• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

زبان عمومي چه منبعي معرفي ميشه؟
همه جا يكسانه؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

منبع علوم پایه ESM هست..دانشگاه ما همینو درس میده

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

کنار ESM با ما Mosaic رو هم کار کردن +Interchange 2 (که self study بود تقریبا واسه listening) دانشگاه هایی هم هستن که ESM تدریس نمیکنن. در کل سطح درس دادنشون بستگی به مرکز زبان دانشگاه داره. مثلا مرکز زبان تهران سختگیره واسه همین هم اول سال امتحان تعیین سطح زیان میگیره هم سطح سوالای امتحاناش سخته هم اینکه زبانی که تو بقیه دانشگاها ارائه میشه رو قبول نداره (مثلا بچه ها اگه بخوان ترم تابستونی بردارن یه دانشگاه دیگه باید بیان یه بار دیگه امتحان پایان ترم بدن تهران نمره شونم بالا 17 بشه)

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

ESM 1 ديگه؟
2 و 3 رو براي تخصصي كار ميكنن شنيدم ,درسته؟
.
.
يه بحثي: شروع كردم پيش مطالعه :-"(بيو) يا من بدون استاد ميخونم اينطوره يا واقعا 7سال قراره نفهمم؟! حالت سومي هم هست آيا؟
هميشه خيلي دقيق و ريز درس خوندم.البته سال كنكور يه مقدار اوضاع فرق كرد از پيش2فيزيك فقط بلدم تست بزنم!

بعد كلا يك دانشجوي خوب و درسخون (البته از نوع نرمال!)در طول ترم چقدر درس ميخونه؟
از اول...وارد جزئياتمون كنيد!
روزهاي عادي صبح حدود 8 دانشكده ايد و معمولا تاحدود3هستين..
تشريف ميارين خوابگاه!
بعد استراحت و اينا شروع ميكنين درس خوندن؟ B-)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fatemeh Lotfi :
ESM 1 ديگه؟
2 و 3 رو براي تخصصي كار ميكنن شنيدم ,درسته؟
.
.
يه بحثي: شروع كردم پيش مطالعه :-" يا من بدون استاد ميخونم اينطوره يا واقعا 7سال قراره نفهمم؟! حالت سومي هم هست آيا؟
هميشه خيلي دقيق و ريز درس خوندم.البته سال كنكور يه مقدار اوضاع فرق كرد از پيش2فيزيك فقط بلدم تست بزنم!

بعد كلا يك دانشجوي خوب و درسخون (البته از نوع نرمال!)در طول ترم چقدر درس ميخونه؟
از اول...وارد جزئياتمون كنيد!
روزهاي عادي صبح حدود 8 دانشكده ايد و معمولا تاحدود3هستين..
تشريف ميارين خوابگاه!
بعد استراحت و اينا شروع ميكنين درس خوندن؟ B-)
اره...نه کلا 2 و 3 و کار نکردن. تخصصی 3 تا کتاب دیگه کار میشه. البته من نمیدونم کدومش منبع علوم پایه ست.
درست متوجه سوالت نشدم! خب بستگی به استاد داره. یه عده استاد هستن سر کلاسشون رفتن وقت تلف کردنه ادم خودش بخونه بهتر میفهمه. اما چندتا مشکل وجود داره وقتی خود ادم بخونه: معمولا کتابای ترجمه خوب نیست و غلط املایی و ترجمه ای و ...زیاد داره. دوم اینکه اگه خودت بخونی معمولا نمیفهمی کجای مطلب مهمه و از اونجایی که حجم مطالب خیلی زیاده هی میخونی 1 دقیقه بعد یادت میره! اگه هم بخوای زبان اصلی بخونی اولش سخت و وقت گیره و چون معمولا بچه ها اول سال با شک حجم درسا رو به رو میشن عده ی کمی میرن سراغش. اما اگه یه استاد خوب درس بده نکته ای که میگه یه مدت زیادی یاد ادم میمونه.
اینم که میگی ریز و دقیق...در مورد پزشکی همه مطالب ریز و دقیقه :D من تو این 1 سال 1 2 نفر رو دیدم که همه این مطالب رو بلد بوده باشن که اونام بعد یه مدت یادشون رفته. پس اگه بخوای مثه دبیرستان درس بخونی باید همیشه در حال درس خوندن باشی! با توجه با اینکه حجم مطالب خیلی زیاده حتما باید تو روش مطالعه یه تجدید نظری بشه تو دانشگاه!

خب بستگی به سرعت خوندن داره! +منبع چی هست! کتابه یا جزوه+روش خوندن. یه سری درسا هست که شب امتحانین که اونا که هیچی :D بقیه هم مثلا در حدی هست که اگه اخر هفته وقت بزاری میتونی 1 دور بخونیش. (البته این واسه سال اوله فکر کنم هرچی بگذره درسا سنگین تر میشه) کلا اگه خوندن در حدی باشه که یه دور در طول ترم خونده بشه یه دور موقع امتحان نتیجه ی خوبی گرفته میشه. اینی که میگم یه دور یعنی یه دور روزنامه وار خونده بشه (حالا یکم بهتر!)

