• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از تـــــــــــــــارا :
در مورد خط آخر ببخشید سوتی دادم! ورگ که نه! هر آدم اهل فلسفه ای که معتقد به یه مکتبه، باید ت بدیم به آخرش. دیگه تلویزیون روشنه تمرکز ندارم واقعا. ببخشید

یادم رفت در مورد کلیسا بگم
خودش میگه که موقعی که مسیحیا اومدن، کل معابد وایکینگ ها رو از بین بردن به طوری که الان هیچ معبدی ازشون نمونده تو نروژ مگر این که تو این گشتای تاریخی پیدا کنن
چطور به آتیش زده شدن اونا به مسیحیا اعتراض نمی شه؟ کلیسا هم مربوط به فرهنگ ما نیست و نباید وجود داشته باشه تو نروژ

اون "خصومت نسل اندر نسل" که آریا گفت خیلی جمله ی بدیه!

مارتین لوترم وقتی رسید به اون جایی که می خواست به شعاراش عمل نکرد
و منظور شما هم فهمیدم ولی اصلاح در مسیحیت فکر نمی کنم جمله ی درستی باشه چون که دین از سمت خدا میاد (این طور میگن خود اهلش) و قابل تغییر توسط انسان نیست

در مورد شیطان پرستی خیلی بیش تر ازینا باید تحقیق شه.کلی فرقه دارن و من واقعا الان درست نمی دونم دقیقا چی هستن که بخوام نظر بدم ولی چیزی که می دونم اینه که تو این تاپیک هیچ کی اون قدری که باید در این باره نمی دونه پس بهتر وارد حوزه شیطان پرستی و نقد یا تاییدش هم نریم ... :-?

اصن مهم بلک متال همین نروژه.گرچه که از گروهایی مثل ونوم شروع شد که یه گروه انگلیسی بود ولی مهم بلک رو نروژ می دونن همه.سر همون قضایای دهه 90
اون سوئیس هست که خیلی مرفهه، من خودم در مورد رفاه در نروژ اطلاعی ندارم، اینی که میگم شاید مسخره باشه ولی به نظرم سرمای هوا هم خیلی تاثیر داره ...
همه ی دینایی که از این 124000 پیامبر شامل بنی اسراییلیا و غیره اومدن اعتقاد به چیزای خوب دارن .
ولی پاپ و کلیسا رسماً ریده بودن به این چیزای خوب !
حالا مارتین لوتر اومد با یک سری اصلاحات جهت گیری دین رو بهتر کرد .

میدونم و درکش میکنم و کار خوبی میکنه و اگه منم جاش بودم شاید همچین کاری میکردم .
از بین بردن فرهنگ بدترین اتفاق (واقعاً بدترین ) اتفاقیه که توی تمامی هجوم های دینی افتاده .
و متأسفاته یک سری خیانت کار باعث ریشه کن کردن فرهنگ میشن . (بالاخره ما ایرانیا این چیز ها رو تا یه حدی میفهمیم )
ولی سوزوندن کلیسا کمکی به فهم عمومی نمیکنه . فقط باعث میشه مردم بگن پگانیسم بده ، بلک متال بده و در نهایت یه عده احمق بگن متال بده !
به جای این کار شاید یک سری اعمال فرهنگی بهتر باشه ( صرفاً در حد یه نظر بود اصلاً جدی نگیرینش )

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Apathetic :
آها مثلا با تارا خیلی دوست بودی ؟ B-)
کورش جان شما اگه پست های مارو میخوندی ، میدیدی هیچ چیش به دوستی نمیخوره
الکی جر و بحث و اینا شد آخرشم به نتیجه ای نرسید :D

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از PeiHaghi :
همه ی دینایی که از این 124000 پیامبر شامل بنی اسراییلیا و غیره اومدن اعتقاد به چیزای خوب دارن .
ولی پاپ و کلیسا رسماً ریده بودن به این چیزای خوب !
حالا مارتین لوتر اومد با یک سری اصلاحات جهت گیری دین رو بهتر کرد .

میدونم و درکش میکنم و کار خوبی میکنه و اگه منم جاش بودم شاید همچین کاری میکردم .
از بین بردن فرهنگ بدترین اتفاق (واقعاً بدترین ) اتفاقیه که توی تمامی هجوم های دینی افتاده .
و متأسفاته یک سری خیانت کار باعث ریشه کن کردن فرهنگ میشن . (بالاخره ما ایرانیا این چیز ها رو تا یه حدی میفهمیم )
ولی سوزوندن کلیسا کمکی به فهم عمومی نمیکنه . فقط باعث میشه مردم بگن پگانیسم بده ، بلک متال بده و در نهایت یه عده احمق بگن متال بده !
به جای این کار شاید یک سری اعمال فرهنگی بهتر باشه ( صرفاً در حد یه نظر بود اصلاً جدی نگیرینش )

پاراگراف دوم خیلی خوبه.قبول دارم
اینم شعر lost wisdom از ورگ که شاید دلیل دیگه ی اعتراضش به مسیحیت رو نشون می ده:

While we may believe
Our world - our reality
To be that is - is but one
Manifestation of the essence
Other planes lie beyond the reach
Of normal sense and common roads
But they are no less real
Than what we see or touch or feel
Denied by the blind church
'cause these are not the words of God
- the same God that burnt the
Knowing​

به نقل از Out Of Control :
کورش جان شما اگه پست های مارو میخوندی ، میدیدی هیچ چیش به دوستی نمیخوره
الکی جر و بحث و اینا شد آخرشم به نتیجه ای نرسید :D

بحث کردن قرار نیست به جایی برسه.بحث واسه اینه که ایده ی مخالفشم آدم بشنوه

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

پاراگراف دوم خیلی خوبه.قبول دارم
اینم شعر lost wisdom از ورگ که شاید دلیل دیگه ی اعتراضش به مسیحیت رو نشون می ده:

While we may believe
Our world - our reality
To be that is - is but one
Manifestation of the essence
Other planes lie beyond the reach
Of normal sense and common roads
But they are no less real
Than what we see or touch or feel
Denied by the blind church
'cause these are not the words of God
- the same God that burnt the
Knowing​

بحث کردن قرار نیست به جایی برسه.بحث واسه اینه که ایده ی مخالفشم آدم بشنوه
میشه یه منبع بدی راجع به ورگ ؟!

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

اون سوئیس هست که خیلی مرفهه (اشتباه نکردی؟)، البته من خودم در مورد رفاه در نروژ اطلاعی ندارم، اینی که میگم شاید مسخره باشه ولی به نظرم سرمای هوا هم خیلی تاثیر داره ...
سوئیس خیلی مرفهه دلیل نمیشه که نروژ نباشه.. اون سرمای هوا هم دلیل خوبیه. چرا به ذهن خودم نرسید؟؟ اصن من خودم یه رفیق دارم این فقط تو زمستونها آهنگ دپرس و متال گوش میده.. تابستون و بهار همش هارد راک دهه 80 و 90 گوش میده از نوع شادش.. مثل AC\DC یا Guns N' roses .. اصن وقتی هوا گرم باشه حسش نیس..
تنها راه تغییر دادن فرهنگ عوام خشونته.. فرهنگ سازی فقط یه اصطلاحه که تقریبا فقط توی ایران و کشور های جهان سومی رواج داره..
تو ببین اسلام چجوری اومده تو ایران >> با جنگ
مسحیت چجوری تو تمام اروپا رواج پیدا کرده>> با جنگ
حضرت محمد اولش میخواست با سازش بره جلو بعد اومد نامه داد به ایران که اونطوری شد.. با سازش و بدون خشونت فرهنگ اکثریت هیچ جامعه ای عوض نمیشه..

میگم این یارو natramn که اومده بود دستش رو قطع کرده بود به جاش پای خوک گذاشته بود, دقیقا برای اعتراض به چه مکتبی بوده این کارش؟؟ خوب چرا نیومد مثل بچه آدمیزاد بره کلیسا آتیش بزنه؟؟ بیچاره این ورگ هم از دست تنهایی در میومد..

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از hamid-GM :
سوئیس خیلی مرفهه دلیل نمیشه که نروژ نباشه.. اون سرمای هوا هم دلیل خوبیه. چرا به ذهن خودم نرسید؟؟ اصن من خودم یه رفیق دارم این فقط تو زمستونها آهنگ دپرس و متال گوش میده.. تابستون و بهار همش هارد راک دهه 80 و 90 گوش میده از نوع شادش.. مثل AC\DC یا Guns N' roses .. اصن وقتی هوا گرم باشه حسش نیس..تنها راه تغییر دادن فرهنگ عوام خشونته.. فرهنگ سازی فقط یه اصطلاحه که تقریبا فقط توی ایران و کشور های جهان سومی رواج داره..
تو ببین اسلام چجوری اومده تو ایران >> با جنگ
مسحیت چجوری تو تمام اروپا رواج پیدا کرده>> با جنگ
حضرت محمد اولش میخواست با سازش بره جلو بعد اومد نامه داد به ایران که اونطوری شد.. با سازش و بدون خشونت فرهنگ اکثریت هیچ جامعه ای عوض نمیشه..

میگم این یارو natramn که اومده بود دستش رو قطع کرده بود به جاش پای خوک گذاشته بود, دقیقا برای اعتراض به چه مکتبی بوده این کارش؟؟ خوب چرا نیومد مثل بچه آدمیزاد بره کلیسا آتیش بزنه؟؟ بیچاره این ورگ هم از دست تنهایی در میومد..

گفتم که یه عدشون جدا از این مکتبان.سایلنسر بیش تر خشونت داره تو لیریکاش تا نهیلیسم یا هر مکتب دیگه ای
ضمن این که به همین دلیل تو پرانتز گفتم اشتباه نکردی، چون احتمال هست اشتباه شه، نه که پرچم هر 2 هم قرمزه :D

حال متال تو گرمام هست، من به خاطر شرایط روحی که تو هوای سرد پیش میاد گفتم.هرچی هوا سرد تر باشه، آدما دپرس ترن به نظرم

به نقل از PeiHaghi :
میشه یه منبع بدی راجع به ورگ ؟!

وبسایت خودش:
http://www.burzum.org/eng/biography.shtml

مستند dunkelheit-the story of varg vikernes

چند تا کوت هم داره که یکیشو براتون نقل قول کردم، همون ساب کالچر
مصاحبه هاشم خوبه ببینید و بخونید.همین جا میکائیل لینک یه مجله گذاشته بود، تو اون مصاحبه با ورگ هم بود:

به نقل از میکا :
اولین شماره ی مجله ی Metal eaters به زبان فارسی منتشر شد. :)
Download

در این شماره توضیحات نسبتا جامعی در مورد سبک thrash metal و گروه های مطرح این سبک نوشته شده که فک کنم به دردت بخوره... B-)

در کل خوندن این مجله ـرو به همه ی متال بازا توصیه میکنم. /m\

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

Synnove - The Whore And The Bride (Unblack Metal)i

ن.رها

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد های ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

سلام بچه ها جون
می خواستم بدونم که هر کی راجع به گروه slipknot چقد می دونه؟ و اصلا چی می دونه؟
من که خودم خیلی باهاشون حال می کنم مخصوصا با اهنگ snuff
خوش حال میشم که موضوع بحث بشن؛ :))

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ن.رها :
سلام بچه ها جون
می خواستم بدونم که هر کی راجع به گروه slipknot چقد می دونه؟ و اصلا چی می دونه؟
من که خودم خیلی باهاشون حال می کنم مخصوصا با اهنگ snuff
خوش حال میشم که موضوع بحث بشن؛ :))
اگه با Snuff حال میکنی فک کنم از Dead memories و کلا اینجور آهنگای اسلیپنات هم خوشت بیاد...
آها راستی کی اسلیپنات رو تشکیل داد؟ :)
...
جدیدا به نظرم جویی بهترین درامره دنیاس!!نظر شخصیمه ها! (;

ن.رها

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

به نقل از Out Of Control :
اگه با Snuff حال میکنی فک کنم از Dead memories و کلا اینجور آهنگای اسلیپنات هم خوشت بیاد...
آها راستی کی اسلیپنات رو تشکیل داد؟ :)
...
اره اونم فوق العادس
این گروه رو همmick یا همون نوازنده ی گیتارشون جمع کرد؛
اصلا کلا فوق العادن

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از ن.رها :
اره اونم فوق العادس
این گروه رو همmick یا همون نوازنده ی گیتارشون جمع کرد؛
اصلا کلا فوق العادن
اسلیپ نات هم واسه شروع خوبه.. البته حالا من بهت میگم اینا اونقدرا هم شاخ نیستن, الان ممکنه موضع گیری کنی در مقابل حرف من, اما یه سال دیگه میفهمی چی میگم..
چیزی که خیلی واضحه اینه که همه با یه گروه های معروفی مثل اسلیپ نات یا لینکین پارک وارد دنیای متال میشن.. من خودم با لینکین شروع کردم بعد شدیدا روش تعصب داشتم اون موقع اما الان که فکر میکنم میبینم به غیر از صدای چستر که فوق العاده اس هیچ چیز به درد بخوری نداره این گروه.. تو هم بعدا این حس در مورد اسلیپ نات بهت دست میده.. :-?
Mike mangini بهترین درامر دنیاس الان .. کلی رکورد گینس به نامش ثبت شده..

Synnove - The Whore And The Bride (Unblack Metal)i
خوب که چی؟؟ :-/
الان چیکار کنیم؟؟ :-w الان میخواستی بگی این آهنگه خوبه مثلن؟؟

ن.رها

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

به نقل از hamid-GM :
اسلیپ نات هم واسه شروع خوبه.. البته حالا من بهت میگم اینا اونقدرا هم شاخ نیستن, الان ممکنه موضع گیری کنی در مقابل حرف من, اما یه سال دیگه میفهمی چی میگم..
چیزی که خیلی واضحه اینه که همه با یه گروه های معروفی مثل اسلیپ نات یا لینکین پارک وارد دنیای متال میشن.. من خودم با لینکین شروع کردم بعد شدیدا روش تعصب داشتم اون موقع اما الان که فکر میکنم میبینم به غیر از صدای چستر که فوق العاده اس هیچ چیز به درد بخوری نداره این گروه.. تو هم بعدا این حس در مورد اسلیپ نات بهت دست میده
نه لطف داری شما
منم اصلا اهل تعصب و این حرفا نیستم وقتی منطق هست تعصب دیگه کیه؟
اما من اول گروه هایه دیگه رو شناختم بعد اسلیپنات!که باهاش بیشتر حال کردم؛حالا چرا شما میگید که پشیمون میشم؟

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از ن.رها :
نه لطف داری شما
منم اصلا اهل تعصب و این حرفا نیستم وقتی منطق هست تعصب دیگه کیه؟
اما من اول گروه هایه دیگه رو شناختم بعد اسلیپنات!که باهاش بیشتر حال کردم؛حالا چرا شما میگید که پشیمون میشم؟
چند وقت دیگه که موزیک های دیگه ای شنیدی متوجه میشی.. اسلیپنات هم مث لینکین نقطه قوتش لیریکاش هست.. من خودم اوایل خیلی به لیریک توجه میکردم که باعث شد عاشق لینکین بشم.. اما بعدش بیشتر رفتم تو کف آهنگسازی و اینا به همین خاطر دیگه از لینکین با اون آهنگای مزخرفش زده شدم.. رفتم سمت گروه هایی که بیشتر تو کار آهنگسازی باشن تا لیریک.. مث dream theater و symphonyX ..
خود شما هم اگه چند بار موزیک درست و حسابی progressive گوش بدی از اسلیپ زده میشی شدید..

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از hamid-GM :
چند وقت دیگه که موزیک های دیگه ای شنیدی متوجه میشی.. اسلیپنات هم مث لینکین نقطه قوتش لیریکاش هست.. من خودم اوایل خیلی به لیریک توجه میکردم که باعث شد عاشق لینکین بشم.. اما بعدش بیشتر رفتم تو کف آهنگسازی و اینا به همین خاطر دیگه از لینکین با اون آهنگای مزخرفش زده شدم.. رفتم سمت گروه هایی که بیشتر تو کار آهنگسازی باشن تا لیریک.. مث dream theater و symphonyX ..
خود شما هم اگه چند بار موزیک درست و حسابی progressive گوش بدی از اسلیپ زده میشی شدید..
اینم سلیقه ایه...
من لینکین رو بخاطر خواننده هاش دوس دارم فقط همین...
نه آهنگسازی نه لیریکس...

loverman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
tehran

به نقل از hamid-GM :
ولی من هنوز دوسش دارم
خوب میشه باهاش هد زد (;
صدای Corey که دیگه به کنار
از یه چیز پراگرسیو یا بعضی از بند های ملودیک دث بدم میاد
صدای کیبورد بدجوری رو اعصابه ~X(

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

من بهتون توصیه میکنم کلیپای جوداس پریست رو ببینید !
خیلی باحاله !
3 تا گیتار به طور موازی قرار میگیرن ، سه تا کله ی پشمالو هماهنگ هد میزنن !
یعنی تنها چیزی که میفهمی اینا فرق دارن با هم و توی آینه نیست اینه که گیتاراشون فرق داره !

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

death/doom Metal: شامل صدای death growl و double kick(سبک death metal) و تمپوهای پایین doom metal و در 1990 در اوج معروفیت بود ولی بعد ها شاخه های gothic metal و funeral doom metal از اون سرچشمه گرفتند. گروه های کمی داره و یکی از جدید ترین آلبوم های دث دووم که واقعا محشره: Evadne - The Shortest Way (2011)i

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از hamid-GM :
خوب که چی؟؟ :-/
الان چیکار کنیم؟؟ :-w الان میخواستی بگی این آهنگه خوبه مثلن؟؟

توی این آلبوم (نه آهنگ) که شامل backing vocal توسط یه female vocalist ه جو های خوبی داره! آهنگ سازیش هم خوبه. (برای معرفی بود :-w)

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

چی شده بچه ها ؟! پیج خوابیده !
یه بحثی دعوایی بکنین !
یه نقدی حرفی چیزی ؟!

loverman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
tehran

این پسره Christopher Amott چرا هی بازی درمیاره ؟ :-w
دوباره از آرچ انمی کشیده بیرون :))
اونا هم به جاش Nick Cordle رو آوردن ( گیتارست Arsis بوده مث اینکه )

بالا