دوستی به جای ازدواج

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : دوستی به جای ازدواج

به نقل از پویا م :
برای کسایی که علاقه‌ای به بچه دار شدن ندارد یا به هر دلیلی می خوان بچه دار نشن، دوستی بهتر از ازدواج کردنه.
یکی از مزیت‌هاشم اینه که در صورت بروز مشکل، میری بدون دردسر با یکی دیگه دوست می شی. تنوع هم داره. جدی می گم.
دین خدا و محرم نامحرمم بیخیال! آره پیشنهاد خوبیه ... فقط تنها ضررش به دختر بدبخت موش آزمایشگاهی میرسه . نه مهریه ای نه پشتوانه ای نه آینده ای فقط واسه خوشگذرونی پسرا خوبه . آره دیگه نه بچه ای هست نه هیچی ...
به نقل از James Hetfield :
اگه از نظر شرعی بخوایم بحث کنیم که صد در صد دوستی (اون هم از نوع غربی) نتایجش بده.
خوب ببین مشکل همینجاس . ما این مسئله رو داریم از بهترین روش زندگی ای که خدا واسه مخلوقش قرار داده ، برتر میدونیم . نباید نظر خودمونو با یه عده آدم به اصطلاح دلسوز و منطقی با نظر خدا مقایسه کرد . ما اونقدر فرصت نداریم که وقتی 50 سالمون بشه تازه بفهمیم چی بلایی سر خودمونو زندگیمون آوردیم .
به نقل از HIM :
دوستی رو به ازدواج ترجیح میدم چون مسئولیتش کمتره...
...و مسئولیت کمتر باعث میشه آدم پیشرفت سریعتری تو زندگیش داشته باشه و راحت تر به اهدافش برسه.
مشکل دیگه ای هم که ازدواج داره اینه که به دنبالش مسئولیت پدر و مادر شدن به وجود میاد و ...
خودتو بذار جای یه دختر بازم همین حرفو میزدی ؟ :-/
آدمی که از هر نوع مسئولیتی فرار کنه پسترفت میکنه نه پیشترفت
درضمن آدم هرقدرم پیشرفت بکنه بالاخره باید یه مسئولیتی قبول کنه . یعنی آدم نمیتونه هم تحصیل کرده و موفق باشه هم یه خانواده ی خوب داشته باشه؟ من خیلی از این آدما سراغ دارم .

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از نوشين :
دین خدا و محرم نامحرمم بیخیال! آره پیشنهاد خوبیه ... فقط تنها ضررش به دختر بدبخت موش آزمایشگاهی میرسه . نه مهریه ای نه پشتوانه ای نه آینده ای فقط واسه خوشگذرونی پسرا خوبه . آره دیگه نه بچه ای هست نه هیچی ...خوب ببین مشکل همینجاس . ما این مسئله رو داریم از بهترین روش زندگی ای که خدا واسه مخلوقش قرار داده ، برتر میدونیم . نباید نظر خودمونو با یه عده آدم به اصطلاح دلسوز و منطقی با نظر خدا مقایسه کرد . ما اونقدر فرصت نداریم که وقتی 50 سالمون بشه تازه بفهمیم چی بلایی سر خودمونو زندگیمون آوردیم . خودتو بذار جای یه دختر بازم همین حرفو میزدی ؟ :-/
درضمن آدم هرقدرم پیشرفت بکنه بالاخره باید یه مسئولیتی قبول کنه . یعنی آدم نمیتونه هم تحصیل کرده و موفق باشه هم یه خانواده ی خوب داشته باشه؟ من خیلی از این آدما سراغ دارم .
مگه دختره رو به زور قراره وادار کنیم؟!! خودش با تصمیم خودش این کار رو انجام می ده. تهدیدش که نکردیم که.

