• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازیکن سال فوتبال جهان

چه کسی برنده ی توپ طلای امسال می شود؟

• اینیستا

رای‌ها: 7 29.2%
  • رونالدو

رای‌ها: 7 29.2%
  • مسی

رای‌ها: 10 41.7%

• رای‌دهندگان
    24
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90
پاسخ : بازیکن سال فوتبال جهان

در جواب صدرا
من کاری ندارم کاکا اومد رئال چی شد میگم اون سالی که بهترین بازیکن شد تیمش کاملا" به کاکا تکیه میکرد
در مورد رونالدو هم همینطور
زیدانم همینطور x:

حرفم در مورد مسیم خب جالب بود دیگه!
بارسا قویه ولی این قوی بودن به خاطر مسی نیس, حتی نصفشم به خاطر مسی نیس, مسی رو از بارسا حذف کنی بارسا ضربه نمیخوره!
ولی اگه کاکا رو از اون میلان حذف میکردی تیم خیلی ضعیفتر میشد! رونالدو همینطور! زیدانم همینطور (در مورد زیدان دیگه آمار تیم ملیش تو 4 تا جام جهانی گذشته کاملا" گویای همه چیزه...)

سوارز و کاوانی خوب بودن ولی یا من تعریف بهترینهارو نمیدونم یا تو!

در جواب خانم "ق"
من نمیگم باید 1 تنه قهرمان کنه میگم مسی به تنهایی بازیکن خارق العاده ای نیست!
اگه تو بارسا خوبه دلیلش هماهنگی خیلی زیادش با هم تیمیاشه و اگه از بارسا بیاد بیرون انقدر خوب نیست! بازیاش تو تیم ملی هم گویاس دیگه!
کلا" هم الکی اینهمه خودتونو خسته کردید نوشتید بحث این نیس که همه هم تیمیاش ضعیف باشن!
بحث اینه که 1 جوری باشه که برسونه که دلیل موفقیت تیم فلان بازیکنه!
حالا یکی مثل مارادونا میره تو 1تیم ضعیف قهرمانش میکنه
رونالدو و کاکا محورای تیمشون بودن
زیدان که ... x:
در کل به 1 نحوی معلومه که طرف به تنهایی بازیکن قابلیه
ولی در مورد مسی واقعا" معلوم نیس! به همین دلایلی که گفتم!

بعدشم بحث این نیس که اگه همچین بازیکنی نبود توپ طلا ندن! بحث اینه که به بهترین گزینه ممکن بدن!
نه این که چون بارسلونا قهرمان شده به مسی بدن! (تازه 2010 قهرمانم نشده بود) :|
در ضمن اگه بازم با دید قهرمان شدن بخوایم نگا کنیم ارگوئه هم قهرمان شده بود...

بارسا هم بدون مسی لنگ نیست! گفتم اینو دیگه, بخواین بازم میگم!
آمارم همینو نشون میده

بعد من نمیدونم قبل از بازی با آلمان آرژانتین چه حریفی داشت که بخواد نبره :| (من خودم از طرفدارای آرژانتینم!)
تو کوپا هم خوب بود ولی فقط خوب بود! فوق العاده نبود! خیلی بازیکنا خوبن!

دی استفانو کرایف و پلاتینی و رود گولیت و هوگو سانچز و حتی رایان گیگز و... توی تیم ملی عالی بودن!
ولی تیمشون کاپ نگرفته!
اینا عملکردشون با مسی خیلی فرق داره!

2009 رو من نگفتم الکی بود
واقعا" حقش بود! واقعا"!
2011 هم نمیشه نظر قطعی داد که به کی بدن ولی کاندیدا های بهتر از مسی خیلی بود!
مثلا" اینیستا کی میخواد توپ طلا بگیره؟
دیگه 1بازیکن چیکار باید کنه که این جایزه رو بهش بدن؟ ولی همیشه موفقیتای بارسا به مسی نسبت داده میشه! در صورتی که نقش بازیکنی مثل اینیستا خیلی کلیدی تره! (اینیستا صرفا" 1 مثال بود!)

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از amir h :
بارسا قویه ولی این قوی بودن به خاطر مسی نیس, حتی نصفشم به خاطر مسی نیس, مسی رو از بارسا حذف کنی بارسا ضربه نمیخوره!
ولی اگه کاکا رو از اون میلان حذف میکردی تیم خیلی ضعیفتر میشد! رونالدو همینطور! زیدانم همینطور (در مورد زیدان دیگه آمار تیم ملیش تو 4 تا جام جهانی گذشته کاملا" گویای همه چیزه...)
واقعا چرا این حرفُ میزنین ؟!تو خیلی از بازیا ی بارسا که مسی به هر دلیلی نبوده دیدیم که بارسا به شدت آسیب پذیر می شده .زیدان ،مارادونا یا هر کسی که شما میگین تو تیمی مثل بارسا بازی نکردن (غیر از وجود اون همه ستاره منظورم اینه که توقعا از بارسا زیاده تو کل دنیا طرفدار بارسا زیادن و همه میخوان که این تیم قهرمان بشه) پس چطور این تیمُ با این شرایط با آرژانتینی مقایسه میکنین که تنها امیدش مارادونا بود؟

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از Breeze :
واقعا چرا این حرفُ میزنین ؟!تو خیلی از بازیا ی بارسا که مسی به هر دلیلی نبوده دیدیم که بارسا به شدت آسیب پذیر می شده .زیدان ،مارادونا یا هر کسی که شما میگین تو تیمی مثل بارسا بازی نکردن (غیر از وجود اون همه ستاره منظورم اینه که توقعا از بارسا زیاده تو کل دنیا طرفدار بارسا زیادن و همه میخوان که این تیم قهرمان بشه) پس چطور این تیمُ با این شرایط با آرژانتینی مقایسه میکنین که تنها امیدش مارادونا بود؟

میتونید چنتا مثال بیارید که بارسا بدون مسی لنگ زده؟

بعد پر توقع ترین هوادارا هوادارای رئالن!
بازیکنی مثل زیدان تو رئال بازی کرده و تو تیم ملی فرانسه هم که اصلا" از این تیم انتظاری نیست بازی کرده و نتایجو دیدید (استدلالتون کلا" به نظرم بی معنی بود این جوابم برای این دادم که مقایسه کردید!)

