• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

roshan74

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

به نقل از فـرشـاد :
سلام.درس خیلی جالبیه .بعد اینکه نحوه تکامل هر ارگان رو یاد بگیرین خیلی راحت تر میتونین پاتولوژی اونارو درک کنین.به نظرم از کتاب "مور"شروع کنین به خوندن.از چند جهت نسبت به لانگمن بهتره..شکلاشم جذابتر و مفهومی تره...یه نکته ای هم مد نظر داشته باش.بچه ها نسبت به اکثر دروس نظر خوبی ندارن و اکثرا میگن دروس علوم پایه به درد نمیخوره ولی ایتو بدون هرکی علوم پایش قوی تر باشه تو فیزیوپات و استاژری هم خود به خود از بقیه جلوتره. ...
خیلی ممنون.

-waha-

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزنگان
شهر
دور .
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
کسی میتونه در مورد انجمن های علمی در دانشکده های پزشکی توضیحی بده؟ :-?
اعضاعشون چه وظایفی دارن؟
چه اثراتی داره فعالیت درش؟
دانشجویی که در راس این انجمن دانشکده ایه،باید چه ویژگی هایی داشته باشه به نظرتون؟
باید خیلی اجتماعی باشه طرف به نظرتون؟
میارزه شرکت درش در یک دانشگاه نابزرگ برای کسی که95علوم پایه داره؟؟

منتظرم.مرسی...

saeedkhorsand

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

چون 95 علوم پایه دارید بنظرم نمیرزه...
بذارید برا بعد علوم پایه اگر قصد دارید شرکت کنید تو اون

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

به نقل از .waha. :
سلام
کسی میتونه در مورد انجمن های علمی در دانشکده های پزشکی توضیحی بده؟ :-?
اعضاعشون چه وظایفی دارن؟
چه اثراتی داره فعالیت درش؟
دانشجویی که در راس این انجمن دانشکده ایه،باید چه ویژگی هایی داشته باشه به نظرتون؟
باید خیلی اجتماعی باشه طرف به نظرتون؟
میارزه شرکت درش در یک دانشگاه نابزرگ برای کسی که95علوم پایه داره؟؟

منتظرم.مرسی...

سلام.کلا برای یک دانشجوی پزشکی اولویت اول و اخر درسشه.. به نظرم واسه این کارا همیشه وقت هست ولی واسه درس خوندن نه..بازم صلاح مملکت خویش خسروان دارند

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

چرا به این رشته علاقه دارید؟اگر علاقه ندارید چجوری میگذرونید؟اگر علاقه نداشته باشیم چجوری بگذرونیم؟

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

به نقل از فیـروزه :
چرا به این رشته علاقه دارید؟اگر علاقه ندارید چجوری میگذرونید؟اگر علاقه نداشته باشیم چجوری بگذرونیم؟

یه نظرم اگر علاقه نباشه صرفا به پاس کردن میگذره و مدام به فکر اینه که کی قراره تموم بشه...اینجوری ادامه دادن خیلی سخته.ادم بخواد با این طرز فکر پیش بره تو همون 7 سال بنزینش تموم میشه و متوقف میشه...اینکه بعضیا میگن جوونیتون میره و این حرفا به نظرم درس نیس چون عمر میگذره به هرحال،، حالا چه با پزشکی چه بدون پزشکی....یه مثال میزنم مثلا اگه مطالب نورو اناتومی براتون جذابیت داشته باشه میگردین بهترین اطلس و کتاب نورو رو پیدا میکنین و میخونین ولی اگه با بی علاقگی برخورد کنین باهاش نتیجش میشه جزوه درهم برهم شب امتحانی....علاقه هم ذاتی نیس...یه مقدار ریزتر بشین متوجه میشین بعضی دروس براتون شیرینه رو همونا میتونین سرمایه گذاری کنین...طبیعیه وقتی یه نفر دروس داخلی رو دوس داره شاید خیلی تمایلی به جراحی نداشته باشه و بالعکس..ررو نقاط قوت میشه بیشتر مانور داد

