• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرسش و پاسخ پیرامون برنامه‌نویسی

• شروع کننده موضوع max
  • تاریخ شروع

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
نمی دونم این جا جاش هست یا نه ولی به هر حال من می پرسم .
بخوایم یه زبان برنامه نویسی شروع کنیم به یاد گرفتن (در صورتی که قبلا هیچ تجربه ای نداشتیم) چی یادبگیریم بهتره ؟ :-"
سلام . پایتون .

پریشون

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
از الگوریتم و فلوچارت شروع کن و فیلم اموزشی ببین
بهترین روشش چیه واسه شما راحته اول/ که می خوای شروع کنی باید چه کنی فیلم اموزشی از کجا ؟ یه موقعشروع کردم نمی دونستم چی به چیه تو ؟ بعد کجا باید الگو هارو پیاده کنم ؟ منظور چه نرم افزاری لطفا خیلی توضیح بده

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
بهترین روشش چیه واسه شما راحته اول/ که می خوای شروع کنی باید چه کنی فیلم اموزشی از کجا ؟ یه موقعشروع کردم نمی دونستم چی به چیه تو ؟ بعد کجا باید الگو هارو پیاده کنم ؟ منظور چه نرم افزاری لطفا خیلی توضیح بده
آپارات سرچ کن پایتون
کسایی مث مجتبی از pyproject
یا جادی از jadi.net
خوبن گویا
البته من ترجیحم جادیه
میتونی فیلمای مکتب خونه جادی رو رایگان دانلود کنی ،خود جادی هم با این قضیه مشکلی نداره
خیلی خودت رو درگیر ide و ادیتور نکن
پایتون رو نصب کن با notepad++
کم کم ببین چی پیش میاد

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
روند اکادمیک و دانشگاهی که واسه کامپیوتری ها طی میشه به اینصورته که اگه طرف خیلی دیگه صفر صفر باشه یه درس مبانی کامپیوتر و برنامه سازی در حد مهارت های اولیه کار با کامپیوتر طی میکنه بعد درس برنامه سازی پیشرفته و ...
حالا شما لازم نیست خیلی اکادمیک پیش برین الان اونقدر منابع اموزشی زیاده که طرف میتونه هر رشته ای که بخواد رو منابعش رو مطالعه کنه حتی بعضی جاها حالت دانشگاه انلاین هم داره یعنی میتونی مدرک هم بگیری ( نمونش مثلا سایت edx.org) . یه سری رایگان هست تو یوتیوب و اینا بگردی پیدا میکنی یه سری هم پولین که باید یا بخریشون یا خلاقیت به خرج بدی و یه جوری گیرشون بیاری ( تو تلگرام کانال های غیر قانونی که پکیج های پولی رو رایگان میزارن)

اما روند کارت به خودت بستگی داره که چه سطحی داری اما اگه صفر صفری اینجوری شروع کن
1 - مبانی کامپیوتر و برنامه سازی : مبانی کامپیوترش که مشخصه چی هست مثلا بدونی یه کامپیوتر چجوری کار میکنه از چه اجزایی تشکیل شده و نحوه کارکرد هرکدوم از اجزاشو مثه مثلا حافظه بشناسی مفهوم نرم افزار و سیستم عامل و این چیزهای اولیه و بخش برنامه سازیش هم مفهوم الگوریتم و فلوچارت (بین خودمون بمونه این فلوچارته هیچوقت به دردم نخورد :D) و مفاهیم اولیه تو برنامه سازی مثه مفهوم متغیر و دستورات شرطی و حلقه های تکرار و مفهوم تابع و ...
2 - برنامه سازی پیشرفته : تمرکز اصلی این قسمت رو یه مدل برنامه نویسی و روش تفکر به اسم برنامه نویسی و تفکر شی گراست . اینکه چی هست و به چه دردی میخوره رو فعلا بیخیال شو تا وقتی مبانی رو کامل کردی
3 - اینجا دیگه خودت مسیرتو پیدا میکنی مباحث زیادی هست که باید کار کنی مثه بحث ساختمان داده ها ، برنامه نویسی وب ، طراحی الگوریتم ، مهندسی نرم افزار و ...

آخرین ویرایش:

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
دوره رایگان جادی رو از gotoclass ببین
تمرین و امتحان هم داره

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
برنامه نویسی نیست اصلاً ولی خب :-"
کسی هست که vscode نصب کرده باشه بعدش به مشکل
extension host terminated unexpectedly خورده باشه؟:-"

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
برنامه نویسی نیست اصلاً ولی خب :-"
کسی هست که vscode نصب کرده باشه بعدش به مشکل
extension host terminated unexpectedly خورده باشه؟:-"
من ازش استفاده میکنم
تا حالا ندیدم -ـ-
هر اکستنشنی ک میخوای نصب کنی این ارور رو میده ؟
یا فقط مشکل از اکستنشن خاصیه؟

• لایک
امتیازات: nils

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
من ازش استفاده میکنم
تا حالا ندیدم -ـ-
هر اکستنشنی ک میخوای نصب کنی این ارور رو میده ؟
یا فقط مشکل از اکستنشن خاصیه؟
نه همشون برای جاوا برای پایتون هر چی نصب کردم همین ارور رو داد((: واسه همه نمیاد تو یه سریا اینجوری میشه و خب بعضیا گفتن اینستال آن اینستال کن که بازم جواب نبود:-"

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
نه همشون برای جاوا برای پایتون هر چی نصب کردم همین ارور رو داد((: واسه همه نمیاد تو یه سریا اینجوری میشه و خب بعضیا گفتن اینستال آن اینستال کن که بازم جواب نبود:-"
من خیلی vs باز نیستم حقیقتش ولی یکم گشتم :
۱: run as admin کن ببین درست میشه عایا
۲:You can try disabling System Certificates as a workaround:

اینو تست کن
۳:اینجا هم یه چرخ بزن:https://github.com/microsoft/vscode/issues/82499

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
یادش بخیر یه زمانی برنامه داشتم بعد این که خودم یاد گرفتم بیام سوالام رو اینجا بپرسم ولی متاسفانه در حد همون دو صفحه ای که خونده بودم موندم

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
بچه ها پایتون میدونید هیچ کدوم احیانا؟:-"

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
سلام . بفرمایید
من اول یه همچین کدی نوشتم بعد اصلاحش کردم و فهمیدم باید از map استفاده کنم تو ورودی ولی خب میخواستم ببینم چرا sort یه لیست بر اساس منطق ریاضی انجام نمیشه :-"

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
من اول یه همچین کدی نوشتم بعد اصلاحش کردم و فهمیدم باید از map استفاده کنم تو ورودی ولی خب میخواستم ببینم چرا sort یه لیست بر اساس منطق ریاضی انجام نمیشه :-"
سوال اینطوره ک تعدادی عدد میدی و قراره sort کنه؟

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سلام فکرکنم دلیلش اینه که با مقادیر بصورت string برخورد میکنه و از نظر string مقدار 100 کوچیکتر از مثلا مقدار 20 هست

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
بالا