• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

یه سوال داشتم ازتون
به نظرتون بهترین درامر کیه؟
الکی نظرندین که....چون درام زدن خودش کارهرکس نیست...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از میکا :
نه، اتفاقا خیلی دوس داشتم که بحث های قدیمی مطرح بشه... چون نسبت به خیلی چیزا نظرم عوض شده...
صدای کلین میکائیل صدای فوق العاده زیباییه... اون زمان هم منظورم صدای گرول میکائیل بوده احتمالا که خب نمی چسبید بهم... حداقل در مقایسه با آنجلا و رندی و... هنوزم اون طور که باید صدای گرول میکائیل دلچسب نیس واسم... خلاصه هنوزم صدای کلینشو ترجیح میدم...
اصلاح میکنم، نمیشه گفت مارتین مندز نقطه ی قوت گروهه... اما هنوزم معتقدم مارتین مندز بیسیست خیلی خوب و بسیار تواناییه...از آلبوم Still Life به بعد که مارتین مندز به عنوان بیسیست وارد گروه شد پارت های بیس خیلی حرفه ای تر و گوش نواز تر شد به نظرم...
Opeth در مجموع گروه خیلی خوبیه و نوازنده های قابلی هم در این گروه فعالیت داشتن تا به امروز ولی به نظرم اوج کار Opeth مربوط به زمان همکاری با نابغه ی آهنگسازی استیون ویلسون بود... از آلبوم Blackwater Park به بعد که همکاری استیون ویلسون به عنوان آهنگساز با گروه آغاز شد سطح کیفی آلبوم ها خیلی بالاتر رفت مخصوصا در آلبومایی که استیون ویلسون به عنوان آهنگساز مشارکت داشت... حتی توی آلبوم Heritage هم خلاء آهنگسازی های فوق العاده ی استیون ویلسون کاملا حس میشد... و واقعا میشه گفت نقطه ی عطف کارای Opeth همکاری 2 نابغه ی یهودی یعنی میکائیل و استیون بود...
جمله آخرت رو هم به حساب مزاح میذارم... :)
مطمئنی میکاییله ؟! مطمئنی یهودیه ؟! چون سوئدیه به نظر نمیاد یهودی باشه .
صدای گرول رندی رو بهتر از مایکل میدونم . خوبی رندی اینه که صداش تنوع داره . گرول مایکل همتا حدی تنوع داره . ولی آنجلا فقط و فقط داره نعره میکشه . صداش رو تغییر نمیده . یه جور گرول بیشتر نداره .
کلاً نه بیس کارم و نه صدای بیس رو توی آهنگ تشخیص میدم . ولی بعضی جاها توی آهنگای دمنیشن صدای بیس واقعاً جو آهنگ رو فوق العاده میکنه .
بعضیا میگن اوپث نقطه ی اوجش Blackwater Park بود . بعدش به خاطر سبک خیلی آروم و متفاوت damnation گروه قدرتش رو از دست داد .
من خودم Ghost reveries رو بهترین آلبوم گروه میدونم . دلایل متفاوتی هم داره . نمونش که ترکیب عشق و نفرت ، کلین و هارش ، دیستورت و آکوستیک بسیار قویه توی آلبوم .

دیگه در آخر هم لازمه بگم که اوپث قبل و بعد از استیون ویلسون قوی بود . ولی سبکش عوض شد . اونقدرا عوض نشد . ولی بالاخره تغییر کرد . من جفتش رو دوس دارم . بعضیا نه .

لازمه بگم آلبوم گروه Storm Corrosion که مال استیون ویلسون و مایکل آکرفلت هست رو حتماً گوش کنید .

*حالم از انشای این پست به هم میخوره .

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

چشد؟نظر بدین دیگه :| :-w :-w :-w

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Mohamad.ak :
یه سوال داشتم ازتون
سوال اشتباهه...
به نقل از پارسآ :
مطمئنی میکاییله ؟! مطمئنی یهودیه ؟! چون سوئدیه به نظر نمیاد یهودی باشه .
صدای گرول رندی رو بهتر از مایکل میدونم . خوبی رندی اینه که صداش تنوع داره . گرول مایکل همتا حدی تنوع داره . ولی آنجلا فقط و فقط داره نعره میکشه . صداش رو تغییر نمیده . یه جور گرول بیشتر نداره .
کلاً نه بیس کارم و نه صدای بیس رو توی آهنگ تشخیص میدم . ولی بعضی جاها توی آهنگای دمنیشن صدای بیس واقعاً جو آهنگ رو فوق العاده میکنه .
بعضیا میگن اوپث نقطه ی اوجش Blackwater Park بود . بعدش به خاطر سبک خیلی آروم و متفاوت damnation گروه قدرتش رو از دست داد .
من خودم Ghost reveries رو بهترین آلبوم گروه میدونم . دلایل متفاوتی هم داره . نمونش که ترکیب عشق و نفرت ، کلین و هارش ، دیستورت و آکوستیک بسیار قویه توی آلبوم .

دیگه در آخر هم لازمه بگم که اوپث قبل و بعد از استیون ویلسون قوی بود . ولی سبکش عوض شد . اونقدرا عوض نشد . ولی بالاخره تغییر کرد . من جفتش رو دوس دارم . بعضیا نه .

لازمه بگم آلبوم گروه Storm Corrosion که مال استیون ویلسون و مایکل آکرفلت هست رو حتماً گوش کنید .

*حالم از انشای این پست به هم میخوره .
آره میکائیله... نوشته میشه Mikael... اما مایکل، Michael نوشته میشه... و اصلا میکائیل یه اسم عبریه... که انگلیسیش میشه مایکل... آلمانیش میشه میشائیل... و روسیش هم میشه میخائیل...
ربطی به سوئدی بودنش نداره... مگه یهودیه ایرانی نداریم ما...
ولی خب چیزی که توی ذهن من بود این بود که mikael akerfeldt یه موزیسین یهودیه... هر چقد فک کردم یادم نیومد کجا خوندم یا شنیدم اینو... واسه همین گشتم و تنها چیزی که در مورد دین رسمی mikael akerfeldt پیدا کردم این بود... (بی خدایی) Atheism... اما خب Atheism یه جور باوره نه یک دین رسمی... و اساسا شاخه ای داریم به نام (بی خدایی یهودی) Jewish atheism...
به هر حال هنوزم معتقدم mikael akerfeldt یه موزیسین سوئدیه یهودی الاصله... همونطور که Steven John Wilson یه موزیسینه انگلیسیه یهودی الاصله...
این آلبوم گروه Storm Corrosion رو هم نشنیدم... باید کار قویی شده باشه... به هر حال یک طرف کار Steven Wilson قرار داره و همین کافیه...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از میکا :
سوال اشتباهه...آره میکائیله... نوشته میشه Mikael... اما مایکل، Michael نوشته میشه... و اصلا میکائیل یه اسم عبریه... که انگلیسیش میشه مایکل... آلمانیش میشه میشائیل... و روسیش هم میشه میخائیل...
ربطی به سوئدی بودنش نداره... مگه یهودیه ایرانی نداریم ما...
ولی خب چیزی که توی ذهن من بود این بود که mikael akerfeldt یه موزیسین یهودیه... هر چقد فک کردم یادم نیومد کجا خوندم یا شنیدم اینو... واسه همین گشتم و تنها چیزی که در مورد دین رسمی mikael akerfeldt پیدا کردم این بود... (بی خدایی) Atheism... اما خب Atheism یه جور باوره نه یک دین رسمی... و اساسا شاخه ای داریم به نام (بی خدایی یهودی) Jewish atheism...
به هر حال هنوزم معتقدم mikael akerfeldt یه موزیسین سوئدیه یهودی الاصله... همونطور که Steven John Wilson یه موزیسینه انگلیسیه یهودی الاصله...
این آلبوم گروه Storm Corrosion رو هم نشنیدم... باید کار قویی شده باشه... به هر حال یک طرف کار Steven Wilson قرار داره و همین کافیه...
ببین استورم کوروژن استورم کوروژنه
فقط صداشون ثابت مونده .
خیلی چیز متفاوتیه و اصلاً راک نیست . چیز جالبیه به هر حال .