غریبه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد شماره دار
شهر
خراسون

به نقل از فیـروزه :
من پزشکی رو دوست دارم چون بسیار گسترده ست و شما میتونی تو زمینه های مختلفی که دوست داشته باشی در کنار درسات فعالیت کنی.
به نظرم مهم ترین گام, شناخت حیطه های مورد علاقه و دنبال کردن اوناست.
مثلا اگر کسی به ریاضیات علاقه ای داشته باشه, میتونه آمار یاد بگیره که در آینده در زمینه های تحقیقاتی خیلی میتونه کمک کننده باشه.
یا مثلا افرادی که تو درس فیزیک قوی باشن, میتونن در آینده در صورت قبولی توی تخصص های چشم و رادیولوژی خیلی موفق باشن.
یا چه میدونم, بعد علوم پایه میشه تو زمینه های مختلف المپیاد دانشجویی شرکت کرد.
یا مثلا زمان علوم پایه اگر پیگیر باشید میتونید با اساتیدی که پایه باشن کار کرد.
و خیلی کارهای دیگه و ...
کلا به نظرم تو رشته پزشکی دست ادم خیلی خیلی بازه و کلی انتخاب های مختلف داره و به نوعی همه جور سلیقه ای پوشش داده میشه.
البته نمیدونم درست متوجه سوال شدم یا نه :D
و به نظرم جواب فرشاد درست تره;))

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

مثلا اگر کسی به ریاضیات علاقه ای داشته باشه, میتونه آمار یاد بگیره که در آینده در زمینه های تحقیقاتی خیلی میتونه کمک کننده باشه.
یا مثلا افرادی که تو درس فیزیک قوی باشن, میتونن در آینده در صورت قبولی توی تخصص های چشم و رادیولوژی خیلی موفق باشن.
یا چه میدونم, بعد علوم پایه میشه تو زمینه های مختلف المپیاد دانشجویی شرکت کرد.
یا مثلا زمان علوم پایه اگر پیگیر باشید میتونید با اساتیدی که پایه باشن کار کرد.
خب در اون صورت نمی تونه علاقه ش رو درست و حسابی دنبال و روش تمرکز کنه.
پزشکی رشته ی سنگینیه و همون طور که اشاره کردید مباحث ش گسترده ست، خیلی انرژی بره که هم زمان باهاش به المپیاد و علایق رسید! یعنی به نظر من که ارزششُ نداره!
به خاطر همین فکر می کنم برای آدمی که به دروس تخصصی پزشکی علاقه نداره، توجیه این که این رشته گسترده ست و دستش بازه نمی تونه تا آخر مسیر کمک کننده باشه.

غریبه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد شماره دار
شهر
خراسون

به نقل از ...moOn... :
خب در اون صورت نمی تونه علاقه ش رو درست و حسابی دنبال و روش تمرکز کنه.
پزشکی رشته ی سنگینیه و همون طور که اشاره کردید مباحث ش گسترده ست، خیلی انرژی بره که هم زمان باهاش به المپیاد و علایق رسید! یعنی به نظر من که ارزششُ نداره!
به خاطر همین فکر می کنم برای آدمی که به دروس تخصصی پزشکی علاقه نداره، توجیه این که این رشته گسترده ست و دستش بازه نمی تونه تا آخر مسیر کمک کننده باشه.
خوب دقیق نمیدونم البته
ولی به نظر من مثلا علوم پایه جدا شاید اونقدرا سنگین نباشه
یعنی یک نفر میتونه با یه کم زحمت بیشتر, در کنار درسهاش یک مهارت جدیدی هم کسب کنه که در ادامه مسیر این مهارت میتونه بسیار کمک کننده باشه
ولی حق با شماست
من هم قبول دارم که اصل مطلب به دروس تخصصیه
فقط حرفم اینه که اگر در کنارش هم به اون چه بیشتر علاقه دارن بپردازن, خیلی میتونه مفید باشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

رشته های تجربی مثل پزشکی جوریه که شما واحد برنمیداری باید طبق برنامه برداری و واحدها زیاد و سنگینه امکان کار متفرقه کمه. من خودم تازه این ترم واحدهام کم شد بعد 5سال...
ولی یه دوست داشتم پزشکی میخوند کلاس زبان و قرانشو میرفت معلم المپیادم بود 4تا مدرسه. درس دانشگاهشم میخوند و خوب بود.
بستگی به خود ادم داره تا حدی.

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

احساس میکنم منظورتون اینه برو سراغ کارهای متفرقه تا درد تنفرت از درسات کمتر شه :-?

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من فقط یه چیزی یادم رفت بگم، من با دوستم مخالف بودم، من خودمو متعهد میدونم کل کلاسهارو شرکت کنم، ولی دوستمکلاسارو گلچین میکرد.
به نظر من وظیفه اصلیه ما اینه حرفه خودمونو خوب بلد بشیم.
این ترمم که واحدام کم شده تا تونستم کلاسای مرتبط گرفتم.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

یه نکته ای هم هستا،، اگه نقاط ضعف تبدیل به نقاط قوت بشن به دنبالش علاقه هم میاد...مثلا یکی از اساتید اناتومی کهmd.phdهستن میگفتن سال اول که وارد دانشکده پزشکی شدن از اناتومی متنفر بودن ولی این نقطه ضعفو تبدیل به نقطه قوت کرده طوری که تا اخر 7 سال پزشکی تو دانشکده اناتومی تدریس میکردن و حتی حاضر نشدن برن تخصص بالینی بگیرن و رفتن پی اچ دی اناتومی گرفتن...میگفت استمرار در هر موضوعی میتونه یه استاد از شما بسازه....