بعد کسی بارسلونا رو با آرژانتین مقایسه نمیکنه!
میگم اگه مسی به تنهایی فوق العادس پس چرا تو آرژانتین نیست؟

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

بابا بهترین بازیکن کسی که یه تنه بکشه خیلی مسخرس که چون بارسا قویه و فلان و بهمان
تا قبل از مسی جایزه ماله چه کسایی بود؟دینیو یه تنه تیمو جمع میکرد کریس کاکا
اگه بهترینای اروپا هم نگا کنین ندود شوچنکو و خیلیای دیگه یه عملکردی داشتن که تونستن تیمشونو ب
یه جایی برسونن اما امسال مسی چیکار کرد؟نمیتونیم بگیم چون بازیه گروهیه پس یه نفر نمیتونه اونقد تاثیر بذاره
و یه تنه تیمو بکشه بالا حداقل این چن سال خلافشو نشون داده کنار کریس کی بود؟کنار کاکا کسی تو اوج بود؟
یا اون بازیای قشنگ دینیو ژاوی و اینیستا گم بودن
وقتی میگن یکی بهترینه باید یه کاری کنه دیگه وقتی میگن پله بهترین جهانه ینی از همون 18 سالگی تک ستاره تیم بود
تا همون 28 بدون افت و وقتیم تو تیم نیس همه ستاره های برزیل نمیتونن قهرمان شن
اما بارسا اگه مسی نباشه روندش همونه فقط یه ویا بسه واس گل زدن شما میگین مسی ماشین گل زنیه اما ماشین گل زنی نیس
چن فصل پیش ژاوی یه چن هفته نبود مسی گل نزد دلیلش چی بود؟
مسلما چون اسم این بازیکن مسیه نباید بهش بدن (حالا دو سالشو دادن ب کی بر خورد (; )

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
در جواب صدرا
من کاری ندارم کاکا اومد رئال چی شد میگم اون سالی که بهترین بازیکن شد تیمش کاملا" به کاکا تکیه میکرد
در مورد رونالدو هم همینطور
زیدانم همینطور x:

سوارز و کاوانی خوب بودن ولی یا من تعریف بهترینهارو نمیدونم یا تو!

در جواب خانم "ق"
من نمیگم باید 1 تنه قهرمان کنه میگم مسی به تنهایی بازیکن خارق العاده ای نیست!
اگه تو بارسا خوبه دلیلش هماهنگی خیلی زیادش با هم تیمیاشه و اگه از بارسا بیاد بیرون انقدر خوب نیست! بازیاش تو تیم ملی هم گویاس دیگه!
کلا" هم الکی اینهمه خودتونو خسته کردید نوشتید بحث این نیس که همه هم تیمیاش ضعیف باشن!
بحث اینه که 1 جوری باشه که برسونه که دلیل موفقیت تیم فلان بازیکنه!
حالا یکی مثل مارادونا میره تو 1تیم ضعیف قهرمانش میکنه
رونالدو و کاکا محورای تیمشون بودن
زیدان که ... x:
در کل به 1 نحوی معلومه که طرف به تنهایی بازیکن قابلیه
ولی در مورد مسی واقعا" معلوم نیس! به همین دلایلی که گفتم!

بعدشم بحث این نیس که اگه همچین بازیکنی نبود توپ طلا ندن! بحث اینه که به بهترین گزینه ممکن بدن!
نه این که چون بارسلونا قهرمان شده به مسی بدن! (تازه 2010 قهرمانم نشده بود) :|
در ضمن اگه بازم با دید قهرمان شدن بخوایم نگا کنیم ارگوئه هم قهرمان شده بود...

بارسا هم بدون مسی لنگ نیست! گفتم اینو دیگه, بخواین بازم میگم!
آمارم همینو نشون میده

بعد من نمیدونم قبل از بازی با آلمان آرژانتین چه حریفی داشت که بخواد نبره :| (من خودم از طرفدارای آرژانتینم!)
تو کوپا هم خوب بود ولی فقط خوب بود! فوق العاده نبود! خیلی بازیکنا خوبن!

دی استفانو کرایف و پلاتینی و رود گولیت و هوگو سانچز و حتی رایان گیگز و... توی تیم ملی عالی بودن!
ولی تیمشون کاپ نگرفته!
اینا عملکردشون با مسی خیلی فرق داره!

واقعا" حقش بود! واقعا"!
مثلا" اینیستا کی میخواد توپ طلا بگیره؟
دیگه 1بازیکن چیکار باید کنه که این جایزه رو بهش بدن؟ ولی همیشه موفقیتای بارسا به مسی نسبت داده میشه! در صورتی که نقش بازیکنی مثل اینیستا خیلی کلیدی تره! (اینیستا صرفا" 1 مثال بود!)
بارسا هم کاملا به مسی تکیه میکنه،به غیر از مسی،بارسا گلزن دیگه ای نداش فصل پیش،داوید مصدوم بود،سانچز هم که واقعا در اون حد نبود،میموند فقط مسی،توی خیلی از برهه های فصل هم ژاوی نبود ولی مسی همچنان گل میزد
مسی اون دو بازی که نبود،بارسا با اختلاف یک گل برد فقط
شاید "قوی" بودنش به خاطر مسی نباشه(بارسا یه سیستم هافبک محور داره و طبیعیه که نقطه قوتش هافبکاش باشن)،ولی گلزنیش به خاطر مسیه
همون هماهنگی با هم تیمی هاش،مهارت نیس؟اینکه تو کارگروهی عالیه و با هم تیمیاش خیلی هماهنگه خودش مهارته
مثلا میشه بگین دلیل موفقیت بارسا کودوم بازیکنه؟دلیل موفقیت رئال کودومه؟دلیل موفقیت تیم ملی اسپانیا؟
الان قهرمانی یه تیم وابسته به همه بازیکناس،نه فقط یکی،بخوایم بازیکنای اصلی رو هم بگیم حداقل 3 نفر عامل موفقیتن،بازم نمیشه گف یه نفر
تیم ملی وضعیتش متفاوته،به نظرمن نباید مقایسه کرد،چون بعضی از بازیکنا فقط توی باشگاهشون نتیجه میگیرن،بعضیا هم فقط توی تیم ملیاشون،نمیشه گف اونی که تو تیم ملی نتیجه نگرفته خوب نیس
بله اگه مسی بره یه باشگاه دیگه بازی کنه بعد نتیجه نگیره من حرف شما رو قبول میکنم که به تنهایی بازیکن خارق العاده ای نیس
مارادونا وقتی که بازی میکرد فوتبال اینی که الان هست نبود،شاید فاصله سالیش اونقد زیاد نباشه ولی واقعا فوتبال تغییرات زیادی کرده
الان اصلا همچین چیزی ممکن نیس،محور میتونه باشه ولی نمیتونه تنهایی قهرمان کنه تیمشو(که شما همش میگین باید تنهایی قهرمان کنه!)
به هرحال میشد نبرد،خیلیا نبردن حریفای همون مراحلشون رو که هیچی نبودن
البته نمیگم آرژانتین کار شاخی کرد که برد قطعا نتونس انتظارات رو برآورده کنه
درسته،عالی بودن،ولی جامی نگرفتن پس رفتن تو لیست ناکاما،مسی هم تو همون لیسته فعلا و اون تو هم فقط میگن ناکام بود،نمیگن چیکار کرد و ناکام بود
و نمیتونیم بگیم چون یک تنه تیمشون رو قهرمان نکردن بازیکن بزرگی هم نبودن و اینا
و یه چیز دیگه،اینکه مسی هنوز خیلی جوونه،اینکه دو تا جام جهانی دیگه داره هنوز،پس نمیشه با قاطعیت گف کاملا ناکام بوده(با توجه به اینکه مربیشون الان خیلی خوبه و مهرچینیش کاملا درست بوده تو بازیای تدارکاتی)
2010 باید به اینیستا میدادن
البته بازیکنایی مثل اینیستا معمولا عناوین فردی نمیگیرن،ولی توی موفقیتای تیماشون نقش کلیدی دارن،اگه دقت کنین اینیستا توی بازی بارسا محوه،اصلا تو چش نیست ولی تاثیر گذاری خیلی زیادی داره(ینی مثل عوامل پشت صحنه س!)،درعوض مسی چون تمام کننده س همیشه بیشتر به چشم میاد و کلا مهاجما همیشه بیشتر به چش میان
توی یوروی امسال ژاوی و اینیستا بیشتر از وقتی که تو بارسا بودن به چشم اومدن،چون بدون مهاجم بازی میکرد و کس دیگه ای تو چشم نیس(مثلا وقتی داوید بود داوید بیشتر تو چش بود)
درضمن،اوزیل و خدیرا هم نقش مهمی توی بازی های رئال دارن،خصوصا اوزیل که بیشترین پاس گل رو داده بود اون فصل ،ولی اوزیل هم هیچوخ اونقد به چشم نمیاد چون همه گل زدن رونالدو رو میبینن
همین فصل که گذشت،ژاوی جزو 5 تا پاس گل دهنده های برتر لیگ هم نبود ولی مسی آقای گل شد،خیلی از بازی ها هم مسی با خلاقیت فردیش بارسا رو نجات داد و نمیشه گف همش وابسته به اینی و ژاوی بوده
البته بازم از نظر بازیکن بهتری بودن،من اینیستا رو ترجیح میدم ولی فک نکنم دیگه شانسی برای گرفتن توپ طلا داشته باشه
شما قبلا گفتین "دیدیم این چن سال الکی به کی دادن" بعد الان میگین الکی نبود ... نمیدونم دیگه :-??

