از زير عربستانم رد شده ميكشن!
يعني كلا ارتباطات خارجي قطع!
اما سايتاي داخلي پا برجان!
و حتي براي چت و اينجور چيزا هم يه سري نرم افزار مياد!
كه خدا ميدونه چين..

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

چطور میگی سمپادیا قطع نمیشه؟ سرور سمپادیا که تو ایران نیست!
مگر این که این کار رو کنن که بگن هر سایتی مجوز داره رو یه جوری در دسترس می کنیم
یا این که بگن همه سایتا باید سرورشون بیاد داخل ایران که احتمالا همینو میگن

بعد این که مگه اینترنت موازی نمیدن همراش؟

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Drosera^Cqq47 :
پسر خوب برای اطلاع شما و بقیه میگم که ssh الان بازه
اگر هم مدت کوتاهی بسته بوده باز شده
چون امکان نداره ssh یا ssl رو ببندن
مقطعی چرا اما همیشگی نه
اس اس ال که خود بانک ها دارن استفاده میکن مگه میشه بست اخه :)) :))
این اینترانت هم فقط یک کشور تو دنیا ازش استفاده میکنه اونم کره شمالیه
بدین معنا که دسترسی کامل به اینترنت محدود میشه
نه اینکه برداشته بشه!
برای نظارت و همچنین....
تا الان هم محقق نشده
همین/
فعلا که شده. الان من می خواستم از بانک آنلاین شارژ بگیرم و کلا سایت بانک باز نشد. حتما می دونید که گوگل الان دیفالتش با ssl هست و خب الان گوگل برا من بالا نمیاد! مگر اینکه خودم رسما با http بازش کنم.
در ضمن من گفتم سایت‌هایی که ssl پشتیبانی می کنن رو نمی تونیم باز کنیم! شاید کندش کرده باشن. نگفتم که ssl رو کلا بستن
من با دوستام که صحبت می کردم نصف اون ها هم با ssh و ssl مشکل پیدا کردن. فعلا که برای نصف ما این اتفاق افتاده. تا هفته‌ی دیگه برای شما هم که اینجا ریلکس داری لبخند می زنی اتفاق میفته (;

• لایک
امتیازات: N.M

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از GCD :
چطور میگی سمپادیا قطع نمیشه؟ سرور سمپادیا که تو ایران نیست!
مگر این که این کار رو کنن که بگن هر سایتی مجوز داره رو یه جوری در دسترس می کنیم :-?
یا این که بگن همه سایتا باید سرورشون بیاد داخل ایران که احتمالا همینو میگن

بعد این که مگه اینترنت موازی نمیدن همراش؟
اووه..
فك كردم سرورش داخليه!
خب منظورم همونه و صد درصد همونو ميگن :-?

خب اعلام كردن كه اينترنتاي موازي آمادس!
اما خدا ميدونه كي ميدنش بيرون!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

اینطور که من شنیدم برنامشون اینه که تو فاز اول اینترنت بین المللی رو جمع نکنن، فقط اینترانت رو کنارش گسترش بدن و قیمت و سرعت اینترنت بین المللی رو ببرن بالا

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

در واقع ميخوان يه جوري غير مستقيم ملتو وادار به استفاده از اون اينترنت كنن!
اما من فكر نميكنم تغيير قيمت موثر باشه..

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

بعید میدونم تغییر قیمتی درکار باشه، چون اینجوری نیس که یه کابل بکشن تو خونه ها بگن خو اینم اینترانت، بزنین به کارت شبکه وصل شین
اینترانت رو هم باید روی همون بستر اینترنت پیاده کنن دیگه؟
خلاصه این قسمت از شنیده هام منطقی به نظر نمیان
اما وجود اینترنت موازی (هم توی فاز اول برای همه، هم بعد از انجام طرح به صورت محدود) حتمیه

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

این که می گین دانش جوآ و اینا چی می شن اینترنتو فقط میان برای دانشگاها یا جاهایی مثه این می ذارن و برای بقیه اینترانت!
من شنیدم البته!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

این مطلب دوستمه:

مطلب زیر توسط بنده گردآوری و در سایت وب زوم نیز گذاشته شده است. از تمامی کاربران تقاضا دارم برای رفع ابهام آن را کاملا مطالعه کرده و با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.
مدتی است که شایعاتی در شبکه‌های مجازی و سایت ها و فروم ها پخش شده مبنی بر این که اینترنت ملی به زودی راه اندازی خواهد شد و با راه اندازی آن دسترسی به اینترنت جهانی قطع خواهد شد. اما این خبر تا چه حد می‌تواند حقیقت داشته باشد؟ بهتر است این مقاله را ادامه دهید.

