• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازیکن سال فوتبال جهان

چه کسی برنده ی توپ طلای امسال می شود؟

• اینیستا

رای‌ها: 7 29.2%
  • رونالدو

رای‌ها: 7 29.2%
  • مسی

رای‌ها: 10 41.7%

• رای‌دهندگان
    24
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mahmood_KilLer Death

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا شیراز
شهر
شیراز
مدال المپیاد
NO
پاسخ : بازیکن سال فوتبال جهان

به احتمال زیاد مثل همیشه الکی مسی یا رونالدو رو انتخاب می کنن که به نظرم حق هیچکدومشون نیست.به اعتقاد من بهترین بازیکن نباید بهترین گل زن باشه.بازیکنان پاسر بیشتر در روند بازی تاثیر میگذارند و من بازیکنانی مثل وستلی بنیامین اسنایدر و اندرس اینیستا و ژاوی را بهترین ها میدونم. :-$

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از Mahmood_KilLer Death :
به احتمال زیاد مثل همیشه الکی مسی یا رونالدو رو انتخاب می کنن که به نظرم حق هیچکدومشون نیست.به اعتقاد من بهترین بازیکن نباید بهترین گل زن باشه.بازیکنان پاسر بیشتر در روند بازی تاثیر میگذارند و من بازیکنانی مثل وستلی بنیامین اسنایدر و اندرس اینیستا و ژاوی را بهترین ها میدونم. :-$
الکی؟!انتخاب مسی الکی نبود حتی رونالدو اینا تو زمانی که توپ طلا رو گرفتن همه چیز تموم بودن (البته به جز 2010) یعنی هم پاس هم شوت هم موقعیت گل و هم گل! :|

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از Breeze :
الکی؟!انتخاب مسی الکی نبود حتی رونالدو اینا تو زمانی که توپ طلا رو گرفتن همه چیز تموم بودن (البته به جز 2010) یعنی هم پاس هم شوت هم موقعیت گل و هم گل! :|
رونالدو که کاملا" حقش بود
مسی هم بار اول کاملا" حقش بود
2010 اصلا" حقش نبود! ینی اصلا"...
2011 هم نمیشه گفت حقش نبود ولی با توجه به عملکردش تو جام ملتها میشد به گزینه های دیگه بیشتر فکر کرد!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از amir h :
رونالدو که کاملا" حقش بود
مسی هم بار اول کاملا" حقش بود
2010 اصلا" حقش نبود! ینی اصلا"...
2011 هم نمیشه گفت حقش نبود ولی با توجه به عملکردش تو جام ملتها میشد به گزینه های دیگه بیشتر فکر کرد!
2010 حقش نبود اما توی 2 سال دیگه کاملا حقش بود!

امسالم کاملا حقشه! با توجه به عملکرده فردیش! واقعا کم نقص بود!

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از LEGEND :
2010 حقش نبود اما توی 2 سال دیگه کاملا حقش بود!

امسالم کاملا حقشه! با توجه به عملکرده فردیش! واقعا کم نقص بود!
امسال 2 بار حقشه :))
اگه ملاک عملکرد فردی باشه پارسالم حق رونالدو بود!

2011 هم میگم نمیشه گفت حقش نبود ولی نمیشه هم گفت "کاملا" حقش بود!
در ضمن اگه مسی توانایی فردیش انقدر که میگی بالا بود تو جام ملت ها هم باید 1کاری واسه آرژانتین میکرد دیگه!
پس مسی تو غالب بارسلونا مسی میشه, کنار ژاوی و اینیستا
و بدون اینا بارها دیدیم که هیچی نیست

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
در ضمن اگه مسی توانایی فردیش انقدر که میگی بالا بود تو جام ملت ها هم باید 1کاری واسه آرژانتین میکرد دیگه!
مسی تو جام ملت ها کاری نکرد؟؟؟ چی کار باید میکرد دیگه؟ وقتی یه نفر به اسم توز( L-:)هس که پنالتی نمیتونه بزنه مسی میخواس چیکار کنه دیگه؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

