• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ادبیات کودک و نوجوان

• شروع کننده موضوع

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی
به نظر شما چجوری میشه برای کودکان داستان نوشت؟
چه تفاوتایی باید باشه...؟
نویسنده معروفی از داستانای کودک میشناسین؟
یا مثلا داستان معروفی؟ :-/
اصلا داستانای مخصوص کودکان رو میخونین؟
(آخه من احساس میکنم بعضی وقتا برای آشنایی بیشتر خیلی خوبه که کتابا و مجله هاشونو بخونیم!)

• لایک
امتیازات: N.M

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : ادبیات کودک و نوجوان

خب يه نويسنده ي كودك بايد قبل از نويسنده بودن بچه هارو بشناسه ! يه جورايي روانشناس كودك بايد باشه ! چون آدم عادي نمي فهمه چي برا بچه ها جذابه ! بايد يكي باشه كه هم چه هارو دوست داشته باشه هم بشناسدشون ! ;)) همين ديگه بقيه سوالاتم نمي دونم جوابشون ُ ! :-"

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از مهشید_ف :
(آخه من احساس میکنم بعضی وقتا برای آشنایی بیشتر خیلی خوبه که کتابا و مجله هاشونو بخونیم!)
چجوریشُ که ساینا گفت منم از همین تریبون لایک میکنم :D
تفاوتاشم که مشخصه .. ساده تر نوشته شده باشه . داستانِ روونی داشته باشه و اینا ... ( البته این در مورد کودک صدق میکنه . ادبیات نوجوان بحثش جداس :D اونُ بعداً بحث میکنیم ...)
نویسنده ی معروف ... نویسنده که نه ! اما نشر افق + نشر پیدایش ، به علاوه ی سری رمان نوجوانش یه سری رمان کودکم داره !
داستان مخصوص کودکانم بعضی وختا خونه ی کسی باشیم که ازین کتابا فقد باشه ، برای این که حوصله م سر نره ... :-" :D

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

من خودم به شخصه ازین داستانهای سراسر امیدی که به خورد بچه ها میدن حالم به هم میخوره
از بچگی عاشق اون تیکه ی لاین کینگ بودم که باباش میمرد
گریه میکردما!هر روز هم نگاه میکردم.حرص میخوردم.دندونام رو به هم میساییدم.اعصابم خورد میشد
ولی لذت میبردم.
از بچگی ازین ملت رقصان و شعرخوان توی داستانا و کارتونا بدم میومد
باید ناامید کننده هم باشه
من به شخصه میخوام یه نسخه ی کودکانه ی "مسخ" رو انیمیشن کنم بفرستم والت دیزنی...

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهشید_ف :
خب به نظرم چون روحیه بچه ها خیلی متفاوته و اینا، نویسنده باید یه جورایی روی کودک درونش تسلط داشته باشه و بچه هارو درک کنه...
به نقل از مهشید_ف :
تفاوت که باید زیاد باشه...مثلا چون بچه ها خیلی تغییرپذیرن و کتابم یه جورایی حکم الگو رو داره،در درجه اول باید سعی کنه چرت و پرت به خورد بچه های مردم نده...نوشته باید ساده تر و روون تر باشه...زیاده فعلن یادم نمیاد...
به نقل از مهشید_ف :
بله میشناسیم... :D هانس کریستین آندرسن...مصطفی رحماندوست...مهدی آذریزدی...اینا معروفاشن حالا اگه یادم بود باز میگم...
به نقل از مهشید_ف :
آقا سوال وحشتناک کلی بود! :D ببین یه چیزی...کودکو چن ساله گرفتی؟ :-?
حالا من میگم نمیدونم منظور دقیقا همین بوده با نه ولی کتابایی که من تو بچگیام خیلی دوس داشتم:
1. افسانه های برادران گریم: اولین کتابی که برام هدیه گرفتن...قبلش همه رو خودم انتخاب میکردم...یه مجموعه قطور بود با نثر خیلی روون
2.مجموعه فسقیا: به درد قبل دبستان میخوره به نظرم...تصویراشو خیلی دوس داشتم!
3.افسانه های آندرسن
4.قصه های خوب برای بچه های خوب: 8 جلده فک کنم...برای دوره ابتدایی خوبه...همشو نخوندم...نوشته مهدی آذریزدی...
5. کتابای شعر مصطفی رحماندوست...
زیاده...خیلی زیاده...من رده سنیو 6-7-8 و در حالت عادی در نظر گرفتم...
به نقل از مهشید_ف :
نه خیلی...به ندرت...
به نقل از نیمچه :
من خودم به شخصه ازین داستانهای سراسر امیدی که به خورد بچه ها میدن حالم به هم میخوره
چرا آخه؟
ببین بچس ها...گناه داره!
بیشتر همون بحث تاثیرپذیری بچه هاس...
درک غصه و ناراحتی و ناامیدی برای اکثریت سخته...
از بچگی اینارو میگن که بچه یاد بگیره خوبی همیشه بهتر از بدیه...اگه غیر از این باشه روش تاثیر منفی داره...
اینارو میگن که بدونه شادی و امید چیزای خوبین...
بچه بیشتر تقلید میکنه تا تفکر و تصمیم...
شاید الان نسبت تعداد کتابای عادی کودکان و اون چیزی که شما معتقدی یهتره یه چیزی مث 10 به 1 باشه...

