• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حقیقت vs کاربرد (اثبات .... (فلسفه) خودکشی)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : حقیقت vs کاربرد (اثبات .... (فلسفه) خودکشی)

به نقل از Mohammad Shirazi :
یه موقع یه چیزی رو میشه با دلیل رد کرد که بخشیش غلط باشه من میگم نه اصلا" همچین روندی که هرچی یه چیزی به حقیقتش نزدیک میشه کاربردش کم میشه وجود نداره شاید در مورد درس یکم اوم در مورد بعضی چیزا درست باشه ولی اصلا این یه چیز کلی و اثبات شده نیست چرا غذا میخوری؟؟ تا زنده بمونی این میشه کاربرد حالا میای یه غذای خیلی خوشمزه صرفا" واسه خوشمزگی و لذتش میخوری میشه حقیقت ولی آیا زنده نگهت نمیداره؟؟ حتی در اکثر مواقع خیلی کاربردش بیشتر از غذاییه که صرفا" واسه زنده موندن میخوری!!
تو شاهکاری!داری دقیقا به ترتیبی که من به نظریم شک کردم به نظریم شک میکنی!!!!!!!! ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???من قبلا اینارو بت گفتم؟؟ ???
ببین تو غذا میخوری تا بری دنبال حقیقت(زنده بمونی تا بری دنبالش)یعنی کاربرد تا جایی که وقت ما رو تلف نکنه(که میشه مانع ما شدن برای رفتن دنبال حقیقت)خوبه.چون نیازمونه.ولی وقتی بیشتر از نیاز میخوریم دیگه مارمون کاربردی میشه

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از prabd.chess :
تو شاهکاری!داری دقیقا به ترتیبی که من به نظریم شک کردم به نظریم شک میکنی!!!!!!!! ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???من قبلا اینارو بت گفتم؟؟ ???
ببین تو غذا میخوری تا بری دنبال حقیقت(زنده بمونی تا بری دنبالش)یعنی کاربرد تا جایی که وقت ما رو تلف نکنه(که میشه مانع ما شدن برای رفتن دنبال حقیقت)خوبه.چون نیازمونه.ولی وقتی بیشتر از نیاز میخوریم دیگه مارمون کاربردی میشه

ببین حرفت درست ولی اون ترکیبی که گفتی کاربرد میره بالا حقیقت میاد پایین و بلعکس اینجا نقض میشه!!

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

این همه بحث سر کاربرد و حقیقت!؟؟ موضو عمون خود کشی بودا !!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ببین حرفت درست ولی اون ترکیبی که گفتی کاربرد میره بالا حقیقت میاد پایین و بلعکس اینجا نقض میشه!!
نه دیگه.
اهان اشتباهت اینه که فکر میکنی نفس غذا خوردن برای ما مهمه.اما نه عواقبش(بر طرف کردن گرسنگی)وا3 ما مهمه.گرفتی؟

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

حرفت درست ولی اگه ما اعتقادی داریم باید حتی اگه خود شیطان هم میومد و همچین حرفی میزد حرفش رو میشنیدیم و ردش میکردیم!1 بعد هم مسیحیت جدا از شیطان پرستی نیست چه از کلیسا ها چه از... مسیحیت دین پاکیه ولی منظورم مسیحیتیه که الان هست دینی که ان تا کتاب داره که هم رو کم و بیش نقض میکنن تو روز خورشید sunday میرن کلیسا و شخصی که پشتش خورشیده (خدای خورشید) (همون هروس تعنی همون شیطان خودمون) رو هبادت میکنن چی بگم والا..
پستمو خوندی؟گفتم به ظاهر مسیحیت. :|
منظورم اون گروه از فرقه هاست که اسشون اینه که مسیحین ولی.... . من به تقدس مسیحیت اصلی شک ندارم.
به نقل از prabd.chess :
حالم از هر کسی که وقتی حرف میزنم منو میچسبونن به شیطان پرست ها و طرفداران لاوی و نهیلیست ها(پوچ گرایان و لذت گرایان)به هم میخوره
بابا اونا میگن زندگی پوچه اما هدف من ابرانسان نیچه است.
اونا میگن لذت من میگم فقط لذت در عشق توجیه داره و بس
بعدم توهبن کردم که بهم توهین میکنی؟ :(خب بخدا حرفات عینه اوناس.خودتو بذار جای من اگه من بیام برات ازاین حرفا بزنمو بگم تو این گروها نیستم باورمیکنی؟بابا من خیلی از این آدمارو دیدم که ناخاسته یه کتابیو خوندن و بعدشم عاشق شدنو بعدم تصمیم به خودکشی گرفتن. :-ssاینا بچه بازی نیس.خودکشی آخرین راه شاید باشه ولی تنها راه نیس.من فلسفی نمیتونم برات توجیه کنم.ولی مذهبی یا منطقی شاید بتونم.اگه کمک خاستی درخدمتم.تازه من تجربشم داشتم X_X

