• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آسيب شناسي "تجاوز"

شما علت اصلي شيوع ناهنجاري تجاوز در ايران را كدام ميدانيد؟

• رای‌دهندگان
    213

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : آسيب شناسي "تجاوز"

ممنون از شکوفه که مسیر تاپیک رو هدایت کرد"

به نظر من خانواده ها در حال حاضر ابعاد دیگه ای از زندگی بچه هاشونو تامین میکنن مثلا اگه هنجار ها طوریه که نشه بچه شون با جنس مخالف رابطه(دوستانه،عادی،درسی و ...) برقرار کنه اون خلا رو پر میکنن؛ورزش،هنر،موسیفی و گردش های خانوادگی به راحتی وقت بچه هاشونو پر میکنه و دیگه وقتی ندارن تا بخوان در مورد جنس مخالف فکر بکنن؛ اما این راه کار مشکل دیگه ای بوجود میاره! از جمله ناتوانی برای برقراری ارتباط با جنس مخالف،همسر و ...!
پس خانواده ها باید کاری کنن تا بشه به صورت محدود و کنترل شده بچه شون با جنس مخالف ارتباط برقرار کنه تا آمار ناهنجاری ها و روابط نادرست و ناامید کننده کاهش پیدا کنه.
جامعه هم باید سعی کنه تفکیک جنسیتی رو کاهش بده؛چون افراد جامعه بیشتر هنجار شکن و سرکش میشن.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نـــیـــــرمـــــان :
ممنون از شکوفه که مسیر تاپیک رو هدایت کرد"

به نظر من خانواده ها در حال حاضر ابعاد دیگه ای از زندگی بچه هاشونو تامین میکنن مثلا اگه هنجار ها طوریه که نشه بچه شون با جنس مخالف رابطه(دوستانه،عادی،درسی و ...) برقرار کنه اون خلا رو پر میکنن؛ورزش،هنر،موسیفی و گردش های خانوادگی به راحتی وقت بچه هاشونو پر میکنه و دیگه وقتی ندارن تا بخوان در مورد جنس مخالف فکر بکنن؛ اما این راه کار مشکل دیگه ای بوجود میاره! از جمله ناتوانی برای برقراری ارتباط با جنس مخالف،همسر و ...!
پس خانواده ها باید کاری کنن تا بشه به صورت محدود و کنترل شده بچه شون با جنس مخالف ارتباط برقرار کنه تا آمار ناهنجاری ها و روابط نادرست و ناامید کننده کاهش پیدا کنه.
جامعه هم باید سعی کنه تفکیک جـنس‍‌‍یتی رو کاهش بده؛چون افراد جامعه بیشتر هنجار شکن و سرکش میشن.
من خودم هم این کنترل شده رو قبلا زیاد میگفتم اما الان که یکم گذشته میبینم این مفاهیم تقریبا در واقعیت معنی خاصی ندارند و نمیشه کنترل کرد چون مرزی وجود نداره بین حالت ها..اینا یک دفعه بد نمیشن..
راستی رابطه نداشته باشن هم تازگیا فهمیدم که خیلی افتضاحه..طرف پس فردا نمیتونه همسر مناسب انتخاب کنه

@m!n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد زیست
دانشگاه
شهید بهشتی تهران

یکی دیگه از موضوع هایی که مطرح هست هم اینه که روز به روز مردم دارن از اعتقاداتشون فاصله میگیرن وبه نسبت روز به روز تعهدات مردم نسبت به این اعتقادات تو جامعه ما داره کم رنگ تر میشه
خوب قطعا وقتی یه سری از تعهدات واعتقادات نادیده گرفته بشن و دور انداخته بشن میزان این ناهنجاری ها و ناامنی ها هم بیشتر میشه
البته این تنها دلیل نیست اما خوب به نظر من قابل قبوله

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

من یک مورد رو بگم؛ میگید تفکیک جنسیتی و روابط آزاد درجامعه میتونه این ناهنجاری ها رو کم کنه.
اما هممون میدونیم روابط باز تر از امریکا هیچ کشوری نیست.
اما در همین کشور هست که تجاوز بیست و هشت نفری به یک دختر یازده ساله رخ داد... .
درهمین کشور هست که سالانه هزار مورد تجاوز در تاکسی و آژانس ها رخ میده... .(به نقل از یک کتاب آمریکایی)
برداشتن تفکیک جنسیتی و ازاد کردن روابط دختر و پسر بهترین راه حل نیست... .
به نظر من این یک مشکل درمان ناپذیر هست... و به نظرم یک نوع "بیماری" ست.... .

