• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : انتقادات و پیشنهادها

توی حرف بزن:
ارسال های تک کلمه ای، اسمایلی، رمزگذاری شده و ارسال هایی در مورد سایت ممنوع هستند !
بعضی وقتا با یه اسمایلی مثلا :| تمام حرفاتو به طور خلاصه میگی،دوثانیه بعدش پست پاک شده :|

• شروع کننده موضوع

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

براي بيان خاطراتتون ميتونين از تاپيك خاطره نویسی روزانهاستفاده كنين

بند دو هم فكر نكنم كسي باهاش مشكلي داشته باشه اگه داره بيان كنه

بند سه هم جدي واقعا جان من نه جان خودتون فك نميكنين اسپم خالصن؟ اگه اين طوري فكر نمي كنين ممنون ميشيم بيان كنين

بند چهار منظور از جو راه انداختن يعني پستي كه باعث به وجود اومدن ١٠ پست پشت سرش بشه كه بعضي مواقع بوده ولي قانونش نوشته نشده بوده

وگرنه بيان نظرات و تفكراتتون نسبت به سايت هيچ اشكالي نداره در صورتي كه جو راه نندازه

فقط خواهش ميكنم منطقي باشين و بي طرف يه لحظه فكر كنين كه حرف بزن واقعا تغييري هم كرده جز بند يك؟

يا فقط قوانينش اومدن رو كاغذ

اين كار هم فقط براي روشن كردن كاربران جديد و تازه وارد انجلم شده كه ريز به ريز قوانين رو بدونن

بازم مسئله اي بود ممنون ميشيم بيان كنين

SaYnA :

نميخوايد تاپيك رو حذف كنيد كلا كه خيال همه راحت بشه

هدف از همه ی این کارا اینه که حرف بزن اون قدری وجودش لازم و منطقی باشه که دلیل داشته باشیم برای ِ وجودش .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

باسلام خدمت مدیران عزیز و محترم گفت و شنود اجتماعی و عرض خسته نباشید در پی قانون جدید درباره تاپیک با ارزش حرف بزن چن نکته به ذهنم رسید خالی از لطف نیس مورد توجه قرار بگیره:
-۱تعداد زیادی دوستان شرح وقایع روزانه ٫هفتگی و... خودشونو تو حرف بزن در قالب پست ارسال میکردن که به احتمال از روزی ۱-۲ پست تجاوز نمیکرد و هنر نویسندگی و شرح نویسی بسیار زیبایی هم داشت من به شخصه هیچوخ اینگونه ننوشتم اما پست دوستانو میخوندم و واقتا لذت میبردم همراه با وقایعی شاید طنز و شیرین یا تلخ جذاب..
-۲بعضی دوستان و کاربران تازه وارد علاقه خاصی به لایک و آواتار و بکل تنظیمیاتی از این قبیل دارن که طبیعی هست و کور کردن این حس کار پسندیده ای نمیتونه باشه
-۳خیلی وقایع سایت در تاپیک و انجمن ها مرده میشد و توی حرف بزن گریزی بش زده میشد که اونقدر غرق قضیه نمیشدن کاربرا م۳ قضیه پ.خ گروهی که تو حرف بزن گفتم تاثیر داشت.
 اگر یک قانون میزاریم برش داریم نشانه ضعف نیس نشانه انتقاد پزیریه و چهره خوبی نداره با چنگ و دندون از یک مسئله غلط دفاع کردن ..

من هیچ گونه دفاعی از پستم ندارم صرفا بدیهیات ذهنم بود که گفتم بگم بد نیست 

با آرزوی موفقیت و سلام.

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

+ بيان خاطرات و اتفاقات معمول روزانه خلاف قوانين جديد مى باشد

+ نام بردن از اشخاص حقيقى و حقوقى به هر نحو و منظور ممنوع مى باشد

+ پست هايى كه از ارزش خاصى برخوردار نباشند "واى آواتارمو" "لايكام رو ببين" و همانند آن پاك خواهند شد

حرف بزن جای حرف زدن ,گاهی اوقات آدما نیاز دارن به این کار.این تاپیک اصلا قانون نمی خواد حالا بخش آخر قوانین هم قبول ولی اینکه در مورد چی حرف بزنیم به خودمون مربوط میشه .اگه می خواید این روند رو ادامه بدید اسم تاپیک رو عوض کنید. X-(

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من یه توضیحی بدم چون برداشت درستی نشده از قوانین . ببینید قوانین کلا همه جا برای نظم دادن به یه تاپیک یا انجمن نیازه . حالا درباره قسمتای قوانین بگم که یه کم رفع ابهام بشه برا دوستان انشالله:
+ بيان خاطرات و اتفاقات معمول روزانه خلاف قوانين جديد مى باشد
یه سری پست ها هستن که همون جور محمدرضا هم مثال زد دارای محتوای جالبن یا اتفاقی افتاده که جالبه طرف اومده تعریف کرده ٬ ولی مسلما محتوایی مثه «وای امرو از مدرسه پایده اومدم خونه» یا این که طرف بیاد از صب ساعت هف که پاشده تک تک کارایی رو که انجام داده رو بگه دیگه نه چیز جالبیه نه جاش تو حرف بزنه . جای این پست ها تو خاطره نویسی روزانه اس.
+ نام بردن از اشخاص حقيقى و حقوقى به هر نحو و منظور ممنوع مى باشد
این قسمت از قوانین به این دلیل وضع شده چون معمولا این پست ها باعث به وجود اومدن پست های متوالی و تبدیل شدن تاپیک به چت میشه .
+ پست هايى كه از ارزش خاصى برخوردار نباشند "واى آواتارمو" "لايكام رو ببين" و همانند آن پاك خواهند شد
این هم که واضحه دلیلش.

باز هم اگه مشکلی هست بگید در خدمتیم .

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

توجیح الکی نکنید
خودتونم میدونید عواقب داره این قوانین
دوس دارین بگید بگم

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

شما بگید کجای ِ حرف ما توجیه ِ الکی بوده خب .با منطق حرف بزنید . ببین ما نیومدیم دعوا کنیم ، اینجا هم تاپیک ِ انتقادات و پیشنهادات ِ نه کل کل و بحث . به عبارتی بیا و از در ِ دوستی وارد شو :D

خب بگو دیگه این همه داریم میکشیم خودمون رو میگیم نظرتون رو بگید !

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

من یک سوال داشتم ؛ مگه قوانین چشون بود ؟ یعنی واقعا نیازی بود که همچین قوانینی گذاشته شه که بچه ها اعتراض کنن ؟
یعنی دلیلشو میخواستم که بگید :)

• شروع کننده موضوع

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

ببينين همون طور كه همه جا ديدين فروم داره به سمت اسپم زدايي و نظم پيدا كردن پيش ميره

خب گفت و شنود هم نيازي به يه سري تغييراتي داشت

با تصميم گيري هايي كه انجام شد قرار شد سخت گيري رو بيشتر كنيم و همچنين قوانين رو روشن سازي كنيم

همون طور هم كه ديدين به جز بند اول بقيه قوانين قبلا هن اجرا ميشدن فقط واسه روشن سازي نوشته شدن

بند اول هم براي برگشت به هدف اصلي تاپيك بيان شد و جايگزينشم اعلام شد

در كل تغيير چنداني اعمال نشده و فقط و فقط روشن سازي صورت گرفته

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

خب برادر من دوره ی اول مدیریتتون ورداشتین کلی محدودیت رو حذف کردین محبوبیت پیدا کردی بین کاربرای جدید بعد الان واقا چه حسی بت دست داده کلی از محدودیت هارو یهو برگردوندی؟ :-??

شما ندیدی دوره های قبل محدودیت ها تاثیر خوب یا بدش چی بود مگه؟ دیگه واسه چی رو خودت و انجمن یه دور دیگه همه چیو آزمایش می کنی؟ :))

الان باور کن از این محدود تراشو قبلا می ذاشتن تو قوانین کسی چیزی نمی گفت

شما گرفتی داری بازی می کنی با انجمن!!! امروز اینو بذار ...نه نه نه...خوشم نیومد..حالا وردار..... این چه جالبه حالا اینو بذار...نه نه...اینو وردار :))

ببخشید البته من نمی خوام بی احترامی کرده باشم! اگر یکم لحن به نظر تند میاد شما آروم بخونید حل می شه :D

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

راجع به قوانین بحث اصلا مدیرت سروش نیست ، این قانونی‌ بود که دیر یا زود گذاشته میشد ، سر خود هم که انجام نشده ، کلی‌ فکر شد روش و نظرِ خیلی‌‌ها پرسیده شد :-??

