• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
با توجه به آموزش مجازی میزان یادگیری من از مباحث علوم پایه به صفر میل میکنه. چقدر در آینده به مشکل خواهم خورد؟!
مجازی واسه علوم پایه و فیزیوپات که بهتره
کلاس حضوری که باشه استاد یه بار توضیح میده رد میشه میره بعد اگه یه کلمه و اصطلاحی رو متوجه نشدی دیگه هیچی
یا ممکنه سر کلاس خسته باشی خواب باشی
ولی مجازی، فیلم تدریس هست دیگه هر وقت خواستی نگاه میکنی یه مورد رو متوجه نشدی برمیگردی عقب دوباره میبینی
احتمال اینکه خود استاد یه مطلب رو یادش بره بگه پایین تره
و ...

استیودنتی به بعد هم که انگار فرقی با قبل از کرونا نداره جز اینکه ممکنه کرونا بگیریم
همه چی برقراره کلاسا، رفتن سر راند، کشیک دادن تو بیمارستان و ...
فقط فرقش اینه که ممکنه کرونا بگیریم دو هفته مرخصی اجباری بهمون بدن و اگه زمانش بد باشه یه بخش رو عقب بیفتیم

نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
با توجه به آموزش مجازی میزان یادگیری من از مباحث علوم پایه به صفر میل میکنه. چقدر در آینده به مشکل خواهم خورد؟!
درد مشترک
تقریبا نه چیزی میفهمم نه حال خوندن چیزی رو دارم

mas.bas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
کسی اطلاع داره که چجوری میتونیم MPHبخونیم؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه‌ها کسی اینجا بهمن ۹۴ غیرنوین هست؟ تو این اوضاع شما رو هم تعطیل کرده‌اند؟ الان ما دوباره تا ۲۰ام تعطیلی‌امون تمدید شده؛ آزمون پره چی میشه؟ :|

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
امیدوارم چند سال بعد به مرحله‌ای نرسیده باشیم که نگاهِ مردم به پزشک‌ها مثل همین نگاهی باشه که الآن به آخوندها داریم.
اصلاً حس خوبی نسبت به این صحبت‌ها ندارم.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
بعضی دانشگاه‌ها امکان اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد MPH یا آموزش پزشکی در حین تحصیل پزشکی فراهم کردن. داشتن این مدارک در کنار مدرک دکترای عمومی چقدر برای مهاجرت میتونه مفید باشه؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
امیدوارم چند سال بعد به مرحله‌ای نرسیده باشیم که نگاهِ مردم به پزشک‌ها مثل همین نگاهی باشه که الآن به آخوندها داریم.
اصلاً حس خوبی نسبت به این صحبت‌ها ندارم.
آخوند مفت‌خوره، پزشک چی؟ این همه زر می‌زنند، اگه راست می‌گن نرن سراغ پزشک! شده همون مسخرگی‌ای که طبیب اسلامی میگه برو دکتر برات آزمایش کامل بنویسه یا شکسته‌بند سنتی می‌گه عکس رادیوگرافی بیار بعد هم می‌گن پزشکی مدرن پیف ه و پزشک فلان ه! کلاً از ایرانی جماعت باید فرار کنی. مسخره‌ها.
+ مگه تو دندان نبودی؟ :‌))

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
آخوند مفت‌خوره، پزشک چی؟ این همه زر می‌زنند، اگه راست می‌گن نرن سراغ پزشک! شده همون مسخرگی‌ای که طبیب اسلامی میگه برو دکتر برات آزمایش کامل بنویسه یا شکسته‌بند سنتی می‌گه عکس رادیوگرافی بیار بعد هم می‌گن پزشکی مدرن پیف ه و پزشک فلان ه! کلاً از ایرانی جماعت باید فرار کنی. مسخره‌ها.
+ مگه تو دندان نبودی؟ :‌))
- واقعاً نمی‌دونم باید چه فکری در این مورد داشته باشم. یعنی با هیچ منطقی این نفرت‌پراکنی‌ها نسبت به جامعه‌ی پزشکی رو درک نمی‌کنم. خب تو هر شغلی آدم خوب و بد هست دیگه! خیلی از شغل‌ها نسبت به شغل‌های دیگه درآمد و پرستیژ بیشتری دارن. خیلی از دانشجوهای رشته‌های مختلف از شرایط خودشون ناراضی هستن در حالی که شاید نسبت به بعضی‌ها شرایطِ بهتری داشته باشن. خیلی‌ها نسبت به بقیه کارِ بیشتر و درآمدِ کمتری دارن. حالا بین این همه شغل و رشته و...، چرا پزشکی انقدر مورد نقد قرار می‌گیره؟
- من با این "اگه راست می‌گن نرن سراغ پزشک" مخالفم. چون پزشک هر چقدر هم که بد و کم‌سواد و ناشی باشه، باز هم وقتی مریض می‌شیم تنها گزینه‌ایه که می‌تونیم بهش مراجعه کنیم. آیا این می‌تونه به پزشک این حق رو بده که ناتوانی‌های خودش رو توجیه کنه و بگه "اگه من خوب نیستم خب برو یه جای دیگه"؟ به نظر من که نه. (مثلاً ممکنه من برم رستوران و با خودم بگم "اه اه، این دیگه چه کوبیده‌ی بدمزه و آشغالیه؟" ولی باز هم به خاطر گرسنگی همون کوبیده رو بخورم. حالا که من کوبیده رو خوردم، آیا آشپز حق داره بگه "اگه خوب نبود خب نمی‌خوردی!"؟ طبیعیه که نه.)
پ.ن: البته فکر کنم منظورت اینه که اگر پزشک‌ها رو قشرِ قابل‌اعتمادی نمی‌دونن پس چرا از خدماتش استفاده می‌کنن :-? که خب جوابی واسه‌اش ندارم :))
- مطهری تو همون تاپیک حرف جالبی زد. گفت مملکت کلاً به فنا رفته و همه تحت فشارن. و خب من واقعاً این حرف رو قبول دارم. تو جامعه‌ی امروز ایران هم پزشک مظلومه، هم مهندس، هم هنرمند، هم معلم، و هر شغلِ دیگه‌ای که بشه فکرش رو کرد. حالا این که بِپَریم به همدیگه و بگیم "آهای فلانی تو که وضعت خوبه چرا ناله می‌کنی؟ من بدبختم!" و غیره، خیلی مسخره‌ست.

+ نه پزشکی‌ام :-"

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان
آقا من یک سوال داشتم
میشه از پزشکی به روانشناسی تغییر رشته داد ؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
آقا من یک سوال داشتم
میشه از پزشکی به روانشناسی تغییر رشته داد ؟
اگر بعد از ترم ترم یک و دو باشه خییییییلی بعیده چون حتی وزارتخونه‌هاشون هم فرق داره!

پ.ن: حالا سوال جدی‌ـه یا شوخی؟! :-"

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
بچه ها یه سوال کلیشه ای بپرسم ولی لطفا جواب بدین
درسای پزشکی از یک تا ده چقدر سخته؟ (اگه کسی با فرضِ مطالعه داشتن در یک زمینه ی جانبی بخواد وارد بشه میتونه هندل کنه؟
شما برگردین عقب بازم انتخابش میکنین؟(صرف نظر از خدمت به مردم و اینا))
مرسی از وقتی که میزارین

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
درسای پزشکی از یک تا ده چقدر سخته؟ (اگه کسی با فرضِ مطالعه داشتن در یک زمینه ی جانبی بخواد وارد بشه میتونه هندل کنه؟
مرسی از وقتی که میزارین
من پزشکی نیستم ولی اینجور سوالات رو که میبینم یاد این سوال میافتم چقدر شنیدید کسی تاحالا از پزشکی به خاطر سختی درس ها انصراف داده؟ یا مثلا کسی بوده نتونه پاس کنه اخراج بشه؟

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
مسلما ادم ها انصراف نمیدن چون تا جایی که رسیدن زحمت کشیدن و خب حق هم دارن.
ولی می میرن.
چه روحی چه جسمی‌.
بحثم اینه شایعات پشت سر پزشکی مثه حرف هاییه که راجع به سمپاد میزدن؟یا سیاه نمایی نیست و واقعیه.

و یه سوال دیگه:
پزشکی شهر کوچیک یا پیراپزشکی تهران و اینا؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ولی می میرن.
چه روحی چه جسمی‌.
بحثم اینه شایعات پشت سر پزشکی مثه حرف هاییه که راجع به سمپاد میزدن؟یا سیاه نمایی نیست و واقعیه.

و یه سوال دیگه:
تو انتخاب بین دندون و پزشکی، معمولا 50 50 میشه. درس ها سنگین تر و شیفت شب و ... ولی عوضش دندون پزشکا کارشون فیزیکی تره ولی پزشک ها به نسبت کمتر کار فیزیکی دارند. اینجور وقتا بهتره اونی رو انتخاب کنید که بیشتر حال میکنید باهاش. یعنی خودتو تو کدوم موقعیت بهتر تصور میکنی. کدومش به شخصیتت میخوره.

در پزشکی کسی از شما نمیپرسه کدوم دانشگاه درس خوندی! سواد و تجربه و قدرت تشخیص و درمان و رفتار و ارتباطاتته که تعیین کنندست. قطعا پزشکی بهتره. تو نظام بهداشتی ما، پیراپزشکی ها همیشه لول پایین تر از پزشکا هستند!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
ولی می میرن.
چه روحی چه جسمی‌.