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پویا م :
مگه دختره رو به زور قراره وادار کنیم؟!! خودش با تصمیم خودش این کار رو انجام می ده. تهدیدش که نکردیم که.
آره دیگه راست میگه... :-"
بد میگن چرا فساد تو جامه هست و....
بعد بچه هایی که تو همون سازمانی که ایشون فرمودن هم که جاشون خوبه... میان راه پدر مادرشون رو ادامه میدن..... :-"
دریافت محبت از طرف پدر مادر که اصلا تو روحیات بچه تاثیر نداره.. :-"
حالا خوبه همه این جا از بچه های تیزهوش ان! به نظر شما یه کسی بهش محبت بیشتری تو بچگی رسیده میتونه توی بزرگی پیشرفت بهتری داشته باشه یا اون که از بچگی بهش گفتن مادر پدرای شما به فکر تنوع بودن و ...بچه هاشونو نخواستن! :|
در ضمن مسئولیت پذیری یکی از ویژگی هایی که برای پیشرفت باید داشت.... حالا اگه غریزه اینقدرمهمه.... :-" :rolleyes: دیگه مسئولیت پذیری رو بیخیال! :-" :D

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از پویا م :
راست میگی خیلی دخترا هستن بدون فکر به آیندشون این کارو میکنن
مگه خود موش میدونه یه موش آزمایشگاهیه...

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از نوشين :
خودتو بذار جای یه دختر بازم همین حرفو میزدی ؟ :-/
اگه من دختر هم بودم بازم این حرفو میزدم چون ازدواج فقط به ضرر پسرا که نیست به ضرر دخترا هم هست باعث میشه هر دو طرف به خیلی از هدف های بزرگی که تو زندگیشون دارن نرسن.
اینکه مسئولیت خودتو قبول کنی با اینکه مسئولیت یه نفر دیگه رو قبول کنی فرق میکنه. تمام انسان ها باید مسئولیت خودشون و کاراشون رو به عهده بگیرن و خیلی از این مسئولیت ها به انتخاب خود فرد نیست مثلا مسئولیت شهروندی. همه مون تو این جامعه زندگی میکنیم و چه بخوایم چه نخوایم مسئولیت شهروندی و حضور در جامعه رو برعهده داریم و نباید کاری بکنیم که به سایر افراد جامعه آسیب برسه. ولی مسئولیت همسر بودن ، پدر بود و مادر بودن مسئولیت هاییه که به انتخاب خود فرد به وجود میاد. پذیرفتن اینجور مسئولیت ها هیچ لزومی نداره و میشه بدون این مسئولیت ها بیشتر پیشرفت کرد و سریعتر به اهداف رسید.
نمیگم کسی نیست که هم آدم موفقی باشه و به اهدافش رسیده باشه و هم خانواده ی خوبی داشته باشه. بالاخره معدود مواردی هم هست که دو طرف مکمل همدیگه باشن و اهداف یکسانی داشته باشن و برای رسیدن به این اهداف به هم کمک کنن ولی خب خیلی کم همچین مواردی پیش میاد و این به شرطیه که بعد از ازدواج بچه ای در کار نباشه. چون با به دنیا اومدن بچه هر دو نفر از اهدافشون دور میشن. در اینکه بچه مانع پیشرفت پدر و مادر میشه دیگه هیچ استثنایی وجود نداره. و از این گذشته چه دلیلی داره پدر و مادر با به دنیا آوردن بچه یکی دیگه رو هم مثه خودشون بدبخت کنن و اون بچه رو وارد همچین دنیایه مزخرفی کنن!

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

ولی مسئولیت همسر بودن ، پدر بود و مادر بودن مسئولیت هاییه که به انتخاب خود فرد به وجود میاد. پذیرفتن اینجور مسئولیت ها هیچ لزومی نداره و میشه بدون این مسئولیت ها بیشتر پیشرفت کرد و سریعتر به اهداف رسید.
چه هدفی دقیقا ؟ ازدواج و تشکیل خانواده خودش یه هدف بزرگه تو زندگیه آدما
297.gif

do0riis

کاربر فوق‌فعال

اخه ازدواج چه هدفیه؟
هدف باید سود داشته باشه
باعث پیشرفت بشه
اما ازدواج....
میخوام بدونم چه سودی داره؟

