• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آسيب شناسي "تجاوز"

شما علت اصلي شيوع ناهنجاري تجاوز در ايران را كدام ميدانيد؟

• رای‌دهندگان
    213

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
بحثتون راجع به تجاوز به این تاپیک منتقل شد

اگه حس میکنید این موضوع مقایسه اسیب های تجاوز بین دختر و پسر گسترده تره و نیاز به تاپیک جدا داره بیاید هماهنگ کنید

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اولین پست این تاپیک واسه سال ۲۰۱۱ ست یعنی ۹ سال پیش و ادعا شده بوده که آماز تجاوز رفته بالا :rolleyes:
خب این یکی دو سال اخیر و افشاهایی که ۳-۴ ماه پیش اتفاق افتاد رو چی میگین پس؟ :-?

به نظرم آسیبی که آدما از این اتفاقا میبینن بیشتر از بحث جنسیت به موقعیت اون شخص و تربیتش و اینا بستگی داشته باشه.
بعدم بحث تجاوز همه جای دنیا هست و به نظرم ربطی به سرکوب نداره. مموریز آو مردرر یه فیلم کره ای هست که خیلی پیشنهاد میشه ببینین.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
دلیل تجاوز عدم آموزش صحیح مسائل جنسی به نوجوان و جوانانه
خب آموزش صحیح چجوری میتونه از کسی دربرابر تجاوز محافظت کنه؟
همه چیز دست آموزش نیست(بعضی چیزا هست) این حرف مثل این میمونه که به زورگیر بگی زورگیری خلاف قوانینه و اونم ازت زورگیری نکنه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
فکر می کنم یک زاویه غیرجنسی تجاوز، خشونته. اساسا میل به خشونت و اعمال قدرت، انگیزه تجاوز رو بالا میبره. یعنی فرد برای تخلیه خشم خودش تجاوز میکنه. برای اثبات برتری خودش. برای حس قدرت.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
نمیشه همه تجاوزا رو گفت دلیلش عدم آموزشه ولی نبود آموزش مناسب تاثیر زیادی میذاره
خب این حرف درسته ولی اون درصدی که دلیلش عدم آموزش نیست چی.

تجاوز(جلوگیری کردن ازش) قابل مقایسه با جرایمی مثل دزدی و سرقت نیست. شاید بشه با ایجاد رفاه و امنیت شغلی برای همه از دزدی جلوگیری کرد ولی برای تجاوز این جور راه حل گسترده ای نیست.

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
خب آموزش صحیح چجوری میتونه از کسی دربرابر تجاوز محافظت کنه؟
همه چیز دست آموزش نیست(بعضی چیزا هست) این حرف مثل این میمونه که به زورگیر بگی زورگیری خلاف قوانینه و اونم ازت زورگیری نکنه
نه مثل اون نیست.
آموزش صرفا گفتن نیست. گفتن و اگاهی بخشی، از ابزارهای آموزشن. نظام پاداش و جزا هم میتونه ابزاری برای آموزش باشه.

آگاهی بخشی درمورد مسائل جنسی و تجاوز، فراهم بودن فرصت ارضای نیاز جنسی، نظام پاداش و جزای همسو و اثربخش میتونه از خیلی از تجاوزها پیشگیری کنه.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
نه مثل اون نیست.
آموزش صرفا گفتن نیست. گفتن و اگاهی بخشی، از ابزارهای آموزشن. نظام پاداش و جزا هم میتونه ابزاری برای آموزش باشه.

آگاهی بخشی درمورد مسائل جنسی و تجاوز، فراهم بودن فرصت ارضای نیاز جنسی، نظام پاداش و جزای همسو و اثربخش میتونه از خیلی از تجاوزها پیشگیری کنه.
آموزش میتونه از خیلی از تجاوزات پیشگیری کنه. درست. ولی اون بخش از تجاوزات که به بوسیله آموزش پیشگیری نمیشن چطور؟

و چجوری میشه فرصت ارضای نیاز جنسی رو فراهم کرد؟

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
آموزش میتونه از خیلی از تجاوزات پیشگیری کنه. درست. ولی اون بخش از تجاوزات که به بوسیله آموزش پیشگیری نمیشن چطور؟

و چجوری میشه فرصت ارضای نیاز جنسی رو فراهم کرد؟
نمیشه بهره وری سیستم رو صد درصد کرد ولی میشه با بهبود اجزای اهرمی حداکثر بهبود رو تو بهره وری داشت.

رابطه جنسی تو ایران فقط در غالب ازدواج پذیرفته است و خود ازدواج هم به هزار دلیل ممکن نیست. حتی خودارضایی هم قبح داره. مسلما یکی از راه های ایجاد فرصت، حذف این موانع فرهنگی اجتماعیه.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
واقعا چرا یک نفر باید نخواد به دختری که خودش به هزار زبون بیصدا فریاد میزنه بیا پیشم! تجاوز کنه؟
اگه پوشش و نگاه دختر خودش متجاوزا رو پس بزنه، و اگه پوشش و لحن و نگاه همه دخترا اینطوی باشه، آمار تجاوز پایین نمیاد؟

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
واقعا چرا یک نفر باید نخواد به دختری که خودش به هزار زبون بیصدا فریاد میزنه بیا پیشم! تجاوز کنه؟
اگه پوشش و نگاه دختر خودش متجاوزا رو پس بزنه، و اگه پوشش و لحن و نگاه همه دخترا اینطوی باشه، آمار تجاوز پایین نمیاد؟
چی میشه که پوشش یک نفر رو «بیا بهم تجاوز کن» ترجمه میکنید؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
چی میشه که پوشش یک نفر رو «بیا بهم تجاوز کن» ترجمه میکنید؟

گاهی تو خیابون دختری رو می بینی که با اینکه چادر سرشه، با اطوار راه فتن و طرز عشوه اومدن تو لحنش انگار به زبون بی زبونی داره فریاد میزنه بیا! بیا من دارم بهت نخ میدم!بیا ازم شماره بگیر، بیا دنبالم، بیا بهم تجاوز کن، من دنبال توام....

نگین تا حالا ندیدین وتاسف نخوردین....

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
گاهی تو خیابون دختری رو می بینی که با اینکه چادر سرشه، با اطوار راه فتن و طرز عشوه اومدن تو لحنش انگار به زبون بی زبونی داره فریاد میزنه بیا! بیا من دارم بهت نخ میدم!بیا ازم شماره بگیر، بیا دنبالم، بیا بهم تجاوز کن، من دنبال توام....

نگین که این رو مجوز تجاوز میدونید

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

گیریم تو یه ناکجاآبادی، چادر نماد "بیا بهم تجاوز کن" بود و شما گذرتون خورد به اونجا با پوششی که به نظرتون مصونیته؛ شما که در چارچوب اون تفکر اشتباه نمی‌گنجید آیا به اونا که چنین تصوری دارن، اجازه میدید به مرحله‌ی عمل برسوننش و به شما تجاوز کنن؟ اینکه اونا فکر می‌کنن شما دارید علامت می‌دید و شایسته‌ی تجاوزید، مجوز تجاوز به شماست؟

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

ی حسی بهم میگه اینو با جدیت ننوشتی!نوشتی؟
آیا کسی هست که جدا تقاضای "تجاوز" رو از بقیه بکنه؟
حس میکنم معنی کلمه "تجاوز"رو خوب نگرفتی چی شد!
حس میکنم خیلی تحت تاثیر حرفای "خانواده"یا بقیه قرار گرفتی و در آینده اینجوری فکر نمیکنی
البته اینهآ فقط"حس"های منن و دلیلی نداره درست باشن!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
نمیشه بهره وری سیستم رو صد درصد کرد ولی میشه با بهبود اجزای اهرمی حداکثر بهبود رو تو بهره وری داشت.

رابطه جنسی تو ایران فقط در غالب ازدواج پذیرفته است و خود ازدواج هم به هزار دلیل ممکن نیست. حتی خودارضایی هم قبح داره. مسلما یکی از راه های ایجاد فرصت، حذف این موانع فرهنگی اجتماعیه.

آموزش، از بین بردن قبح خودارضایی، آسون کردن ازدواج، برقرار کردن نظام جزا و پاداش، فراهم کردن فرصت رفع نیاز جنسی و ...

اکثر اینها(شایدم همشون) توی یه کشوری مثل ژاپن وجود دارن و نتیجه‌ش اینه که جز کشورایِ با پایین‌ترین ریت تجاوزه.
اما همینا توی یه کشوری مثل آمریکا هم وجود دارن ولی اونجا جز کشوراییه که ریت نسبتا بالا دارن.(از نظر آمار Rape)
یه نکته که من ندیده‌بودم و برام جالب بود اینه‌که توی ژاپن فعالیت جنسی کمه، تا حدی که نزدیک به چهل درصد ازدواج ها بدون سکس‌ان. درحالی که آمریکاییا خیلی فعال‌ترن. تازه توی آمریکا بحثایی مثل آموزش جنسی قبل از ژاپن شروع شده بود.

پس احتمالا توی ایران این راهکار ها به تنهایی کافی نباشن.(فکر کنم ما ملت اکتیوی باشیم:)))

آخرین ویرایش:

بابونه.

ماهی پیشی‌خوار
نام مرکز سمپاد
تنگ ماهی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401

گاهی وقتا بحث اقتضای سن انسان بالغ رو میطلبه!
حرف شما صرفا به عقیده بنده بازگو کردن معلم دینی و شاید چیزی جاهلتر از اون باشه
چه بسا معلمای دینی هم روشنفکر شدن و فهمیدن همه چی به پوشش بستگی نداره
به ذهنیت مریضی بستگی داره
و اونقدری بحثش گستردس که اینجا جا نشه

FTMH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1401
فکر نمیکنید الان با این گفته تون دارین مجوز تجاوز به "همه کسایی که دلشون میخواد افکار و عقاید خودشون رو داشته باشن و پوشش شون رو خودشون با علاقه قلبی انتخاب کنند"، صادر میکنید؟ چه بسا دخترایی هستند که با ساده ترین پوشش بهشون تجاوز شده! (مثلا، آمار عربستان!)
دوستم، تجاوز به معنی مریضی ذهنی هست! طرف با پوششت کاری نداره دیگه، هدفش بر طرف کردن هوس خودشه.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ی حسی بهم میگه اینو با جدیت ننوشتی!نوشتی؟
آیا کسی هست که جدا تقاضای "تجاوز" رو از بقیه بکنه؟
حس میکنم معنی کلمه "تجاوز"رو خوب نگرفتی چی شد!
حس میکنم خیلی تحت تاثیر حرفای "خانواده"یا بقیه قرار گرفتی و در آینده اینجوری فکر نمیکنی
البته اینهآ فقط"حس"های منن و دلیلی نداره درست باشن!
گاهی وقتا بحث اقتضای سن انسان بالغ رو میطلبه!
حرف شما صرفا به عقیده بنده بازگو کردن معلم دینی و شاید چیزی جاهلتر از اون باشه
چه بسا معلمای دینی هم روشنفکر شدن و فهمیدن همه چی به پوشش بستگی نداره
به ذهنیت مریضی بستگی داره
و اونقدری بحثش گستردس که اینجا جا نشه:D

یه چیزی بگم؟

هرکار کردم ویرایش نخورد پیامم . این یه بخش از کتاب مسئله حجاب نوشته شهید مطهری بود. قابل توجه دوستی که نقل قول کردم و سن بالغ و چندین لقب توهین آمیز دیگه بسته به این پاراگراف. چطوری روشن فکر؟

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
دوست عزیز... این صحبت شما باعث میشه انسان رو تا حد یک حیوان که اختیار غریزه اشو نداره بیاید پایین.... و توهین به مردای جامعه است...
هیچ پوششی مجوز تجاوز رو صادر نمیکنه
شما احتمالا نمی دونید که طبق آمار، تجاوز به پوشش ربط نداره و به آدمهایی با پوشش کاملا پوشیده هم تجاوز شده (به اندازه آدم های کم حجاب)
و اینکه بهتر نیست تو هر موضوعی خانم ها رو مقصر ندونیم؟
وقتی یک تجاوز اتفاق میوفته به هر صورت متجاوز مقصره

بالا