من از بچگیام تقربیا هیچی یادم نی ولی بم گفتن هر چی دستت میومد یا میخوندی یا میدادی بقیه برات بخونن...واسه همین خیلی کتابارو میخوندم که به نوعی مناسب سنم نبودن...به نظرم اینجوری هم خوب نی و چیزی که دس بچه میدی باید خیلی خیلی با دقت انتخاب شده باشه...من الان دارم میبینم که رفتارها و حتی حرف زدن خواهرم تا حدی بازتاب کتاباییه که میخونه...

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از نیمچه :
از بچگی عاشق اون تیکه ی لاین کینگ بودم که باباش میمرد
گریه میکردما!هر روز هم نگاه میکردم.حرص میخوردم.دندونام رو به هم میساییدم.اعصابم خورد میشد
ولی لذت میبردم.
من به شخصه میخوام یه نسخه ی کودکانه ی "مسخ" رو انیمیشن کنم بفرستم والت دیزنی...
اتفاقا بر عكسه به نظر من !
چرا از بچگي بخوايم عادتشون بديم به درد و اينا ؟
ببين ؛ همه ي اينا رو بزرگ شدن ياد مي گيرن ! لازم نيس ما پيشاپيش يادشون بديم !
بعدم تو لذت مي بردي !‌اما من به شخصه زده مي شدم از اين جور كارتونا و كتابا !
تو اون سن خيلي مهمه بچه علاقه مند شه به كتاب !
اصلا موضوعه اين نيس كه سراسر اميد باشـه توش !
مي تونه خيلي چيزاي ي بهتريم باشه !
يه كتاب بود كتاب ِ انگشـتي بود اسـمش ;))
يعني من عاشق اين بودم ;))
تو هر صفحه يه سوال مي پرسيد بعد سه تا گزينه بود ! هر گزينه يه سوراخ داش !
تو گزينه ي درست رو كه انتخاب كردي دستت‌ُ مي كردي تو سوراخ ِ درست ، بعد مي زدي صفحه ي بعد !
صفحه ي بعد جوابش بود اگه درست بود ، دور ِ سوراخت ؛ ( سوراخ ِ گزينه‌اي كه انتخاب كردي :| ) يه دايره قرمز داش ! ;))
من به شخصه الآنم يادش ميفتم ذوق مي كـنم ;)) ;))
همين ديگه دستم خسته شد ا بس تايپ كردم ! :-" (:|

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

نیما نمیخوایم که مارکز بدیم به خورد بچه! :D

باو بدبخت تازه 6 تا 9 یا 10 ساله اونوخت بیایم اینارو بگیم چی بشه؟ نگا بچه میره عمو شلبی رو میخونه کلی لذت میبره حال میکنه در آینده میشه مث من و از خوندن کتاب بچه گونه در میاد و عاشق مارکز میشه! x: *-:

چیکارشون داری این بدبخت هارو بزار شاد باشن تا بچن! :D

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

البته من یادم رف بگم که ظاهرا آقا نیما توی اون پست بیشتر علایق شخصی شونو گفتن که خب این بیشتر برمیگرده به تفاوت های بین اشخاص...

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

منم با ساینا موافقم که باید بچه ها رو بشناسی...

و به نظرِ من باید مثه بچه ها هم فک کنی...

به شخصِ وقتی بچه بودم از کتابایی که توش یه نفر ادم بزرگِ بود یا لحنِ نوشتارش لحنِ امری و ادم بزرگونه ای بود دوس نداشتم...

