• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گشت ارشاد

whoisparya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دستشون یه دسته فیش میدن مثل دفترچه جریمه هایی که پلیسا داشتن
احتمالا بهشون میگن هرروز یه دفترجه تموم کنید:))
منتها جریمه نقدی نمیزنن فقط گندمیزنن به اعصابمون
یکیش یه بار بهم گیرداد که مانتوت کوتاهه.
هرچند نبود و اسممو پرسید و منم یه پرت و پلایی گفتم و نوشت تو دفترش و یه برگه کند داد بهم که عفاف زینت زن است و اینا
و یکم نصیحتم کرد و رفت
یعنی میخوام بگم خودشونم میدونن کارشون مزخرفه ها:))
ولی خب...

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
اولش نیاز نیست حجاب خیلی سفت و سختی تبلیغ بشه ولی به مرور بعد یکی دو نسل میشه برای همه گیر کردن چادر تلاش کرد.
شما با مانتو و مقنعه و روسری اغنا نشدین باید برسیم به چادر؟
بودجه مملکتو به باد بدیم که بعد از دو نسل چادر همه گیر بشه؟!

whoisparya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
شما با مانتو و مقنعه و روسری اغنا نشدین باید برسیم به چادر؟
بودجه مملکتو به باد بدیم که بعد از دو نسل چادر همه گیر بشه؟!
باور کنید یه اختلاس کم بشه بودجه ی این قضیه تامین میشه ، الانم بودجه کم نیست ولی اکثرا هدر میره :(

چه خبرتونه؟چه خبرتونههههههههه هااااااا؟نه چه خبرتونهههههههههه؟ :))
از حکومتی که نمی تونه از ارزش هایی که بهشون معتقده دفاع کنه و صرفا یک ظاهر مضحک به خودش می گیره بدم میاد .

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

whoisparya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
من اینارو نمیدونم ولی حکومت اگه بخواد بمونه باید با آزادی مدنی مردم کنار بیاد از جمله حجاب و حقوق زنان و ...همون طور ک در تاریخ اوایل انقلاب هم میبینیم حجاب زنان حالا به واسطه هر چیزی بهتر بوده و رفته رفته این سختگيريا جز انزجار عمومی مردم چیزی رو بدنبال نداشته اتفاقا قضیه حجاب به اپوزيسون هم خیلی گرا داده ...

SHERLOCKMATS

Goalkeeper
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد جهانی تنبلا
دانشگاه
کابل
رشته دانشگاه
کابل شناسی
تلگرام
اینستاگرام
باور کنید رضاخان با اون روشی که در پیش گرفت حجابو بیشتر رواج دادو مستحکم کرد،
بنده خدا نمیدونست با این روشی که این آقایون در پیش گرفتن میشد راحت و در پوشش حامیان اسلام حجابو از ایران حذف کرد(درحالیکه خودشون گرگ هایی در پوست انسان هستن)،
تو هر موردی از زور استفاده بشه نتیجه عکس میده
همون بودجه گشت ارشادو بزارن از پایه (مدرسه و دبستان) فرهنگ سازی کنن اینجوری نمیشه که

Asena

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تيزهوشان ناحيه ١تهران دخترانه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
تجربى
تا حالا كه به من گير ندادن ولى گيراشون الكيه خب يه دوتا تار ميبينن انگار چى ديدن حمله ور ميشن زشته خب!

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
خدمت نیرو های جان فدای گشت ارشاد بودم 🙂
بخاطر حجاب 🙂
و کلی وقتمو گرفتن کلی بی احترامی کردن کلی حالمو گرفتن ولم کردن
الانم انقد اعصابم ریخته بهم که اصلا تمرکز ندارم انقد بهم بی احترامی شده
تا الانم دستام میلرزه که…
مرسی از شما!
بچه ۱۶_۱۷ ساله، کنکوری، پر از استرس، دغدغه اینو هم داشته باشه؟!
الان این کار باعث میشه با حجاب کامل بره بیرون؟ یا بدتر میکنه؟

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
مخصوصا الان که انقدر زیاد شده خواهش میکنم تو خیابونا بی‌تفاوت نباشید. اکثر مواقع اگه همه کسایی که دارن فیلم میگیرن برن جلو میتونن نجات بدن طرفو. به شخصه اگه سر از ون گشت دربیارم خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرشو میکنین واسم بد میشه و کم نیستن کسایی که خانواده‌شون مث مال منه. اگر کاری نمیکنید حداقل فیلم نگیرید. آدم اگه بتونه هم هرجوری شده خودشو نجات بده از قبل فیلمش تو کل کشور چرخیده.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
پیش نوشت: مسائل «جنجال برانگیز» انقد به دست دو طرف بحث گل‌آلود میشن که بشه به بهانه‌شون بیشتر دیده شد. خبرگزاری (همه‌شون فارغ از دیدگاه و کشور) همینو می‌خوان. نتیجه‌ش میشه این که احتمال داره یه طرف چرندی رو این وسط پخش کنه و خیلیا متوجهش نشن، چون صرفا تشنهٔ توجه بوده خبرگزاری گوگولی راستگومون.
اصل نوشته: هرگز نفهمیدم «گشت ارشاد» برگ کدوم درخته و چرا اصن وجود داره؟ ینی هر چی فکر می‌کنم می‌بینم حتی -با درک اندکی که به خاطر مطالعهٔ اندکم راجب حجاب دارم- هیچ کمکی به حجاب که نمی‌کنه هیچ، با انسان بودن مخاطبش در تضاده. کسی که می‌خواد خیر سرش «فرهنگ‌سازی» کنه، حق نداره فرهنگشو تومون وارد کنه حتی اگه من مخاطب، فرهنگشو دوس داشته باشم (چه برسه که احتمال داره بدمم بیاد).
وقتی طرف دیدگاه و گفتمان مشخصی نداشته باشه، دلایلش خیلی بدوی و زوری میشن. شبیه این که «اگه نخوری می‌خورنت» و از این دست قوانین جنگل که مبنای تشکیل همچین دار و دسته‌ای شده.

Alireza sarhadi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی۱
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
1400
این درست نیست وقتی که فرد خودش نمیدونه حجاب چیه و برای چی اصلا باید رعایتش کنه و فایدش چیه به زور محجبش کرد و گشت ارشاد تنها مایه وحشت فرده و این هم گفته شده نباید چیزی در دین رو به زور تحمیل کرد بلکه باید برای فرد موضوع رو باز کرد تا فرد آشنا بشه و ایمان پیدا کنه به امر و با شوق خودش بپذیره و ایمان مساوی عمل هست نه اجبار و تهدید

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
وقتی شاه نتونست ب زور حجاب از سر مردم ورداره... اینام نمیتونن ب زور حجاب سر مردم کنن...

همیشه زور جواب عکس میده..

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
خبر کما رفتن مهسارو الان دیدم. میترسم روزی که کاری بیشتر از هشتگ زدن انجام میدم هیچوقت نرسه.
img_20220915_231004_xsk6.jpg

img_20220915_231153_ocys.jpg

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
باید حساب تندرو ها و خشک مقدس ها رو از هسته‌ی اصلی جدا کنیم.
همین اخیرا معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفتش که رئیس این ستاد حرفای رهبری درباره‌ی حجاب رو سانسور می‌کرد. (رئیس این ستاد طرح های خطرناکی رو مطرح می‌کنه که مطمئنا عملی نمیشه)
خیلی از این مسائل مثل حجاب اجباری و... به تدریج حل میشه‌. دلیل اینکه یه شبه آزاد نمیشه اینه که این مسئله تبدیل به مسئله‌ای امنیتی شده و به مرور زمان از فشار های گشت و... کم میشه. با مقایسه‌ی وضعیت الان و دهه‌ های گذشته میشه به این موضوع پی برد
ولی وضعیت پوشش ها نشون دهنده‌ی چیز دیگه‌ایه. از حجاب اجباری فقط اسمش باقی مونده.
يادآورى اين دو پست و این نظرات دقیق که همین چند روز پیش مطرح شده بود در اين زمان به خصوص خالى از لطف نبود.
البته شدیدا منتظرم مسئله اخیر رو هم ((بلوای رسانه های خارجی)) برای “امنیتی” ساختن مسئله و ((ضربه به نظام)) توصیف کنید.انتظار دیگری نمیره.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خبر کما رفتن مهسارو الان دیدم. میترسم روزی که کاری بیشتر از هشتگ زدن انجام میدم هیچوقت نرسه.
img_20220915_231004_xsk6.jpg

img_20220915_231153_ocys.jpg
مرد😢
میگن سکته کرده ک ی وقت خودشونو بد نشون ندن..

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
پیش نوشت: مسائل «جنجال برانگیز» انقد به دست دو طرف بحث گل‌آلود میشن که بشه به بهانه‌شون بیشتر دیده شد. خبرگزاری (همه‌شون فارغ از دیدگاه و کشور) همینو می‌خوان. نتیجه‌ش میشه این که احتمال داره یه طرف چرندی رو این وسط پخش کنه و خیلیا متوجهش نشن، چون صرفا تشنهٔ توجه بوده خبرگزاری گوگولی راستگومون.
اصل نوشته: هرگز نفهمیدم «گشت ارشاد» برگ کدوم درخته و چرا اصن وجود داره؟ ینی هر چی فکر می‌کنم می‌بینم حتی -با درک اندکی که به خاطر مطالعهٔ اندکم راجب حجاب دارم- هیچ کمکی به حجاب که نمی‌کنه هیچ، با انسان بودن مخاطبش در تضاده. کسی که می‌خواد خیر سرش «فرهنگ‌سازی» کنه، حق نداره فرهنگشو تومون وارد کنه حتی اگه من مخاطب، فرهنگشو دوس داشته باشم (چه برسه که احتمال داره بدمم بیاد).
وقتی طرف دیدگاه و گفتمان مشخصی نداشته باشه، دلایلش خیلی بدوی و زوری میشن. شبیه این که «اگه نخوری می‌خورنت» و از این دست قوانین جنگل که مبنای تشکیل همچین دار و دسته‌ای شده.
با پیشنوشتت موافقم.
اتفاقا اومدم اینجا که بنویسم اگه صرفا با خشنونت موجود در گشت ارشاد مخالفید و با کلیت وجودیش نه، خیلی ساده عن تو مغز داشته و نداشتتون.
فرهنگ؟ حجاب؟
جدا هنوزم فکر میکنید این حکومت بویی از اسلامتون برده و میخواد دخترای سرزمینش رو با پوشش موجهه ارشاد کنه که شماها از دیدن چارتا مو ارضا نشید؟
گشت ارشاد زور و استبداد و قدرت حکومت رو به رخ میکشه.
فک میکنید چرا این چارتا خبرگزاری که بدون اجازه ی بالا دستیشون آب هم نمیخورن شروع به پوشش و نمایش جنایت هاشون میکنن؟؟؟ خیلی ساده ست. حکومت داره قدرت نمایی میکنه با جنایت هاش.
گشت ارشادتون داره به سرکوب بخشی از جمعیت که مجبورید به رسمیت بشناسیدش می انجامه.
که زن ها بشینن تو خونه چونکه نه دلشون میخواد لچک سرشون کنن و نه دلشون میخواد کشته بشن.
پس فردا هم حقوق بدوی دیگه مون رو ازمون میگیرن، اونوقت شما بشینین بگین من نمیفهمم چرا حکومت واسه فرهنگسازی به زور متوسل میشه، زور که جواب نمیده :(

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ولى شما رو به خدا توجيه اسلامى براى گشت ارشاد يا حجاب اجبارى نياريد. طرف براى گرفتن زنها مرد ميفرسته اون مرد هم (كه غالبا از شرافت كه هيچ،از اسلام هم بويى نبرده و صرفا ميخواد پول قرارداد كوتاه مدتش رو بگيره و بره) انگار فقط اومده براى لمس كردن بدن اون زن بخت برگشته.اين اونوقت قراره ارشاد كنه؟

عرق اسلامى شما با ديدن اينها جريحه دار نميشه،اما با ديدن موى سر يه زن ميشه؟ به والله اگه اسلام براى اينها حتى در حد شوخى باشه.

بالا