دوستی به جای ازدواج

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : دوستی به جای ازدواج

به نقل از Da_Xim :
یک سوال برام پیش اومده : وافعا هدف از تولید مثل بقای نسل آیا ؟! :O

هدف از تولید مثل بقای نسله ...

اون چیزی که هدفش الزاما" بقای نسل نیست رفتار های تولید مثلیه ...

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Zahra makhmalbaf :
دوست عزيز من شما انسانيم!
آرامش توي ذات حيواني مون معنا نميشه،من و شما يك فرقي بايد با بقيه حيوونا داشته باشيم! ;;)
اتفاقاً باهم بودن حرف از آرامش ميزنه نه دوستيي كه هر لحظه معلوم نيست،دوستت كجاست!
من با توجه به إيراني بودنم ميگم:من نميتونم هيچ وقت با كسي دوست شم چون آرامش توش نيست،نميتونم چون بعد رفتنش با توجه به احساسي بودنم تحمل ندارم بره با يكي ديگه دوست شه،اين تو ذات إيراني هاست،مشكل اين جاست كه داريم باور هامون رو فراموش ميكنيم!
آرامش يعني حس كني يكي همه جوره پشت هست و حس أمنيت كني باهش،يعني....
خب شما می‌گی آرامش نداری. من می‌گم مثال نقض دارم. خیلی‌ها رو می‌شناسم که در آرامش کامل به سر می‌برن. مشکل چیه؟

ZAHRA!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
Debrecen
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
اینستاگرام

.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Zahra makhmalbaf :
اون آرامش حقيقي نيست! ;;)
مثال بزنيد :-"

خب همینطوری رو هوا که نمیتونید بگید حقیقی نیست ...

اصلا" تعریفت از "آرامش حقیقی" چیه ؟

• لایک
امتیازات: ibtkm

Da_xim

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از H O S E I N :
هدف از تولید مثل بقای نسله ...

اون چیزی که هدفش الزاما" بقای نسل نیست رفتار های تولید مثلیه ...
یعنی تو الان میری تولید مثل میکنی صرفا برای بقای نسل ؟! مطمنی ؟! اصلا منظورت از رفتار های تولید مثلی رو نمیفهمم !

sampadii_farzanegan2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1.teh
دانشگاه
دانشکده علوم پزشکی شهید بهش
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

چند تا دلیل وجود داره که دوستی رو به ازدواج ترجیح میدیم :

1- شرایط لازم ( از نظر اقتصادی یا...) نداریم فعلآ

2- تعهد رو دوست نداریم یا شاید تنوع طلبیم

3-اعتماد و شناخت چندانی نسبت به طرف نداریم

نظر من اینه که هر نوع دوستی ساده ای ( حتی اگه موقتی بودن اون از پیش تعیین شده باشه ) وابستگی رو تا حدی ایجاد میکنه و با تموم شدن دوستی نوعی آسیب همیشه هست ....آسیب مثل اینکه تو اعتماد به نفر بعدی مشکل خواهی داشت یا مثلآ عادتی که کرده بودی ممکنه آزار بده و اینا...

با دوستی به خاطر آسیب هاش مخالفم چه شرط شه که قراره به ازدواج ختم شه ( منظورم دوستی برای آشنایی نیست چون اون لازمه )چه شرط شه که قراره خوش گذرونی باشه

دسته اول با وضع جامعه ولی چاره ای ندارن...حداقل کاری که میتونن بکنن اینه که رابطه رو سالم ( منهای برخی رفتارها) پیش ببرن

دسته ی دوم در هر نوع رابطه ای (ازدواج یا دوستی ) یکسان عمل میکنند...و آسیبش هم میبینند ...تنوع طلبی در هر موردی جایز نیست خب...چون آدم برای زندگی خوب نیاز به خانواده داره....نیاز به آرامش و اطمینان داره...بعضی آدم ها نه تنها خودشون این آرامش رو ندارن بلکه از بقیه هم میگیرن

دسته سوم چیزیه که باش مشکلی ندارم...یعنی برای شناخت بیش تر میشه ادامه داد تا اعتماد کافی رو بشه به شخص کرد

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Da_Xim :
یعنی تو الان میری تولید مثل میکنی صرفا برای بقای نسل ؟! مطمنی ؟! اصلا منظورت از رفتار های تولید مثلی رو نمیفهمم !