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از پارسآ :
ببین استورم کوروژن استورم کوروژنه
فقط صداشون ثابت مونده .
خیلی چیز متفاوتیه و اصلاً راک نیست . چیز جالبیه به هر حال .
به نظر میرسید آلبوم استورم کوروژن بیشتر کار استیون باشه تا میکائیل..
دست خط استیون بود x:

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

نه بابا پروفسور...نمیدونستم...خوب شد گفتی‌ وگرنه ندان از دنیا میرفتم...

بر اساس ریتم‌های که می‌زنه و بر اساس سلو طبقه بندی می‌کنن...

به سبکم کاری نداره..

حتی اگه از رو سلو نباشه میزان دقتو سرعت مدّ نظر می‌گیرن:| :|

×PanterA : ویرایش شد توسط behnevis.com ، بچه ها پست فینگلیش ندید ، با بهنویس میشه فارسی کرد تکست رو (;

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Mohamad.ak :
یه سوال داشتم ازتون

ما شنیدیم جویی ـه (درامر اسلیپنات) ... ینی همه میگن اینو.
ولی از نظر خودم کریس ادلر بهترینه.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

از نظر سرعت بخوای ، Hell hammer درامر نروژی از همه سریع تر میزنه . توی mayhem و دیمو بورگیر درام زده و خیلی گروهای دیگه .

ولی از نظر تکنیک توی متال یی درامر porcupine tree خیلی قویه و مایک پورتنوی dream Theater سابق .

ولی در کل از نظر پیچیدگی ریتم ها و امثالهم ، متال به شدت ضعیفه و توی سبک های جز و بلوز بیشتر معنا پیدا میکنه .

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

داداش گلم...درام زدن تومتال مخصوصا تو دث به خاطر سرعت پاکوبه و ریتم سنگین از همه جا سخت تره.neal peartو میشناسی؟یکی از سبکای درام زدنو ایشون درست کردند...اگه سولوی جویی جوردیسونو گوش داده باشی خیلی ایمان میاری بهش...درامرlamb of godهم خیلی شاخه...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Mohamad.ak :
داداش گلم...درام زدن تومتال مخصوصا تو دث به خاطر سرعت پاکوبه و ریتم سنگین از همه جا سخت تره.neal peartو میشناسی؟یکی از سبکای درام زدنو ایشون درست کردند...اگه سولوی جویی جوردیسونو گوش داده باشی خیلی ایمان میاری بهش...درامرlamb of godهم خیلی شاخه...
فک کردی من اینا رو نمیدونم ؟!

میگم که تمپو تو متال بالاس . این درست .

ولی پیچیدگی ریتم ها توی جز خیلی بیشتر .

انصافاً چند تا لایو جز دیدی که اینو میگی .

رو تممپوی 120 سه لا چنگ های هت میزنه .

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

درامز زدن توی جز کلا خیلی سخت تر از متاله
اما بلوز به نظرم کار شاخی نیستا..

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از hamid-GM :
درامز زدن توی جز کلا خیلی سخت تر از متاله
اما بلوز به نظرم کار شاخی نیستا..
آره . بلوز گیتارش و باسش به مراتب سخت تر از چیزای دیگشه . (ر.ک. جیمی هندریکس ، اریک کلپتون)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

نمدونم واقعا...خدا رو شکر با این متال بازا داریم پیشرفت میکنیم...باشه...فقط پشت درام بشین داداش بعد نظر بده <D= <D=

برو سرچ کنن بهترین درامرای دنیا همشون یا متالن یا راکن....

اولش میگم الکی نظر ندین...قبول دارم که تو جز خیلی سخته اما تودرام زدن اگه درجریان باشی تو اون چند تافکتور از همه مهمتر سرعته...

عزیزانی که میگن هماهنگی از همه مهمتره باید بدونن تو هر بندی همه بادرامر تنظیم میکنن خودشونو...این سرعت درامره که باتوجه به اون دسته بندی میشن درامرا

داداشای گل به نظرتون بهترین اهنگای متال کدومان....لیست بدین

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Mohamad.ak :
نمدونم واقعا...خدا رو شکر با این متال بازا داریم پیشرفت میکنیم...باشه...فقط پشت درام بشین داداش بعد نظر بده <D= <D=
برو سرچ کنن بهترین درامرای دنیا همشون یا متالن یا راکن....
اولش میگم الکی نظر ندین...قبول دارم که تو جز خیلی سخته اما تودرام زدن اگه درجریان باشی تو اون چند تافکتور از همه مهمتر سرعته...
عزیزانی که میگن هماهنگی از همه مهمتره باید بدونن تو هر بندی همه بادرامر تنظیم میکنن خودشونو...این سرعت درامره که باتوجه به اون دسته بندی میشن درامرا

دوست عزیز من خودم درامز زدم و آهنگ گوش می دم دقیقا می دونم طرف الان داره چیکار می کنه.سرعت یه فاکتوره صرفا.مهم ترین فاکتور نیست.خلاقیت هم یه فاکتوره.حالا یکی سرعت رو مهم تر می دونه یکی خلاقیت رو! و این که تو هر بندی یک ساز کوبه ای وظیفه ی هماهنگی بقیه ساز ها رو داره یه چیزیه که خب همه می دونیم! مربوط به سبک هم نمی شه.چه تو جز، چه تو متال درامز-به عنوان تنها ساز کوبه ای- وظیفه ی هماهنگ کردن بقیه ی ساز ها رو داره و خب همه ی این ها هیچ توجیهی نیست برای این که درامر ها با توجه به سرعت دسته بندی بشن!
من خودم شخصا تو درامر ها جویی جوردیسون رو می پرستم چون هم سرعت داره و هم خلاقیتش به نظرم بیش تره و میزانای تکراری کم تر داره
ولی به طور کلی خلاقیت تو جز بیش تره مثکه.منم البته صرفا شنیدم اینو

تقاضا مندم از کسایی که این ادعا رو دارن یک آهنگ جز که درامزش شاخه رو معرفی کنن جای این همه کل کل! :D

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

نه اصن من پرسیدم که درامر شاخ کیه؟؟بعد حرف بلوز میزنه...خلاقیت؟نه...راسش همچی چیزی تواهنگ کمتره تا سولو..نه مهمترین سرعته...بالاخره تومیدونی که کدوم نوتا رو باید بزنی سرعت مهمتر از همس....
جویی جوردیسون 37 تانوتو تو زمان کوتاهی زده...به همین خاطر بهترین درامره دنیاس

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Mohamad.ak :
نه اصن من پرسیدم که درامر شاخ کیه؟؟بعد حرف بلوز میزنه...خلاقیت؟نه...راسش همچی چیزی تواهنگ کمتره تا سولو..نه مهمترین سرعته...بالاخره تومیدونی که کدوم نوتا رو باید بزنی سرعت مهمتر از همس....
جویی جوردیسون 37 تانوتو تو زمان کوتاهی زده...به همین خاطر بهترین درامره دنیاس
آقا یه غلطی کردم گفتم بلوز ! توی جز سرعت هم بعضاً از متال بالاتر میره .

اون که توی اینترنت سرچ میکنیم میبینیم مهما همه متال هستن قضیه اینه که عامه ی مردم متال گوش میدن نه جز !

ببین قضیه ی جز اینه که یه ست دارن شامل یه های هته ، یه اسنر ، یه باس با یکی دو تا تام تام و کرش . ولی مثلاً همین کریس ادلر لم آو گاد . 10 20 تا زیر شاخه داره درامش .

البته من یه اشتباهی کردم بحث جز و وسط کشیدم چون اصن نمیشه این دو تا رو مقایسه کرد با هم دیگه .
سبک درام جز و متال و راک خیلی با هم فرق دارن .

در مورد خلاقیت . خلاقیت خیلی مهمتره .

من نوعی میتونم بیام بشینم یه سال تمرین کنم دابل باس سه لا چینگ تمپو 260 یزنم یه دستم رو بزارم رو هایهت یه دستم رو اسنر هی تند تند بزنم . سرعتم هم خدا میشه ! ولی آهنگ چی میشه ؟! تکراری !

بله آقا این میشه که من میام واسه یه ریفی درام مینویسم خودم گوش میدم اسهال میشم چه برسه به بقیه .

خلاقیت مهمه . حرف خودم نیست ! حرف کسیه که 15 ساله داره متال و جز و پروگرسیو گوش میده .

خب بهترین آهنگا متال :-?

Walk With me In hell - Lamb of GOd
And Justice for all - metallica
Wake up Dead - Megadeth
Holy Wars - Megadeth
Pull me Under - Dream Theater
Ghost of perdition - Opeth
Parabola - Tool
Throes of perdition - Trivium
Run to The hills - Iron maiden
Painkiller - Judas priest
Mr.crowley - Black sabbath (ozzy osbourne maube ! )
burn in hell - dimmu borgir
born treacherous - Dimmu Borgir

خیلی بیشتر از این هاست و همشون بهترین ها هستن !
خیلی یعنی در حد 250 تا برای من .

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بچه ها البوم جدید (فک کنم اولین ) البوم جیسون نیوستد اومده!!! :-? نمیدونم این البوم قشنگه یا نه با این نته ذغالیه ما(وایمکس ایرانسل که بهتر برم دایال اپ بگیرم)نتونستم دان کنم کسی هست شنیده باشه؟؟چی شد این جیسون هم البوم داد ؟کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟؟ :-w

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

راجبه جیسون، یه ترکشو شنیدم کلا، کاراش جالبن. از نظر موسیقی خیلی قوی نیستن و تا جایی که خبر دارم خودش تک گیتاریست گروه بود :د ولی به هرحال برا کسایی که جیسون رو میپرستیدن بعد 10 سال همین که برگرده تو موزیک کافیه که برن گوش بدن :د
من 3 صفحه نبودم، الان میخوام رسما همه پستارو نقل قول کنم نظر بدم! :-"

10تا آهنگ برتر متال؟ :-?
Metallica - Orion
Metallica - One
Megadeth - Holy Wars
Megadeth - Hangar 18
Judas - Beyond The Realms Of Death
Opeth - Burden
Judas - Painkiller
Ozzy - Mr Crowly
Dimmu - Gateways
Iron Maiden - Hollowed Be Thy Name
Slayer - Angel Of Death
ولی خب تشخیص 10تا آهنگ برتر متال حتی برا متخصصش هم نمیشه! حالا من مثلا اینایی که میگم، همشون آهنگهای قوی ای هستن ولی نقطه مشترکشون اینه که من رو جذب کردن و از طرف دیگه ممکنه به جای این آهنگا یه سری آهنگ دیگه یکی دیگه رو جذب کنه

پ.ن: پارسا این پست رو من 3 سال قبل خونده بودم، کلی فاز داد دیدم نقل قولش کردی :د (اون موقع من فک میکردم اوپث فقط پروگه، میگفتم این چرا میگه وکالش بده؟ :)))
اوپث از نظر وکال، وکال خوبی داره انصافا! هم گرولش تمیزه و هم کلینش! مثلا دریم ثیتر با تمام شاخیتش (هرچند از آهنگسازیشونم خوشم نمیاد) من تا بذارم گوش بدم با صدای اون مرتیکه لابری حالم به هم میخوره! و راجبه بیسیستش، من شخصا خیلی بیسیستشون رو دوست دارم! چه از نظر استایل چه نوازندگی، ولی خب یه بحثی که هست اینه که پروگ کلا سبک حرفه ای ایه و بین این گروها که نگاه کنیم کلا میبینیم بیسیستای خوبی دارن و همیشه صدای بیس تو آهنگشون معلومه و به عنوان ساز بک گراوند مثل سبکای دیگه اونقد نیست! بعد مثلا اونو بذاری کنار اسطوره ای مثل میانگ نامردی میشه :)) ولی خب
خوبه انصافا!
یه نکته دیگه هم که پارسا هم گفت، من کلا بیشتر اوپث رو با لایو روند هوس تیپس شروع کردم و بعد آهنگهای استودیوییشون رو شنیدم، حس میکنم طی این سالها ضبط آهنگشون و صدای مایک خیلی پیشرفت کرده! یعنی واقعا اولین باریه که من به جای آهنگ استودیویی میرم آهنگ لایو گوش میدم، مثلا د نایت اند د سایلنت واتر یا آندر د ویپینگ مون اون حسی که توی روند هوس دارن رو توی استودیوییشون ندارن!

بالا