و یه سوال دیگه:
مرسی از وقتی که میزارین

سختی از یک تا ده : ۹
حجیم بودن از یک تا ده : ۱۱ : ))
میشه زمینه ی جانبی هم مطالعه کرد.
در کل حجم کارا و درسا خیلی زیاده باید بیس شخصیتی برنامه ریز داشته باشی‌.
شهر هم واقعا مهمه و فرق میکنه. شهرای بزرگ چه علوم پایه چه سیستم امتحان چه سیستم بالین کاملا متفاوت از شهرای کوچکتره.

مسائل روحی و روانی هم خیلی اخیرا اهمیت پیدا کردند ، لطفا به همه ی جوانب فکر کنید . زمان ما انقدر پررنگ نبود.

از کسی هم نپرسید که رشته ش چیز دیگه ایه . از هر کسی که توی همون رشته تحصیل میکنه بپرسید چون واقعا دیدگاه آدمها متفاوته.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من پزشکی نیستم ولی اینجور سوالات رو که میبینم یاد این سوال میافتم چقدر شنیدید کسی تاحالا از پزشکی به خاطر سختی درس ها انصراف داده؟ یا مثلا کسی بوده نتونه پاس کنه اخراج بشه؟
کم پیش اومده کسی انصراف بده ولی خیلی هم بعیده که تا حالا جدی به انصراف فکر نکرده باشه! دلیل اینکه معمولاً عملی نمیشه اینه که کسی دلش نمیاد اون همه زحمتی که برای قبولی و پاس کردن هر واحد کشیده حروم کنه...

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
برای دندون، به بدن خودتون هم فکر کنید. درسته بدنتون!
گردن، مچ‌دست، کمر!
خیلی باهاش سر و کار دارید
اگر مشکلی دارید، دندون نزنید و خودتون رو اذیت نکنید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
ولی می میرن.
چه روحی چه جسمی‌.

و یه سوال دیگه:
در رابطه با قسمت اول که فعلا نمیتونم نظری بدم
اما در مورد انتخاب بین پزشکی و پیراپزشکی اول درباره همه این رشته ها تحقیق کن و ببین اصلا با شرایط کاری و درسی که دارن میتونی کنار بیای یا نه. اگر که اپلای برات خیلی مهم نیست و بعد از بالا و پایین کردن دیدی دلت میخواد پزشکی رو بزنی ولی شهر کوچیک میاری به نظرم به خاطر شهر بیخیال رشته نشو.
خب من خودم پزشکی یه شهر کوچیک میخونم و اگر انقدر راهم دور نبود و دلم نمیخواست از ایران برم واقعا از شرایطم راضی بودم :)
از نظر سطح سوادی که به دست میاری فرقی با دانشجوی شهر بزرگ نداری چون رفرنس ها یکی هستن و استاد خوب و بد هم همه جا هستن و در نهایت بیشتر زحمت و تلاش روی دوش خودت هست که چقدر وقت بذاری.
برای دوران کارآموزی هم مزیتی که دانشگاه های کوچیک تر دارن اینه که پزشک متخصص بخش وقت بیشتری برای شما میتونه بذاره نسبت به حالتی که رزیدنت و رده بندی های بالاتری و جمعیت زیادتر در مقابلتون وجود داره ولی به هرحال ممکنه تنوع بیماری ها و روش های درمانی که می بینید به خاطر کمبود نسبی امکانات کمتر باشه.
در مورد اپلای کلا رشته پزشکی چه تهران و چه دورقوزآباد پذیرش سخت و محدودی داره و معمولا رزومه خیلی قوی و البته تمکن مالی مشخصی میخواد. در رابطه با رزومه سازی هم مشکلی که وجود داره بیشتر از رنک دانشگاه مربوط میشه به محدود بودن مراکز تحقیقاتی و بودجه ای که بهشون اختصاص میدن و شاید خیلی اهمیت ندن به وارد کردن دانشجوها به بحث پژوهش ولی باز هم حتی دانشگاه بزرگ هم کسی دنبالتون راه نمیفته دستتون رو بگیره و باید خودتون پیگیر باشین. از طرفی هم بعد از کرونا و مجازی شدن شکل ارتباط دانشگاه ها و دانشجوها تغییر کرده و خیلی راحت تر میتونید لینک بشید با اساتید مطرح و باتجربه.
این چیزایی بود که من میدونستم امیدوارم به دردی خورده باشه.

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
سلام.
دوستان سیب سبز بهتره یا پروگنوز؟میشه کسایی که علوم پایه دادن این دو تا کتابو یه بررسی کنن برامون؟
بعد اینکه من یه سری عقب افتادگی ترم ۲مخصوصا دارم چیکارش کنم؟
کلا چیکار کنیم با یه نمره ی خوب پاس کنیم ؟

بالا