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از do0riis :
اخه ازدواج چه هدفیه؟
هدف باید سود داشته باشه
باعث پیشرفت بشه
اما ازدواج....
درس اجتماعی سال اول راهنمایی..... نیاز های انسان.. نیاز به محبت.... :-"یادت میاد؟! :-"
یکی ازمزایاش اینه....
دوستی چه مزایایی داره؟!
میتونید بگید خوبیش چیه؟!
خواهشا مثل پویا نگو تنوع واینا... :-" خوهشا جدی بحث کنیم. :|عقلانی!!!! :|

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از do0riis :
خوب دقیقا نظرم مثله پویا و میکاییل است :-s

:-" :-"
یعنی مزیت دوستی واقعا تنوعه؟! :| یعنی واقعا چیزی مهم تر از غریزه نیست؟! :-?
بعد یه سوال شما با این نظریه ی بچه هم موافق هستی؟! سازمان پرورش بچه و ..؟! :-?

• لایک
امتیازات: tezar

do0riis

کاربر فوق‌فعال

به نقل از Ala :
ببین من اولشم گفتم گه اگه بحث مسوولیته تو دوستی هم باید مسوولیت داشت.پس دیگه دللی نداره

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از نوشين :
راست میگی خیلی دخترا هستن بدون فکر به آیندشون این کارو میکنن
مگه خود موش میدونه یه موش آزمایشگاهیه...
فکر نمی کردم دیگه لازم باشه اینقدر بنیادی توضیح بدم! اولین فرقی که بین موش آزمایشگاهی هست اینه که موش آزمایشگاهی اختیار و انتخابی از خودش نداره! ولی اون دختری که شما می گی عقل داره. اختیار داره. آدم دور و برش هست(می تونه مشورت کنه). اگه اینطوری باشه که هر دو نفری که طلاق می گیرند، تقصیر مرد گرگ صفت هست که اون دختر مظلوم موش کوچولو رو گول زده.

به نقل از Ala :
درس اجتماعی سال اول راهنمایی..... نیاز های انسان.. نیاز به محبت.... :-"یادت میاد؟! :-"
یکی ازمزایاش اینه....
دوستی چه مزایایی داره؟!
میتونید بگید خوبیش چیه؟!
به نقل از Ala :
من حرف اینه! شما وقتی علاقه‌ای به بچه دار شدن ندارید یا نمی خواین به هر دلیلی بچه دار شید، وقتی با یکی دوست باشید، وقتی دوستیتون به هم بخوره دیگه نمی دونم شاید تو فامیل خاص نشید(چون اگه واقعی بود، طلاق محسوب می شد). دیگه اسم کسی قرار نیست بیاد تو شناسنامتون. اگه خدای نکرده رابطتون بهم خورد، ایجاد یک رابطه‌ی جدید دردسر زیادی نداره. در حالیکه الان اگه طلاق گرفته بودید، موقع ازدواج دوباره معمولا دوچاره مشکل می شید.
تنوع هم یکی از مزایایاش بود. n تا آدم از بین دوستام و فامیل می شناسن که تنوع طلبن. نمی تونن به صورت دائم با یک چیز یا یک نفر باشند. خودشون هم از الان می دونن که الان ازدواج کنن بعد 6 ماه یا مثلا 1 سال، اون دختر دیگه براشون جذابیتی چیزی نداره. دیگه علاقه‌ی خاصی بهش ندارن. یعنی خیلی عادی می شه براشون. خب اینطور آدما دنبال تنوع‌ن!

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از بیتا :
چه هدفی دقیقا ؟ ازدواج و تشکیل خانواده خودش یه هدف بزرگه تو زندگیه آدما
297.gif
شاید واسه تو هدف بزرگی باشه ولی واسه من نیست! ^-^
به نقل از Ala :
یکی ازمزایاش اینه....
دوستی چه مزایایی داره؟!
میتونید بگید خوبیش چیه؟!
نگو که چرندیات کتاب های اجتماعی مدرسه رو قبول داری! :-w
از اون گذشته مگه نیازهای عاطفی فقط با ازدواج برطرف میشه؟ خب دوستی هم میتونه همین نیاز ها رو برطرف کنه!
به نقل از Ala :
در راستایه نظریه ی بچه :
چن وقت پیش یه گزارش رو میدیم در مورد منفی بودن رشد جمعیت آلمان... بعد از یه کارشناس خانواده پرسیدن چرا آلمانی ها به بچه دار شدن علاقه ای ندارن؟ گفت: چون بچه مسئولیت داره... بعد ازش پرسیدن چرا آلمانی ها به داشتن سگ انقدر علاقه دارن؟ گفت: چون مسئولیتش کمتر از بچس!
البته به نظر من مسئولیت همون سگ هم اضافیه ، میتونه نباشه

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از HIM :
نگو که چرندیات کتاب های اجتماعی مدرسه رو قبول داری! :-w
همه اش رو نه ولی این یه تیکه رو اره! مشکلی هست؟!! ;;)
به نقل از do0riis :
ببین من اولشم گفتم گه اگه بحث مسوولیته تو دوستی هم باید مسوولیت داشت.پس دیگه دللی نداره
ولی ظاهرن آقایون محترم میفرمایند کهمخالف مسئولیت هستن تو روابط!
به نقل از پویا م :
فکر نمی کردم دیگه لازم باشه اینقدر بنیادی توضیح بدم! اولین فرقی که بین موش آزمایشگاهی هست اینه که موش آزمایشگاهی اختیار و انتخابی از خودش نداره! ولی اون دختری که شما می گی عقل داره. اختیار داره. آدم دور و برش هست(می تونه مشورت کنه). اگه اینطوری باشه که هر دو نفری که طلاق می گیرند، تقصیر مرد گرگ صفت هست که اون دختر مظلوم موش کوچولو رو گول زده.
من حرف اینه! شما وقتی علاقه‌ای به بچه دار شدن ندارید یا نمی خواین به هر دلیلی بچه دار شید، وقتی با یکی دوست باشید، وقتی دوستیتون به هم بخوره دیگه نمی دونم شاید تو فامیل خاص نشید(چون اگه واقعی بود، طلاق محسوب می شد). دیگه اسم کسی قرار نیست بیاد تو شناسنامتون. اگه خدای نکرده رابطتون بهم خورد، ایجاد یک رابطه‌ی جدید دردسر زیادی نداره. در حالیکه الان اگه طلاق گرفته بودید، موقع ازدواج دوباره معمولا دوچاره مشکل می شید.
تنوع هم یکی از مزایایاش بود. n تا آدم از بین دوستام و فامیل می شناسن که تنوع طلبن. نمی تونن به صورت دائم با یک چیز یا یک نفر باشند. خودشون هم از الان می دونن که الان ازدواج کنن بعد 6 ماه یا مثلا 1 سال، اون دختر دیگه براشون جذابیتی چیزی نداره. دیگه علاقه‌ی خاصی بهش ندارن. یعنی خیلی عادی می شه براشون. خب اینطور آدما دنبال تنوع‌ن!
1) در شرایط رسمی به اون میگن دوران نامزدی! ولی حرف مردم رو قبول دارم!
2) چه خانواده و دوستان جذابی! :-"
الهی بمیرم تو 6 ماه دلشو زد؟! چقدر تحمل کرده طرفو! :-"
در مورد این جور آدما حرفی ندارم.. اونا مشکلات دیگه ای دارن.... :-" و قطعا به درد اونا دوستی میخوره!
اما ما این جا داریم در باره ی نظر های خودمون و شخصیت خودمون میگیم...! خودمون با کدوم موفقیم! حال دیگه اگه شمام با این افراد تنوع طلب موافقین که دیگه هیچی! :-"

• لایک
امتیازات: tezar

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Ala :
همه اش رو نه ولی این یه تیکه رو اره! مشکلی هست؟!! ;;)ولی ظاهرن آقایون محترم میفرمایند کهمخالف مسئولیت هستن تو روابط!1) در شرایط رسمی به اون میگن دوران نامزدی! ولی حرف مردم رو قبول دارم!
2) چه خانواده و دوستان جذابی! :-"
الهی بمیرم تو 6 ماه دلشو زد؟! چقدر تحمل کرده طرفو! :-"
در مورد این جور آدما حرفی ندارم.. اونا مشکلات دیگه ای دارن.... :-" و قطعا به درد اونا دوستی میخوره!
اما ما این جا داریم در باره ی نظر های خودمون و شخصیت خودمون میگیم...! خودمون با کدوم موفقیم! حال دیگه اگه شمام با این افراد تنوع طلب موافقین که دیگه هیچی! :-"
یا درست بحث کنید یا اسپم مسخره ندید. این بچه‌بازیا چیه.
بحث سر این نبود که موافقه کی مخالفه. بحث سر نظرات و دلایل بود. من درباره‌ی مزایا و ... از دیدگاه شخصی خودم گفتم.
بی خیال. با شما دیگه بحثی ندارم.

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از do0riis :
اخه ازدواج چه هدفیه؟
هدف باید سود داشته باشه
باعث پیشرفت بشه
اما ازدواج....
واسه کسایی که دین خدا رو قبول دارن و نمیتونن به این راحتیا با نامحرم باشن پسندیده ترین و درست ترین نوع زندگیه .خوب هدف های زندگی خیلی زیادن و وقتی اجرا میشن که درست زندگی کنی .
هدف ازذواج براشون رسیدن به هدف های بیشتر دیگه ای هست . که خیلی زیادن .

• لایک
امتیازات: sk1v

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

به نقل از پویا م :
برای کسایی که علاقه‌ای به بچه دار شدن ندارد یا به هر دلیلی می خوان بچه دار نشن، دوستی بهتر از ازدواج کردنه.
یکی از مزیت‌هاشم اینه که در صورت بروز مشکل، میری بدون دردسر با یکی دیگه دوست می شی. تنوع هم داره. جدی می گم.
عزیزم شما فقط به فکره تولیذ مثلی؟
پس عواطف چی می شه؟

• لایک
امتیازات: ail73

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از علی دباغی :
پس عواطف چی می شه؟
هدف های زیاد فقط شامل تولیدمثله؟

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از علی دباغی :
پس عواطف چی می شه؟
واقعا چطوری تونستید به این نتیجه برسید که من به فکر تولید مثلم ؟! :D اخه امکان نداره. اصن از حرف من این برداشت نمی‌شه که. من گفتم فرض کن شما می‌خواین بچه دار شید. اگه فقط دوست باشید می‌رید می‌گید این مادرشه در حالیکه هنوز همسر رسمی شما نیست؟!‌ کلی دردسر هست!
بعد کی گفته داخل روابط دوستی،‌ عاطفه نیست؟! اصن چه فرقی می‌کنه. مگه عاطفه داشتن یا نداشتن با ازدواج رسمی کردن یا نکردن ربط داره؟! شما می‌تونید با یکی دوست باشید و عاطفه داشته باشید نسبت به اون فرد یا ازدواج کرده باشید و همون مقدار عاطفه رو به اون فرد داشته باشید!
تازه کلا عاطفه داخل روابطی که خارج عرف هست بیشتر هست به نظرم (;

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

من وقت و البته حوصله نمي كنم همه پست ها رو بخونم
اما شما به يه چيزي انگار دقت نمي كنيد
اخلاق
كه هيچ ربطي به قواعد و قوانين مذهبي نداره البته
اين دوستي هاي چندگانه با متن اخلاقي كه تو وجود همه ي انسان هاست در تناقضه
يه انسان حقيقتا فقط ميتونه به يه نفر اردات تام داشته باشه
اين نظر منه

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

آره نظرت درسته . ولی دین هم همین راه اخلاقی رو واسمون پیشنهاد داده. حی غیر این رو حرام کرده

بالا