• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

phantom.ez

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
shiraz
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

اهنگ هایی که خواننده زن داشته باشن همشون دخترونه نیس... اتفاقا بعضیاشونم خیلی پسرونس...
مثلا همین arch enemy خوانندش زنه ولی هیشکی نمیفهمه... تازه evanescence هم هس.... ولی خوب منم قبول دارم که خیلیاشون دخترونن...
دقت کردین اونایی که متال گوش میدن از لحاظ ایمنی بدن قوی ترن... کمتر سر درد میگیرن زود خوب میشن.... دیگه کلا آدم ترن....

mehrad :|

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۲ / سلام ایران‌زمین / انرژی
شهر
تِران

به نقل از phantom.ez :
اهنگ هایی که خواننده زن داشته باشن همشون دخترونه نیس... اتفاقا بعضیاشونم خیلی پسرونس...
مثلا همین arch enemy خوانندش زنه ولی هیشکی نمیفهمه... تازه evanescence هم هس.... ولی خوب منم قبول دارم که خیلیاشون دخترونن...
دقت کردین اونایی که متال گوش میدن از لحاظ ایمنی بدن قوی ترن... کمتر سر درد میگیرن زود خوب میشن.... دیگه کلا آدم ترن....
عزیزم شما رپرا رو ببین :D
اصن مریض نمیشن که بخوان خوب بشن :D
کسی جرئت نداره سمتشون بره :D ، کلا آدمای خوفناکین :D

:-خوفناک

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

آقا متالهدام آدمن، یعنی چی که ما قویتریم مریض نمیشیم آدم تریم خو همینا رو میگین که ملت هم هی متالهد متالهد میکنن :-"
+
متال ایرانی عالیه، اصا یه فاز دیگه ای داره. مشکل اصلی اغلبشونم همین کیفیت ضبطه
یعنی چی که فحشه؟؟! آقا مرداب جهانی داره کار میکنه بعد ما که ایرانی ایم خودمون این حرفو بزنیم که ...
یا همین فرزاد گلپایگانی، خیلی شردر حرفه ای ایه، بعد مثلا اومده موزیک سنتی و تار و گیتار و این تم ها رو هم با موزیکش قاطی کرده، اینا عالین!

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

با 2 روز تأخیر مرگ Jeff ‎ Hanneman، گیتاریست گروه Slayer و یکی از بهترین Songwriter های دنیای متال رو تسلیت میگم. کلا جزو شخصیت های مورد علاقه م بود. آهنگایی که نوشته تقریبا معروفترین آهنگای Slayer هستن. Angel of Death ، War Ensemble، South of Heaven، Raining Blood و خیلیای دیگه که هر کس بشنوه میفهمه که طرف کی بوده. علت اصلی مرگ هم نیش عنکبوت بوده که 2 سال پیش اتفاق افتاده بوده و طی این مدت Hanneman تحت معالجه بوده ولی آخرش سیستم بدنش رو کاملا به هم ریخته و بر اثر نارسایی کلیه میمیره. آلبوم جدید Slayer قرار بود 2014 منتشر بشه که با این اوضاع به حالت تعلیق در اومده. تو مراسم Revolver Golden Gods هم ازش یاد کردن. به نظر من اگه 2 تا خبر مرگ مهم از اول تاریخ متال وجود داشته باشه یکیش خبر مرگ Cliff Burton هستش اون یکی هم خبر مرگ Hanneman. واقعا حیف شد. روحش شاد.

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

بشه که منو در حد موی زایدی که بعد از اصلاح دیدین جا مونده هم حساب کنین :rolleyes:

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

متال فقط متالیکا و اشعار بی نظیرشون و هارد راک هم نیکل بک بی نظیره!!پیشنهاد میدم نیکل بک رو بگوشید چون متالیکا رو که همه میشناسن ولی نیکل بک گمنام تره!! :))

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از آريو برزن :
متال فقط متالیکا و اشعار بی نظیرشون و هارد راک هم نیکل بک بی نظیره!!پیشنهاد میدم نیکل بک رو بگوشید چون متالیکا رو که همه میشناسن ولی نیکل بک گمنام تره!! :))
نیکلبک آلبوم all the right reasonsش خیلی خوب بود.. ولی نه اینکه کلا بگیم هارد راک فقط نیکلبک!
من کلا نمیدونم چرا متالیکا اینقد شهرت پیدا کرده.. n تا گروه داریم که هزار پله قویتر از متالیکا کار میکنن اما هیشکی نمیشناسه اینارو.. به نظر شوما دلیلش چیه؟

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از hamid-GM :
نیکلبک آلبوم all the right reasonsش خیلی خوب بود.. ولی نه اینکه کلا بگیم هارد راک فقط نیکلبک!
من کلا نمیدونم چرا متالیکا اینقد شهرت پیدا کرده.. n تا گروه داریم که هزار پله قویتر از متالیکا کار میکنن اما هیشکی نمیشناسه اینارو.. به نظر شوما دلیلش چیه؟

به نظر من چون یک کم راحت ترن

یعنی لازم نیست آدم متال هد باشه تا فنشون شه. مثه من :D

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از hamid-GM :
اين كه ميگيد nتا گروه متال بهتر داريم سليقه ايه و سليقه شما اينه .ولي به سليقه من متاليكا بي نظيره نه من درست ميگم نه شما كاملا سليقه ايه ولي تعداد كسايي كه مثل من ميفكرن خيلي بيشترن متاليكا محبوب تره ولي خداييشم متاليكا پير متالن خودت حساب كن از ١٩٨٣ تا حالا !! اينا كسايي ان كه متالو از گاراژ و زيرزمين شروع كردن !!! در مورد نيكل بك هم من آلبوم dark horse رو خيلي دوست دارم اين آلبومي كه گفتين هم زياد به دلم نچسبيده بود جز اهنگ savin me

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

کاملا با پایین تر بودن سطح متال ایران نسبت به سطح جهانی مخالفم... [-(
تا وقتی ایران گروه هایی مثه Kahtmayan, Arsames و Mordab داره یعنی متال ایران در سطح جهان حضوری موفق داره...

Arsames و Arch enemy در حاشیه ی فستیوال ِ desert rock 2009...
به لوگوی سمپاد روی تیشرت Michael Amott دقت کنید... :-"
th

2تا مستند هس که دیدنش واسه هر متالهدی از هر چیزی واجب تره (البته قبلا هم در موردش بحث کرده بودیم)...
A Headbanger's Journey و Global Metal...
این 2تا مستند به خیلی از سوال های شما جواب میده و در مورد مسائلی مثه وضعیت متال ایران در جهان، حضور دختر ها در متال و... روشنتون میکنه

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از آريو برزن :
اين كه ميگيد nتا گروه متال بهتر داريم سليقه ايه و سليقه شما اينه .ولي به سليقه من متاليكا بي نظيره نه من درست ميگم نه شما كاملا سليقه ايه ولي تعداد كسايي كه مثل من ميفكرن خيلي بيشترن متاليكا محبوب تره ولي خداييشم متاليكا پير متالن خودت حساب كن از ١٩٨٣ تا حالا !! اينا كسايي ان كه متالو از گاراژ و زيرزمين شروع كردن !!! در مورد نيكل بك هم من آلبوم dark horse رو خيلي دوست دارم اين آلبومي كه گفتين هم زياد به دلم نچسبيده بود جز اهنگ savin me
مطالعت رو بیشتر کن یکم ! :-"

گروهایی که از دهه هفتاد توی گاراژ شروع کردن کم نبودن .

یکی از دوستان بود میگفت متالیکا ریسک زیاد کرده و آهنگ متفاوت داده . من خودم با این مخالفم ولی خب گفتم بازگو شه

سولوی crystal mountain - Death قشنگه . توصیه میکنم اگه نشنیدید گوش کنید .

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از Bega Man :
مطالعت رو بیشتر کن یکم ! :-"

گروهایی که از دهه هفتاد توی گاراژ شروع کردن کم نبودن .

یکی از دوستان بود میگفت متالیکا ریسک زیاد کرده و آهنگ متفاوت داده . من خودم با این مخالفم ولی خب گفتم بازگو شه

سولوی crystal mountain - Death قشنگه . توصیه میکنم اگه نشنیدید گوش کنید .
من نگفتم تنها گروه گاراژين!!! گفتم كسايي ان كه از گاراژ شروع كردن! ميدونم كه خيلياي ديگه هم هستن و منظورم اين بود كه كاربلدن ولي همينطور كه گفتم سليقه ايه و ربطي به ميزان مطالعه نداره دوست عزيز!

ن.رها

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد های ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

به نقل از hamid-GM :
البته بهتر بود میگفتید متال ایرونی کیفیتش از نظر کیفیت ضبط و میکس و مسترینگ خیلی از نروژ و سوئد و امریکا پایین تره.. و گرنه از نظر محتوای موسیقی تو همین شیراز آدمایی رو میشناسم که کاراشون با کاملا قابل مقایسه است با گروهی مثل Dream Theater یا Symphony X
افرادی رو میشناسنم که یه ترک رو توی سه روز آماده میکنن.. اما واسه ضبط اون دو ساله در بدر دنبال استودیوی مناسب میگردن.. خوب شما انتظار نداشته باش با این وضع آهنگ با کیفیت (منظورم کیفیت ضبط کردن هستش) بشنوی..
دقیقا تو همین شیراز آدمایی رو میشناسم که به راحتی میتونن با گروه هایی مثه korn یا slipknot کل بندازن و راحت ببرن فقط کیفیت ضبط داغونه آدمایی و میشناسم که کاراشون و بردن آلمان نشون دادن باور نکردن کاره ایرانیه فک کردن دزدیه .
2 نفر و میشناسم دو تایی آهنگ ساختن که گوش بدی دیگه گروه های دیگرو میذاری کنار اما حیف که موقعیت و فضا ندارن

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از آريو برزن :
من نگفتم تنها گروه گاراژين!!! گفتم كسايي ان كه از گاراژ شروع كردن! ميدونم كه خيلياي ديگه هم هستن و منظورم اين بود كه كاربلدن ولي همينطور كه گفتم سليقه ايه و ربطي به ميزان مطالعه نداره دوست عزيز!
منظورم این بود که گروهای گاراژی حرفه ای تر از متالیکا هم کم نیستن .

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از Zero Tolerance :
منظورم این بود که گروهای گاراژی حرفه ای تر از متالیکا هم کم نیستن .
ببخشید اصطلاح گاراژی دقیقا ینی چی؟؟ خوب چیزی که مشخصه اینه که 99% گروه های متال از تو گاراژ و پارکینگ و زیرزمین و اینجور جاها کارشونو شروع میکنن..
بعدم اگه کسی بخواد متالیکا رو به این دلیل گوش بده که کاراشون رو از تو گاراژ شروع کردن دیگه معلوم الحاله :)

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

اِم :د عاقا من فوق العاده،بی نهایت خیلی زیاد :د ناشی هستم.

راستش هر وقت میگفتن متال گوش کن و اینا میگفتم نه باو فقط جیغ ُ داد هست ُ بزن ُ بریز ُ بکش ُ بعد اصن میره روی اعصاب ِ آدم و....! :-"

امّا چند روز پیش یک دوستی یک آهنگی زد خیلی خوشم اومد بعدش گفت این متال بودا! :د
ینی من اصن باورم نمیشد!

این آهنگ bring me to lifeبود :د
یک آهنگ ِ دیه ای هم بود اسمش lost

خیلی حال کردم با هر دو و احساس کردم در مورد متال اشتباه میفکریدم و علاقه مند شدم خلاصه.

اما وقتی خواستم بیشتر مطلب پیدا کنم ُ آهنگ های با حال تر نتونستم. در واقع بسیار گیج و سر در گم شدم.

یک متالیست خیّر لدفن پاره ای توضیحات در مورد اون آهنگ ها و گروه های شاخ متال بده که من برم دانلود بکنم و دانلود بکنم دیه :د

صفحات این تاپیک را خوانده و بسیار احساس ِ پوچی و گیجی و بی خبری کردم و کلن دپرس شدم اصَّن :-<

پ.پ1: یک چیزایی در مورد گروه اواسنس فهمیدم :د لُدف کردم :-"

پ.ن2: فاز ِ رپ تموم شد، افتادیم خط ِ متال :)))

پ.ن3: خیلی معذرت.پست طولانی و خسته کننده شد. :]

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
اِم :د عاقا من فوق العاده،بی نهایت خیلی زیاد :د ناشی هستم.

راستش هر وقت میگفتن متال گوش کن و اینا میگفتم نه باو فقط جیغ ُ داد هست ُ بزن ُ بریز ُ بکش ُ بعد اصن میره روی اعصاب ِ آدم و....! :-"

امّا چند روز پیش یک دوستی یک آهنگی زد خیلی خوشم اومد بعدش گفت این متال بودا! :د
ینی من اصن باورم نمیشد!

این آهنگ bring me to lifeبود :د
یک آهنگ ِ دیه ای هم بود اسمش lost

خیلی حال کردم با هر دو و احساس کردم در مورد متال اشتباه میفکریدم و علاقه مند شدم خلاصه.

اما وقتی خواستم بیشتر مطلب پیدا کنم ُ آهنگ های با حال تر نتونستم. در واقع بسیار گیج و سر در گم شدم.

یک متالیست خیّر لدفن پاره ای توضیحات در مورد اون آهنگ ها و گروه های شاخ متال بده که من برم دانلود بکنم و دانلود بکنم دیه :د

صفحات این تاپیک را خوانده و بسیار احساس ِ پوچی و گیجی و بی خبری کردم و کلن دپرس شدم اصَّن :-<

پ.پ1: یک چیزایی در مورد گروه اواسنس فهمیدم :د لُدف کردم :-"

پ.ن2: فاز ِ رپ تموم شد، افتادیم خط ِ متال:)))

پ.ن3: خیلی معذرت.پست طولانی و خسته کننده شد. :]

ببین در کل شاید یه بخشی از متال همون جیغ و داد ها و ... توشه اما همه ی متال اون نیس
بعد این برینگ می تو لایف ـی که گفتــی متال نیس! آلترنتیو راک هست! یه کم ک زیاد گوش بدی راحت میتونی سبک ها رو تشخیص بدی برای اول کار شاید تشخیص متال و راک سخت باشــه برات
ببین من خودم متال رو ب خاطـر خشونتش دوس دارم و سبکی هم ک گوش میکنم خشن هست!
چند تا شاخه داره ک معمولا هر کس 1 یا 2 تا از اونا رو دوس داره و من خودم تا حالا متالبازی ندیدم که همه ی شاخه های متال رو دوس داشته باشه :
یــه سـری معـروف هاش اینا میشن :
دث متال ، ملودیک دث متال ، گروو متال ، متال کور x: ، بلک متال ، هوی متال و ...

دث متال خشونت نسبتا زیادی داره آهنگاش
ملودیک دث معمولا آهنگسازی خیلی شاخی داره و معمولا همه میپسندنش ، خشونت هم داره تا حدی وبعضی گروه های این شاخه از کیبورد هم استفاده میکنن ، نسبتا سبک جدیدی هم هست
گروو متال رو زیاد راجع بش اطلاعات ندارم که بگم
متال کور سبک خیلی خیلی جدیدی هست ینی شاید وجودش به 7-8 سال هم نکشه ، تمام آهنگا با این سبک یه مدل خوندن و آهنگسازی دارن معمولا ، خوندنشون معمولا با جیغ زیاده و قسمت هایی هم داره که کاملا آروم میخونن(کلین) ... آهنگسازیش هم کلا خیلی متفاوته و یه قسمتایی داره مث برک داون و ...
بلک هم که تقریبا همه میدونن! گروه هایی ک توش میخونن اکثرا یا شیطان پرستن یا بی دین! آهنگسازیش معمولا ملایم تر از سایر سبک هاس ولی خونداشون (ب قول اسپارک!) مث گربه ایه که دمشو کشیدن!! ولی همه آهنگای بلک هم اینجوری نیس ... خیلی آروم هم داره
هوی متال بر خلاف اسمش جزو سبک های خشن نمیشه حسابش کرد ... سبک قدیمی و کلا گروه هایی که این سبک رو کار میکنن گروه های اصیلی هستن!
بقیه هم اگه اطلاعاتی دارن ب اینا اضافه کنن!

اوانسنس آلترنتیو راک و هارد راک میخونه و واقعا گروه خیلی خیلی خوبیه و شدیدا محبوبه
ب نظرم برای شروع اول راک گوش کن بعد بیا سمت متال! برای شروع Poets Of The fall گروه خوبیه ، لینکین پارک گزینه خوبیه ، متالیکا هم خوبهFade to black اش عالیه (;

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

با تشکُّر از پنت را :د مرسی کُلّی 8->

من خودم زیاد از خشونت تو آهنگ بدم نمیاد 8->

امّا اگه بیش از حد باشه و مغزمو سوراخ کنه،چرا :د

این گروه اوانسنس چن تایی هم آهنگ مثل ِ ایمجنری ُ اینا ر ُ گوش کردم و واقعن خوشم اومد. میشه گفت عالی ارزیابی کردم :د

خشونتی نداشت خیلی در واقع! اون جیغ ها ُ اینا هم اونجوری که تصور میکردم آزار دهنده نبود.

+
صدای اون دخدره، امی لی هست فک کنم :د :-" خُدا بود واقعن!

با این حساب بهتر هست که فعلن به همین راک ُ اینا بسنده کنم :د

از لینکین پارک شروع میکنم :د تعریفش زیاد عه :د

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
با تشکُّر از پنت را :د مرسی کُلّی 8->

من خودم زیاد از خشونت تو آهنگ بدم نمیاد 8->

امّا اگه بیش از حد باشه و مغزمو سوراخ کنه،چرا :د

این گروه اوانسنس چن تایی هم آهنگ مثل ِ ایمجنری ُ اینا ر ُ گوش کردم و واقعن خوشم اومد. میشه گفت عالی ارزیابی کردم :د

خشونتی نداشت خیلی در واقع! اون جیغ ها ُ اینا هم اونجوری که تصور میکردم آزار دهنده نبود.

+
صدای اون دخدره، امی لی هست فک کنم :د :-" خُدا بود واقعن!

با این حساب بهتر هست که فعلن به همین راک ُ اینا بسنده کنم :د

از لینکین پارک شروع میکنم :د تعریفش زیاد عه :د
براي راك اگه ميخواين شروع كنين لينكين عاليه ولي خودم نيكل بك رو خيلي بيشتر دوست دارم صداي چد كروگر(خواننده نيكل بك) واقعا بي نظيره! براي متال هم بر خلاف نظر خيليا متاليكا خداس مخصوصا آلبوم death magnetic من خودم تمام البوماي متاليكا روً از ١٩٨٣ دارم و با هيچي عوضشون نميكنم ! /m\

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

Anathema ودیگرهیچ

بالا