شاید بتوان نقطه‌ی شروع این شایعه و ماجرا ها را خبر وب سایت ایتنا ذکر کرد. خبری که طی آن گفته شده‌بود اینترنت ملی جایگزینی برای اینترنت جهانی است. با این که این خبر بلافاصله و با گذشت یک روز تکذیب شد و در وب سایت هم خبر تکذیب آن اعلام شد اما گویا مردم فقط خبر اول را خوانده بودند و شایعه ها و نگرانی هایی در بین مردم ایجاد شد.

با این که تب و تاب اینترنت ملی برای مدتی از بین رفته بود چند روز قبل با انتشار خبری در روزنامه روزگار دوباره این شایعات قوت گرفت. در متن این خبر ذکر شده" با افتتاح اینترنت ملی، ارتباطات اینترنتی ایران با اینترنت جهانی قطع خواهد شد." خبری که به سرعت در سایت ها و شبکه‌های مجازی پخش شد و دوباره باعث ایجاد نگرانی شد. اما بیاید نگاهی به این خبر و این که تا چه حد می‌تواند صحت داشته باشد بیندازیم:
طبق این خبر ذکر شده‌است که ارتباط ایران با اینترنت جهانی قطع خواهد شد. اگر کمی فکر کنید خواهید فهمید که این گفته تا چه حد بزرگ است. با انجام این کار دسترسی اکثر و یا حتی همه‌ی سایت هایی که روزانه به آن سر می‌زنید قطع خواهد شد. نه تنها سایت های خارجی بلکه بسیاری از سایت های ایرانی که بر روی سرورهای خارج از کشور قرار گرفته‌اند نیز جزو آن خواهد بود و بسیاری از سایت های ایرانی متحمل خسارت جبران ناپذیری خواهند شد. حتی اگر بتوانند با موفقیت تماما اطلاعات خود را به سرور های ایرانی منتقل کنند و شرایط آن مناسب باشد منبع بسیاری از سایت ها حذف خواهد شد و اکثر وب سایت هایی که به نحوی محتوای خود را از سایت های خارجی تامین می‌کردند ضربه خواهند خورد. برای متوجه شدن به عمق فاجعه در نظر بگیرید که تمام سایت های فیلم و موزیک، دانلود برنامه، سایت های تخصصی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و کامپیوتر و بازی و بسیاری دیگر از سایت ها دیگر قادر به ادامه کار خود نخواهند بود.

اما غیر از آن شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی نیز درگیر این اقدام خواهند بود. زیر کاربران ADSL، وایرلس، وایمکس و دیگر خدمات به شدت کاهش خواهند یافت. غیر از آن شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و فروش محصولات خارجی( مانند آنتی ویروس و ...) نیز به همین روال از بین خواهند رفت. تحقیقات نیز دچار اختلالاتی شده و دانشجویان دیگر نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند.

پس می‌توان نتیجه گرفت که انجام این طرح ( به این شکلی که در روزنامه روزگار گفته شده) به هیچ وجه عاقلانه نیست و تا چه حد می‌تواند دچار خسارت شود. اما پس اینترنت ملی چیست؟

در این جا باید گفت اینترنت ملی ( اینترانت) طرحی است که می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. هم اکنون اکثر کشور ها دارای اینترنت داخلی هستند. با اجرای این طرح نه تنها سرعت استفاده از اینترنت برای موارد داخلی بلکه امنیت آن نیز افزایش پیدا می‌کند و چنان‌چه در این خبر می‌خوانیم سرعت دسترسی به اینرتنت حداقل 2 مگابیت در ثانیه خواهد شد.

پس از خواندن این متن هنوز هم نسبت به اینرنت ملی اعتراض دارید؟ البته آن اعتراض می‌تواند اعتراض به دیر اجرا شدن این طرح باشد.

در آخر متن نامه‌ی کرباسی در پاسخ به روزنامه‌ي روزگار را قرار می‌دهد تا صحت این گفته‌های معلوم شود:
متن نامه پیام کرباسی به این شرح است:‌

سردبیر محترم روزنامه روزگار،
با سلام.