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اولاش درسا خیلی سخته چون تازه از دبیرستان اومدید، باید دل بدید به درس، کل وقتتون رو از هرچیزی ازاد کنید و بخونید. بعدا تک تک همون مطالب کمکتون میکنن.

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

دقیقا من هم از آناتومی متنفرم.
بحث سختی دروس نیست. :-? فک کنم بتونم یه جمع بندی از حرفای همتون برای خودم انجام بدم.ممنون

y@smin

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری

واقعا" نمیفهمم خوب علاقه نداشتن به رشتتونو.خب شماها که دوست نداشتید چرا رفتید؟شماها همون ادمهایی هستین ک صرفا برای پول و موقعیت رفتید ب این رشته :-??

چرا HbF تبدیل به HbA میشه؟یعنی لزوم تبدیل زنجیره گاما ب بتا چیه؟برای چی تبدیل میشه؟کسی میدونه؟اگه میدونین لطفا" بگید هر جا سرچ کردم پیدا نکردم خودم.

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از یاسمــیــ ـن :
واقعا" نمیفهمم خوب علاقه نداشتن به رشتتونو.خب شماها که دوست نداشتید چرا رفتید؟شماها همون ادمهایی هستین ک صرفا برای پول و موقعیت رفتید ب این رشته :-??
جالبه که نمیفهمید ولی اظهارنظر و قضاوت هم میکنید. :))

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از یاسمــیــ ـن :
چرا HbF تبدیل به HbA میشه؟یعنی لزوم تبدیل زنجیره گاما ب بتا چیه؟برای چی تبدیل میشه؟کسی میدونه؟اگه میدونین لطفا" بگید هر جا سرچ کردم پیدا نکردم خودم.
خونی که به جنین میرسه دارای درصد اکسیژن کمتری نسبت به خون شریانی مادر هست و از طرفی هموگلوبین F جذب اکسیژن بالاتری نسبت به A داره.پس اینجوری مشکل کمبود درصد اکسیژن برطرف میشه.
ولی در بزرگسال ما چنین مشکلی نداریم و حتی اگر زنجیره های بتا مشکل و یا کمبود داشته باشن،اکسیژن در بافت ها به خوبی آزاد نمیشه.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فیـروزه :
جالبه که نمیفهمید ولی اظهارنظر و قضاوت هم میکنید. :))
به نظر من راست میگن،
داره میگه دلیل کارتونو نمیفهمه نه که کلا نفهم باشه :|

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اصلا اینکه یه نفر به خاطر موقعیت و پول رفته باشه چیز عجیبیه؟ همه وقتی میخوان انتخاب رشته کنن اولین چیزی که بهش فکر میکنن شغل آینده س. و رشته های علوم پزشکی رشته هایی ن که بالاترین درصدِ اطمینان رو دارن از این لحاظ :))
من خودم رو میگم اصلا. من هیچ علاقه ای به پزشکی نداشتم و الان هم تقریبا ندارم. حالا الان که دارم میخونم بعضی درسا به نظرم جذاب ن و با علاقه بیشتری میخونمشون؛ ولی روزی که این رشته رو انتخاب کردم هیچ علاقه ای نداشتم. تنها چیزی که بهش فکر کردم موقعیت و شأن اجتماعی یک پزشک بود و آینده شغلیِ تقریبا تضمین شده. و خیلی ها هستن که واقعا با همین انگیزه پا گذاشتن تو دانشکده پزشکی. چرا فک میکنین همه علاقه های عجیب غریب داشتن و فقط به خاطر خدمت به مردم و این صوبتا اومدن این رشته؟ :)) کمن کسایی که دوست داشته باشن کتابای چندهزار صفحه ای و ملال آورِ پزشکی رو بخونن و حداقل 9سال [با طرح] از بهترین سالهای زندگیشون رو صرفِ درس خوندن کنن. بیشتر به آخرش فکر کردن که چیز خوبیه :)) کلا میخوام بگم چیز عجیب غریبی نیست علاقه نداشتن :)) همین الان برین بین کنکوریا ببینین چی میدونن از پزشکی. هیچی تقریبا. فقط بهشون گفتن این بهترین رشته س و باید قبول شین که در آینده چنین میشه و چنان میشه! خیلیا بدون اینکه بدونن قضیه واقعا از چه قراره میرن این رشته! آینده ش وسوسه میکنه آدم رو فقط :د

بالا