منم با امیر موافقم! اسمه مسی با ژاوی و اینسیتا عجین شده! البته به تنهایی هم بازیکن عالی هستش و از افتخاراتش چیزی کم نمیکنه!
رونالدو وقتی تو منچستر بود درست به کار می رفت! هم پاس هم شوت هم گل یه بازیکن تمام عیار ولی تو رئال تبدیل شد به ماشین گل زنی!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از no one :
منم با امیر موافقم! اسمه مسی با ژاوی و اینسیتا عجین شده! البته به تنهایی هم بازیکن عالی هستش و از افتخاراتش چیزی کم نمیکنه!
رونالدو وقتی تو منچستر بود درست به کار می رفت! هم پاس هم شوت هم گل یه بازیکن تمام عیار ولی تو رئال تبدیل شد به ماشین گل زنی!
عجین شده چون تا حالا تو هیچ تیم دیگه ای(باشگاهی البته) نبوده که ببینیم چیکار میکنه،البته اصلا منکر وابستگی مسی به ژاوی و اینیستا نیستم ها،ولی تا وقتی بازی مسی رو تو باشگاه دیگه ای ندیدیم(و احتمالا نمیبینیم)نمیشه گف مسی بدون ژاوی و اینیستا "هیچ"ـه،وابستگی هست،ولی نه در این حد که بدون اونا دیگه هیچی نباشه
بَده؟ ینی ماشین گل زنی باشه بَده؟
البته منم بازی رونالدو تو منچستر رو بیشتر میپسندیدم،ولی ماشین گلزنی بودن هم مهمه دیگه

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

مسی تو جام ملت ها کاری نکرد دیگه!
درسته بد بازی نکرد, سوتی نداد, ولی خب 1نفر که میخواد مرد سال فوتبال جهان بشه باید خیلی بیشتر از اینا باشه!
مسی تو جام ملت ها درست مثل 1بازیکن عادی بود (چیزی شاید در واقع هست!!!)

مرد سال گفتم یاد مصاحبه بالوتلی افتادم که گفته بود من با دخترا فوتبال بازی نمیکنم =))

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

امیر 10 بار این بحث رو تو فیسبوق و ... باهات کردم! هربارم میگم توجیه میشی ولی الکی و هی میگی باشه ولی دوباره روز از نو روزی از نو! (:|

باو 10 بار گفتم! آرژانتین صرفا مهاجم های خوب داره و هافبک بازی ساز نداره! ولی بارسا هافبک بازی ساز داره و مسی دستش باز تره و فکرش به گل زدنه! اما تو آرژانتین اون در واقع پاسر هست! توی جام جهانی هم گل نزد و 3 تا پاس گل داد!

نمیتونه مث بارسا بازی کنه! چرا نمی فهمید؟ هی هر بار دلایل دیگه هم میارم بازم امیر تویه یه جمع دیگه اینو میگی! :-w

من دیگه حال بیشتر توضیح دادن رو ندارم! همین توضیح مختصر و کم بالا خوبه دیگه! :D

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
مسی تو جام ملت ها کاری نکرد دیگه!
درسته بد بازی نکرد, سوتی نداد, ولی خب 1نفر که میخواد مرد سال فوتبال جهان بشه باید خیلی بیشتر از اینا باشه!
مسی تو جام ملت ها درست مثل 1بازیکن عادی بود (چیزی شاید در واقع هست!!!)

مرد سال گفتم یاد مصاحبه بالوتلی افتادم که گفته بود من با دخترا فوتبال بازی نمیکنم =))
ینی باید بیشتر گل میزد؟ خب بازم برمیگردیم سر اینکه پست مسی تو تیم ملی آرژانتین درست نیس،نمیتونه در نقش ماشین گلزنی ظاهر بشه،میره تو سایه
ینی چی در "واقع"؟ :-?? ینی اینی که هس در غیر واقعه(!)؟

هه :D

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از آیدا-ق :
ینی باید بیشتر گل میزد؟ خب بازم برمیگردیم سر اینکه پست مسی تو تیم ملی آرژانتین درست نیس،نمیتونه در نقش ماشین گلزنی ظاهر بشه،میره تو سایه
ینی چی در "واقع"؟ :-?? ینی اینی که هس در غیر واقعه(!)؟

هه :D

به گل زدن ربطی نداره
کسی که در حد بهترین بازیکن جهان باشه به هر نحوی تاثیرشو میزاره تا تیمش موفق بشه!

داخل پرانتزو شما بیخیال شئ اصن :-"

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از amir h :
به گل زدن ربطی نداره
کسی که در حد بهترین بازیکن جهان باشه به هر نحوی تاثیرشو میزاره تا تیمش موفق بشه!

خوب عزیز دل برادر! تا ثیرش رو بزاره!

پس پاسه گل دادن در جام جهانی هم جزء تاثیر محسوب میشه!

توی جام ملت ها هم هم پاس گل داد هم گل زد! دیگه بدبخت چیکار کنه! هم باید بازی سازی کنه هم انتظار گل دارن! :D بدبخت کلش 170 دیگه! همه کارهارو که نمیتونه بکنه! :D

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

تاپیر گذاری ینی این که ارگوئه رو ببره تیمش!!!
از مرد سال فوتبال جهان واقعا" انتظار زیادی نیست!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
به گل زدن ربطی نداره

خب اونم سعی کرد تاثیرشو بذاره،هم گل زد هم پاس گل داد،دیگه واقعا باید چیکار میکرد؟چه طوری تاثیر میذاش؟ :-?

متوجه نشدم چی گفتین :-??
به نقل از amir h :
تاپیر گذاری ینی این که ارگوئه رو ببره تیمش!!!
از مرد سال فوتبال جهان واقعا" انتظار زیادی نیست!
تمیش باید اروگوئه رو ببره،خودش که نمیتونس یه تنه اروگوئه رو ببره،ینی الان دیگه واقعا هیچ کسی نمیتونه یه تنه کاری کنه که تیمش قهرمان شه،باید کل تیم خوب باشه نه فقط یکی دو نفر

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

کسی که 1 تنه نمیتونه 1 بازیکن معمولیه!
اگه 1 تنه نمیتونه پس جایزه هم بهش ندن!
بعد تیم مسی هم ضعیف نبود که بگیم 1 تنه, 1 تنه فورلان تو جام جهانی بود!

بعد مگه مارادونا و زیدان و کاکا و رونالدو اونسالایی که بهترین بازیکن شدن هم تیمیاشون چقدر قوی بودن؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

امیر خیلی رو داری! توی این زمونه آنالیز ها زیاد شده! مسی رو تو هر بازی 3 تا میکارن تا بگیرنش!

رونالدو هم همینطور! الآن رونالدو توی پرتغال چیکار کرد؟ زورش رو زد تا همونجا رسیدن! تازه به خاطر گند زدن هلندی ها!

بعد فورلان یه تنه نبود! خیلی از بازیکناشون جزء بهترین ها بود! سوآرز و کابانی و....! ولی تیم مسی(آرژانتین) اصلا هافبک نداره! برا همین از مسی توی هافبک استفاده میکنند!

هی صورت مسئله پاک کن! پس امسال به هیچکس نباید برسه! سال های پیشم نباید به کسی چیزی برسه!

اون موقع که مارادونا یه تنه آرژانتین رو قهرمان کرد! کلا ستاره محور بودن! آلمان هم همینطور بوده! هلندم همین طور بوده! ولی تو این دوره برا این پیشرفت ها و اصولی بازی کردن ها میبینیم که تیم باید باشه که ببره نه 1 نفر!

حالا ما هر چی بگیم باز تو یه چی میگی! پس بیخیالش! میبینیم به کی میدن جایزه رو! (;

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

اونموقع زمان خیلی دوری نبودا!
کاکا و رونالدو تازه توپ طلا گرفتن
کاکا تو میلان همبازیاش بد نبود ولی تک ستاره بود!
رونالدو هم محور تیمش بود!
ینی میخوام بگم اینا توپ طلا گرفتن به تنهایی بازیکنای شاخی بودن و اگه نبودن تیمشون لنگ میزد!
ولی بارسا بدون مسی لنگ میزنه آیا؟
خیلی بازیا مسی نبوده و بارسا با اختلاف 4-5 تا حریفاشو برده!
پس وقتی میتونیم بفهمیم مسی خودش به تنهایی انقد خوبه یا نه که تو تیمی به جز بارسا ببینیمش!
که خب تو آرژانتین دیدیم دیگه...

بعد عملکرد رونالدو تو یورو خب خیلی فرق داشت
پرتغال به قدرت اول فوتبال جهان باخت, اونم تو پناتی
ینی اگه پرتغال 1کم شانس داشت و یکی از بازیکناش پنالتیو گل میکرد و قهرمان میشد الان دیگه اصن کسی در مورد این که توپ طلا مال کیه حرف نمیزد! همه میگفتن رونالدو!

سوارز و کاوانی هم هیچوقت جزو بهترینا نبودن
کاوانی اوج دوران ورزشیش پارسال بود! ما داریم راجع به جام جهانی حرف میزنیم!
سوارزم فقط 2011 خوب بود

بعد کاری که من میکنم پاک کردن صورت مساله نیس, این که تو میگی ببینیم به کی میدن پاک کردن صورت مسالس! یا شایدم فرا فکنیه!
چون این چن سال دیدیم الکی به کی دادن دیگه!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من گفتم فقط 2010 الکی دادن! من رونالدو رو نگفتم من زمان مارادونا رو گفتم!

بعدم کاکا وقتی اومد رئال چی شد؟ توی آث میلان موفق بود چون تک ستاره بود و بهش فقط پاس میدادند و اونم خوب کار می کرد!اما تو رئال که چندین ستاره داشت نتونست مث آث میلان باشه!

این حرفت در مورد مسی خیلی جالب بود! بارسا بدون مسی چیزی نمیشه؟ اگه یکی بیاد یکم بسته بازی کنه بدون مسی هیچی نیست! نصف گلهای این فصل رو مسی زد! چند ساله اینطوری گل میزنه!

در مورد رونالدو هم مثه کاکا! چون نقطه اول بود! یعنی نفر اولی که باید بهش میدادن پاسو رونالدو بود! بعد واسه چی همه رونالدو منچستر رو بیشتر میپسندن تا رئال رو؟ بخاطر همین موضوعه! ولی مسی تک نیست! خیلی ها تو بارسا هستن که همشون ستارن! از اینیستا گرفته تا ژاوی و سانچز و...!

ببخشید سوآرز و کابانی بهترین ها نبودن؟ سوآرز تو جام جهانی حتی به جرئت اندازه فورلان تاثیر گذار بود! تازه این کچله که تو هافبکشون بود چی بود اسمش؟ اونم خیلی خوب کنترل میکرد وسط رو!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
کسی که 1 تنه نمیتونه 1 بازیکن معمولیه!
اگه 1 تنه نمیتونه پس جایزه هم بهش ندن!
بعد تیم مسی هم ضعیف نبود که بگیم 1 تنه, 1 تنه فورلان تو جام جهانی بود!

بعد مگه مارادونا و زیدان و کاکا و رونالدو اونسالایی که بهترین بازیکن شدن هم تیمیاشون چقدر قوی بودن؟
نگفتن که جایزه رو به کسی میدیم که تک نفره تیمشو قهرمان کنه،گفتن به بهترین بازیکن سال میدیم،حتی اگه تیمشم قهرمان نشه،چون کارایی که یه بازیکن به تنهایی میکنه و مهارت های فردیش هم مهمه،اینکه به خاطر پنالتی نزدن یه نفر کل تیم به فنا بره،دلیل نمیشه بگیم اون بازیکن توانایی نداشته،خب همه کاری که نمیتونسته بکنه،مثلا رونالدو،آیا مقصر حذف پرتغاله؟اصن به رونالدو مربوط بود؟این باعث میشه بگیم رونالدو چون خودش یه تنه پرتغال رو قهرمان نکرد،پس نمیتونه این جایزه رو بگیره
تیم مسی فقط تو خط حمله ستاره داش،که یکیشم توز بود مثلا L-: خودخواه و خودمحور
هافبک،تعطیل،دفاع،خیلی تعطیل،دروزاه بان،از همه تعطیل تر
پس اون تیم،تیم کاملی نبود و توانایی قهرمانی نداش
فورلان کجاش یک تنه بود؟سوارز بوق بود؟هافبکاشون بوق بودن؟
تیم کامل معنیش این نیس که همشون از حمله تا دفاع ستاره باشن و تراز اول،باید تو هر پستی یه بازیکن نسبتا مطمئن و خوب داشته باشه تا بهش بشه گف "تیم کامل"
مارادونا مال اون زمانیه که یه تیم رو "میشد" یه تنه قهرمان کرد،الان میشه؟؟؟نه واقعا امکانش هس؟ اون دوره تموم شده
میلان و منچستر نسبتا کامل بودن،ینی هافبک بازی ساز داشتن،دفاعاشون خوب بود،دروزاه باناشون خوب بودن(منچستر که هیچی اصن)و اون دوتا مهاجم هدف بودن،همه بهشون پاس میدادن و اونا هم گل میزدن،همچین دس تنها هم نبودن که بتونیم بگیم "یک تنه"
بعدم با این طرز تفکر،به هیچ بنی بشری نباید امسال توپ طلا بدن،پارسالم نباید میدادن،دو سال پیشم همینطور،3 سال پیش هم...ینی کلا تو این 4-5 سال این جایزه رو نباید میدادن
به نقل از amir h :
اونموقع زمان خیلی دوری نبودا!
کاکا و رونالدو تازه توپ طلا گرفتن
کاکا تو میلان همبازیاش بد نبود ولی تک ستاره بود!
رونالدو هم محور تیمش بود!
ینی میخوام بگم اینا توپ طلا گرفتن به تنهایی بازیکنای شاخی بودن و اگه نبودن تیمشون لنگ میزد!
ولی بارسا بدون مسی لنگ میزنه آیا؟
خیلی بازیا مسی نبوده و بارسا با اختلاف 4-5 تا حریفاشو برده!
پس وقتی میتونیم بفهمیم مسی خودش به تنهایی انقد خوبه یا نه که تو تیمی به جز بارسا ببینیمش!
که خب تو آرژانتین دیدیم دیگه...

بعد عملکرد رونالدو تو یورو خب خیلی فرق داشت
پرتغال به قدرت اول فوتبال جهان باخت, اونم تو پناتی
ینی اگه پرتغال 1کم شانس داشت و یکی از بازیکناش پنالتیو گل میکرد و قهرمان میشد الان دیگه اصن کسی در مورد این که توپ طلا مال کیه حرف نمیزد! همه میگفتن رونالدو!

سوارز و کاوانی هم هیچوقت جزو بهترینا نبودن
کاوانی اوج دوران ورزشیش پارسال بود! ما داریم راجع به جام جهانی حرف میزنیم!
سوارزم فقط 2011 خوب بود

بعد کاری که من میکنم پاک کردن صورت مساله نیس, این که تو میگی ببینیم به کی میدن پاک کردن صورت مسالس! یا شایدم فرا فکنیه!
چون این چن سال دیدیم الکی به کی دادن دیگه!
ولی تیمشون "خوب" بود لازم نیس همشون ستاره باشن،همچین چیزی اصن ممکنه؟ مگه توی بارسا همه بازیکنا تو هر پستی ستاره هستن؟ولی همشون نسبتا خوب هستن همین کافیه
بارسا بدون مسی لنگ نیس آیا؟!!! نه جدا نیس؟؟؟آقا مسی نباشه کی گل بزنه؟؟؟ خودتون هم تایید کردین اینو قبلا
بارسا ماشین گلزنی به غیر از مسی نداره
من چرا یادم نمیاد این "خیلی" بازی هارو؟ :-? ولی یادمه تو همین فصل لیگ که گذشت یه بازی مسی نبود،بارسا داش 1-1 مساوی میکرد،که کیتا نجات داد،اونم دقائق آخر
بارسا بدون مسی هم میبره،درسته،ولی نه پرگل و مطمئن
البته مسی به غیر از گل زدن،خب پاس گل هم میده و بازیسازی هم میکنه،یادمون نره این فصل چقد ژاوی مصدوم بود،و مسی بعد از اوزیل تو جدول بهترین پاس گل دهنده ها دوم شد...خب خیلیه واسه یه مهاجم که کارش صرفا گلزنیه و تنها گلزن تیمش
درضمن،مسی هم بدون بارسا میبره،مسی توی آرژانتین تا قبل از بازی با آلمان همه بازیای گروهی و بازی با مکزیک رو برده بود،توی کوپا هم مسی خیلی خوب بود
منم اینو گفتم،ولی تو یه تیم "باشگاهی" دیگه،ما خیلی از بزرگان فوتبال رو داریم که موفقیت ملی نداشتن ولی این چیزی از بزرگیشون کم کرده آیا؟مثلا دی استفانو،کرایف و...

آرژانتین هم به اروگوئه باخت(تیم چهارم جام جهانی و قدرت آمریکای جنوبی) تو پنالتی!و اگه توز اون پنالتی رو گل میکرد،آرژانتین میتونس پاراگوئه رو هم ببره و قهرمان بشه و الان کسی نمیگف مسی تو تیم ملی ناکامه

ینی 2011 و 2009 هم الکی بود؟ :| آخه اگه این دو سال به مسی نمیدادن میخواسن به کی بدن؟؟؟ینی باید به کی میدادن که "الکی"نباشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا