• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسپُر، شما را پروردگار می کند

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
در میون تمام خبرهای این هفته، خبر انتشار بازی اسپُر برای من بسیار جالب بود. خالق بازی سیمز این بار اعجازی در دنیای بازی ها بوجود آورده. یک کره خاکی وجود داره که در اون میکروبها رشد می کنند، بزرگتر می شوند، تبدیل به گونه های دیگر از حیات می شوند، سلولهای حیاتی بوجود می آیند، اولین گیاهان و حیوانات رشد می کنند، عده ای از این حیوانات گوشت خوار می شوند و عده ای علف خوار، نحوه زندگی در گله رو یاد می گیرن. یاد می گیرن که در مقابل دیگران از خودشون دفاع کنن. گونه های پیچیده تر زیست محیطی بوجود میان. تکامل پیدا می کنن و حتی سفینه می سازند که بروند کرات دیگر را کشف کنند. اما صبر کنید. همه اینها خود به خود بوجود نیامده است. شاید آنها تصور کنند که خودشان این کارها رو انجام می دن اما در واقع شما به عنوان خدای کائنات تمامی حرکات و مراحل آفرینش رو تحت نظارت دارید!

آری شما در بازی اسپُر نقش خدا رو بازی می کنید. تمام رشد و تکامل و نمو حیات این موجودات رو کنترل می کنید. موجود خلق می کنید. چند پا باید داشته باشد؟ چند چشم؟ چطوری خود را تغذیه کند؟ و بسیاری مسائل دیگر رو باید بیندیشید. جذابیت این بازی اینه که موجودات کره های دیگر که توسط بازی کننده های دیگر(خدایان دیگر) بوجود آمده اند می توانند با شما تعامل کنند و یا حمله کنند. نابودی موجودات، برخورد تمدن ها، از بین رفتن یک سیاره و روز قیامت شاید؟ این بازی شاهکاره. در سایت رسمی می تونید ویدئوی مربوط به این بازی رو هم ببینید
لینکهای مرتبط:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spore_%282008_video_game%29
http://www.spore.com/

Alireza

کاربر فعال
پاسخ : اسپُر، شما را پروردگار می کند

زیادم باحال نیست ؛ بعد یه مدت خسته کننده و تکراری میشه!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نظر من خیلی موضوع جالبی انتخاب کرده!
دلیل خسته کننده بودنش برای من و تو (علیرضا) دوست نداشتن سبک این بازی هاست! خیلی ها عاشق این جور چیزان !

[من مدام فکر نوشتن چنین برنامه ای می افتم! پیش خودم فکر می کنم که گروه بازی سازی چطوری این رو نوشتن!! هر کسی یه جوریه دیگه (; ]

Amir13

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
پیش-حلّی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی . . .
دانشگاه
اینو خدا میدونه فقط!
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریای

این بحث رو بردارید 6 ماهه هیچ ارسالی نداشته >:(

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

هیچ دلیل وجود نداره که بحث های قدیمی رو برداریم. مگه یک سایت آرشیوش رو برمیداره؟ این سایت هم محتواش همین بحث ها و مطالب هستند.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

بهش مید بازی باحالی باشه، کاش یکم بیشتر توضیح میدادی و اسکرین شات میذاشتی

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

گویا گرافیک قابل قبولی هم داره

spore7.jpg

sporevideogame_creature_editor.jpg

اینو نفهمیدم چه ربطی به خدا داره!
spore07.jpg

*-*

واجب شد فردا برم بازی فروشی، این رو هم همراه اکسپنشن جدید سیمز میگیرم & یه مطلب مینویسم در موردش (اگه داشتن البته)

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

تو عکس اول داری موجودتو طرح می کنی،قسمت دوم بخش استراتژیکشه ،نمی دونم از سیاره بیرون اومده یا نه،
من تا اونجا که سوار سفینه می شن برن یه سیاره ی دیگه رفتم ولی دیگه نفهمیدم چجوری باید سفینه رو کنترل کنم

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از حامد مهدوی :
تو عکس اول داری موجودتو طرح می کنی،قسمت دوم بخش استراتژیکشه ،نمی دونم از سیاره بیرون اومده یا نه،
من تا اونجا که سوار سفینه می شن برن یه سیاره ی دیگه رفتم ولی دیگه نفهمیدم چجوری باید سفینه رو کنترل کنم
ا تو اینو بازی کردی؟
خوب ببین اینطور که مطهری گفته من برداشتم این بود: آدم یه سیاره درست میکنه و حیات تک سلولی و چند چیز دیگه رو توش مشخص میکنه، بعد اینا خودشون تکامل میابن و آدمم کنترلشون میکنه
ولی اینطور که تو میگی آدم در آن واحد فقط کنترل یک موجود یا یک گونه رو داره (؟)
و دیگه این که:
1. آدم میتونه موجودایی با قیافه منطقی تر (حیوونای متداول) بسازه یا همشون مثل این دو تان؟
2. بازی داستان داره یا کلا دست خود آدمه؟ (با توجه به |من تا اونجا که سوار سفینه می شن برن یه سیاره ی دیگه رفتم| گویا بازی یک روال خاصیو طی میکنه)

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

به نقل از GCD - VAMPIRE :
ا تو اینو بازی کردی؟
خوب ببین اینطور که مطهری گفته من برداشتم این بود: آدم یه سیاره درست میکنه و حیات تک سلولی و چند چیز دیگه رو توش مشخص میکنه، بعد اینا خودشون تکامل میابن و آدمم کنترلشون میکنه
و دیگه این که:
1. آدم میتونه موجودایی با قیافه منطقی تر (حیوونای متداول) بسازه یا همشون مثل این دو تان؟
2. بازی داستان داره یا کلا دست خود آدمه؟ (با توجه به |من تا اونجا که سوار سفینه می شن برن یه سیاره ی دیگه رفتم| گویا بازی یک روال خاصیو طی میکنه)
ببین اولش تو یک تک سلولی هستی توی دریا بعد تبدیل میشی به موجود زنده دریایی ، بعد موجود زنده ی خشک زی ، بعد یک گونه ، بعد تبدیل میشه به روستا ، بعد تبدیل میشه به شهر ، بعد کشور ، بعد یک سفینه میسازی میری به سیاره های اطراف و کهکشان ها و ...
در تمام مراحل بالا هم می تونی با صلح زندگی کنی یا جنگ کنی که جنگ بهتره :-"
1- قیافه ی موجودی که می سازی دسته خودته ، مثلاً می تونی براش بال بذاری پرواز کنه یا دم بذاری سریع حرکت کنه & خیلی چیزای دیگه . ولی همه ی اینایی که میخوای رو موجودت بذاری باید از اینور اونور بدست بیاری . یه راهش کشتن موجودات دیگه اس .
روال بازی همونجوری هستش که بالا نوشتم ولی در کل بازی دسته خودته . مثلاً شهرت رو خودت میسازی ، یا سفینه ات رو خودت می سازی یا ...
در کل بازیه جالبیه . من اونقدر حال می کردم رو موجودم بال گذاشته بودم همش پرواز می کردم اینطرف اونطرف :D البته بال ش بهترین مدل بود واسه همین هیچ وقت خسته نمی شد .

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به نقل از GCD - VAMPIRE :
ا تو اینو بازی کردی؟
و دیگه این که:
داستان نداره تو بخش اولش 2 بعدیه بعدش سوم شخص می شه و بعد دو مرحله استراتژیک و در مرحله بعدی سفینه سواری می شه

بالا