• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از PeiHaghi :
انصافاً اگه کسی در سن زیر 25 سال پروگ گوش بده آدم فوق العاده ایه
لایک>> آقا شدیدا تایید میشه.. به همین خاطر به همتون پیشنهاد میکنم برید dream theater گوش بدید.. :D
(سبکشون پروگ.راک و پروگ.متال)
آقا من معذرت میخوام یه چند روزیه همه پستام بوی dreamT میده یه جورایی ... آخه الان دقیقا 1 هفته و 2 روزه که به جز دریم.ت چیزی گوش ندادم به طور جدی.. :-?

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از تـــــــــــــــارا :
ولی این که متال خشن نیست منم بش معتقدم

ولی به طور کلی، متال واقعا خشنه
آقا یا من بد متوجه شدم یا اینکه شما اشتب کردی.. این دو تا جمله که ته پارادوکسه اصن.. :D
در ضمن !!Dream Theater ROCKS
:D

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

من در زمینه ی vocal عاشق این ترکیبم:

blackened death -> male
+
clean voice -> male
+
female vocalist (نمی دونم چی بهش میگن اما من بهش می گم اکو یا آواز کلاسیک) البته باید صداشون هم عالی باشه

و Dark doom/death خیلی بیشتر از black بهم حس میده. چون توی بلک صدا ها درهم و برهمه و ریتم خوب واضح نیست.

به نقل از hamid-GM :
در ضمن !!Dream Theater ROCKS
:D

یه آهنگ خوب ازش معرفی می کنی؟ (آهنگی که قشنگ سبکشو نشون بده)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از White Devil :
اینو که برعکس گفتی! یکی بیاد آهنگ های nightwish رو بشنوه باور نمی کنه که اینم متال ه. شما باید یکم دیدتون رو وسیع کنین من اونقدر سبک های مختلف گشتم و گروه های مختلف دیدم که به این پی بردم. متال که فقط به slipknot و metallica و مرلین مانسون منتهی نمیشه. گروه های بد هم داریم خوب هم داریم. بعضی از گروه ها انقدر با ادبند که حتی واژه ی hell رو هم به کار نمی برند و بعضی ها هم از اول تا آخر با یه کلمه ی ... آهنگ رو پر می کنند و کلا آهنگ بی محتوا میشه.
دقیقا درست گفتم :D من متال رو خشن نمی دونم از نظر موسیقیایی، چون به نظرم خشن نیست اصن.این بحث رو یه بار دیگه هم کرده بودم تو این پیج با بچه ها.کلاسیک و سنتی خیلی می تونن خشن تر باشن.ویولن خیلی می تونه خشن تر از گیتار الکتریک نواخته شه.من صدای دیستورت رو خشونت نمی بینم

طبیعتا همه ی ما سبکای مختلف رو شنیدیم و گروهای مختلف رو می شناسیم.سبکای محدودی در متال هستن که درش خشونت کمه.مثلا گاثیک و دووم در مقابل اون همه سبک دیگه.
همین night wish کلیپ nemoش دقیقا همین حالتو داره
ببین به نظرم من وقتی تمپو بالا میره، هد زدن خیلی چیز طبیعی ایه و خب همین هد زدن از نظر بقیه چیز جالبی نیست.

خب گروهای بد و خوب دقیقا چی بود اون وسط؟ :-? منظورت چه گروهاییه؟ مثلا میگی هرکی فحش بده "بد"ه؟ :-?
من خب فحش رو چیز بدی نمی بینم، لازمه و خب تخلیه میشه آدم.مثلا همین surfacing از اسلیپ اون قسمتش که میگه فا..... خیلی تخلیه می کنه آدمو :-??

برای این که دوباره اشتباه نشه.من خودم متال رو اصن خشن نمی دونم در هیچ زمینه ای ولی این دیدگاه کسیه که زاویه دیدش فرق داره با کسایی که از بیرون به متال نگاه می کنن.

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

اربده کشیدن و درام های شدید خشن نیستند یا صدای گیتار که مثل دریل میره رو مخ آدم؟! کلا من با بعضی از هد ها حال می کنم (اون هایی که موی بلندی دارند و هر از چند گاه یک بار اون هارو تکون میدن) اما هد های ممتد و طولانی خیلی بد جلوه می کنه مخصوصا اگه طرف کچل باشه! در متالیکا هد های آرام کرک خیلی بیشتر از هدهای شدید جیسون به من هیجان می داد. چرا کارهای دیگه نمی کنن؟ مثلا تو همین nightwish به جای هد زدن سراسر سن رو از این ور تا اون ور می دوید خیلی هم جالب بود.
فوش زیاد خوب نیست چون آهنگ بی محتوا میشه و همون طور که در اجتماع بده تو آهنگ هم غلطه و شخصیت طرف رو نشون میده. به جای اون میشه از جملات دیگری همراه با فریاد استفاده کرد. لینکین پارک اصلا قسمت های اربده کشیدنش فوش نداره اما هیجان میده و آدم رو تخلیه می کنه. (در آهنگ given up که ده ثانیه ممتد اربده می کشه خیلی تخلیه کنندس)

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

به نقل از White Devil :
اربده کشیدن و درام های شدید خشن نیستند یا صدای گیتار که مثل دریل میره رو مخ آدم؟! کلا من با بعضی از هد ها حال می کنم (اون هایی که موی بلندی دارند و هر از چند گاه یک بار اون هارو تکون میدن) اما هد های ممتد و طولانی خیلی بد جلوه می کنه مخصوصا اگه طرف کچل باشه! در متالیکا هد های آرام کرک خیلی بیشتر از هدهای شدید جیسون به من هیجان می داد. چرا کارهای دیگه نمی کنن؟ مثلا تو همین nightwish به جای هد زدن سراسر سن رو از این ور تا اون ور می دوید خیلی هم جالب بود.
فوش زیاد خوب نیست چون آهنگ بی محتوا میشه و همون طور که در اجتماع بده تو آهنگ هم غلطه و شخصیت طرف رو نشون میده. به جای اون میشه از جملات دیگری همراه با فریاد استفاده کرد. لینکین پارک اصلا قسمت های اربده کشیدنش فوش نداره اما هیجان میده و آدم رو تخلیه می کنه. (در آهنگ given up که ده ثانیه ممتد اربده می کشه خیلی تخلیه کنندس)
20 ثانیه عربده میکشید . با تشکر .

به نقل از White Devil :
In the Name of God. قشنگ 7،8 دقیقه عذابت میده تا به جای خوب آهنگ برسی.

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از SPARK :

کریسته؟

loverman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
tehran

یه نگاهی به ویدئوی Cannibal Corpse - make them suffer بندازید
اونایی که دیدن میدونن چی میگم
واسه همین میگم که نمیشه کلی قضاوت کرد که کلا متال خشنه یا نه

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از White Devil :

رو مخ رفتن با خشن بودن فرق داره.من شخصا اینایی که واسه شما رو مخه رو، رو مخ نمی پندارم ولی مثلا صدای بعضی خواننده های زن، همین خواننده ی nightwish خیلی رو مخمه
جلوه رو که منم معتقدم بش و گفتمم قبلا ولی مثلا تو آهنگ i am hated اسلیپ یا (sic)شو گوش کنی ناخواسته کلت با آهنگ تکون می خوره اونم با چه سرعتی :D یا wiener blut از رامشتین ...
ولی خب کسی که هد می زنه نمی خواد که طرف مقابل باهاش حال کنه، هد می زنه که خودش حال کنه. چه بحثای اساسیی می کنیم ما :))
بعد شما با هدای بقیه هیجان می گیری؟ :-/ خودت کله داری خب، هد بزن، هیجان رو اون موقه می فهمی :-"

لینکین پارک شاید اربده هاش فحش نداشته باشه ولی آهنگسازیشون خیلی ضعیفه ... :D من شخصا ترجیح میدم آهنگ سازی خوبی بشنوم تا این که به این فک کنم که فحش میده زشته یا نه :-?

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از SPARK :
شما مث که از قسمت بندریش خوشت اومده ها.. :D آخه بعد از 7,8 دقیقه میرسه به قسمت بندریشا.. P:>
White DeviL
کلا من با بعضی از هد ها حال می کنم
من یه خصوصیتی که دارم اینه که به سختی میام تو جو و اگه بیام تو جو هم به سختی میام بیرون..(مثل فرومغناطیس سخت میمونم یه جورایی..اثرات خرخونی!) و به همین خاطر کلا آهنگ که گوش میدم فوقش با انگشتای پام ضرب میگیرم.. هد زدن که اصلا فکرشو نکن.. و به شدت هم از این خصوصیت خودم راضیم.. وکلا با کسایی که متال رو صرفا به خاطر هد زدن دوس دارن شدیدا آبم تو یه جوب نمیره.. :D
آهنگ Endless Sacrifice آهنگیه که معمولا هر کی گوش داده راضی بوده.. :D (عام پسنده!)
آهنگ The Dark Eternal Night دقیقا تمام مشخصه های دریم.ت توش هست به نظرم..
یه آهنگی هم هست.. اوج هنر درامرشونه (mike portony ) از دقیقه 2 به بعد دیگه واقعا منو میبره تو خلسه این آهنگ..
اسمشم the glass prison
آهنگ take the time هم از آهنگای خوبشون هست (از نظر خودشون).. چون تو همه اجراهاشون اینو میزنن..
آهنگ خوب زیاد داره.. ولی الان من مطمئنم هر کی بره این آهنگارو گوش بده میاد اینجا میگه همش مزخرف بود.. چون غیر ممکنه کسی بار اول به آهنگای دریم.ت علاقه مند بشه.. چند بار گفتم من خودم 1.5 ماه داشتم آلبوم جدیدشون رو گوش میدادم تا تازه با 5 تا تراکش ارتباط برقرار کردم..
آلبوم جدیدشون هم اگه گوش دادین که دیگه ته شه.. ;;)
ویولن خیلی می تونه خشن تر از گیتار الکتریک نواخته شه.من صدای دیستورت رو خشونت نمی بینم
موافقم.. یه قطعه کلاسیک هست (با ویولون نواخته میشه..) اسمش هستTzigane ..یکی از دوستای کلاسیک کارم بهم معرفیش کرد.. ینی اصن من هر وقت اینو میشنوم تا ربع ساعت فقط میشینم به دیوار زل میزنم.. از بس سنگین و قابل تامله این آهنگ و البته خشن.. صدای دیستورت شده گیتار در مقابلش لنگ میندازه! :D

• لایک
امتیازات: Dizzy

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

به نقل از hamid-GM :
شما مث که از قسمت بندریش خوشت اومده ها.. :D آخه بعد از 7,8 دقیقه میرسه به قسمت بندریشا.. P:>
خیلی وقت پیش گوش دادم یادم نیس ! از سولوش خوشم اومد .

loverman

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
tehran

آلبوم جدید Cannibal Corpse به نام Torture اومد بیرون /m\
من حال نداشتم بگردم
یکی لینک دانلود بذاره اگه میشه [-o<

elaherobo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلا ي فيزيك ٩٣
دانشگاه
احتمالا شريف

دوستان من به كمك فكريتون نياز مندم!
من جديدا شيفته ي درام شدم! ولي خب چندين تا مشكل وجود داره يكي اينكه آموزشگاهي كه استاد خوب داشته باشه سراغ ندارم! بعد اطرافيان هم به خاطر سر و صداش هي ميزنن تو ذوق من :(
كسي هست اينجا كه خودش درام بزنه؟!؟ ميشه يكم راهنمايي كنيد؟!؟ مرسييي ;;)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از elaherobo :
من جديدا شيفته ي درام شدم! ولي خب چندين تا مشكل وجود داره يكي اينكه آموزشگاهي كه استاد خوب داشته باشه سراغ ندارم! بعد اطرافيان هم به خاطر سر و صداش هي ميزنن تو ذوق من :(
من یه زمانی تو گروه آموزشگاه درامز می زدم و دیدن استعداد دارم (ریا و اینا) دیگه استادم یه ساعتایی رو گفت، کتاب آموزشی هم خریده بودم، می رفتم اون جا خودم تمرین می کردم ولی الان یه 7،8 ماهی میشه نزدم چون دیگه کلاسای گروهم نرفتم.منم همین مشکلاتو دارم دقیقا ولی خب از پدرجان قول گرفتم بعد کنکور اتاقمو آکوستیک کنن و درامز بخرن برام!
به طور کلی استیک (چوب درامز) بگیر و رو بالشت تمرین کن، منم همین کارو می کنم الان گاهی.حداقل دستات راه بیفته، واسه پا باید حتما با خود درامز تمرین کنی، گرچه اگه حواس داشته باشی پا رو هم میشه همین جوری تمرین کرد
کتابم خواستی بگیری، یه کتاب بگیر که سی دی صوتی داشته باشه و چند تا کلیپم تو یوتویوب ببین اگه پشت درامز ننشستی تا حالا

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از elaherobo :
یه مطلبی هم که هست اینه که درامر همیشه به نظرم باید یه گروه پشتش باشن.. یعنی تنهایی تمرین کردن درامر به نظرم معنی نمیده یه جورایی.. مثلا شما اگه یه گیتاریست یا یه کیبوردیست باشی آنچنان نیاز نیست که همیشه با گروه تمرین کنی.. اما وضع واسه درامر فرق میکنه..
بعد اگه با صدای زیادش هم مشکل داری من یه پیشنهاد دارم.. چند وقت پیش داشتم یکی از کنسرت های Guns N' Roses رو میدیدم .. بعد درامرشون توی بک استیج با یه وسیله جالبی تمرین میکرد که قیافش مث درام بود اما صداش خیلی خیلی کم بود .. حالا اسمشو نمیدونم چی بود ولی از اینا میتونی بگیری البته اگه توی ایران گیر بیاد.. :)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از hamid-GM :
یه مطلبی هم که هست اینه که درامر همیشه به نظرم باید یه گروه پشتش باشن.. یعنی تنهایی تمرین کردن درامر به نظرم معنی نمیده یه جورایی.. مثلا شما اگه یه گیتاریست یا یه کیبوردیست باشی آنچنان نیاز نیست که همیشه با گروه تمرین کنی.. اما وضع واسه درامر فرق میکنه..
بعد اگه با صدای زیادش هم مشکل داری من یه پیشنهاد دارم.. چند وقت پیش داشتم یکی از کنسرت های Guns N' Roses رو میدیدم .. بعد درامرشون توی بک استیج با یه وسیله جالبی تمرین میکرد که قیافش مث درام بود اما صداش خیلی خیلی کم بود .. حالا اسمشو نمیدونم چی بود ولی از اینا میتونی بگیری البته اگه توی ایران گیر بیاد.. :)

مخالفم :D گیتار باس این حالتو داشته باشه شاید ولی درامز می تونی هدست بذاری و رو آهنگه مورد علاقت بزنی، خیلیم حال میده :D

راس میگه حواسم نبود.اول که کلا یه حالت فوم داره می ذاره روش صداش کم میشه به نسبت، حالت sound of ولی درامز الکتریکی هم داریم مثکه.یعنی دقیقا همون حالت درامزه ولی جای درام ها و سنج ها یه حالت لاستیکی هست که رو اونا می زنی و صداشم به طوره نرم افزاری قابل تنظیمه گمون کنم.یه کلیپ تو یوتویوب دیدم این جوری بود :-?

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

مخالفم :D گیتار باس این حالتو داشته باشه شاید ولی درامز می تونی هدست بذاری و رو آهنگه مورد علاقت بزنی، خیلیم حال میده :D

راس میگه حواسم نبود.اول که کلا یه حالت فوم داره می ذاره روش صداش کم میشه به نسبت، حالت sound of ولی درامز الکتریکی هم داریم مثکه.یعنی دقیقا همون حالت درامزه ولی جای درام ها و سنج ها یه حالت لاستیکی هست که رو اونا می زنی و صداشم به طوره نرم افزاری قابل تنظیمه گمون کنم.یه کلیپ تو یوتویوب دیدم این جوری بود :-?
یکی از بچه های ما درام میزنه . درامش الکترونیکیه . چیز خوبیه . قیمتش مثله آکوستیکه ولی هم میتونی روش افکت بذاری هم میتونی با هدست گوش بدی (با هندزفری آخه ؟! با اون باس داغون ؟!) در مواقع لازم هم صداش میتونه خیلی بیشتر از آکوستیک باشه .
به نقل از hamid-GM :
اتفاقاً اگه یه درامر بخواد از گروه شروع بکنه گروه بدی از آب در میاد . واسه یه گروه مبتدی درامر باید خیلی قوی باشه تا ریتم رو نگه داره .
همه ی ساز ها می تونن جدا تمرین کنن .

یه چیزی وجود داره اسمش رو نمیدونم ولی یه صفحست . وقتی که کلاس میری تا دو سه هفته ی اول کافیه با اون تمرین کنی تا ریتمش دستت بیاد .

elaherobo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلا ي فيزيك ٩٣
دانشگاه
احتمالا شريف

من یه زمانی تو گروه آموزشگاه درامز می زدم و دیدن استعداد دارم (ریا و اینا) دیگه استادم یه ساعتایی رو گفت، کتاب آموزشی هم خریده بودم، می رفتم اون جا خودم تمرین می کردم ولی الان یه 7،8 ماهی میشه نزدم چون دیگه کلاسای گروهم نرفتم.منم همین مشکلاتو دارم دقیقا ولی خب از پدرجان قول گرفتم بعد کنکور اتاقمو آکوستیک کنن و درامز بخرن برام!
به طور کلی استیک (چوب درامز) بگیر و رو بالشت تمرین کن، منم همین کارو می کنم الان گاهی.حداقل دستات راه بیفته، واسه پا باید حتما با خود درامز تمرین کنی، گرچه اگه حواس داشته باشی پا رو هم میشه همین جوری تمرین کرد
کتابم خواستی بگیری، یه کتاب بگیر که سی دی صوتی داشته باشه و چند تا کلیپم تو یوتویوب ببین اگه پشت درامز ننشستی تا حالا
مرسی تارا از راهنماییت >:D<
آموزشگاهی که می رفتی کجا بود ؟ چون آموزشگاه قبلیه من استاد درامز نداره ! :(
کتاب و سی دی ام چیز خوبیه :-? گبر بیارم حتما می خرم ! :-?
به نقل از hamid-GM :
مرسی از راهنمایی! (;
در مورد اون که گروهی باید تمرین کرد، آدم وقتی می تونه با افراد دیگه هم بزنه که خودش کاملا مسلط باشه!
درمورد اون وسیله هم میشه تحقیق کرد، همین که راه حلی برای کم کردن صداش وجود داره خودش خیلیه!

• لایک
امتیازات: Dizzy
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از elaherobo :
مرسی تارا از راهنماییت >:D<
آموزشگاهی که می رفتی کجا بود ؟ چون آموزشگاه قبلیه من استاد درامز نداره ! :(
کتاب و سی دی ام چیز خوبیه :-? گبر بیارم حتما می خرم ! :-? مرسی از راهنمایی! (;
در مورد اون که گروهی باید تمرین کرد، آدم وقتی می تونه با افراد دیگه هم بزنه که خودش کاملا مسلط باشه!
درمورد اون وسیله هم میشه تحقیق کرد، همین که راه حلی برای کم کردن صداش وجود داره خودش خیلیه!

حواست باشه، تولید صدای باس درام (اون طبلی که با پا می زنن) خیلی زیاده و sound of هم تاثیر نداره و به طوره کلی رو sound of اصلا حساب نکن :D هم حال زدنو از آدم می گیره و هم به اون صورت از تولید صدا کم نمی کنه
همین الکتریکی چیز خوبیه گرچه من نمی پسندم
آموزشگاه سارنگ.یه استاد تومبا داشت، که درامزم می زد.آقای صارمی (سارمی شاید :D ).استاد نداشتما، خودم هفته ای یه ساعت می رفتم تمرین

خواهش (;

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

با اینکه از مرلین مانسون چندشم میشه اما هر کی کلیپ No Reflection رو ندیده ببینه . از فضاش خیلی خوشم میاد.

بالا