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

خودتون جواب خودتونو دادین دیگه
بارسا به مسی وابسته بود چون ویا نبود و الکسیسم گلزن نیست!
پس این ینی صرفا" بارسا 1مهاجم گلزن میخواد! (تازه این در صورتیه که فرضتونو بپذیریم!) :-"

در مورد گلزنیم خب خیلیا گلزنن, دلیل نمیشه بهترین بازیکن تیمشون باشن!
الان کی میتونه بگه مثلا" کارول از جرارد بهتره؟؟؟
یا حتی رونالدو پارسال با این که هافبک بود از مسی بیشتر گل زد!
ینی منظور اولا" گلزنی اصن ملاک نیس! اگه هم باشه خب گلزن تر از مسی هم هست!!!

خب هماهنگی با تیم مهارته! ولی تو بارسا لا اقل 20 نفر هستن که به طرز وحشتناکی با هم هماهنگن! چرا مسی؟

در مورد تیم ملی هم بحث اصن نتیجه گرفتن نیس
گفتم دیگه, اون اسطوره هایی که اسمشونو گفتیم تو تیم ملیشون عالی بازی میکردن ولی بازم زور تیم ملیشون به تیمای دیگه نمیرسد! ولی مسی اصلن عالی بازی نمیکنه! اینو نمیشه با این مقیاس سنجید که همشون کاپ نگرفتن!
اینطوری باشه سیاوش اکبرپور هم کاپ نگرفته! با اینا یکیه؟!!!

خب اگه امکان این که بازی مسی رو تو 1 باشگاه دیگه ببینیم بود که من بیکار نبودم بحث تیم ملی رو مطرح کنم!
ولی الان مسی رو جز بارسلونا فقط تو تیم ملی میبینیم! که اونم در موردش حرف زدیم!

در مورد آرژانتینم خندم میگیره فقط!
آرژانتین انقد تیمش خوب بود که حتی بخواد قهرمان جهان بشه!
فکر نکنم دیگه بردن کره جنوبی هنر باشه!

من اصن در مورد مسی قضاوت نمیکنم که میگین در آینده ممکن کاپ بگیره! من حتی میگم مسی 2009 حقش بود! چون واقعن حقش بود!
ولی مسی تو آینده 1000 تا کاپم بگیره دیگه به سال 2010 و 2011 ربطی نداره!

در مورد 2010 هم خب بازیکن بهتر از اینیستا زیاد بود!
فورلان خوب بود, تو اسپانیا که قهرمان جهان شد کاسیاس و ویا عالی بودن! روبن و اشنایدر هم خیلی خوب بودن!
من اینیستا رو که گفتم صرفا" 1 مثال بود, به نظرم 2011 میتونست از کاندیدا های جدی باشه!

تو یوروی امسالم اینیستا بیشتر تو چش بود تا ژاوی!
ژاوی جز بازی فینال تو بقیه بازیا حتی در حد 1 بازیکن خوبم نبود! (امیدوارم بحث به این سمت منحرف نشه ولی من ژاوی رو اصلا" قبول ندارم!)

خب تو رئال قطعا" نقش رونالدو از بقیه بازیکنا بیشتره! فکر نکنم خودتونم تو این بحثی داشته باشید!
ولی تو بارسا بازیکنایی هستن که از مسی مهمترن!

ژاوی حتما" نباید پاس گل بده تا تاثیرشو تو بازی مسی بزاره!
همین که ژاوی و اینیستا هستن خودش تاثیره رو بازی مسی!
مسی تو اون غالبه که تعریف میشه!
و اون غالب اصولا" با ژاوی و اینیستا! (سخت بود, امیدوارم متوجه شده باشید!)
در مورد آقای گلی مسیم بهتره حرف نزنیم ~X(

خب دقیقا" منم تو بارسا اینیستا رو به همه ترجیح میدم :)

من نمیدونم کجای حرفم واضح نبوده که به این تناقض رسیدید!
2010 و 2011 الکی دادن!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
خب دقیقا" منم تو بارسا اینیستا رو به همه ترجیح میدم :)

من نمیدونم کجای حرفم واضح نبوده که به این تناقض رسیدید!
2010 و 2011 الکی دادن!
آقا من کاری به بقیه ش ندارم،شما دقیقا تو پست قبلی گفتین 2009 و 2011 حقش بود بعد الان میگین 2011 و 2010 الکی دادن
:-??
آخر 2011 حقش بود یا نه؟

در مورد کلیت اون حرف:اگه مسی قدرت گلزنی و تمام کنندگی نداشته باشه بازی اینی و ژاوی به نتیجه نمیرسه که اونا بشن بهترین بازیسازا
بعد فصل پیش گلزن تر از مسی کی بود؟
فقطم بحث گلزنی نیس به قول خودتون،بازیسازی هم هس،که مسی در نبود ژاوی سعی میکرد بازیسازی هم بکنه و پاس گل هم میداد با اینکه هافبک نبود
گفتین رونالدو تاثیر گذار ترینه،ولی واقعا اگه اوزیل نبود رونالدو انقد میتونس گل بزنه؟ و انقد توچش باشه؟(رونالدوی منچستر رو کاری ندارم،رونالدوی رئال که دقیقا مثل مسی ماشین گلزنیه)
بعد من قبول دارم اون قسمت حرفتون رو که میگین بارسا به یه مهاجم گل زن نیاز داره صرفا،و مسی بهترین گزینه س چون با بقیه هم جوره
مثلا زلاتان هم بود،گل هم میزد زیااااد ولی با تیم جور نبود،این خیلی خیلی مهمه
درسته که تو بارسا 20 نفر هسن که وحشتناک با تیم هماهنگن،ولی مهاجم فرق میکنه،مهاجما معمولا عادت به تک روی دارن و اونقد با بقیه تیم هماهنگ نیسن،ینی به اندازه ای که مسی الان هماهنگه با تیم به عنوان یه مهاجم
اگه مسی تو سیستمی تعریف میشه (ینی مسی میشه!)که اینی و ژاوی محور های اصلیشن،اینی و ژاوی هم با مسی یه اون حد کمالشون میرسن
در یه جمله:مسی بدون بارسا مسی نمیشد و بارسا بدون مسی این بارسای الان نبود
کلا درمورد ژاوی و اینیستا تو یورو،ژاوی به نظرم افت کرده بود،یه مقدارشم به خاطر مصدومیتای زیادش تو این فصل بود(حالا کلا گفتم بحث سر این نیس)
بعد اصن یه موضوعی،اینکه الان دو تا ستاره اصلی که بحث سرشونه همیشه،مسی و رونالدو هسن،که هیچ کودوم توفیق ملی نداشتن(نه تنها توفیق ملی نداشتن بلکه به قول شما مثه کرایف اینا هم عالی نبودن ولی جام نگیرن)-حالا کاری نداریم که در آینده ممکنه داشته باشن-پس شاید مشکل از تیم ملیشونه،ینی یا مربی درست مهره چینی نمیکنه یا بازیکنای مناسبی کنارشون نیستن و اینا
حالا نمیگم همه مشکل،ولی واقعا یه قسمتی از مشکل هم بقیه تیم ملیه

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از amir h :
واقعا" حقش بود! واقعا"!
واضحه دیگه!