فرآیند "تولید مثل" همونطور که از اسمش معلومه برای بقای نسله ...

رفتار تولید مثلی یعنی فرآیندی که برای تولید مثل لازمه برای الزاما" به تولید مثل منجر نمیشه (یعنی همون رابطه)

ZAHRA!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
Debrecen
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
اینستاگرام

.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Ye bahoone...! :
حس كني يك نفر هميشه پشتيبان زندگيته و از حمايت ميكنه!
از همه لحاظ بهت برسه،چه عاطفي،چه تنهايي و...
دركت كنه...!

خب تو دوستی نمیشه چنین حسی داشت ؟

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .

به نقل از H O S E I N :
خب تو دوستی نمیشه چنین حسی داشت ؟
تو دوستی می شه این حس رو داشت به شرط این که پایدار و همیشگی باشه .
اما نود درصد دوستی ها پایدار نیست و وقتی به هم می خوره دو طرف ، مخصوصا" کسی که به اجبار باید بره داغون می شن .
در ضمن اگر دوستی قرار هست پایدار باشه خب با هم ازدواج کنند !

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Marksman :
تو دوستی می شه این حس رو داشت به شرط این که پایدار و همیشگی باشه .
اما نود درصد دوستی ها پایدار نیست و وقتی به هم می خوره دو طرف ، مخصوصا" کسی که به اجبار باید بره داغون می شن .
در ضمن اگر دوستی قرار هست پایدار باشه خب با هم ازدواج کنند !

اگه دوستی ها معمولا" پایدار نیست پس میشه نتیجه گرفت که پایداری ازدواج ها هم به زور انجام میشه ...

زندگی که به زور باشه همون بهتر که نباشه ...

البته من نمیگم پایداری ازدواج زوریه من میگم اگه پایداری دوستی ها کمه پس ازدواج هم میتونه چنین وضعی داشته باشه...

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .

به نقل از H O S E I N :
اگه دوستی ها معمولا" پایدار نیست پس میشه نتیجه گرفت که پایداری ازدواج ها هم به زور انجام میشه ...

زندگی که به زور باشه همون بهتر که نباشه ...

البته من نمیگم پایداری ازدواج زوریه من میگم اگه پایداری دوستی ها کمه پس ازدواج هم میتونه چنین وضعی داشته باشه...
هدف ها با هم فرق می کنه ، شما وقتی با دختری دوست می شید هدفتون موقتا" کنار هم بودن هست در حالی که هدف ازدواج تا آخر عمر کنار هم زندگی کردن هست .

ZAHRA!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
Debrecen
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
اینستاگرام

.

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
یک مسعله که مطرح هس:توی دوستی هیچ تعهدی نیس.

اکثر مواقع یک،مشغولیت،ذهنی هست.دوستی،های امروزی تو جامعه،ی ما میدونیم که،مبناش رفع یک سری نیاز ها هس.نه،صرفن،فقد عاطفی.اکثرن،نیاز ....! :|