دوس داشتم راوی یا نقش اصلی داستان بچه باشه و اشتباه کنه...

واس همین میگم بچگونه فک کنی که لحنِ داستانت امری نباشه و از بالا به قضیه نگاه نکنی...توی قضیه باشی...

حالا من سوال دارم... بچه ها دوس دارین ژانر کتابای بچگونه چه طوری باشه و موضوعشون چی باشه؟

اگه بحث گرفت نرگس نظرسنجیش کن!

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از afroDt :
حالا من سوال دارم... بچه ها دوس دارین ژانر کتابای بچگونه چه طوری باشه و موضوعشون چی باشه؟
فک میکنم شاید تعریف یه ژانر خاص توی سن کودکی خیلی مفید نباشه...
همون داستان و یا آموزش در غالب داستان خوبه...
کلن به نظرم اگه مثلا قراره اطلاعات تاریخی یا فرهنگیو... به بچه داده بشه در غالب داستان بازدهش بیشتره چون بهتر میتونه باهاش ارتباط برقرار کنه...
شعرای کودکانه هم بد نیسن...

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از MissMarvelous :
فک میکنم شاید تعریف یه ژانر خاص توی سن کودکی خیلی مفید نباشه...
همون داستان و یا آموزش در غالب داستان خوبه...
کلن به نظرم اگه مثلا قراره اطلاعات تاریخی یا فرهنگیو... به بچه داده بشه در غالب داستان بازدهش بیشتره چون بهتر میتونه باهاش ارتباط برقرار کنه...
شعرای کودکانه هم بد نیسن...
منظورم همون ژانر کلی ایه که تو هم گفتی... همین که حولِ چه محوری بچرخه و اینا...

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از LEGEND :
نیما نمیخوایم که مارکز بدیم به خورد بچه! :D

باو بدبخت تازه 6 تا 9 یا 10 ساله اونوخت بیایم اینارو بگیم چی بشه؟ نگا بچه میره عمو شلبی رو میخونه کلی لذت میبره حال میکنه در آینده میشه مث من و از خوندن کتاب بچه گونه در میاد و عاشق مارکز میشه! x: *-:

چیکارشون داری این بدبخت هارو بزار شاد باشن تا بچن! :D
صدرا!الآن مارکز رو گفتی که بگی تو هم مارکز خوندی!نه؟وگرنه از کی تا حالا مارکز نماد ناامیدی و سیاهی شده؟!حرکت کاملا مزخرفی بود [-(
در ضمن:عمو شلبی؟آخه عموشلبی خیلی خوشحال کنندست داستانهاش؟داستان کرگدنه که میخواست پرواز کنه،داستان پسره که از ترس غرق شدن اونقد گریه کرد که توی اشکهای خودش غرق شد،داستان پسره که موهاش بلند بود و مردم مسخرش میکردن،داستان دختره که مامان و باباش براش پونی نخریدن و مرد،داستان یارو کر و لاله که میخواس به یکی بگه دوست دارم ولی یارو نمیفهمید،داستان قورباغه هه و کانگوروهه که سر یه چیز احمقانه(اسم بچشون) از ازدواج منصرف شدن،داستان زنه که یه چرت بزرگ داشته و وقتی چتر بسته میشه لای چتر میمونه و میمیره،داستان داقکه که هیچکی به جوکاش نمیخندید ولی به ناراحتیهاش میخندید،داستان نی انبان و لاک پشته که عاشق هم بودن ولی نی انبانه نمیتونست بگه نه و آخرش سر سوتفاهم جدا شدن،داستان.........
ترانه های عاشقانش هم که ته ناامیدیه،همش از معشوق از دست رفته و ایناشه.
فلذا انقد بیخردانه سخن نگوی!
پاسخ به بقیه:
چرا؟خود شما از قالب تکراری و کلیشه ای داستان کودکها خسته نشده بودین؟
انقد خوشم میومد که جادوگره از هانسل و گرتل یه سوپ درست کنه،انقد خوشم میومد که اون سفیدبرفی احمق وقتی اون سیب لعنتی رو گاز میزنه واقعا جا به جا بیفته بمیره،انقد دلم میخواس اون حبه ی انگور لعنتی هیچ وقت قایم نمیشد...
نمیگم بد هستنا!نخیر!خوب هستن.ولی همشون نباید یه فرم داشته باشن.باید درست و حسابی باشن.بچست که بچست!یعنی چی؟بچه باید تراژدی بفهمه چیه.....نه؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

اولاً که ... اسمِ تاپیم ادبیات کودک و نوجوانه . اما این دوتا کلی با هم فرق دارن ! پس به نظر من اول فقط روی کودک پیش بریم ، یکم که گذشت اگه دیگه بحثی نبود بریم سراغ نوجوان .
دوماً که :
به نقل از afroDt :
منم با ساینا موافقم که باید بچه ها رو بشناسی...

