• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

به نقل از «Reza 7» :
ی کوچولو یعنی چقد؟چطور؟ :-?
ینی گری و بزارید جلوتون یکم بخونید تا جایی که میشه خوند
برید بهمن دانشگاه میبینید یه عده ای اناتومی رو خوردن :rolleyes:
ولی از این تعطیلات لذت ببرید

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از dre@mer :
دیگه حالم از استراحت بهم می خوره عاخه :D !!
به نظرتون خوبه یه اطلس آناتومی بگیرم بخونم؟؟
به نقل از «Reza 7» :
ی کوچولو یعنی چقد؟چطور؟ :-?

سلام. به عنوان یه سال بالایی توصیه میکنم از تعطبلاتتون لذت ببرید. وقت واسه خوندن هست تو دانشگاه.

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان فیزیک پزشکی شما
کتاب دکتر تکاور میخونید یا عقابیان؟
لطفا اگه عقابیان میخونید پ.خ بدید
یا اگه جواب اینو میدونید ج بدید لطفا
سوالم اینه (استیگماتیسم منظم معکوس خط عمودی روی کانون قدامی قرار داره و خط افقی روی کانون خلفی قرار گرفته؟؟ تفاوتش با استیگماتیسم مستقیم چیه دقیقا؟)

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان اگه کسی کتاب خلاصه ژنتیک امری داره لطفا بم خبر بده واجبه

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي
سلام . شب همگي بخير :)
يه سوال داشتم
جنيني شناسي لانگمن كدوم ترجمش بهتره؟
اوني كه جلدش سفيده ( ترجمه دكتر ابوالحسني - خزائي - فاضل -حسن زاده ) يا اون جلد مشكيه ( رخشان - شيرازي - بخشعلي زاده ) ؟

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
اوني كه به ما گفتن بخونين جلدش قهوه اي بود ترجمه ١١ استاد بهش ميگن. [ دكتر مرداني دكتر نوبخت دكتر سليماني راد و ... ]

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
يه سوال داشتم
اوني كه جلدش سفيده ( ترجمه دكتر ابوالحسني - خزائي - فاضل -حسن زاده ) يا اون جلد مشكيه ( رخشان - شيرازي - بخشعلي زاده ) ؟
استادتون كدومو تدريس ميكنه؟
استاد ابولحسني به نظر من

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
نظام پزشکی؟!
نظام پزشکی چیه و رشته های پروانه دار که بهشون نظام پزشکی تعلق می گیره آیا غیر از تاسیس مطب مزایای دیگری دارند؟

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام بچه ها من نياز به مشورت با يه سال بالايي دارم استاجر يا اينترني داريم كه هنوز اين جا بياد؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
حذف

minaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
FASA
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد نانو دوره ششم و هفتم. برنز المپیاد دانشجویی پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام رفرنستون برای ایمنی چیه؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها کسی از سطح سوالای علوم پایه قطب تهران خبر داره؟چجوریه و اینا؟و بیشتر به کدوم منبع نزدیکه سوالا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
يه سوال داشتم

سلام ترجمه ها خیلی متفاوت نیستن من خودم ابوالحسنی داشتم و راضی بودم. دکتر نوبخت رو ندیدم ترجمه شو ولی چون استاد خودمونه ایشون ، بچه های خودمون که کتابای دیگشو داشتن خیلی راضی نبودن ولی من جنینشو ندیدم.

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
دوستان عزیزی که امتحان پره تاکنون دادن اگر امکانش هست منابع مفید رو ذکر کنن که بتونیم استفاده کنیم.ممنونم
;;)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه ها یه سوال. به نظرتون این امکان پذیره که توی یک برنامه کامپیوتری لیست بیماری ها و علائمش رو وارد کنیم و بعدش دکتر بتونه با واردکردن علائم بیماری مرتبط بهش رو ببینه؟ در واقع دستیار تشخیص پزشک میشه.

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اولا اینکه بعضی علائم یکسان تو افراد مختلف نشون دهنده‌ی بیماری‌های مختلف ان. یعنی عملا نمیشه با وارد کردن علائم به یه تشخیص قطعی رسید و تو اکثر موارد نهایت کاری که میشه کرد اینه که با وارد کردن علائم یک لیستی از بیماری های محتمل رو برای پزشک بیاره و بعد پزشک با سوالایی که میپرسه بیماری ها رو به اصطلاح rule out می‌کنه تا به تشخیص برسه.

دوما اینکه من چندتا اپلیکیشن پزشک یار دیدم که فک کنم یکی از کارکردهاش همین چیزی بود که شما الان ایده‌شو داری. یه سرچ بکن ببین اگه همچین چیزی هست دوباره کاری نشه. البته که این اپلیکیشن ها خیلی نوپا هستن و قطعا ایراداتی دارن که اگه بتونی ایده‌ت رو با حل کردن اون ایرادا ارتقا بدی، خیلی خوب میشه.