این،نوع دوستی ها،پایدار نیس و حتّی لطمه میزنه،به،احساسات،طرفین
هیچ تعهدی نسبت به چی نیست؟
در ضمن دوستی‌ها مبناشون فقط نیاز جنسی نیست. نیاز عاطفی خیلی خیلی شایع تره. چه بسا که الان دوستی‌هایی که به رابطه‌ی جنسی ختم می‌شن خیلی کمتر از دوستی‌هایی هست که توش رابطه‌ی جنسی نیست. ینی نمی‌شه گفت الان ملت می‌رن دوست می‌شن فکر و ذکرشون نیاز جنسیه.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از پویا م :
هیچ تعهدی نسبت به چی نیست؟
در ضمن دوستی‌ها مبناشون فقط نیاز جـنس‍‌‍ی نیست. نیاز عاطفی خیلی خیلی شایع تره. چه بسا که الان دوستی‌هایی که به رابطه‌ی جـنس‍‌‍ی ختم می‌شن خیلی کمتر از دوستی‌هایی هست که توش رابطه‌ی جـنس‍‌‍ی نیست. ینی نمی‌شه گفت الان ملت می‌رن دوست می‌شن فکر و ذکرشون نیاز جـنس‍‌‍یه.
اون دوستی هایی که نیاز جنسی توشون اصلا مطرح نیست ، قطعا جایگزین ازدواج نیستن . داریم راجع به دوستی هایی حرف می زنیم که قرار ِ به جای ازدواج باشن . تهعد هم فکر کنم به پایدار بودن رابطه هست .

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از SaϔnA.M :
اون دوستی هایی که نیاز جـنس‍‌‍ی توشون اصلا مطرح نیست ، قطعا جایگزین ازدواج نیستن . داریم راجع به دوستی هایی حرف می زنیم که قرار ِ به جای ازدواج باشن . تهعد هم فکر کنم به پایدار بودن رابطه هست .
نه منظورم یه چیز دیگس. ایشون گفتن الان دوستی‌هایی اینطوری صرفا رو رابطه‌ی جنسی می‌چرخه و هدفش همونه. من منظورم این بود که لزوما اینطوری نیستش . دلیلش نیاز جنسی هم می‌تونه باشه ولی نیاز عاطفی هم هست.
اگه داخل یه رابطه‌ی اینطوری مشکلی پیش بیاد، اگه ازدواج هم کنند این مشکل پیش میاد. اگه رابطه رو به هم بزنه می‌تونه در ازدواج باعث طلاق هم بشه. فقط در یک صورت اینطوری نمی‌شه اونم وقتی که دو طرف به هیچ طریقی حاضر نباشن طلاق بگیرن به هر دلیلی. در این صورت مجبورن تحمل کنند یا اینقدر وایسن تا زمان همه چیز رو حل کنه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

این که ازدواج از یک نظر هایی بهتره همین بحث تعهد ِ به این منظور که رابطه به رسمیت شناخته میشه . حتی اگر مشکلی پیش بیاد و طلاقی هم گرفته بشه حق و حقوقی به طرفین داده میشه . یا تو صفحه های قبلی گفتم ، اگر دو نفر صرفا با هم دوست باشن و سال ها با هم زندگی کنن ، بعد مثلا مَرده بمیره و مَرده نون آور خانواده باشه ، ارثی هم به زنه می رسه . اما اگر فقط دوست هم باشن و بچه هم نداشته باشن ، هیچی . ( تو ایران البته! البته تو ایران که کل این موضوع زیر سواله :D ) ؛ یا کلا توی مسائل حقوقی ، خیلی وقتا لازمه تو ثابت کنی رابطه ای با این فرد داری که اون از طریق دوستی ساده اثبات نمیشه ، می شه ؟
× البته من باز بگم ، منظور من دوستی به عنوان جایگزین ازدواجه . وگرنه درسته که توی دوستی ها اگر مشکلی پیس بیاد راحت تر جدا میشن .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

نه دوستی مورد پذیرش است نه ازدواج...انسان صرفا باید عاشق بشه...اینا که میگین یه سری قالبه :-<

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از یک بنده ی خدا :
نه دوستی مورد پذیرش است نه ازدواج...انسان صرفا باید عاشق بشه...اینا که میگین یه سری قالبه :-<
~X( :(( خب ما داریم درباره‌ی این قالبا صحبت می‌کنیم دیگه :D نگفتیم که عاشق باشیم یا نباشیم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از پویا م :
~X( :(( خب ما داریم درباره‌ی این قالبا صحبت می‌کنیم دیگه :D نگفتیم که عاشق باشیم یا نباشیم
ولی به نظرم زیادی غرق این قالب شدین...زیادی از"خمیره ی اصلی"غافل شدین...

بالا