احتراما، بدینوسیله اینجانب پیام کرباسی نسبت به مطالب منتشره در روزنامه شماره ۱۶۰۰ مورخ یکشنبه یازدهم دیماه ۱۳۹۰ به نقل از اینجانب، اعتراض داشته و خواهشمند است نسبت به درج این تکذیبیه به شرح زیر طبق آیین نامه مطبوعات اقدام فرمایید:
اینجانب بخش هایی از مطالب مندرج در روزنامه شماره ۱۶۰۰ مورخ یکشنبه یازدهم دیماه ۱۳۹۰ تحت عنوان، “دلایل کندی اینترنت” که خطوطی از آن به نقل از اینجانب ذکر شده است را تکذیب و توضیحات زیر را اعلام می دارد:

۱. اینجانب، اجرایی کردن راه اندازی شبکه اینترانت ملی را عامل بروز این اختلالات ندانسته و تصریح دارد که به صورت منطقی ارتباطی میان راه اندازی اینترانت ملی و اختلالات اخیر در ارتباط با اینترنت نیست. طبیعی است هریک شرایط اجرایی و کیفی خاص خود را خواهند داشت.

۲. اینجانب تصریح می دارد که به غیر از چند مورد اختلالات مقطعی در قریب به دو ماه گذشته در ارتباطات معمول اینترنتی (و نه بکارگیری VPN ها که غیرقانونی است)، کندی مشخصی مشاهده نشده و دسترسی به سایت های مجاز با سرعتی که کاربران با ISP های خود قرارداد دارند، برقرار است.

۳. زمان بارگذاری شبکه اینترانت ملی کشور نیز بسته به سیاست های اجرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراحل برنامه ریزی و اجرایی است و اینجانب تصریح می دارد که هزینه های اجرایی مترتب بر آن و نوع مراحل اجرایی شدن آن، موضوع بحث شرکت های انتقال داده با مسوولین است که امیدواریم به نتایج مثبتی به نفع آحاد کاربران منجر شود.

۴. هر نوع برداشت یا تفسیر دیگر از مصاحبه اینجانب مبنی بر قطع شدن اینترنت کشور در آینده، کذب محض است.

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

نميدونم چرا اما برام قابل پذيرش نيست!
در مورد دلايلي كه براي كذب بودنش آورده كه به وضوح ميشه گفت دولت هركار بخواد ميكنه و كاري به ضررش نداره خصوصا كه ضررش به خودش وارد نميشه!
نميدونم شايد شايعه اس اما به هر حال الان همه ي شواهد طوريه كه انگار اين خبر حقيقيه!
و در ضمن كشوري مثل آمريكا اونقدر احمق نيست كه به خاطر يه شايعه خودشو درگير ساخت اينترنت موازي و به هر حال يه سري اقدامات كنه!
به نظرم يكم زيادي عجيب مياد!
منبع اين دوستتون كجاس؟

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

به نقل از پویا م :
فعلا که شده. الان من می خواستم از بانک آنلاین شارژ بگیرم و کلا سایت بانک باز نشد. حتما می دونید که گوگل الان دیفالتش با ssl هست و خب الان گوگل برا من بالا نمیاد! مگر اینکه خودم رسما با http بازش کنم.
در ضمن من گفتم سایت‌هایی که ssl پشتیبانی می کنن رو نمی تونیم باز کنیم! شاید کندش کرده باشن. نگفتم که ssl رو کلا بستن
من با دوستام که صحبت می کردم نصف اون ها هم با ssh و ssl مشکل پیدا کردن. فعلا که برای نصف ما این اتفاق افتاده. تا هفته‌ی دیگه برای شما هم که اینجا ریلکس داری لبخند می زنی اتفاق میفته (;
ssl و ssh هر دو بازن، سرعتاشونم مثل قبله (نمي گم خوبه چون كلا ssl به خاطر encryption و اينكه همون اول يك كليد ٢ به توان ١٠٢٤ حالت و دانلود مي كني سرعتش نسبت به بقيه كمتره)
گوگل هم ديفالتش ssl نيست. اگه با اكانت gmail لاگين باشي ديفالت برات ssl باز ميكنه. اونو sign out كن درست ميشه.

يك نكته ديگه، توجه كردين سايت هايي كه فيل نيستم سرعت دانلود و باز كردنشون به شدت زياد شده؟ و به همين نسبت با بيب پي ان گوگل به زور باز ميشه؟!

بالا