در کل همچین چیزی غیر ممکن نیست. منتها همونطور که میدونی پزشکی علم خیلی پیچیده‌ایه. همکاری چند نفر دانشجو حاذق و استفاده از چند تا منبع رو میخواد تا یه چیز درست حسابی از آب در بیاد.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
برداشت من از پزشکی اینه که حجم زیادی از اطلاعاتی وجود داره که دکتر مجبوره هندل کنه و این کار بر سایر ابعاد تکنیکی و معنوی درمان غلبه میکنه. فناوری میتونه کمک زیادی در مدیریت و پردازش اطلاعات بده. به نظر میاد فضای کار خوبی در این زمینه هست.
من کلمه دستیار رو واسه همین به کار بردم که طبیعتا تشخیص نهایی با دکتره. بیس کار اطلاعات خام بیماری و علایمه. بعدش میشه روش کار کرد و با فاکتورهای دیگه پیشنهاد هوشمندانه تر داد با نرم افزار. خیلی کارا میشه کرد ولی دنبال اینم که به این برسم که آیا قابل پیاده سازی رو منطق کامپیوتر هست یا نه. چون یه سری کارها هستند که بر مبنای یک هوشمندی و شهود شکل میگیرند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
برداشت من از پزشکی اینه که حجم زیادی از اطلاعاتی وجود داره که دکتر مجبوره هندل کنه و این کار بر سایر ابعاد تکنیکی و معنوی درمان غلبه میکنه. فناوری میتونه کمک زیادی در مدیریت و پردازش اطلاعات بده. به نظر میاد فضای کار خوبی در این زمینه هست.
من کلمه دستیار رو واسه همین به کار بردم که طبیعتا تشخیص نهایی با دکتره. بیس کار اطلاعات خام بیماری و علایمه. بعدش میشه روش کار کرد و با فاکتورهای دیگه پیشنهاد هوشمندانه تر داد با نرم افزار. خیلی کارا میشه کرد ولی دنبال اینم که به این برسم که آیا قابل پیاده سازی رو منطق کامپیوتر هست یا نه. چون یه سری کارها هستند که بر مبنای یک هوشمندی و شهود شکل میگیرند.

سلام ، این کار خیلی وقته انجام شده ولی گسترده نشده‌. سایت هایی مثل chocrane و up to date دقیقا همین کارو میکنن و نرم افزاراش روی گوشی نصب میشن و شما بوسیله ی متد EBM میتونید ازونا استفادا کنید. حتی یک سایتی دیگم هست به نام تصمیم گیرنده:| اسمشو یادم رفته ، اپش هم هست‌

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها یه سوال. به نظرتون این امکان پذیره که توی یک برنامه کامپیوتری لیست بیماری ها و علائمش رو وارد کنیم و بعدش دکتر بتونه با واردکردن علائم بیماری مرتبط بهش رو ببینه؟ در واقع دستیار تشخیص پزشک میشه.
چیزی که من تا الان فهمیدم اینه که بیماریها یا اونقدر رایجن که از روی علائم پزشک تشخیص میده یا اینکه علائم گنگ و مشترکن و نیازه از روش های تشخیصی مثل آزمایش، اندوسکوپی، سونوگرافی ، کشت ، ام آر آی و اینا استفاده بشه که تفسیرشو ضمیمه می کنند ، مشکلی که بیشتر پیش میاد انتخاب فرایند درمان و دوز داروها با توجه به شرایط بیمار مثل سن و بیماریهایی که داشته یا داره هستش که برای این موضوع لازم میشه متخصصای مختلف باهم مشورت کنن اینه که فکر نکنم بیشتر پزشکا تمایلی به استفاده از تکنولوژی برای "تشخیص" داشته باشن و بیشتر خود مردمن که دوس دارن بدون مراجعه به پزشک و با وارد کردن علائم متوجه بیماریشون شن

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

یکی از هم کلاسی هام امسال میخواست بره و برگرده بهش میگفتن به ازای هر سال 10 میلیون..بعد از چی بگذره کم میشه؟ من میگم طرف سال 4 می باشه باید 40 تومن بده..
اخرین خبر از همین چند روز پیش در مورد این موضوع تو یونی ما اینجوره که واسه هر ترم که تا حالا خونده 6 میلیون و هشتصد هزار نقد میگیرن تا بتونه از کشور خارج شه! چک و چیزای دیگه هم قبول نمیکنن.

پ.ن: دوستان در مورد پایان نامه اینا اطلاعاتی دارین روندش چجوریه؟

بالا