من نمیدونم چجوری دیگه توضیح بدم!
خب قطعا" اگه هم تیمیای 1 بازیکن نباشن اون بازیکن تنها نمیتونه کاری کنه!
واقعن کسیم هست که اینو قبول نداشته باشه؟ :))
بحث تاثیرگزارییه که یکی تاثیرگزاریش بیشتره یکی کمتره

ویا هم جوره, اتوئو هم جور بود, پدرو هم حتی جوره! پس ربطی نداره که چون زلاتان جور نبود پس مسی خارق العادس!!!
در مورد هماهنگیم واقعا" فرقی نمیکنه مهاجم باشه یا هرچی!
تو 1 تیم خوب در حد بارسلونا همه بازیکنا هماهنگن! بقیش به نظرم مغلتس!

مسی تو سیستمی تعریف میشه که الان تو بارسا حاکمه! و محورهای اصلیش ژاوی و اینیستا هستن! (شاید بازیکنای دیگه ای هم توانایی این نوع بازیو داشته باشن ولی الان اینان!)
ژاوی و اینیستا هم کنار 1 مهاجم گلزن و هماهنگ به کمال میرسن! نه الزاما" مسی!

رونالدو به نظرم عملکردش تو تیم ملی قابل قبول تر بوده! تازه تیم ملیشم خیلی ضعیفتره!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
واضحه دیگه!

من نمیدونم چجوری دیگه توضیح بدم!
خب قطعا" اگه هم تیمیای 1 بازیکن نباشن اون بازیکن تنها نمیتونه کاری کنه!
واقعن کسیم هست که اینو قبول نداشته باشه؟ :))
بحث تاثیرگزارییه که یکی تاثیرگزاریش بیشتره یکی کمتره

ویا هم جوره, اتوئو هم جور بود, پدرو هم حتی جوره! پس ربطی نداره که چون زلاتان جور نبود پس مسی خارق العادس!!!
در مورد هماهنگیم واقعا" فرقی نمیکنه مهاجم باشه یا هرچی!
تو 1 تیم خوب در حد بارسلونا همه بازیکنا هماهنگن! بقیش به نظرم مغلتس!

مسی تو سیستمی تعریف میشه که الان تو بارسا حاکمه! و محورهای اصلیش ژاوی و اینیستا هستن! (شاید بازیکنای دیگه ای هم توانایی این نوع بازیو داشته باشن ولی الان اینان!)
ژاوی و اینیستا هم کنار 1 مهاجم گلزن و هماهنگ به کمال میرسن! نه الزاما" مسی!

رونالدو به نظرم عملکردش تو تیم ملی قابل قبول تر بوده! تازه تیم ملیشم خیلی ضعیفتره!
ینی 2011 هم حق نبود دیگه :rolleyes: مسی اون سال هیچی کم نذاش و با توجه به قهرمانی بارسا تو لیگ و چمپیونز و تاثیر گذاری مسی تو هردو قهرمانی واقعا حقش بود
ویا و پدرو یه دوره ای فقط خوبن،یادمون نره ویا قبل از اینکه مصدوم شه چقققدر افت کرده بود،پدرو هم یه مدت کلا گم بود اصن(پدرو خیلی هم گل نزنه کلا)بازی نمیکرد که بخواد گل بزنه و ویا و پدرو اصلا خلاقیتای شخصی مسی رو ندارن که تو خیلی جاها که بازی گره میخوره بتونن نجات بدن
بله اتوئو و رونالدینیو هم جور بودن،اینا بازیکنای کمین؟الان مسی در حد رونالدینیو هم باشه ینی بازیکن بزرگ و تاثیر گذاریه
هماهنگ شدن یه مهاجم با تیم سخت تر از هماهنگی یه هافبک با تیمه،هافبک توی جریان بازی ناخودآگاه باید هماهنگ بشه دیگه،وقتی پاس میده و بازیسازی میکنه،ولی مهاجم چون صرفا وظیفه ش گلزنیه،طبیعتا زمان بیشتری میگیره و سخت تره تا جور بشه
کلا زلاتان رو گفتم،اینکه هر کسیم نمیتونه هم تو این سیستم هماهنگ باشه هم گل بزنه
آره خب،یک مهاجم گلزن در حد مسی،که فقط میشه رونالدو رو نام برد
قابل قبول تر بود،ولی "عالی" بود آیا؟
خیلی ضعیف تره؟ پرتغال یکی از بهترین دفاهای یورو رو داش،هافبکاشم واقعا خوب بودن و دروازه بانشم،اِی بد نبود،ولی کلا تیم کاملی بود ولی آرژانتین فقط توی حمله خیلی قوی تر از پرتغاله،درعوض دفاع و هافبکاش خیلی خیلی ضعیف ترن
بعد مربی پرتغال هم واقعا خوب مهره چینی کرده بود،که البته مربی جدید آرژانتین هم خوب مهره چینی میکنه ولی قبلیا افتضاح بودن :|
ینی به نظرم اگه آرژانتین و پرتغال بدون مسی و رونالدو با هم بازی کنن پرتغال شانسش بیشتره ببره

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

2011 بارسا 2 تا جا گرفت ولی مسی نگرفت!
مسی تو کوپا هم بود! و عملکردش تو کوپا میتونه خیلی چیزارو تحت تاثیر قرار بده!
بازم میگم کاری ندارم ویا افت کرده یا چی شده میگم به هر حال بازیکنایی هستن که کنار ژاوی و اینیستا به کمال میرسن!
اتوئو هم کم بازیکنی نیست به نظرم در همین حدود مسی هست حتی! مشکل اینه که مسی رو زیاد بزرگ کردن!
راجع به رونالدینیو هم حرفی نزدم اصن :-/

آخه 1 جوری میگین هماهنگی مهاجم سخته انگار داریم در مورد لیگ دسته اول ایران حرف میزنیم!
داریم درمورد یکی از دو باشگاه برتر جهان حرف میزنیم ناسلامتی! (خیلی سعی کردم نگم باشگاه دوم جهان!) :-"
در مورد زلاتانم هر کسی نمیتونه ولی خیلیا میتونن!
تورس رو هم اضافه کنم تا یادم نرفته :D

من بازم تاکید میکنم رونالدو مهاجم نیست :-"

اگه رونالدو تو تیم ملی عالی بود میگفتم عالی بود دیگه!
ولی عملکردش خوب بود! طوری نبود که بازیای خوبش تو باشگاهو تحت تاثیر قرار بده و میانگین کارشو بیاره پایین!
ولی بازیای ملی مسی همیشه میانگین کارشو آورده پایین!( اصولا" هافبکا و مهاجمای غیر اسپانیایی بارسا تو تیم ملیشون به اندازه بارسا خوب نیستن! دلیلشم اینه که تو سیستم تعریف میشن!)
پرتغال از آرژانتین خیلی ضعیفتره!!! ینی خیلیا...
به جز رونالدو و په په و شاید با ارفاق کوئنترائو و برونو آلوس و نانی بقیه بازیکناش کاملا" معمولین!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
2011 بارسا 2 تا جا گرفت ولی مسی نگرفت!
مسی تو کوپا هم بود! و عملکردش تو کوپا میتونه خیلی چیزارو تحت تاثیر قرار بده!
بازم میگم کاری ندارم ویا افت کرده یا چی شده میگم به هر حال بازیکنایی هستن که کنار ژاوی و اینیستا به کمال میرسن!
اتوئو هم کم بازیکنی نیست به نظرم در همین حدود مسی هست حتی! مشکل اینه که مسی رو زیاد بزرگ کردن!
راجع به رونالدینیو هم حرفی نزدم اصن :-/

آخه 1 جوری میگین هماهنگی مهاجم سخته انگار داریم در مورد لیگ دسته اول ایران حرف میزنیم!
داریم درمورد یکی از دو باشگاه برتر جهان حرف میزنیم ناسلامتی! (خیلی سعی کردم نگم باشگاه دوم جهان!) :-"
در مورد زلاتانم هر کسی نمیتونه ولی خیلیا میتونن!
تورس رو هم اضافه کنم تا یادم نرفته :D

من بازم تاکید میکنم رونالدو مهاجم نیست :-"

اگه رونالدو تو تیم ملی عالی بود میگفتم عالی بود دیگه!
ولی عملکردش خوب بود! طوری نبود که بازیای خوبش تو باشگاهو تحت تاثیر قرار بده و میانگین کارشو بیاره پایین!
ولی بازیای ملی مسی همیشه میانگین کارشو آورده پایین!( اصولا" هافبکا و مهاجمای غیر اسپانیایی بارسا تو تیم ملیشون به اندازه بارسا خوب نیستن! دلیلشم اینه که تو سیستم تعریف میشن!)
پرتغال از آرژانتین خیلی ضعیفتره!!! ینی خیلیا...
به جز رونالدو و په په و شاید با ارفاق کوئنترائو و برونو آلوس و نانی بقیه بازیکناش کاملا" معمولین!
مسی تاثیر گذاری زیادی تو اون 2 تا داشت،خصوصا تو چمپیونز(برعکسشم هس،امسال بارسا 2 تا جام نگرف،ولی مسی عملکرد فردی عالی داش)
اتوئو اون زمان که بازی میکرد در حدود الانای مسی بود و بازیکن بزرگی بود،مسی رو هم الکی بزرگ نکردن،کسی که در حد اتوئو باشه بزرگ هس قطعا،نه من خودم گفتم کلا،ینی اینکه اونایی که به هماهنگی رسیدن بازیکنای بزرگی بودن،و اگه مسی در حد اوناهم باشه پس بازیکن بزرگیه
ولی زلاتان یه مثال بود فقط،بله خیلیا میتونن ولی نه در این حد که مسی هماهنگه
اُهُ :-" ;)) باشگاه دوم :-" این رده بندیا هسن،اونا رو نیگا کنین بضی وقتا،البته اگه قبولشون دارین
کلا هماهنگی مهاجم سخته،چه لیگ دسه یک ایران،چه لیگ دسه یک ساموآ چه بارسا و رئال و اینا
تورس تو یه سیستم دیگه با ژاوی و اینیستا هماهنگه،تو اسپانیا،نه تو بارسا و سیستم اسپانیا هم متفاوته با بارسا
تورس هیچ وقت در حد مسی با ژاوی و اینی هماهنگ نیس(طبیعیه البته)و اصلا قدرت تمام کنندگی مسی رو نداره
گلزنش منظورم بود :-" یک گلزن در حد مسی
آره خب،قابل قبول تر بود،منم قبول دارم،ولی خب کلا از مسی و رونالدو انتظار بیشتریه،ینی انتظار داریم/ن تو تیم ملی هم مثل بارسا و رئال باشن
آخه بارسا غیر اسپانیایی زیاد نداره،بعد تیم ملی هاشون واقعا خیلی چیزی نیسن (به غیر از مسی و آلوز)که البته آلوز تو برزیل خیلی خوبه
"رونالدو و په په و شاید با ارفاق کوئنترائو و برونو آلوس و نانی"
"مسی،دی ماریا،هیگواین،آگئرو،با ارفاق،پاستوره و توز"
مقایسه کنید،بعد بگین خیلی ضعیف تره،تو حمله خیلی ضعیف تره ولی در کل قوی تره،چون بقیه بازیکنای آرژانتین از معمولیم یه چیزی پایین ترن :rolleyes: خصوصا دفاع

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از آیدا-ق :
مسی تاثیر گذاری زیادی تو اون 2 تا داشت،خصوصا تو چمپیونز(برعکسشم هس،امسال بارسا 2 تا جام نگرف،ولی مسی عملکرد فردی عالی داش)
اتوئو اون زمان که بازی میکرد در حدود الانای مسی بود و بازیکن بزرگی بود،مسی رو هم الکی بزرگ نکردن،کسی که در حد اتوئو باشه بزرگ هس قطعا،نه من خودم گفتم کلا،ینی اینکه اونایی که به هماهنگی رسیدن بازیکنای بزرگی بودن،و اگه مسی در حد اوناهم باشه پس بازیکن بزرگیه
ولی زلاتان یه مثال بود فقط،بله خیلیا میتونن ولی نه در این حد که مسی هماهنگه
اُهُ :-" ;)) باشگاه دوم :-" این رده بندیا هسن،اونا رو نیگا کنین بضی وقتا،البته اگه قبولشون دارین
کلا هماهنگی مهاجم سخته،چه لیگ دسه یک ایران،چه لیگ دسه یک ساموآ چه بارسا و رئال و اینا
تورس تو یه سیستم دیگه با ژاوی و اینیستا هماهنگه،تو اسپانیا،نه تو بارسا و سیستم اسپانیا هم متفاوته با بارسا
تورس هیچ وقت در حد مسی با ژاوی و اینی هماهنگ نیس(طبیعیه البته)و اصلا قدرت تمام کنندگی مسی رو نداره
گلزنش منظورم بود :-" یک گلزن در حد مسی
آره خب،قابل قبول تر بود،منم قبول دارم،ولی خب کلا از مسی و رونالدو انتظار بیشتریه،ینی انتظار داریم/ن تو تیم ملی هم مثل بارسا و رئال باشن
آخه بارسا غیر اسپانیایی زیاد نداره،بعد تیم ملی هاشون واقعا خیلی چیزی نیسن (به غیر از مسی و آلوز)که البته آلوز تو برزیل خیلی خوبه
"رونالدو و په په و شاید با ارفاق کوئنترائو و برونو آلوس و نانی"
"مسی،دی ماریا،هیگواین،آگئرو،با ارفاق،پاستوره و توز"
مقایسه کنید،بعد بگین خیلی ضعیف تره،تو حمله خیلی ضعیف تره ولی در کل قوی تره،چون بقیه بازیکنای آرژانتین از معمولیم یه چیزی پایین ترن :rolleyes: خصوصا دفاع

