• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

یکی پزشکی بخونه و بعد بخواد تحقیقاتی کار کنه، کجا ها میتونه؟!
یا مجبوره که از اول بره طرح و بیمارستانا و ..؟!

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از ا.ن. :
یکی پزشکی بخونه و بعد بخواد تحقیقاتی کار کنه، کجا ها میتونه؟!
یا مجبوره که از اول بره طرح و بیمارستانا و ..؟!

همه مجبور هستن طرح برن حتی کسایی که معافیت کفالت یا پایان خدمت دارن. ( فقط برخی خانواده های شهدا و جانباز و ... طرح نمیرن )
کسایی که به کارهای تحقیقاتی علاقه دارن بیشتر سعی میکنن به جای تخصص؛ مدرک phd بگیرن.

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

راستی بچه ها توی دوره فیزیوپاتولوژی دقیقا کجا میرن و چیکار میکنن ؟ مثل علوم پایه توی دانشگاه درس میخونن ؟ یا میرن بیمارستان؟ کلا چیکار میکنن ؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از The Sniper :
راستی بچه ها توی دوره فیزیوپاتولوژی دقیقا کجا میرن و چیکار میکنن ؟ مثل علوم پایه توی دانشگاه درس میخونن ؟ یا میرن بیمارستان؟ کلا چیکار میکنن ؟

دقیق نمیدونم اما فکر کنم تو بیمارستان یه سری کلاسا برگزار میشه با سرگروه رشته های عملی زمان اینترنی

ivan

کاربر فوق‌فعال
رشته دانشگاه
طب

به نقل از The Sniper :
کلاسه.داخلی رو میخونن. از هاریسون و سسیل. یعنی اگی کورسی باشه دو هفته ریه می خوننو امتحان میدن بعد دو هفته روماتو بعد خون و انکولوژی...کنارشم فارماکولوژی یا همون داروشناسی از گاترونگ میخونن. پاتولوژی 2 یا اختصاصی رابینز میخونن. سیمیولوژی هم هست که نحوه شرح حال گیری و معاینس.از کتاب باربارا بیتز . بیمارستانم واسه سیمیو عملی میبرن .

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

جواب های دوستان واقعا عالیه ممنون.
راستی تنها تفاوت شیوه نوین با شیوه سنتی همینه که چندتا درس ادغام شدن ؟ این که میگن از همون ترم 1 واحدهای بالینی دارن و بیمارستان میرن درست نیست ؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها پزشکی ها ..شما گایتون میخونین یا گانونگ و برن؟

sara1672

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan tehran
شهر
tehran
دانشگاه
shahid beheshti university of medical sciense
رشته دانشگاه
medicien

به نقل از The Sniper :
جواب های دوستان واقعا عالیه ممنون.
راستی تنها تفاوت شیوه نوین با شیوه سنتی همینه که چندتا درس ادغام شدن ؟ این که میگن از همون ترم 1 واحدهای بالینی دارن و بیمارستان میرن درست نیست ؟
من شهید بهشتی پزشکی میخونم که از سال 83 ریفرم بوده.ریفرم اینجوریه که مثلا بجای اینکه کل آناتومی رو بخونیم دستگاه دستگاه میخونیم مثلا توی ذستگاه قلب و عروق آناتومی و فیزیولوزی و بیوشیمی و ایمونو و جنین و بافت قلبو یه جا میخونیم بعد امتحان میدیم و میریم سر دستگاه بعدی
نکات بالینی هم با اونا میخونیم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

چقدر ریفرم بودن به نفعه دانش جو هست؟ و این که الان سطح آموزش بالاتره از قبل؟ و اگه یه نفر یه واحدو نمره نیاره میمونه سال بعد؟چون دانشگاه تهران این جوری شد..بلوک مقدمات کسایی که نمره نیاوردن موندن سال بعد..سال بعدی هم وجود نداشت تو پردیس مرکزی! پرونده هاشونو گرفتن رفتن همت بنده های خدا! :-s

• لایک
امتیازات: N!ma

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از PharmacisT :
بچه ها پزشکی ها ..شما گایتون میخونین یا گانونگ و برن؟
گایتون خوبه...خیلی روون و سادس...ولی من برن اند لوی خوندم ترم 1...خب میشه گفت بهتر از گایتونه اون تیکش...چون سلولی گایتون واقعا یه جوریه...کم داره...بعد این که برن اند لوی از دید ریاضی هم به مسائل نگاه می کنه...ولی یه هوا سنگین تر از گایتونه...یه هوا که چه عرض کنم...

• لایک
امتیازات: N!ma

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

بخشید میشه سوالی بپرسم؟
اساسا این نظام جدید که می گید اموزشش کورسی شده از لحاظ زمان هم فرق داره یعنی مثلا بیشتر طول میکشه یا نه؟
بعد این که من شنیدم شهید بهشتی چون خیلی در رشته های مدیریت نظام سلامت کار کرده یه سری واحد مدیریت نظام سلامت هم واسه دانشجو هاش میزاره حقیقته؟
راستی یه دکتر محمدی بود برا تخصص رفت المان میومد مدرسه به ما درس می داد اون دو تا رشته خونده بود یکی پزشکی و یکی یه رشته که الان اسمش خاطرم نیست از این حروف خلاصه انگلیسی بود می گفت بیشتر در مورد تحقیقات پزشکی و این جور چیزا هم هست تازه فوق لیسانس اون رشته را داشت! و می گفت چون واحد مشترک با پزشکی زیاد داره خوندنش خیلی هم راحته شما چیزی در مورد این رشته شنیدید؟ همه دانشجو ها می تون این رشته را بخونن؟ چون همین دکتر محمد یکی یا دو تا مقاله ای اس ای در همین رشته داده بود

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علی دلاور :
بخشید میشه سوالی بپرسم؟
اساسا این نظام جدید که می گید اموزشش کورسی شده از لحاظ زمان هم فرق داره یعنی مثلا بیشتر طول میکشه یا نه؟
بعد این که من شنیدم شهید بهشتی چون خیلی در رشته های مدیریت نظام سلامت کار کرده یه سری واحد مدیریت نظام سلامت هم واسه دانشجو هاش میزاره حقیقته؟

نه زمانش با قدیمیه یکیه...
این مدیریت نظام سلامت و کلی واحد دیگه انتخابی هستن...
واسه ما ضریب واحدا رو کم کردن و بجاش باید یه سری انتخابی هم بخونیم...

PASHEH

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

درود بچه ها. کسی میدونه نقش یون آهن در آنزیم کاتالاز در پراکسید هیدروژن چیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

sara1672

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan tehran
شهر
tehran
دانشگاه
shahid beheshti university of medical sciense
رشته دانشگاه
medicien

راستش دانشجوها از این روش خیلی راضین. ب نظر منم بهتره. اولینن گروهی ک سال 83 ریفرم شدن تو امتحان تخصص خیلی خوب بودن و رتبه یک تخصص(غزاله امجد) از بهشتی بود.
درسهای مربوط بمدیریت نظام سلامت انتخابی هستن و میتونین بجای اونا درسهای دیگه رو انتخاب کنین و بگذرونین

پری پریا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 کرمان(ناحیه2)
شهر
کرمان زمین

سلام بچه ها من امسال سوم دبیرستانم وفوق العاده دوس دارم بیام پزشکی ولی همه بهم میگن نروچون طولانیه وبا عمومی بهت کار نمیدن تخصص قبول شدن خیلی سخته و از اینجور حرفا انگیزم کمکم داره کم میشه نظر شما ها چیه به نظرتون آینده داره؟

turquoise

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

چقدر درس شیرین هیستولوژی رو دوست دارید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ~X(

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از crescendo :
چقدر درس شیرین هیستولوژی رو دوست دارید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ~X(
خوب آقا من دوس دارم . حجمش زیاده فقط :-"

saba007

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فررانكان
شهر
رنجان

سلام بحث هاتون جالبه من كارشناسي نابيوسته دارم ميخوام در كنكور شركت كنم (كاردانيم همون بيش ام ميشه) حالا معدل براي من جكونه محاسبه ميشه

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پری پریا :
سلام بچه ها من امسال سوم دبیرستانم وفوق العاده دوس دارم بیام پزشکی ولی همه بهم میگن نروچون طولانیه وبا عمومی بهت کار نمیدن تخصص قبول شدن خیلی سخته و از اینجور حرفا انگیزم کمکم داره کم میشه نظر شما ها چیه به نظرتون آینده داره؟

نه بابا.در درجه اول به علاقه بستگی داره.خود پزشکی رو باید دوس داشته باشی.بعدشم که اینترن شی یا زمان طرح حقوق داری.این روزا کسی به عمومی بسنده نمیکنه.تخصصم یه جور کنکوره دیگه.سختی خودشو داره.اما اگه واقعا این رشته رو دوس داشته باشی سختاشم میپذیری

بچه ها یه سوال : من الان ترم چارم.به نظرتون ترم تابستونی بردارم و ترم پنجم رو سبک کنم که راحت تر عولوم پایه بخونم یا برندارم و تابستون رو بخونم و ترم پنج و رو هم با واحدا همیشگیش بگذرونم؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از haniiii :
نه بابا.در درجه اول به علاقه بستگی داره.خود پزشکی رو باید دوس داشته باشی.بعدشم که اینترن شی یا زمان طرح حقوق داری.این روزا کسی به عمومی بسنده نمیکنه.تخصصم یه جور کنکوره دیگه.سختی خودشو داره.اما اگه واقعا این رشته رو دوس داشته باشی سختاشم میپذیری

بچه ها یه سوال : من الان ترم چارم.به نظرتون ترم تابستونی بردارم و ترم پنجم رو سبک کنم که راحت تر عولوم پایه بخونم یا برندارم و تابستون رو بخونم و ترم پنج و رو هم با واحدا همیشگیش بگذرونم؟
اگه حس نمیکنی تابستونت کوفتت میشه تابستون برداری به نفعه! ولی معدلت ترم 5 هم میاد پایین..چون عمومی هاشو تابستون پاس کردی..

بالا