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از prabd.chess :
نه دیگه.
اهان اشتباهت اینه که فکر میکنی نفس غذا خوردن برای ما مهمه.اما نه عواقبش(بر طرف کردن گرسنگی)وا3 ما مهمه.گرفتی؟

ولی کسی هم که بخاطر نفس خودکشی غذا میخوره گرسنگیش رفع میشه!! یه مثال دیگه بازی کامپیوتری ملت واسه چی بازی میکنن کاربرد یا حقیقتش؟؟ صرفا" حقیقتش ولی به صورت ناخوداگاه ذهنش قوی میشه سرعت عکس العملش میره بالا و جدیدا" تحقیقات جدید مبتنی بر اینه که بازی خیلی واسه مغز سود داره و حتی در برخی موارد IQ رو افزایش میده!! اینم یه مثال نقض دیگه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از فاطمه ر :
منظورم اون گروه از فرقه هاست که اسشون اینه که مسیحین ولی.... . من به تقدس مسیحیت اصلی شک ندارم.بعدم توهبن کردم که بهم توهین میکنی؟ :(خب بخدا حرفات عینه اوناس.خودتو بذار جای من اگه من بیام برات ازاین حرفا بزنمو بگم تو این گروها نیستم باورمیکنی؟بابا من خیلی از این آدمارو دیدم که ناخاسته یه کتابیو خوندن و بعدشم عاشق شدنو بعدم تصمیم به خودکشی گرفتن. :-ssاینا بچه بازی نیس.خودکشی آخرین راه شاید باشه ولی تنها راه نیس.من فلسفی نمیتونم برات توجیه کنم.ولی مذهبی یا منطقی شاید بتونم.اگه کمک خاستی درخدمتم.تازه من تجربشم داشتم X_X
واقعا تجربشو داشتی؟اره هر شب بهش فکر میکنم.میتونی با پیام کمکم کنی؟مرسی
ولی بقیه ی حرفات...ببین به نظر من بیشتر شیطان پرستا کسایی هستن که فقط میخوان ساز مخالف بزنن.من ساز مخالف زیاد میزنم اما فقط سازم مخالف نیست که :D
البته لاوی یه حرف قشنگ داره(البته در اصل مال مارکسه):خوبی بدی رو به وجود میاره و کلیسا شیطان رو به وجود اورد

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از فاطمه ر :
منظورم اون گروه از فرقه هاست که اسشون اینه که مسیحین ولی.... . من به تقدس مسیحیت اصلی شک ندارم.بعدم توهبن کردم که بهم توهین میکنی؟ :(خب بخدا حرفات عینه اوناس.خودتو بذار جای من اگه من بیام برات ازاین حرفا بزنمو بگم تو این گروها نیستم باورمیکنی؟بابا من خیلی از این آدمارو دیدم که ناخاسته یه کتابیو خوندن و بعدشم عاشق شدنو بعدم تصمیم به خودکشی گرفتن. :-ssاینا بچه بازی نیس.خودکشی آخرین راه شاید باشه ولی تنها راه نیس.من فلسفی نمیتونم برات توجیه کنم.ولی مذهبی یا منطقی شاید بتونم.اگه کمک خاستی درخدمتم.تازه من تجربشم داشتم X_X

خود کشی راه نیست خریته!! هیچ کسی اجازه از بین بردن چیزیو که خودش به خودش نداده رو نداره

• لایک
امتیازات: sk1v

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

خود کشی راه نیست خریته!! هیچ کسی اجازه از بین بردن چیزیو که خودش به خودش نداده رو نداره
کی گفته؟پس اختیار چی میشه(دینی حرف نزن چون عقایدمون میفرقه)
ولی کسی هم که بخاطر نفس خودکشی غذا میخوره گرسنگیش رفع میشه!! یه مثال دیگه بازی کامپیوتری ملت واسه چی بازی میکنن کاربرد یا حقیقتش؟؟ صرفا" حقیقتش ولی به صورت ناخوداگاه ذهنش قوی میشه سرعت عکس العملش میره بالا و جدیدا" تحقیقات جدید مبتنی بر اینه که بازی خیلی واسه مغز سود داره و حتی در برخی موارد IQ رو افزایش میده!! اینم یه مثال نقض دیگه
اولا نگو یه مثال نقض دیگه چون قبلی نقض نبود مغلطه بود.من به فکر خودکشی ام ایا کارم در راستای خودکشیه؟؟نه این کارم به خودکشی ربطی نداره
اهان بازم یه سوال خوب دیگه(همون بازی کامپیوتریه)ببین تو نظریم اراده خیلی مهمه.من میگم تو با ارادت(و نه ناخوداگاه)نمیتونی به جفتش با هم برسی(به جز عشق)

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از prabd.chess :
واقعا تجربشو داشتی؟اره هر شب بهش فکر میکنم.میتونی با پیام کمکم کنی؟مرسی
ولی بقیه ی حرفات...ببین به نظر من بیشتر شیطان پرستا کسایی هستن که فقط میخوان ساز مخالف بزنن.من ساز مخالف زیاد میزنم اما فقط سازم مخالف نیست که :D
البته لاوی یه حرف قشنگ داره(البته در اصل مال مارکسه):خوبی بدی رو به وجود میاره و کلیسا شیطان رو به وجود اورد

2 چیز وجود داره که یکیش حقیقت و چیزای عقلانی رو به آدم میده یکیش توهمات خوشکل و به نظر عقلانی و فلسفی اولی الحامات الهی که وقتی خیلی به خدا نزدیک میشی بت میرسه دومی وهم های شیطانیه مردم یا حد اقل خود فریبه که وقتی خیلی از خدا دور میشی بش میرسی... که هر جفتشم بت میدن.... یکیشو خدا (غیر مستقیم) اون یکی رو شیطان (مستقیم)... این فلسف بافیتم نسبت به یه کاری که سر تهش غلطه دلیلش همین میتونه باشه...

و اینکه خوبی بدی رو به وجود نمیاره بلکه بدی باعث به چشم اومدن خوبی میشه و اینکه شیطان یه موجود توهم که نیست!!

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

من هرچی بگم یه بند به نظریت اضافه میکنی و تهش میبینی اصلا این نظریه اون نیست چرا با ارادت هم میتونی!! فکر ک یکم در کارایی که تو طول یک روز انجام میدی ببین تو 80-90 % اش نقض میشه حرفت

• لایک
امتیازات: Dizzy

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

2 چیز وجود داره که یکیش حقیقت و چیزای عقلانی رو به آدم میده یکیش توهمات خوشکل و به نظر عقلانی و فلسفی اولی الحامات الهی که وقتی خیلی به خدا نزدیک میشی بت میرسه دومی وهم های شیطانیه مردم یا حد اقل خود فریبه که وقتی خیلی از خدا دور میشی بش میرسی... که هر جفتشم بت میدن.... یکیشو خدا (غیر مستقیم) اون یکی رو شیطان (مستقیم)... این فلسف بافیتم نسبت به یه کاری که سر تهش غلطه دلیلش همین میتونه باشه...

و اینکه خوبی بدی رو به وجود نمیاره بلکه بدی باعث به چشم اومدن خوبی میشه و اینکه شیطان یه موجود توهم که نیست!!
افا جان مارکس اصن میگه خدا و شیطان و خوب و بد وجود نداره.فلسفشم واقعا از استادش هگل خیلللللللییییی کاملتره.هنوز تو حرفاش موندن.خیلیا میگن مارکس رو بچکونی مارکسیسم در میاد درحالی که مارکسیسم رو بچکونی به زور مارکس از توش در میاد(چون تحریف کردن مارکسیسم واقعی رو مثلا شوروی مارکسیسم واقعی نبود)
حالا من و تو که نمیتونیم در حد اونا بحرفیم تو این تاپیک چون بقیه هم باید حرفامونو بفهمن
من فقط میگم خوب و بد دیدن حقیقت از دید کاربرده

من هرچی بگم یه بند به نظریت اضافه میکنی و تهش میبینی اصلا این نظریه اون نیست چرا با ارادت هم میتونی!! فکر ک یکم در کارایی که تو طول یک روز انجام میدی ببین تو 80-90 % اش نقض میشه حرفت
مثال بزن رو هوا حرف نزن
ضمنا اگه میخوای فقط منو ضایع کنی و این بچه بازیا بگو وقتمو تلف نکنم

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

2 تا مثال زدم که داره نقض میکنه!! مثال اولی هم مثال نقض بود تو داری میگی این یه تابعیه مثل y=1/x من میگم طبق اون 2 تو مثال نیست پس از پایه نقض میشه یا اینکه معادلش عوض شه!!

به نقل از prabd.chess :
افا جان مارکس اصن میگه خدا و شیطان و خوب و بد وجود نداره.فلسفشم واقعا از استادش هگل خیلللللللییییی کاملتره.هنوز تو حرفاش موندن.خیلیا میگن مارکس رو بچکونی مارکسیسم در میاد درحالی که مارکسیسم رو بچکونی به زور مارکس از توش در میاد(چون تحریف کردن مارکسیسم واقعی رو مثلا شوروی مارکسیسم واقعی نبود)
حالا من و تو که نمیتونیم در حد اونا بحرفیم تو این تاپیک چون بقیه هم باید حرفامونو بفهمن
من فقط میگم خوب و بد دیدن حقیقت از دید کاربرده

فرویدم میگه ...... اینکه اگه مارکس که بقول تو خیلی شاخ بوده میگه خدا و شیطان و اینا نیستن دلیل بر اینه که خودشم قبول نداشته اینارو؟؟ یه مثال یه آدم احمقی که الان به عنوان یه دانشمند بزرگ مطرح میشه به اسم کی اگه گفتی؟؟ همونی که اول دبیرستان تو کتاب زیست خودتم هست آهان همون داروین که الان حرفاش رو رو در و دیوار مینیویسن کسی که اومد با نظریه تکاملش خدا رو نقض کرد و تا مدت ها ملت اندر کفش بودن و باعث شد کل دنیا عوض شه دم مرگش تو اعترافاتش داره مه نظریه تکامل من بزرگ ترین هدیه ای بود که شیطان شخصا" به من تقدیم کرد... حالا داروین کجا مارکس کجا....

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

قصد کسی ضایع کردن تو نیست! فقط این جا کسی این نظریه ی شما رو قبول نداره!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

2 تا مثال زدم که داره نقض میکنه!! مثال اولی هم مثال نقض بود تو داری میگی این یه تابعیه مثل y=1/x من میگم طبق اون 2 تو مثال نیست پس از پایه نقض میشه یا اینکه معادلش عوض شه!!

فرویدم میگه ...... اینکه اگه مارکس که بقول تو خیلی شاخ بوده میگه خدا و شیطان و اینا نیستن دلیل بر اینه که خودشم قبول نداشته اینارو؟؟ یه مثال یه آدم احمقی که الان به عنوان یه دانشمند بزرگ مطرح میشه به اسم کی اگه گفتی؟؟ همونی که اول دبیرستان تو کتاب زیست خودتم هست آهان همون داروین که الان حرفاش رو رو در و دیوار مینیویسن کسی که اومد با نظریه تکاملش خدا رو نقض کرد و تا مدت ها ملت اندر کفش بودن و باعث شد کل دنیا عوض شه دم مرگش تو اعترافاتش داره مه نظریه تکامل من بزرگ ترین هدیه ای بود که شیطان شخصا" به من تقدیم کرد... حالا داروین کجا مارکس کجا....
نه داروین خدا رو نقض نکرد.فقط برهان نظم رو زیر سوال برد وگفت حیات نیازی به خالق نداره.ولی جواب این سوالو نداد که مثلا یه چیز بدون حیات م3 سنگ که میگه از اول بوده چجوری ایجاد شده
هر دو مثالت رد شد.معادلتم نفهمیدم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Ala :
قصد کسی ضایع کردن تو نیست! فقط این جا کسی این نظریه ی شما رو قبول نداره!
خب من از مخالفت خوشم میاد ولی از زور نه.الان توی چند تا پست اخیر یه جوری به عقاید من و مذهبی نبودنم حمله شده که انگار...

• لایک

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به خاطر اینه که حرف تو با هیچ چیزی نمی خونه!

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از prabd.chess :
نه داروین خدا رو نقض نکرد.فقط برهان نظم رو زیر سوال برد وگفت حیات نیازی به خالق نداره.ولی جواب این سوالو نداد که مثلا یه چیز بدون حیات م3 سنگ که میگه از اول بوده چجوری ایجاد شده
هر دو مثالت رد شد.معادلتم نفهمیدم

ببین هر دوش اونی که گفتی هرچی حقیقت بره بالا کاربرد میاد پایین رو نقض میکنه!! در مورد دومی گفتی با اختیار نمیتونه این باشه که این یه چیزی بود که به نظریه اولیت اضافه کرده که بتونی این رو رد کنی ولی هنوز مثال اولی نقض نشده من میگم با اختیار هم واسه گشنه نموندن هم واسه لذت بردن از قضا میری بهترین قضا رو میخوره هم اون زنده موندنه به بهترین شکل تامین میشه هم اون حقیقته که غذا خوردنه!! اینو نقض کن ولی من میگم اگه 1 نفر نقضت رو قبول داشت منم قبول میکنم!!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Ala :
به خاطر اینه که حرف تو با هیچ چیزی نمی خونه!
دقیقا چون من رسما هیچ کس و هیچ حرفی رو قبول ندارم جز نظریم و ابر انسان نیچه

• لایک

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
دقیقا چون من رسما هیچ کس و هیچ حرفی رو قبول ندارم جز نظریم و ابر انسان نیچه
و این اصلا چیز خوبی نیست!!!!!!!! [-( [-(

بالا