البته اگر مشکلی‌ با شخصِ مدیر دارید بحثش جداست.

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از SaϔnA.M :
راجع به قوانین بحث اصلا مدیرت سروش نیست ، این قانونی‌ بود که دیر یا زود گذشته میشد ، سر خود هم که انجام نشده ، کلی‌ فکر شد روش و نظرِ خیلی‌‌ها پرسیده شد :-??

البته اگر مشکلی‌ با شخصِ مدیر دارید بحثش جداست.

نه دوست من اشتباه نکن من مشکل ندارم

نه با سروش نه با شما (دوست هم هستیم (; )

من فقط حرفم اینه که این تناوبی که انداختین تو قوانین انجمن درست نیست

اگر می خواستید سخت گیرانه تر عمل کنید کم کم باید اینکارو می کردید

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

ببخشید البته من نمی خوام بی احترامی کرده باشم! اگر یکم لحن به نظر تند میاد شما آروم بخونید حل می شه :D
شما به زودی در یک تصادف مشکوک کشته می شی و جسدت هم سوزونده می شه... ایتـ'س نات پرسنال، ایتـ'س جاست گود بیزنس : )
نه دوست من اشتباه نکن من مشکل ندارم

نه با سروش نه با شما (دوست هم هستیم (; )
باید زودتر فکر اینجاشو می کردی : ) دیگه دیره... ویــــــژژژژ ... فرت فرت فرت : )

در كل تغيير چنداني اعمال نشده و فقط و فقط روشن سازي صورت گرفته
چرا از تاریخ درس نمی گیری تو؟
برای حفظ کردن قدرت و محبوبیت در عین اعمال قوانین، باید امور رو در پشت پرده انجام داد، بعد یکی رو آورد روی کار تا اینها رو اعلان عمومی کنه و بشه آدم بده. اونوقت همه تقصیرا رو بندازین گردن اون و ایشون در راه حفظ تمامیت عرضی ایثار می شه و چیزی از ارزش های شما هم کم نمی شه. تازه نقش منجی هم پیدا می کنید.
تو الان همون مهره سوخته عه هستی : )

آتیش بیار معرکه اَم من : دی

• شروع کننده موضوع

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

اولا قوانين آزاد از زمان خود شما شروع شد خانوم مدير عزيز سابق

قوانين آزادسازي با پشتيباني خيليا از جمله من كه جزو يكي از سردسته هاش بودم

كيندر اومد كاري كرد كه درست شه خوبم انجامش داشت ميداد مشكلش فقط يه چيز بود انتقاد ناپذيري

اعتراضات بالا گرفت استعفا داد شما شدي مدير قوانين رو آزاد كردي ادامه دادي يه مدت

روزي ٣٠ صفه حرف بزن بالا ميگرفت و روز بعد شروع دوباره

شما رفتي من شدم مدير سري اول قوانين وضع شد هيچ مشكليم نبود

سري بعدي به صورت رفراندم واسه تعداد پست بود كه اونم اكثريت موافق بودن

سري بعدش اين قوانين لعنتي بود كه فكر ميكنم هميشه اجرا ميشد جز بخش اولش كه اونم كامل دربارش حرف زده شده

اين قوانين به ضاهر گند و لعنتي به همراه ٢ معاون ٢ مدير داخلي مدير بخش و عده اي ديگر از مديران كه الان فكر ميكنم جز معدودي همه خودشون رو كشيدن كنار اعمال شد

قرار به سخت گيري شد و روشن سازي قوانين براي كاربران تازه وارد

اين قوانين لعنتي رو من وضع نكردم كه بخوام الان واسش يازخواست شم

هيچوقت هم قانون كم نشده تغيير هم نكرده فقط زياد شده و تناوبي در كار نبوده و نخواهد بود

همينم كه تا الان جواب تمام حرفا و حديثا رو دادم خودش جاي شكرش باقيه و الا ميتونستم كلا انتقادات و پيشنهادات رو نزنم تا حرفيم واسه گفتن نباشه

جالب نيست كه بياين واسه قوانيني كه بيشترش از قبل وجود داشته و اعمال ميشده اين طوري حرف بزنين

من از محبوبيتم كم شد؟ از همين جا از همه ممنونم كه كم شد

وسلام!

پ.ن ١: :)

پ.ن ٢: كم كم شيطونه ميگه كه تاپيك اصلاح عمل كرد انجمن ها رو خط به خطش رو بزارم اينجا

پ.ن٣: كلام آخر فرد آخر لايك

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از lof :
اولا قوانين آزاد از زمان خود شما شروع شد خانوم مدير عزيز سابق
قوانين آزادسازي با پشتيباني خيليا از جمله من كه جزو يكي از سردسته هاش بودم
كيندر اومد كاري كرد كه درست شه خوبم انجامش داشت ميداد مشكلش فقط يه چيز بود انتقاد ناپذيري
اعتراضات بالا گرفت استعفا داد شما شدي مدير قوانين رو آزاد كردي ادامه دادي يه مدت
روزي ٣٠ صفه حرف بزن بالا ميگرفت و روز بعد شروع دوباره
شما رفتي من شدم مدير سري اول قوانين وضع شد هيچ مشكليم نبود
سري بعدي به صورت رفراندم واسه تعداد پست بود كه اونم اكثريت موافق بودن
سري بعدش اين قوانين لعنتي بود كه فكر ميكنم هميشه اجرا ميشد جز بخش اولش كه اونم كامل دربارش حرف زده شده
اين قوانين به ضاهر گند و لعنتي به همراه ٢ معاون ٢ مدير داخلي مدير بخش و عده اي ديگر از مديران كه الان فكر ميكنم جز معدودي همه خودشون رو كشيدن كنار اعمال شد
قرار به سخت گيري شد و روشن سازي قوانين براي كاربران تازه وارد
اين قوانين لعنتي رو من وضع نكردم كه بخوام الان واسش يازخواست شم
هيچوقت هم قانون كم نشده تغيير هم نكرده فقط زياد شده و تناوبي در كار نبوده و نخواهد بود
همينم كه تا الان جواب تمام حرفا و حديثا رو دادم خودش جاي شكرش باقيه و الا ميتونستم كلا انتقادات و پيشنهادات رو نزنم تا حرفيم واسه گفتن نباشه
جالب نيست كه بياين واسه قوانيني كه بيشترش از قبل وجود داشته و اعمال ميشده اين طوري حرف بزنين
من از محبوبيتم كم شد؟ از همين جا از همه ممنونم كه كم شد
وسلام!

از مظلوم نمایی ها و تلاش برای بازی با احساساتی که کردی که بگذریم، یه تیکه حرف از انتقاد پذیری زدی
من نمیدونم خودت واقعا فکر می کنی انتقادپذیری یعنی چی، و نمیدونم کاربرا رو چی فرض کردی که فکر می کنی همین که یه تاپیک انتقادات و پیشنهادات زدی و توش فقط سعی داری بگی من مظلومم و بدبخت و بازیچه، یا این که آخر پستا :) میذاری یعنی انتقادپذیری!
ولی واقعیت اینه که تو نه تنها انتقادپذیر نیستی، بلکه با ژست انتقادپذیری و مظلوم نمایی بدترین کار رو انجام میدی
الان کاری که انجام میدی توجیه انتقاد و جوسازیه، نه پذیرش انتقاد

درباره حرف بزن، تفکر تو اینه که حرف بزن محلیه برای پست های به قول خودت "شاخ" و جملات قصار و امثالهم، درحالی که اصلا هدف حرف بزن تخلیه روانی کاربرا بوده نه این طرز فکر بدی که شما راجع بهش دارید
تو در جریان اهداف حرف بزن نبودی و تنها چیزی که ازش میدونی اینه که توش پست میدی و امتیاز میگیری، به همین دلیله که این قوانین مسخره و سلیقه ای رو نوشتی

لف، مدیریت اگه علم باشه تو کوچکترین چیزی دربارش نمیدونی و اگه استعداد باشه، ذره ای نداری

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به قول یکی از معاون ها که جدیدا هم معاون شده میگه کسی می تونه مدیر انجمنی باشه که واسش برنامه داشته باشه!
اگه شما برنامه نداری خودت استفا بدی بهتره تا بندازنت !
شما قانون رو گذاشتی میگی اونا گفتن اونا گفتن (کیا ؟؟ )

اگه شما باهاش مشکل داری با گفته خودت موافقت نکن خوب !

شاید میترسی از مدیریت عزل بشی؟؟؟

فرشید هم درست جوابتو داد!

شما یکی از اون مدیرایی که شایسته مدیر بودن نیستی ولی شدی!
از اینا زیادنا

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

یه پیشنهاد :
نمیشه روزی سه تا پست تبدیل بشه به روزی یک پست امّا هر جور پستی که خواست بده ؟ اینجوری بهتر نیست ؟
شاید مخالفانش کمتر باشه :-?

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

بنده هنوز فکر میکنم حرف بزن نیازی به قانون نداره همچون تموم تاپیک ها و حرف بزن اگه هم قانون دارن باید نانوشته و فقط برای مدیرانش بمونه و کسایی که اصلاحات میکنن و گفته نشه که حساس بشه همچون زمان فرشید که میگف هرکی تو حرف بزن کار مدیرتی میکنه پ.خ بده بش تا هماهنگ باشن اینجوری بهتره هم حساسیت کم میشه هم اعتراضات

پ.ن: با هرگونه موضع گیری مخالفم به نظرم درست نیس موضع گیری ما اینجا برای اینکار جمع نیستیم و تندروی رو هم در هر صورت محکوم میدونم فرشید و علی سینا جان پست هر دوتاتون کمی با لحن غیر صمیمانه بود خواهش میکنم هرچیم که حرفاتونو منطقی میدونید باعث اختلاف نشیم بهتره و اینکه اینجور انتقادات در دل خیلیا هس مطمئن باشید خیلیا دلشون پره و حرفای شما د شاید بیشترشو میتونن بگن اما خب بهتره کمی دوستانه تر بود با تشکر.

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از GCD :
از مظلوم نمایی ها و تلاش برای بازی با احساساتی که کردی که بگذریم، یه تیکه حرف از انتقاد پذیری زدی
من نمیدونم خودت واقعا فکر می کنی انتقادپذیری یعنی چی، و نمیدونم کاربرا رو چی فرض کردی که فکر می کنی همین که یه تاپیک انتقادات و پیشنهادات زدی و توش فقط سعی داری بگی من مظلومم و بدبخت و بازیچه، یا این که آخر پستا :) میذاری یعنی انتقادپذیری!
ولی واقعیت اینه که تو نه تنها انتقادپذیر نیستی، بلکه با ژست انتقادپذیری و مظلوم نمایی بدترین کار رو انجام میدی
الان کاری که انجام میدی توجیه انتقاد و جوسازیه، نه پذیرش انتقاد

درباره حرف بزن، تفکر تو اینه که حرف بزن محلیه برای پست های به قول خودت "شاخ" و جملات قصار و امثالهم، درحالی که اصلا هدف حرف بزن تخلیه روانی کاربرا بوده نه این طرز فکر بدی که شما راجع بهش دارید
تو در جریان اهداف حرف بزن نبودی و تنها چیزی که ازش میدونی اینه که توش پست میدی و امتیاز میگیری، به همین دلیله که این قوانین مسخره و سلیقه ای رو نوشتی

لف، مدیریت اگه علم باشه تو کوچکترین چیزی دربارش نمیدونی و اگه استعداد باشه، ذره ای نداری
قصد بحث نداشتم فرشید جان ...
ولی لازم دونستم این رو بگم !
کاری ندارم ایشون انتقاد پذیر هست یا نه و ...

اما صحبت های شما هم انتقاد نیست ! هنوز ما ها حتی شیوه ی انتقاد کردن رو هم یاد نگرفتیم !
انتقاد باید از روش ها و شیوه ها باشه ! نه اشخاص !! این شیوه ای که خیلی از دوستان به عنوان انتقاد پیش میگیرن بهش میگن تخریب شخصیت نه انتقاد !
پست شما و بعضی دوستان دیگه نقد شخصیتی و یا بهتر بگیم ... تخریب شخصیتی هست برادر من !
صرفا به عنوان کسی که در گذشته مورد این شکل انتقادات افرادی از جمله خود شما قرار گرفتم ... توصیه میکنم یه خورده در شیوه های انتقادیت تجدید نظر کنی رفیق ! صرفا این شکل انتقاد آسیب زننده هست و هیچ مشکلی رو هم حل نمیکنه ! :)

امضای قشنگی قدیم ها داشتی ... اگر نقل قولی از پست من گذاشتی و جواب ندادم خودت دلیلش رو پیشاپیش بدون ... چون دیگه از سن من و تو اینکه بخوایم با هم سر این چیزا بحث کنیم گذشته !! :D

بالا