خب گفتم تو بارسا بازیکنای تاثیرگزار تر از مسی هم هستن!
اوهوم, مسی امسال 1رکوردم زد که احتمالا" با خودش جاودانه میشه! 3بازی پشت سر هم بدترین بازیکن زمین :))

خب همین دیگه, منم نمیگم مسی کوچیکه که! در همون همون اتوئو! ولی اون زمان اتوئو رو انقدر بزرگ نمیکردن!
بازم میگم, در مورد هماهنگی خیلیا به هماهنگی رسیدن! بویان حتی :-"
مسیم در حد هموناس (حالا نه بویان!) و بازیکن بزرگیه! ولی این شخصیت افسانه ای که ساختن ازش نیست!
خیلیا میتونن هماهنگ شن ولی نه در این حد که مسی هماهنگه! قبول دارم! ولی خیلیا هم میتونن هماهنگ شن! در همین حد که مسی هماهنگه!

هماهنگی مهاجم سخته! :-? نمیدومنم, شایدم بارسا در همین حد باشه :-"

قطعا" سیستم اسپانیا و بارسا متفاوته ولی هماهنگ شدن تو اسپانیا هم به همین اندازه بارسا سخته!
شما 2008 یادت بیاد بعد بگو تورس در حد مسی هماهنگ نیست و تمام کننده نیست! (2008 اصن فوتبال میدیدین؟) :-"

خب طبیعتا" وقتی رونالدو هافبکه و اینجوری گل میزنه, مهاجم هدف باشه دیگه...... (مسی بره دنبال بازیش) :-"

به هر هال نمایش غیر اسپانیایی های کمشونم خوب نیست!
آلوزم به این خاطر خوبه که محصول لاماسیا نیست!
نه این که بازیکنای لاماسیا بد باشنا!
ولی فقط تو سیستمای بارسا و سیستمای مشابه تعریف میشن! فقط!

توز با ارفاق؟؟؟ انتظاراتون زیادی بالاس!!!
لاوتزی, ماکسی, لوچو, ماسکرانو, حتی لیزاندرو, همه اینا بازیکنای بزرگین! یا تو 2010 میلیتو X_X
تو دفاعم کم بازیکن خوب ندارن!
زانتی و ساموئل اگه هنوز باشن عالین!
دمیکلیس انصافا" خوبه!
گوتیرسم با ارفاق میشه گفت خوبه!

در کل اصن چیزی نیست که بخوایم بحث کنیم, آرژانتین از نظر بازیکن خیلی غنیه! (البته قبول دارم دفاعش به نسبت حملش ضعیفتره! ولی در کل دلیل نمیشه دفاعش ضعیف باشه!)

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
خب گفتم تو بارسا بازیکنای تاثیرگزار تر از مسی هم هستن!
اوهوم, مسی امسال 1رکوردم زد که احتمالا" با خودش جاودانه میشه! 3بازی پشت سر هم بدترین بازیکن زمین :))

خب همین دیگه, منم نمیگم مسی کوچیکه که! در همون همون اتوئو! ولی اون زمان اتوئو رو انقدر بزرگ نمیکردن!
بازم میگم, در مورد هماهنگی خیلیا به هماهنگی رسیدن! بویان حتی :-"
مسیم در حد هموناس (حالا نه بویان!) و بازیکن بزرگیه! ولی این شخصیت افسانه ای که ساختن ازش نیست!
خیلیا میتونن هماهنگ شن ولی نه در این حد که مسی هماهنگه! قبول دارم! ولی خیلیا هم میتونن هماهنگ شن! در همین حد که مسی هماهنگه!

هماهنگی مهاجم سخته! :-? نمیدومنم, شایدم بارسا در همین حد باشه :-"

قطعا" سیستم اسپانیا و بارسا متفاوته ولی هماهنگ شدن تو اسپانیا هم به همین اندازه بارسا سخته!
شما 2008 یادت بیاد بعد بگو تورس در حد مسی هماهنگ نیست و تمام کننده نیست! (2008 اصن فوتبال میدیدین؟) :-"

خب طبیعتا" وقتی رونالدو هافبکه و اینجوری گل میزنه, مهاجم هدف باشه دیگه...... (مسی بره دنبال بازیش) :-"

به هر هال نمایش غیر اسپانیایی های کمشونم خوب نیست!
آلوزم به این خاطر خوبه که محصول لاماسیا نیست!
نه این که بازیکنای لاماسیا بد باشنا!
ولی فقط تو سیستمای بارسا و سیستمای مشابه تعریف میشن! فقط!

توز با ارفاق؟؟؟ انتظاراتون زیادی بالاس!!!
لاوتزی, ماکسی, لوچو, ماسکرانو, حتی لیزاندرو, همه اینا بازیکنای بزرگین! یا تو 2010 میلیتو X_X
تو دفاعم کم بازیکن خوب ندارن!
زانتی و ساموئل اگه هنوز باشن عالین!
دمیکلیس انصافا" خوبه!
گوتیرسم با ارفاق میشه گفت خوبه!

در کل اصن چیزی نیست که بخوایم بحث کنیم, آرژانتین از نظر بازیکن خیلی غنیه! (البته قبول دارم دفاعش به نسبت حملش ضعیفتره! ولی در کل دلیل نمیشه دفاعش ضعیف باشه!)
ولی مثلا رکورد گرد مولر رو نشکست،رکورد سزار رو :rolleyes:
آخه فقط بحث هماهنگی نیست،مسی هم هماهنگه هم خلاقه،وقتایی که ژاوی مصدوم بود،مسی بیشتر گل هاشو رو خلاقیت فردیش میزد،همین خلاقیت فردی باعث میشه وقتی بازی گره میخوره با یه گل از مسی کلا جریان بازی تغییر کنه
در کودوم حد؟! من کلی گفتم،هماهنگی مهاجم سخته،سخت تر از هماهنگی هافبک
خب پس هماهنگ شدن سخته!هماهنگ شدن تو اسپانیا سخته تو بارسا سخته،همه جا سخت هس
نه فقط شما میدیدین :|
تورس هیچ وقت توی یه رقابت باشگاهی با ژاوی و اینیستا نبوده،فقط تورنمتای ملی که کوتاه مدتن،که توی اونا هم تورس اونقد تموم کننده نبوده(همین یورو امسال)البته تورس افت کرده،قطعا تورس 2008 با تورس الان قابل مقایسه نیس،ولی مسی پیشرفت کرده و اینم به خاطر بازی تو بارسا بوده قطعا،ولی مطمئنن تورس نمیتونه تو بارسا به اندازه مسی حل شه و به اندازه مسی گل بزنه
خب سانچز هم محصول لاماسیا نیس! آفلای توی تیم ملی هلند خوبه با اینکه محصول لاماسیاس،به تیم ملی ربط داره نه به بازیکنه
دلیلش اینه که واسه بازی تو اون سیستم ساخته میشن،چون هدف اینه که بیان تیم اصلی نه که فروخته شن پس باید توی همین سیستم عملکرد ایده آل داشته باشن
توز همون کسیه که پنالتی رو تو بازی با اروگوئه گل نکرد :| اگه مسی جای توز بود که قطعا ترور میشد
اون وسط فقط ماسکرانو در عمل خوب بوده(تازه اونم از زمانی که اومده بارسا به این کیفیت رسیده)بقیه اسمای بزرگی دارن صرفا
زانتی عالی بود،ولی دیگه نیس :rolleyes:
آرژانتین شاید اسمای بزرگ داشته باشه(البته که داره)ولی در عمل اونی نیستن که باید باشن،توی بازی با آلمان این آشفتگی دفاع کاملا مشهود بود :rolleyes: در صورتیکه پرتغال هم با آلمان بازی کرده و تنها عاملی که باعث شد بازی اونقد پا به پا پیش بره دفاع عالی و منسجم پرتغال بود
مهم ترین دلیل ناکامی تیم ملی آرژانتین مهره چینی خیلی ضعیف و نامتناسب مارادونا بود نه حتی دفاع ضعیف و هافبکی که مهاجما رو تغذیه نمیکنه