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از hester prynne :
من یک مورد رو بگم؛ میگید تفکیک جـنس‍‌‍یتی و روابط آزاد درجامعه میتونه این ناهنجاری ها رو کم کنه.
اما هممون میدونیم روابط باز تر از امریکا هیچ کشوری نیست.
اما در همین کشور هست که تجاوز بیست و هشت نفری به یک دختر یازده ساله رخ داد... .
درهمین کشور هست که سالانه هزار مورد تجاوز در تاکسی و آژانس ها رخ میده... .(به نقل از یک کتاب آمریکایی)
برداشتن تفکیک جـنس‍‌‍یتی و ازاد کردن روابط دختر و پسر بهترین راه حل نیست... .
به نظر من این یک مشکل درمان ناپذیر هست... و به نظرم یک نوع "بیماری" ست.... .
اینکه زیاد آمار دقیقی نبود !:D
آمار دقیق رو اگر داشته باشیم ؛ باز هم اون آمار نسبیه ؛
باید مقایسه کنیم با کشورایی که تفکیک دارن.
بعد ببینیم تاثیر داره یانه !
فکر نمی کنم درمان ناپذیر توصیف مناسبی باشه ...

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

* هر دقیقه یك تجاوز و هر 15 ثانیه یك مورد ضرب و شتم
به نوشته پایگاه خبری «آلترنت» در این كشور هر دقیقه یك زن مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرد. در این كشور هر 15 ثانیه مورد ضرب و شتم گزارش شده است. تجاوز جنسی به زنان بومی در ایالات متحده شایع است. برخی از زنانی كه توسط سازمان عفو بین‌المللی مورد مصاحبه قرار گرفته‌اند اظهار داشته‌اند كه در جامعه خودشان كسی را نمی‌شناسد كه تجربه خشونت جنسی نداشته باشد.
و ایا در جامعه ما همچین مشکلی هست؟ در این حد؟

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

1. منبعتون رو هم بگید.
2. آمار ایران رو هم باید دقیق داشته باشیم. که اصلا ممکنه وجود نداشته باشه همچین چیزی!
+ کلّا خواستم بحث مستند باشه .

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

این منبع.
اصا آمار اشتباه؛ حالا این روهم بخونید.

alli7887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران اهواز
شهر
بت نمی گم چون بالا گفتم !
مدال المپیاد
اگه شد به زودی

به نقل از hester prynne :
این منبع.
اصا آمار اشتباه؛ حالا این روهم بخونید.
خیلی ببخشید من تا اونجایی که می دونم فکر کنم از هر 6 زن امریکای یکی مورد تجاوز قرار گرفته که قبلم گفتم
تا اونجایی هم که میدونم انگلیس وضعش از همه خراب تره که هر 20 دیقه به یه نفز تجاوز میشه حس میکنم هر دیقه یک نفر یه نمه اغراق باشه البته جمعیت آمریکا بشتره ممکنه به نسبت جمعیت باشه
درباره ایرانم تا اونجا که میدونم هیچ آماری وجود نداره میگن نگرانی و اینا تو جامعه میاد آمار نمی دن :|
ولی واسه من شکی نیست تو ایران کمتره
یه لینک بود که یکی از دوستان درباره قربانیان تجاوز به عنف تو کشور های مختلف گذاشته بود الان انگار سایتش مشکل پیدا کرده :-w

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از Ali o_O :
خیلی ببخشید من تا اونجایی که می دونم فکر کنم از هر 6 زن امریکای یکی مورد تجاوز قرار گرفته که قبلم گفتم
تا اونجایی هم که میدونم انگلیس وضعش از همه خراب تره که هر 20 دیقه به یه نفز تجاوز میشه حس میکنم هر دیقه یک نفر یه نمه اغراق باشه البته جمعیت آمریکا بشتره ممکنه به نسبت جمعیت باشه
درباره ایرانم تا اونجا که میدونم هیچ آماری وجود نداره میگن نگرانی و اینا تو جامعه میاد آمار نمی دن :|
یه لینک بود که یکی از دوستان درباره قربانیان تجاوز به عنف تو کشور های مختلف گذاشته بود الان انگار سایتش مشکل پیدا کرده :-w
خب برادر من همه ی حرفت در تایید حرف من اگه خوب دقت میکردی . چرا دعوا میکنی؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
نمیدونم چرا هر مشکلی میبینم دلایل اقتصادی میاد تو ذهنم O_o
مثلا این که چرا هیچ پولدار و بافرهنگی تجاوز نمی کنه.مگه غرایض جنسی اونم خفه نشده؟ اصلا چرا خود ما تجاوز نمی کنیم؟مگه واسه ما هم سرکوب نشده؟
فکر می کنم اگه طرف تو رفاه باشه نره سراغ تجاوز.شاید به خاطر پر بودن وقتش،فرهنگش یا این که اصلا فکرش به اون سمت نمیره!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
اول از همه کشوری که حرف زدن و اموزش دادن مسائل جنسی و مشکلاتش رو عار میدونه و هیچ کاری برای سلامت جامعه از نظر جنسی نمیکنه
و از طرفی خیلی مسائل جنسی رو لاپوشونی میکنه بایدم امار تجاوز سر به فلک بکشه!
انقدر برخی افراد سست عنصر تو جامعه زیاد شدن(به دلیل برخی از اموزش ندادن ها) که جنس مخالف رو با همون دید میبین!
واقعا چ عیبی داره اموزش دادن مسائل جنسی؟خب اونم بخشی از زندگی یه انسان رو تشکیل میده وقتی این اموزش نیست الگوها میشه فیلم های پ*رن و به اشتباه ترویج میشه تو جامعه..
وقتی کسی پارافیلیا داره و برای درمانش نمیدونه که باید چیکار کنه جامعه رو ناامن میکنه! از طرفی دیگه کلمه( ابرو) که معمولا مردم ایران خیلی بهش اهمیت میدن این کلمه باعث میشه افرادی که بهشون تجاوز میشه بخاطر اینکه ابروی خانوادشون تو جامعه حفظ شه بیان نکنن که بهشون تجاوز شده
به نظر من با گسترش فیلمای پ*رن باید اموزشم تو اینجور مسائل زیاد بشه نه محدود که مردم اشتباها الگوشون بشه اون!

mohammad405

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه امینی
شهر
میانه
For example i am unanimous with boodiaka's and amin's the last perspectev of their explanation about this title.

But for the last mentioning i want to say that: blame on the persons who utilize from the emotions of the girls and versus the boys or oposite of it. Let have a healthy life in our families envinroment and fall in love just for a time.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

اگه تو ایران کمتر بود تا حالا هر دقیقه بززززرگ هی زیرنویس تمام شبکه های ملی میکردن این موضوع رو ...

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
اول میخواستم سریع یه چیزی بنویسم و برم ولی وقتی دیدم تعداد پستا اونقدرام زیاد نیست تصمیم گرفتم بخونمشون تا با دید بازتری بنویسم.
من دلیل این اتفاق رو نه مسائل اقتصادی میبینم نه سطح علمی. من خودم دوستای بچه پولدار یا رتبه تک رقمی و دورقمی ای داشتم که اونام تو این منجلابها درگیر بودند. راه حل رو توی آزادی روسپی گری یا خانه عفاف هم نمیبینم چون همونطور که آمارها نشون داده بودن بی فایده ن.
مهمترین ستونی که یک جامعه روش استواره فرهنگشه. ما ایرانیا خیلی دوست داریم که از 2500 سال فرهنگ صحبت کنیم ولی خداییش الآنمون رو ببینید و با فرهنگ 400 ساله آمریکا و استرالیا مقایسه کنید. فرهنگ مادر پیشرفت در هر زمینه ایه. اقتصاد و علم و ...
بزرگترین مشکل ما ایرانیا گیر کردن توی یه سری تابوها و ترسها تصورات اشتباهه که توسط هرگروهی (دینی و ضددینی) به خورد مردم ما رفته.
اما راه حل بنظرم آموزش از خانواده س.
خانواده ای که قبل از تشکیل یاد بگیرند که چطور زندگی کنند، چطور بچه دار شوند و چطور اونها رو بزرگ کنند. نگاهی به آمار تولد کودکان معلول در ایران و دیگر کشورها درستی این حرف رو ثابت میکنه. خانواده ای که بدونند چه زمانی فرزندشون به نقطه ای میرسه که نیاز داره آموزشهایی رو درباره مسائل جنسی یا عاطفی یا ... یاد بدن.
در ایران خیلی از بچه ها این اطلاعات رو از راههای اشتباه یاد میگیرند و بجای آموزش یکراست به سراغ تجربه میرن و این آمارها بخشیش برای همون تجربه هست.
اما همونطور که گفتم این خانواده خودش نیازمند آموزش اولیه هست و بعد از اون شکستن تابوی ترس فرزند از بیان مسائل جنسی و پرسیدن سوالاتش از منابع معتبر.

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
For example i am unanimous with boodiaka's and amin's the last perspectev of their explanation about this title.

But for the last mentioning i want to say that: blame on the persons who utilize from the emotions of the girls and versus the boys or oposite of it. Let have a healthy life in our families envinroment and fall in love just for a time.
داداش شما هم پنج تا غلط داشتی شدی پونزده.(;

mohammad405

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه امینی
شهر
میانه
قربونت برم که نتونستی بخونیش چشم ممنون:)):)):))

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
میشه بگی مردا تو ایران چه محدودیتی دارن که خانم ها ندارن؟

ورود به انجمن دخترانه حتما؟ =))
یکی از کوچک ترین مسائل زندگی پسرا اتهام تجاوز بی خود و سربازیه

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
اتهام؟
با ازمایش های پزشکی همه چی مشخصه و...
پسر اینجا اسیب نمیبینه :-"

سربازی؟
عکس خرس گذاشتین به بخور و بخواب عادت کردین؟
همه کشور ها ارتش و سربازی دارن
ولی محدودیت خانم ها فقط در ایرانه

اینا کوچیکاش بزرگارو بگو
خیلی آدم بی سوادی هستی :)
مایکل جکسون 64 میلیون دلار حق سکوت داد بخاطر اتهام تجاوز 9 سال تمام زیر نظر اف بی ایو مسائل پزشکی بود
نگو نگو که اسیب نمیبینه نمیدونی وقتی تورو بخاطر کاری که نکردی محکوم میکنی چه حسی داره
همون دوسال میشه با خیلی کارای دیگه پر کرد

اتهام؟
با ازمایش های پزشکی همه چی مشخصه و...
پسر اینجا اسیب نمیبینه :-"

سربازی؟
عکس خرس گذاشتین به بخور و بخواب عادت کردین؟
همه کشور ها ارتش و سربازی دارن
ولی محدودیت خانم ها فقط در ایرانه

اینا کوچیکاش بزرگارو بگو
محدودیت خانم هارو ول کن نمونه بارز فمنیستتون میره با ظاهر لخت تو مجله ها عکس میگیره جهت کسب درآمد و تحریک مردم...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
در ضمن اضافه کنم تو بحث تجاوز
برا پسرا به مراتب تو جامعه خجالت آور تر از دختراست و پسرای قربانی تجاوز بیشتر مخفی میشن آسیب میبینن چون تو جامعه بیشتر ندامتشون میکنن

بالا