من خودم اول ترم خیلی نگران بودم که وای من این درسا رو نفهمیدم و خوندم رفتم فقط واسه امتحان. بعد یه سال بالاییا گفت این مطالب علوم پایه %5 مطالبیه که باید بلد باشین و در حد همون 5% تو ذهنت میمونه. البته خب هر کس بیشتر وقت بزاره واسه علوم پایه اینا راحت تره.

• لایک
امتیازات: zmaa

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

ممنون
خیلی در تغییر دیدگاهم کمک کرد.
منابع علوم پایه ESM2و 3 هستش + موزبی بخش Terminology فکر کنم همینا بود فقط.
آره بعضی درسا رو سوال میکنم کدوم ترجمه ش بهتره میگن فقط تکست. مثلا آناتومی شنیدم زبان اصلی بهتره خوندنش.
اگه قرار باشه زبان اصلی یک منبعی رو کار کنید ، از کتابخونه میگیرید یا تهیه میکنید؟
تهران جایی سراغ دارین کتابفروشی زبان اصلی؟
با توجه به قیمت دلار(!) از حدود قیمتش اطلاع دارین؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه قرار باشه زبان اصلی یک منبعی رو کار کنید ، از کتابخونه میگیرید یا تهیه میکنید؟
دانشجوهای سال بالایی کلا میگن کتاب نخرین چون بعدا به درتون نمیخوره. واسه همین کتاب خونه خیلی بهتره (حتی یه سری بچه های ما کتابای فارسی رو هم تمام مدت از کتاب خونه میگیرن) فکر کنم انتشاراتایی که کتابای پزشکی چاپ میکنن داشته باشن (در حد حدس بود :D)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ایبوک های زبان اصلی رو فکر کنم تیمورزاده داره.یه نمایشگاه هم زله بود ترم پیش دانشگاه تهران ایبوک میفروخت دونه ای هزار.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

ممنون
خیلی در تغییر دیدگاهم کمک کرد.
منابع علوم پایه ESM2و 3 هستش + موزبی بخش Terminology فکر کنم همینا بود فقط.
آره بعضی درسا رو سوال میکنم کدوم ترجمه ش بهتره میگن فقط تکست. مثلا آناتومی شنیدم زبان اصلی بهتره خوندنش.

به هر حال اگه خواستی کتابشو بخونی یه ندا به من بده شاید بتونم واست زیر قیمت بازار واست جور کنم

به نقل از معصومه :
ایبوک های زبان اصلی رو فکر کنم تیمورزاده داره.یه نمایشگاه هم زله بود ترم پیش دانشگاه تهران ایبوک میفروخت دونه ای هزار.

کجاش؟ هنوزم می فروشه؟ آخه تو سایتش یهو زده سی دی نوروساینس به طور مثال 40000 تومن بعدم نگفته چه ای بوکایی توشه!!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اردیبهشت زده بود..حدود90گدرصد تخفیف داشت. وایسا تا سال دیگه دونقطه دی..

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

دوستان
انتقال گرفتن به شهر دیگه تو رشته ی پزشکی شرایطش چیه؟
میشه آیا؟

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

مرسی از اطلاعاتی که بالاتر دادین خییلی مفید بود.

سوالم راجع به دو تا مسئله اس که درباره ی رشته ی پزشکی میپرسمشون بیشتر
اول وویس هایی که بچه ضبط میکنن . اهمیتش چقدره . چدر رایجه و اینکه ایا مثلن به این معنیه که باید فکر یه ریکوردر باشیم اگه اومدیم پزشکی ؟

دو همین ebook ها . چقدر کاربرد داره تو درسامون ؟
و اینکه همون اسمارت فون و اینا جواب میده دیگه ؟ :-" امکانات سخت افزاری لازم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه هاي علوم پزشكي گروه جزوه تشكيل ميدن هر جلسه رو يك گروه پياده نوار و ويرايش و پاك نويبس ميكنه ميده به همه..
البته تو هر ورودي شدت و ضعف داره..گاهي انقده ورودي داغونه كه نميتونه متحد بشه

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از کهکشان -A.R :

اول وویس هایی که بچه ضبط میکنن . اهمیتش چقدره . چدر رایجه و اینکه ایا مثلن به این معنیه که باید فکر یه ریکوردر باشیم اگه اومدیم پزشکی ؟

سوالاي خوبي پرسيدي (;
معصومه جان توضيح بيشتر لطفا! x:

khorshidz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از کهکشان -A.R :

در مورد سوال اولت به نظر من که اینقدر نباید سخت گرفت!
ما هم همینطوره یکسری از بچه ها ریکوردر دارن ولی اکثرا با گوشیهاشون ضبط میکنن صدای استادو!
اولا که خیلی از بچه ها این کارو میکردن ولی وقتی گروه جزوه نویسیمون منسجم شد فقط یه عده که معمولا کسایی بودن که نوبتشون بود جزوه بنویسن این کارو میکردن ولی یکسری از بچه ها هم هستن که چه نوبتشون باشه چه نباشه این کارو میکنن!
البته داشتن ویس بعضی از کلاسا خیلی به درد بخوره و واقعا مفید واقع میشه!من به شخصه هیچ وقت سر کلاس صدا رو ضبط نکردم و هر کدومو خواستم از بچه ها میگیرم!در نتیجه داشتن ریکوردر اصلا چیزه لازم و ضروری نیست!
سوال دومت اره داشتنش خیلی خوبه حالا من تجربه زیادی ندارم ولی مثلا داشتن ebook یه اطلس خیلی خوبه و صد البته مفید!

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از کهکشان -A.R :

در مورد ريكوردر بايد بگم اگه گوشيت خوبه و صدا رو خوب ضبط مي كنه اصلا لازم نيست!اما ضبط صدا لازمه حتي اگه تيم جزوه نويسي داشته باشيد چون هيييييييچ جزوه اي كامل نيست و تقريبا ١٠٪ حرفاي استاد رو بچه ها توي جزوه نمي نويسند!در نتيجه بايد براي درساي مهمي مثل اناتومي ويس استاد رو با جزوه اي كه بچه ها دادن تطبيق بدي!چون يسري جاهارو حتي بچه ها اشتباه مي نويسن و اگه گوش ندي نمي فهمي اشتباه نوشته طرف!هيچكي هم كتاب نميخونه بره درستشو پيدا كنه!!!

برا ما كه ebook و اينا تا حالا كاربردي نداشته!برا اطلس و اينا هم كتاب بخري به نظرم راحت تري!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

برای ما که همون جزوه رم بخونیم وقت نبود!!!چه برسه به تطبیق ولی راست میگن..باید برای اناتومی ریکورد یا حتی اگه تونستید فیلم بگیرید..اگه هم نشد فیلمو. ریکوردو از بقیه بگیرید گوش بدین..
اسمارت فون و تبلت و اینا هم خیلی خوبه برای وقتی که اسلاید داده باشن..معمولا دو سه ساعت قبله امتحانه که تازه ادم میرسه به اسلاید خوندن..اگه تبلت دمه دستت باشه که عالیه..گوشی هم کار راه بنداز هست..یا مثلا وقتی بچه ها مون میرفتن نمونه سوالای جدیدو از درو دیوار گروه ها پیدا میکردن همون روز امتحان به هم بلوتوث میکردیم و مسلم بود من که تبلت 7 اینچ داشتم خیلی راحت بودم..چون کامپیوتر و تبلت یزرگو که نمیشه هی ببری بیاری..خلاصه اون شعر بود میگفت گر نبود خنگ مطلا لگام..زد بتوان بر قدم خویش گام..:)
خلاصه اینا یکیش باشه هم کار راه بنداز هست ولی من مثلا ریکوردر برام خیلی مهم بود همیشه..چون پیاده نوار میکردم..ولی دوستم با گوشیش همون کارو میکرد..

بعد امتحان نکردم نتر رو که تبلت بازش میکنه یا نه..ولی من کلی نرم افزار دارویی دارم که خیلی خوبن.

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

مرسي :)حالا در كل زندگي دانشجويي با تبلت بهتره يا اسمارت فون؟!
ebookها و نرم افزار ها حجم زيادي اشغال ميكنن كه به اين علت تبلت ارجحيت پيدا كنه؟
سال كنكور اينقدر كه گوشيم زمين خورد كلا داغون شد!
الآن يا گوشي خيلي خوب بايد بخرم يا گوشي معمولي و تبلت..

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از معصومه :
برای ما که همون جزوه رم بخونیم وقت نبود!!!چه برسه به تطبیق ولی راست میگن..باید برای اناتومی ریکورد یا حتی اگه تونستید فیلم بگیرید..اگه هم نشد فیلمو. ریکوردو از بقیه بگیرید گوش بدین..
اسمارت فون و تبلت و اینا هم خیلی خوبه برای وقتی که اسلاید داده باشن..معمولا دو سه ساعت قبله امتحانه که تازه ادم میرسه به اسلاید خوندن..اگه تبلت دمه دستت باشه که عالیه..گوشی هم کار راه بنداز هست..یا مثلا وقتی بچه ها مون میرفتن نمونه سوالای جدیدو از درو دیوار گروه ها پیدا میکردن همون روز امتحان به هم بلوتوث میکردیم و مسلم بود من که تبلت 7 اینچ داشتم خیلی راحت بودم..چون کامپیوتر و تبلت یزرگو که نمیشه هی ببری بیاری..خلاصه اون شعر بود میگفت گر نبود خنگ مطلا لگام..زد بتوان بر قدم خویش گام..:)
خلاصه اینا یکیش باشه هم کار راه بنداز هست ولی من مثلا ریکوردر برام خیلی مهم بود همیشه..چون پیاده نوار میکردم..ولی دوستم با گوشیش همون کارو میکرد..

بعد امتحان نکردم نتر رو که تبلت بازش میکنه یا نه..ولی من کلی نرم افزار دارویی دارم که خیلی خوبن.

بعد به من میگه که درس کم میخونده :rolleyes: ماشالا قده 3تا رتبه 1 کنکور درس میخوندید همتون دیگه :-"

پ.ن : اسپم نگو بلا بگو :-"

بالا