و به نظرِ من باید مثه بچه ها هم فک کنی...

به شخصِ وقتی بچه بودم از کتابایی که توش یه نفر ادم بزرگِ بود یا لحنِ نوشتارش لحنِ امری و ادم بزرگونه ای بود دوس نداشتم...

دوس داشتم راوی یا نقش اصلی داستان بچه باشه و اشتباه کنه...

واس همین میگم بچگونه فک کنی که لحنِ داستانت امری نباشه و از بالا به قضیه نگاه نکنی...توی قضیه باشی...

اگه بحث گرفت نرگس نظرسنجیش کن!
به نظر من همه ی بچه ها قالب طنزو میپسندن . جز اون ، باید به جنسیتِ بچه توجه کرد حتماً :D
کتابایی که یه دختر بچه میپسنده اکثر مواقع خیلی فرق داره با اونی که پسره میپسنده .( مثال الان به دهنم نمیرسه)

• شروع کننده موضوع

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نظر خود من حالا خوشحال کننده بودن برای کودک شاید خیلی مهم نباشه،
اما اینکه تخیل بچه ها رو بخواد تقویت کنه، خیلی خوب و مفیده...
به نظرم درست نیست مسائل تخیلی رو احمقانه بدونیم و از اول بخوایم بچه ها رو به واقعیت محض عادت بدیم!
تخیل چیزیه که در آینده ام خیلی به درد هر آدمی خواهد خورد...

• لایک

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

کی گفته تخیل احمقانست؟
بنده خودم هر روز از بدو تولد تا امروز،ساعتی چند رو به خیال بافی اختصاص میدم.قشنگ توی برنامه ی روزانم هم مینویسم:"خیال بافی" بعدش که انجام شد تیک میزنمش....
تخیل چیز بسیار خوبیه،کی گفته احمقانست؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از نیمچه :
صدرا!الآن مارکز رو گفتی که بگی تو هم مارکز خوندی!نه؟وگرنه از کی تا حالا مارکز نماد ناامیدی و سیاهی شده؟!حرکت کاملا مزخرفی بود [-(
در ضمن:عمو شلبی؟آخه عموشلبی خیلی خوشحال کنندست داستانهاش؟داستان کرگدنه که میخواست پرواز کنه،داستان پسره که از ترس غرق شدن اونقد گریه کرد که توی اشکهای خودش غرق شد،داستان پسره که موهاش بلند بود و مردم مسخرش میکردن،داستان دختره که مامان و باباش براش پونی نخریدن و مرد،داستان یارو کر و لاله که میخواس به یکی بگه دوست دارم ولی یارو نمیفهمید،داستان قورباغه هه و کانگوروهه که سر یه چیز احمقانه(اسم بچشون) از ازدواج منصرف شدن،داستان زنه که یه چرت بزرگ داشته و وقتی چتر بسته میشه لای چتر میمونه و میمیره،داستان داقکه که هیچکی به جوکاش نمیخندید ولی به ناراحتیهاش میخندید،داستان نی انبان و لاک پشته که عاشق هم بودن ولی نی انبانه نمیتونست بگه نه و آخرش سر سوتفاهم جدا شدن،داستان.........
ترانه های عاشقانش هم که ته ناامیدیه،همش از معشوق از دست رفته و ایناشه.
فلذا انقد بیخردانه سخن نگوی!
اولا اینکه داستان های مارکز به هیچ وجه برای بچه خوب نیس چون هم صحنه داره و هم بعضی جاها ناامیدانست! :D پس حرف نزن!

در مورد عمو شلبی همش برای سن کودک خوبه! آخه باهوش من مثال زدم! چرا بقیه داستاناش رو نمیگی؟ چرا فقط یه سری مثال میزنی؟

بعدشم کسایه دیگه هم هستن! اون داستان های شبانه نشر ماهی که تو اردو برامون می خوندن رو یادته؟ ته خنده بود! =))

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از LEGEND :
اولا اینکه داستان های مارکز به هیچ وجه برای بچه خوب نیس چون هم صحنه داره و هم بعضی جاها ناامیدانست! :D پس حرف نزن!

در مورد عمو شلبی همش برای سن کودک خوبه! آخه باهوش من مثال زدم! چرا بقیه داستاناش رو نمیگی؟ چرا فقط یه سری مثال میزنی؟

بعدشم کسایه دیگه هم هستن! اون داستان های شبانه نشر ماهی که تو اردو برامون می خوندن رو یادته؟ ته خنده بود! =))
صحنه؟تو به اون صدسال تنهایی سانسور شده ی احمقانه میگی صحنه؟بعدشم کلا اگه میخواستی مثال برا ناامیدی بزنی حتما کافکا رو میگفتی ولی نگفتی چون میخواستی خودنمایی کنی! L-:
عمو شلبی واسه کودک خوبه؟"دختر من رو با خودت ببر" "چشم آبی" و خیلی داستانای دیگه!واسه سن کودک؟حالا باز نوجوان یه چیزی!
داستانای دیگشم خیلیاشون ناامید کنندست...من منکر اینکه شلبی واسه بچه ها خوبه نمیشم!
من میگم تازه مارکز هم واسه بچه ی کتاب خون خوبه!
هر چیزی واسه ی بچه ی کتابخون بافرهنگ و با جنبه خوبه!
من دارم از منظر این خانمهایی که عقیده دارن که داستان کودک باید پر باشه از خرگوشایی که دارن شعر میخونن و فرشته هایی که میان شاهزاده ها رو آرایش میکنن به قضیه نگاه میکنم!
وگرنه من که خودم اگه نگاه کنی طرفدار خوندن مسخ واسه بچه ها بودم!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

عزیم این درجه سنی رو که الکی نذاشتن! درسته طرف که 10 سالشه میره مارکز می خونه چون دوس داره ولی خوب مسلما توی اون سن زیاد بهش نمی چسبه و شاید اصلا بعضی اصطلاحاتش رو بلد نباشه!

(عزیزم من درسته یکم خودمو بالا میگیرم ولی نیازی به خودنمایی ندارم چون مارکز توی نویسنده های مورد علاقم در رده ی اول قرار داره :P)

نیما بسه نمیخواد دیگه اسپم بدی خودت میگی منکر عمو شلبی نمیشی بعد میگی که بده؟ بی خیال باو اصلا کودک بره کافکا بخونه(راستی آدم باش من مگه به تو میگم الآن کافکا رو مثال زدی چون عشق کافکایی و میخوای خودت رو نشون بدی؟ :D)

بعدشم من نگفتم یارو بره(کودک) این تاب های خرگوش و... رو بخونه که! چرا حرف دهن من میزاری؟

• لایک

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

خب بله!میخواستم عشق کافکاییم رو نشون بدم؟واضح نبود؟
بعدشم!صدراجون!من که تو رو تایید کردم!گفتم که راس میگی!باید بچه بره شلبی بخونه!اصلا خودم چارتا چیزم گذاشتم گفتم باید همه چی بخونه!
من از منظر SaYnAها و MissMarvelousها باهات بحث میکردم که مخالفت بودم!فهمیدی؟اونا میگن که بچه باید شاد باشه و چیزای شاد بخونه و همون خرگوشهای رقصان و ازین حرفا!تو رو من کی گفتم؟

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

جدیدن زدم تو کارِ پستِ اخرِ صفحه! :D

اقایون جبهه هاتون رو مشخص کنین بعد بحث کنین! دقیقا اقای لجند حرفشون چیه و اقا ی نیمچه چی میگن؟

من نفهمیدم اخرش نظراتتون رُ!

من میگم کتابای بچه ها همیشه باید پایان خوش داشته باشن...همیشه!

تا رنجِ سنیِ9-10 سال!

من خودم پایان های خوش رو زیاد دوس ندارم ولی برای بچه ها کاملا موافقِ اینم! واس اینکه اگه از همون بچگی بخوایم فک کنه دنیا قشنگ نیس...

اون وختا اخرِ زندگیش همیشه فک میکنه دنیا زشته...به نظرم تو ادامه ی زندگیش وقت داره که بفهمه دنیا قشنگ نیس!

بچگیش نباید خراب شه!

ولی نمیگم همه ی داستان باید خوب باشه...باید توش جاهای نا امیدی هم داشته باشه ولی اخرش نه....

اگه خواستین بازم توضیح میدم!

بازم حرف دارم ولی این پست داره طولانی میشه! :D

• لایک
بالا