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

الان من دوس دارم با سر برم تو دیوار!
در باره مسی حرف زدیم دیگه!
گفتم اگه خوب بود همه جا خوب بود! حالا شما 1000 تا دلیل بیار که تو بارسا خوبه! ولی من باز میگم که این بارساس که خوبه و به بازیکناش شخصیت میده!
تورس همیشه تو تیم ملی با ژاوی و اینیستا بوده و البته هماهنگ شدن تو کوتاه مدت خیلی سخت تره از این که واسه هماهنگ شدن 10 سال وقت داشته باشی!
بعد حالا من هی بگم 2008 شما بگو امسال! خب الان تورس خوب نیست (اونقدر که باید باشه) ولی گفتم 2008 در حدی بود که خیلی عالی با اینا هماهنگ بشه و گلزنیشم عالی بود! (همون فکر کنم یادتون نمیاد :-") ینی منظور اینجوریم که شما میگین این هماهنگی و گلزنی مسی کار خارق العاده ای نیست! اونم تو این مدت زیاد!

"ولی مطمئنن تورس نمیتونه تو بارسا به اندازه مسی حل شه و به اندازه مسی گل بزنه "

واسه اینم که بسی خندیدیم, تورس 3 فصل متوالی کابوس همین بارسا بود تو لیگ! شما طبیعتا" زمان افتشو یادتون میاد!

خب سانچز تو تیم ملی خوبه دیگه, این که گفته منو تصدیق میکنه :))
بعد آفلای واقعن محصول لاماسیاس؟ فکر نکنما :-?
در ضمن خیلیم فرقی نداره چون بازم تو تیم ملی خوب نیست :))

"دلیلش اینه که واسه بازی تو اون سیستم ساخته میشن،چون هدف اینه که بیان تیم اصلی نه که فروخته شن پس باید توی همین سیستم عملکرد ایده آل داشته باشن"

خب منم همینو میگم دقیقا"! این چیز بدی نیست اصن! شما 1سری بازیکن معمولیم جمع کنی 10 سال کنار هم بازیشون بدی بعد 10 سال به 1 هماهنگی عالی میرسن و 1 تیم قدرتمندو تشکیل میدن!
و این دلیل نمیشه که این بازیکنا تک تکشون جداگانه خوب باشن ولی در کنار هم خوبن! دقیقا" منم دارم همینو میگم!

پنالتی از دست دادن 1 چیز خیلی خیلی طبیعیه!
در این حد که اصن الان متاسفم که دارم سرش بحث میکنم!
پلاتینیم پنالتی خراب کرده! شما میتونی بگی بازیکن بدیه؟؟؟
رونالدو و مسی هم خراب کردن! (مسی 1 فصل حدود 30 درصد پنالتیاشو خراب کرد) :-"

ماسکرانو از زمانی که اومد تو بارسا به این کیفت رسید؟؟؟ (دلیل اون بخش کوبوندن سرم به دیوار این بود و تورس و توز! و بازم این ) :|
من واقعا" علاقه ای ندارم ولی واقعا" مجبورم میکنید که بگم اونموقع فوتبال نمیدیدید :))
ماسکرانو تو وستهم خودشو به عنوان پدیده مطرح کرد و اومد لیورپول! تو لیورپول عالی بود (نشون به اون نشون که بهش میگفتن رئیس کوچک!) و وقتی تو لیورپول بود کاپیتان تیم ملی هم شد!

بعد من هنگ کردم دیگه, تا الن میگفتین بازیکنای آرژانتین خوب نیستن! بعد الان خوبن و ایراد از مربیه!
مسی در زمان 5 تا مربی تو آرژانتین بازی کرده! (تا جایی که من یادم میاد!)
و فقط زمان پکرمن به عنوان 1 بازیکن ذخیره خوب بوده و تو دوران بقیه مربیا اصلا" خوب نبوده! همه مربیا ایراد دارن آیا؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا همه بحثاتون به کنار!

مسی ورای این همه گلی که زد تو این فصل که بعضیا میگن تاثیر نداره و نباشه بارسا ضربه نمیخوره! در کل 25 تا پاس گلم داد! یعنی تقریبا از اینیستا بیشتر داد پاس گل رو!

پس بیش از 70 گل در مجموع و 25 تا پاس گل این امار رو نشون میده که بیش از 75 درصد گلهای بارسا تاثیر مستقیم مسی بوده!

حالا هی الکی بیاین بگید که رونالدو! آخه رونالدو چجوری یه تنه قهرمان کرد؟ فقط خودش بود؟ رونی چی بود؟ وندرسار که یکی از شاخترین و آماده ترین ها بود چی بود؟ و....! باو دیگه یکم با دلیل بحث کنید که آدم خندش نگیره!

امیر زدی جاده خاکی نصف حرفات رو تعصب و مسخره شده! منطقی باش!

آیدا شما هم 6 ، 7 مورد حرفات اشتباه کامل بود! یکم قبل تایپ کردن به حرفاتون فک کنید خواهشا! متنا تون رو بخونید میفهمید چی میگم! (;

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

این همه بحث میکنین هیچ کدومتون که متقاعد نمیشین خب چرا بحث الکی میکنین؟!هردوتاتونم متعصب برخورد کردین(رئالیا یکم بیشتر!) :D

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
الان من دوس دارم با سر برم تو دیوار!
در باره مسی حرف زدیم دیگه!
گفتم اگه خوب بود همه جا خوب بود! حالا شما 1000 تا دلیل بیار که تو بارسا خوبه! ولی من باز میگم که این بارساس که خوبه و به بازیکناش شخصیت میده!
تورس همیشه تو تیم ملی با ژاوی و اینیستا بوده و البته هماهنگ شدن تو کوتاه مدت خیلی سخت تره از این که واسه هماهنگ شدن 10 سال وقت داشته باشی!
بعد حالا من هی بگم 2008 شما بگو امسال! خب الان تورس خوب نیست (اونقدر که باید باشه) ولی گفتم 2008 در حدی بود که خیلی عالی با اینا هماهنگ بشه و گلزنیشم عالی بود! (همون فکر کنم یادتون نمیاد :-") ینی منظور اینجوریم که شما میگین این هماهنگی و گلزنی مسی کار خارق العاده ای نیست! اونم تو این مدت زیاد!

"ولی مطمئنن تورس نمیتونه تو بارسا به اندازه مسی حل شه و به اندازه مسی گل بزنه "

واسه اینم که بسی خندیدیم, تورس 3 فصل متوالی کابوس همین بارسا بود تو لیگ! شما طبیعتا" زمان افتشو یادتون میاد!

خب سانچز تو تیم ملی خوبه دیگه, این که گفته منو تصدیق میکنه :))
بعد آفلای واقعن محصول لاماسیاس؟ فکر نکنما :-?
در ضمن خیلیم فرقی نداره چون بازم تو تیم ملی خوب نیست :))

"دلیلش اینه که واسه بازی تو اون سیستم ساخته میشن،چون هدف اینه که بیان تیم اصلی نه که فروخته شن پس باید توی همین سیستم عملکرد ایده آل داشته باشن"

خب منم همینو میگم دقیقا"! این چیز بدی نیست اصن! شما 1سری بازیکن معمولیم جمع کنی 10 سال کنار هم بازیشون بدی بعد 10 سال به 1 هماهنگی عالی میرسن و 1 تیم قدرتمندو تشکیل میدن!
و این دلیل نمیشه که این بازیکنا تک تکشون جداگانه خوب باشن ولی در کنار هم خوبن! دقیقا" منم دارم همینو میگم!

پنالتی از دست دادن 1 چیز خیلی خیلی طبیعیه!
در این حد که اصن الان متاسفم که دارم سرش بحث میکنم!
پلاتینیم پنالتی خراب کرده! شما میتونی بگی بازیکن بدیه؟؟؟
رونالدو و مسی هم خراب کردن! (مسی 1 فصل حدود 30 درصد پنالتیاشو خراب کرد) :-"

ماسکرانو از زمانی که اومد تو بارسا به این کیفت رسید؟؟؟ (دلیل اون بخش کوبوندن سرم به دیوار این بود و تورس و توز! و بازم این ) :|
من واقعا" علاقه ای ندارم ولی واقعا" مجبورم میکنید که بگم اونموقع فوتبال نمیدیدید :))
ماسکرانو تو وستهم خودشو به عنوان پدیده مطرح کرد و اومد لیورپول! تو لیورپول عالی بود (نشون به اون نشون که بهش میگفتن رئیس کوچک!) و وقتی تو لیورپول بود کاپیتان تیم ملی هم شد!

بعد من هنگ کردم دیگه, تا الن میگفتین بازیکنای آرژانتین خوب نیستن! بعد الان خوبن و ایراد از مربیه!
مسی در زمان 5 تا مربی تو آرژانتین بازی کرده! (تا جایی که من یادم میاد!)
و فقط زمان پکرمن به عنوان 1 بازیکن ذخیره خوب بوده و تو دوران بقیه مربیا اصلا" خوب نبوده! همه مربیا ایراد دارن آیا؟
توی یه مدت کوتاه،نسبتا هماهنگ میشه(درحدی که گل بزنه فقط)،یه سری گل میزنه،میره پی کارش،تا بازی بعدی تیم ملی،ولی توی یه تیم باشگاهی باید یه فصل بازی کنه،کوچیکترین ناهماهنگی به چش میاد،چون کلی بازی میکنن
اصن مقدار هماهنگی بازیکنا با تیمای ملی شون قابل مقایسه با هماهنگی اونا تو تیم های باشگاهشون نیس،هس واقعا؟
ای بابا،کابوس بارسا بود،تو بارسا که بازی نمیکرد که :rolleyes: گل هم میزد اون موقع،زیادم میزد،ولی نه اندازه مسی
من که نمیگم تورس هماهنگ نبود گل نمیزد که،ولی هیچ وقت به اندازه مسی هماهنگ نبود(البته طبیعیه خب)
سانچز تو تیم ملی خوبه؟ فک نمیکنما :-? البته شیلی تیمی نیس که بشه توش درخشید ولی بازم سانچز "عالی" نبوده تو تیم ملی
آفلای رو از پی اس وی خریدن درست میگید،بدم نیس البته،در حد خودش خوبه،حداقل تو یورو عملکردش از ون پرسی بهتر بود
دلیل نمیشه،ولی آخه خوب هستن،مثلا تو تیم ملی اسپانیا،کل بارسا که اونجا نی،ولی بازم بازیکنای بارسا خوبن(البته اسپانیا هم شرایطش،سیستم بازیش و بازیکناش کاملا جوری هستن که اینیستا و ژاوی بدرخشن(ایده آل تقریبا) ولی شرایط،سیستم و بازیکنای آرژانتین برای درخشیدن مسی شرایط ایده آل نی)
بله میدونم،اصلا هم دلیل نیس که بازیکن بدیه،ولی وقتی شما گفتین اگه اون هم تیمی رونالدو گل میکرد پنالتی رو الان دیگه کارنامه رونالدو تو رده ملی پر بار بود،منم گفتم توز هم اگه گل میکرد الان کارنامه مسی پر بار میشد
اصن کاری به پنالتی ندارم،توز خیلی خودخواه و خودمحوره،قدرت تمام کنندگیش هم پایین اومده و به طور کلی وقتی مسی هس نیازی به توز نیس تو تیم ملی(تو این چن تا بازی تدارکاتی آخر هم که توز دعوت نشده آرژانتین نتیجه گرفته،البته نه که تدارکاتی مهم باشه،به طور کلی توز نباشه بهتره)
من نگفتم ماسکرانو اومد تو بارسا به این کیفیت رسید،ولی بارسا آرمانی ترین تیم برای ماسکرانو بود،ماسکرانوی بارسا "ستاره"س ولی ماسکرانوی لیورپول یه بازیکن خوب ولی معمولی بود،ماسکرانو از وقتی اومده بارسا حتی یه بازی بد هم نداشته و خودش گفته بود بهترین کارو کرده که اومده بارسا و کاملا راضیه و تا 2016 هم تمدید کرد اخیرا
نمیگم خوبن،هم چنان هم خوب نیسن،میگم ایراد "اصلی" اون موقع از مربی بود
خب مسی دوره های قبل خیلی جوون بود(هرچند که همون موقع هم خیلی میدرخشید تو بارساولی هنوز این مسی الان نبود)،زمان مارادونا،نه تنها مسی بلکه خیلی از بازیکنای آرژانتین تو دوره طلاییشون بودن و میتونستن بیشترین بازده رو داشته باشن،اون جام جهانی بهترین فرصت بود(حالا بعضیا میگن این جام جهانی بهترین فرصته ولی کلا قبلش این فرصت نبود و همه مربیا هم ایراد نداشتن)

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

صلوات :)

+آقا پاک نکن :))
این یعنی ما مواضع همو نمیپذیریم و از اینجا به بعد دیگه ادامه بحث فایده نداره

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

با بازی دیشب مسی فک کنم به خیلیا ثابت شد که مسی فقط تو بارسا عالی نیست و تو تیم ملی هم به اندازه ی بارسا تاثیر گذاره (به جز پنالتی! X_X)

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

مسی اخیرا" دو تا بازی ملی خوب انجام داده
یکی مقابل تیم امید برزیل که 3-4 بردن
یکی هم مقابل تیم 10 نفره آلمان! (نشون به اون نشون که فقط نیمه دوم خوب بود!)
تازه جلو دروازه بان سوم آلمان پنالتی خراب کرد :))

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا