روزه خواري در كوچه و خيابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

FALCON

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک یونایتد
مدال المپیاد
خیلی دوس داشتم برم لوی تو راه بنزینم تموم شد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طب
پاسخ : روزه خواري در كوچه و خيابان

به نقل از Captain. Pisko :
کلا خیلی خوبه که بحث می کنیم تهش می ریم سر نقطه ی اول :D

نتیجه ی بحث:

1- روزه دار روزه داره! به خوش مربوطه ، می خواست نباشه

2- روزه ندار روزه نداره! به خودش مربوطه و مجبور نی چیزی نخوره به خاطر یه روزه دار! ولی شرط انسانیت می گه احترام روزه دار رو داشته باشه!

3- اینکه از خوردن و آشامیدن در ملا عام محروم شه کسی بسیار چرت و چرنده!

الان من اینارو گفتم بیا ببین باز دو تا پست بعد تر همینارو می گن!

سمپادی ایم دیگه :D
خب درسته
فکر کنم بحثو همین جا ببندیم بهتره
ولی یه چیز دیگه بگم واسه روزه ندارا
خوشم میاد قانون اومده واسش مجازات گذاشته
بعد یه چیز دیگه
حالا تو کوچه خیابون نخورید چیزی ازتون کم میشه
ببرید خونتون هر چی خواستید بخورید

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

ما توی جامعه ای زندگی میکنیم که فتوا صادر میشه ورزشکارا یا کسایی که کنکور دارن یا به هر دلیلی نمیتونن روزه بگیرن پاشن برن 20 کیلومتر اونور تر سک سک کنن برگردن :D

اقا راستی یه چی دیگه
من که روزه نمیگیرم میرم تو خیابون یه نوشیندنی میخورم هدفم توهین به بقیه یا اذیت کردن یا اینا که بقیه گفتن نیست صرفآ رفع تشنگیه :D که فک نکنم اینم توهین به جامعه یا هرکس دیگه باشه.

raman

Hatter
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران

من به شخصه به هیچ وجه اذیت نمیشم کسی جلوم چیزی بخوره وقتی روزه م،دوستامم همین طور...بقیه م انقد سوسول نباشن دیگه...
+آبخوریای مترو وازه!خب برن وایسن بغلش مجازات کنن هر کی اومدُ...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از hatter :
من به شخصه به هیچ وجه اذیت نمیشم کسی جلوم چیزی بخوره وقتی روزه م،دوستامم همین طور...بقیه م انقد سوسول نباشن دیگه...
+آبخوریای مترو وازه!خب برن وایسن بغلش مجازات کنن هر کی اومدُ...
صوصول رو خوب اومدی (;اصن من میگم اون طرف اگه میخواد روزه بگیره باید امتحان شه خب.هنر نیست که ادم کل روز رو بخوابه و بره نت تا گشنه وتشنش نشه!(کار من!)

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

مجازات داره ؟! :D فک میکنم مجازات کردن نکردنش مربوط باشه به قوانین و سیا ست و حکو مت بیشتر تا اجتماع ...

خیلیا روزه میگیرن خیلیام نمیگیرن ، این اعتقاداتشون به خودشون ربط داره ، اما توهین به اعتقادات رو اصلا قبول ندارم ، به نظرم خیــلی غلطه !
باز روزه خواری اونجوری مشکلی نداره به نظرم ... ولی اونایی که روزه نمیگیرن باید مراعات کنن ( یه سریا هستن تو همین جامعه ی ما، روزه خواری میکنن بگن شاخن :rolleyes:(!) )
مطمئنا روزه دارایی هستن که وقتی خوراکی میبینن دست ملت ، دلشون بخواد ، بحث سوسول بازی نیست ، آخرای روز آدم دست خودش نیست که مثلا شما بگید "سوسول"ـه !!!! (15 ساعته خب :D ) اونطوری اینو در نظر بگیرین که طرف میره بیرون میبینه همه یا بطری آب دستشونه یا ایستک یا رانی رستورانا پره ... !! هوس میکنه حتما !
خودتونو جای طرف روزه دار بذارین ، حقو بهش میدین ! حرفای یه سریا شبیه اینه که طرف تازه مجرمه همچین اعتقادهایی داره :D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Samaneh.Z :
مجازات داره ؟! :D فک میکنم مجازات کردن نکردنش مربوط باشه به قوانین و سیا ست و حکو مت بیشتر تا اجتماع ...

خیلیا روزه میگیرن خیلیام نمیگیرن ، این اعتقاداتشون به خودشون ربط داره ، اما توهین به اعتقادات رو اصلا قبول ندارم ، به نظرم خیــلی غلطه !
باز روزه خواری اونجوری مشکلی نداره به نظرم ... ولی اونایی که روزه نمیگیرن باید مراعات کنن ( یه سریا هستن تو همین جامعه ی ما، روزه خواری میکنن بگن شاخن :rolleyes:(!) )
مطمئنا روزه دارایی هستن که وقتی خوراکی میبینن دست ملت ، دلشون بخواد ، بحث سوسول بازی نیست ، آخرای روز آدم دست خودش نیست که مثلا شما بگید "سوسول"ـه !!!! (15 ساعته خب :D ) اونطوری اینو در نظر بگیرین که طرف میره بیرون میبینه همه یا بطری آب دستشونه یا ایستک یا رانی رستورانا پره ... !! هوس میکنه حتما !
خودتونو جای طرف روزه دار بذارین ، حقو بهش میدین ! حرفای یه سریا شبیه اینه که طرف تازه مجرمه همچین اعتقادهایی داره :D
!اقا جان تو روزه گرفتی باسه بهشت باید پای لرزشم بشینی!!

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از prabd.chess :
!اقا جان تو روزه گرفتی باسه بهشت باید پای لرزشم بشینی!!
فک کنم این نصفه ضرب المثلی که شما میگی واسه حالتیه که طرف یه کار اشتباه انجام میده ! :|
من حرفی از بهشت و جهنمش نزدم، بحث اجتماعیه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Samaneh.Z :
فک کنم این نصفه ضرب المثلی که شما میگی واسه حالتیه که طرف یه کار اشتباه انجام میده ! :|
من حرفی از بهشت و جهنمش نزدم، بحث اجتماعیه
باشه ولی مگه برای رضای خدا و نهایتا بهشت نیست.پس انتخاب خودت بوده.باید عواقبش مثل وسوسه شدن رو هم قبول کنی خب!تو هم خر رو میخوای هم خرما!

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از prabd.chess :
باشه ولی مگه برای رضای خدا و نهایتا بهشت نیست.پس انتخاب خودت بوده.باید عواقبش مثل وسوسه شدن رو هم قبول کنی خب!تو هم خر رو میخوای هم خرما!
دقیق بخوام ته شو بگم اعتقاداتم به خودم ربط داره ... اینو که دیگه قبوله ؟! من خر و بخوام خرما رو بخوام یعنی ، واسه تون مشکلی ایجاد میکنه ؟! من حرفم کلی بود و به دین ربط نداشت ، دو بار :-"

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Samaneh.Z :
دقیق بخوام ته شو بگم اعتقاداتم به خودم ربط داره ... اینو که دیگه قبوله ؟! من خر و بخوام خرما رو بخوام یعنی ، واسه تون مشکلی ایجاد میکنه ؟! من حرفم کلی بود و به دین ربط نداشت ، دو بار :-"
:D دقیقا موضوع اینجاس که اعتقاداتتون به خودتون مربوطه، اثراتی که اعتقاداتتون به جا میذاره هم به خودتون مربوطه
یعنی اگه اعتقاد داری که چیزی نخوری، چیزی نخور! ولی با این اعتقاد شخصیت نمیتونی بگی بقیه هم نباید بخورن
این رو یه بار دیگه هم گتم، خوردن جلوی کسی که امکان خوردن غذا رو نداره شاید یکم از لحاظ اخلاقی درست نباشه، اما خوردن جلوی کسی که معتقده نباید بخوره و به اختیار خودش سعی می کنه نخوره، ابدا اشکالی نداره

Amir.A

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
هممممممم
دانشگاه
خونه واسه یه سال دیکه
رشته دانشگاه
تاپ ان شاء الله

داره بحث طبق پیش بینی به نتیجه ی Captain. Pisko می رسه.

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از GCD :
:D دقیقا موضوع اینجاس که اعتقاداتتون به خودتون مربوطه، اثراتی که اعتقاداتتون به جا میذاره هم به خودتون مربوطه
یعنی اگه اعتقاد داری که چیزی نخوری، چیزی نخور! ولی با این اعتقاد شخصیت نمیتونی بگی بقیه هم نباید بخورن
این رو یه بار دیگه هم گتم، خوردن جلوی کسی که امکان خوردن غذا رو نداره شاید یکم از لحاظ اخلاقی درست نباشه، اما خوردن جلوی کسی که معتقده نباید بخوره و به اختیار خودش سعی می کنه نخوره، ابدا اشکالی نداره

مثله اینه که من دکتر باشم و بخوام شما رو واسه اینکه سالم شید جراحی کنم.جراجی خودش درد داره!خود طرف اومده به من گفته شکم من رو پاره کن!ولی من رو سالم کن!
حرف شما مثله اینه که من بگم:خب حالا طرف اومده درد بکشه!حالا چه اشکالی داره من دردش رو یه ذره بیشتر کنم؟ :-??واسه همین یه خراش هم رو دستش میندازم!

طرف اومده روزه گرفته!داره تشنگی ش رو میکشه!میدونه که تویه چه چیزی قدم گذاشته و قبول هم کرده اون رو! جالا آیا رواست که من بیام فقط واسه اینکه اندکی خودم رو راحت کنم فرد مقابل رو اینقدر زجر بدم با روزه خواری خودم در ملا عام؟

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
روزه خواری

آقا ببخشیدم پریدم وسط حرفتون۰فکره ماهم باشین
سنگ کلیه بد دردیه
باید همش آب بخورم خب
چپ چپ نگاه نکنن تو خیابون
البته تا جایی که بتونم یواشکی میخورم

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از Milad.R :
مثله اینه که من دکتر باشم و بخوام شما رو واسه اینکه سالم شید جراحی کنم.جراجی خودش درد داره!خود طرف اومده به من گفته شکم من رو پاره کن!ولی من رو سالم کن!
حرف شما مثله اینه که من بگم:خب حالا طرف اومده درد بکشه!حالا چه اشکالی داره من دردش رو یه ذره بیشتر کنم؟ :-??واسه همین یه خراش هم رو دستش میندازم!

طرف اومده روزه گرفته!داره تشنگی ش رو میکشه!میدونه که تویه چه چیزی قدم گذاشته و قبول هم کرده اون رو! جالا آیا رواست که من بیام فقط واسه اینکه اندکی خودم رو راحت کنم فرد مقابل رو اینقدر زجر بدم با روزه خواری خودم در ملا عام؟
ببخشید مثالتون بی ربط هست:
۱- کسی که داره جراحی میشه معمولا چاره دیگه ای نداره, روزه اینطور نیست!
۲- یه نفر فقط در صورتی ممکنه کاری که شما گفتین رو انجام بده که بیمار روانی باشه! ولی عذا یا آب خوردن اینطور نیست!

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از Captain. Pisko :
نتیجه ی بحث:

1- روزه دار روزه داره! به خوش مربوطه ، می خواست نباشه

2- روزه ندار روزه نداره! به خودش مربوطه و مجبور نی چیزی نخوره به خاطر یه روزه دار! ولی شرط انسانیت می گه احترام روزه دار رو داشته باشه!

3- اینکه از خوردن و آشامیدن در ملا عام محروم شه کسی بسیار چرت و چرنده!

الان من اینارو گفتم بیا ببین باز دو تا پست بعد تر همینارو می گن!

بله کاملاً درسته :D بحث به نتیجه رسیده. با این حال تاپیکو باز میذاریم واسه کسایی که شاید حرف متفاوتی برای گفتن داشته باشن :D
لطفاً حرفای تکراری نزنین پس ! فقط اگه حرف متفاوتی دارید. در غیر این صورت تاپیک قفل میشه. :D

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من یه مساله میگم مشکل خیلیا شاید حل شه. (البته می دونم خیلیا مشکل ندارن)
میگن به نامحرم نگاه نکن چرا همین حکم رو در مورد روزه نمی دن یعنی نمی گن تو که اگه یکی رو ببینی که داره می خوره به هوس میافتی خوب نگاه نکن. اگه کسی جواب اینو می دونه حتماَ بگه.

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از stewie_griffin :
من یه مساله میگم مشکل خیلیا شاید حل شه. (البته می دونم خیلیا مشکل ندارن)
میگن به نامحرم نگاه نکن چرا همین حکم رو در مورد روزه نمی دن یعنی نمی گن تو که اگه یکی رو ببینی که داره می خوره به هوس میافتی خوب نگاه نکن. اگه کسی جواب اینو می دونه حتماَ بگه.

اگه اشتباه نکنم این رو گفتن

یعنی نه اینکه صراحتا جایی عنوان شده باشه، ولی مثلا یه چیزی تو مایه های همین زلال احکام اینا گفته شده...

احساس میکنم بحث دوباره داره تو لوپ (loop) میفته!!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

والا من نشنیده بودم مجازات داره ! :-?
به نظر من همچین کاری به مجازات ربطی نداره !
هر کسی مسلما عقیده ی خودشُ داره . شاید یکی بخواد روزه بگیرهُ یکی نخواد .
اینکه کسی که روزه نمیگیره بدونه وسط خیابون روزه خواری نکنه به شخصیتش ربط داره به نظرم .
حالا شاید یکی ضعف کرده باشه یه شکلاتی چیزی بخوره یا مثلا یکی قرصشُ با آب بخوره !
ولی خب اینکه طرف بدونه تو ماه رمضون وسط خیابون بستنی نخوره واقعا برمیگرده به شخصیتش !

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از ریــحــانــه :
والا من نشنیده بودم مجازات داره ! :-?

تا 3 بار شلاق

شنیدم آخری اعدام

تو صحتش شک دارم البته

یکم مسخره به نظر میاد :-?

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

:)) بابا اعدام کجا بود! کسی که اینو گفته فیلم ترسناک زیاد میبینه قطعا

فقط بار اول و دوم میگیرن میبرنت بازداشتگاه تا خونوادت بیان درت بیارن، پرونده و اینا هم تشکیل میدن
بار سوم احتمالش هست شلاق داشته باشه (اگه رئیس کلانتریه آدم دلرحمـ;;)ـی نباشه و بخواد بفرسته اجرای احکام البته)

بدیش اینه که پرونده میسازن، بعد این میشه سابقه کیفری! بعد سوء پیشینست
پس فردا جایی گفتن گواهی عدم سوء پیشینه بیار، میری پاسگاه محلتون میگی گواهی میخوام، طرف یه سرچ میزنه، میبینه به جرم روزه خواری گرفتنت، میگه "نمیشه، سابقه داری" تو هم :-s :rolleyes: #-o میشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا