• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیروی ازمد...اره یانه؟

• شروع کننده موضوع

president

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظرشما پیروی ازمدخوبه یابد؟اگه خوبه چرا اینقد بهش گیرمیدن اگرهم بده پس چرا رایج میشه؟

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
پاسخ : پیروی ازمد...اره یانه؟؟؟

آدم نباید خودشو در بند یه چنین چیزی اسیر کنه.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

اصلا مهم نیست که خوبه یا بد مهم اینه که انسان چه جوری احساس راحتی بیشتری میکنه. ظاهر و رفتار آدم اگه آسیبی به کسی نرسونه اشکال نداره و اگه کسی هم گیر بده و از این جور حرفا در واقع یک نوع تجاوز به حریم خصوصی تلقی میشه.

FALCON

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک یونایتد
مدال المپیاد
خیلی دوس داشتم برم لوی تو راه بنزینم تموم شد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طب

اصلا فکر میکنید مد چیه
واسه این که تنوع در بازار ایجاد بشه این کاررو میکنن که ماشاالله هر سال بدتر میشه

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : پیروی ازمد...اره یانه؟

البته بستكي داره منظور از كلمه ي بد جي هست!اكه منظور اينه كه ممكنه به آدم آسيب بزنه,نه!!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بستگی داره.تا یه حدیش به نظر من خوبه.همین که مثل بقیه هم سنات باشی یا اینکه مثلا میخوای بری مهمونی.اما بیش از حدش آدم رو از زندگی عقب میندازه.آدم باید برای خودش معلوم کنه که تا چه حد نظر دیگران و نظر چه کسانی براش مهمه.من خودم تصمیم گرفتم که نظر مردم ( نه کسانی مثل پدر مادر یا دوست) برام مهم نباشه.در نتیجه خودمو خیلی درگیر مد نمیکنم.فقط تا حدی که فکر میکنم لازمه.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

مَن که اصن برام مهم نیس !
چیزی که بـِم بیـادُ می پـوشـ ـَم
بنـظر من که اصنَم لازم نیس !
لازم ینی چیزی که نبودنش ضربه بزنه !
لباس صورتی مد باشه آبی بپوشی بری بیرون ضربه مذکور چیه ؟!!
اصـولَن شاید یه چیزی باشه واسه " هَمرنَگ جماعت شدن "
مد ینی چی ؟
یه رنگ و مدل و... که یه طیف گسترده ای از جامعه در یه برهه از زَمان می پـوشـَ ـن
یه سری کار یکسان که همه انجـام می دَن
یه نظر من که اصن مهم نیست
و پیروی ازشـَم به طبع اصن مهم نیس

• لایک
امتیازات: Kite

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

مد به نظر من چیز خوبیه بعضی اوقات! :D
مثلا در حالت عادی شاید یه کم ضایه باشه مانتو نارنجی جیغ بپوشه آدم ولی وقتی مد باشه زیاد عجیب نیست!(حالا اینو مثال زدما! :D)
در کل آدم باید متعادل باشه ینی خودشو ملزم به این نکنه که حتما رو مد باشه!
نمیشه کلا از زندگی حذفش کرد به نظرم!
باید تا حدودی بهش بها داد چون چیزیه که تو جامعه هست و نمیشه بهش بی توجه بود! :-?

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از HIM :
لباس رنگی خیلی قشنگ تره ، حالا مد و غیر مد ش مهم نیست. مردیم از بس سیاه پوش دیدیم!

این هَس ولی دیوانه وار در بند مد و هر مُدی شـُدن به نظر من واقعـا عقل آدمو زیر سوال می بَره !

• شروع کننده موضوع

president

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ღ¸.•L@dyMON@•.¸ღ :
مثلا در حالت عادی شاید یه کم ضایه باشه مانتو نارنجی جیغ بپوشه آدم ولی وقتی مد باشه زیاد عجیب نیست!(حالا اینو مثال زدما! :D)
باید تا حدودی بهش بها داد چون چیزیه که تو جامعه هست و نمیشه بهش بی توجه بود! :-?
ا[خه گلم هرچندهم که مثلا نارنجی مدباشه اما بازم جیغه.....
اصلا بچه ها می دونین به نظرمن یه سوپراستار(مثلا)یه لباس چه میدونم پاره پاره بپوشه فرداش مده.یا مثلا میخوان لباس های هنرپیشه ها وخواننده های خارجی رو به صورت اسلامی وکاملا عرف جامعه دربیارن می زنن کلا یه چیزه بدتروجلف تر میدن بیرون(مصداق همونی که می خوانابرو رو درست کنن میزنن چشو درمیارن)[/font][/font]

Niki7

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
mums
رشته دانشگاه
پزشکی :)

كاملا مزخرفه. هرفردي بايد متناسب باعلايقش زندگي كنه .بعضي افراد حتي اگراز رنگي هم متنفر باشند چون مده ازش استفاده ميكنند چنين افرادي واقعا عقل درست وحسابي دارند؟؟؟( من كه فكر نميكنم)

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نظر من مد تفکر پذیرفته شده توسط یه درصد زیادی از مردم جامعه هست.دلیلش هم میتونه هر چیزی باشه ولی یه رفتار خاص به دلایل گوناگون توسط یه عده کثیری پذیرفته میشه.واین مد خیلی از چیزارو تحت تاثیر قرار میده اولینش هم بازار هست!شما نمیتونی از بازاری که سعی میشه توش از مد پیروی شه لباسی بخری که با عقاید عمومی مغایرت داشته باشه!و همه تغییرات رنگ و مدلیو که میبینیم مدیون مد هستیم!مد چیز بدی نیست به شرطی که تعصب نیاره برعکس خیلیم عالیه و تفکر یه جامعرو نشون میده!و هیچ وقتم موجب نمیشه که سلیقه شما تحت الشعاع قرار بگیره چون هیج وقت فقط یه نوع ظاهر خاص مد نیست و برعکس به نظر من بجای اینکه حق انتخابو ازتون بگیره بهتون حق انتخاب جدید میده...

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

بعضي وقتا يه چيزايي رو به تن مردم مي پوشونن که واقعا مايه ابرو ريزيه ، مردم هم ميگم مده ديگه !!!
مد به شرطي خوبي که توش افراط نشه !!!
دقت کردين يه زماني يه چي مد ميشه ، چند وقت ازش مي گذره ديگه هيچ کس نگاه هم بهش نميندازه ، باز بعد از چندين سال که نسل جوونا عوض شد باز همون چيزي که يه زماني مد بود و يه زماني چيزي به حسابش نمي اوردن باز مد ميشه !!

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

پشت یه کامیون یه جمله ی جالب خوندم که نوشته بود:
به مد پوشان بگویید آخرین مد کفن است!
به نظر من خدا انسان رو متفاوت آفریده و انسان هم باید سعی کنه این تفاوت رو حفظ کنه.

• لایک
امتیازات: Kite

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از HIM :
به نظر من خدا انسان رو متفاوت آفریده و انسان هم باید سعی کنه این تفاوت رو حفظ کنه.
این تفاوتی که میگی نسبت به سایر موجودات هست (همه موجودات با هم متفاوتن) (کثرت) ولی بین خود انسانها تفاوتی نیست، با این اوصاف انسانها باید بین خودشون تفاوت ایجاد کنن یا نه؟
ضمن این که این "ایجاد تفاوت" یعنی این که همه از یک مد استفاده بکنن یا بلعکس، از مد استفاده نشه؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از GCD :
این تفاوتی که میگی نسبت به سایر موجودات هست (همه موجودات با هم متفاوتن) (کثرت) ولی بین خود انسانها تفاوتی نیست، با این اوصاف انسانها باید بین خودشون تفاوت ایجاد کنن یا نه؟
ضمن این که این "ایجاد تفاوت" یعنی این که همه از یک مد استفاده بکنن یا بلعکس، از مد استفاده نشه؟
علاوه بر تفاوتی که بین انسان با سایر موجودات هست ، بین انسان ها هم تفاوت (ظاهری) هست.
حالا خود انسان هم باید این تفاوت رو حفظ کنه. یعنی سعی کنه مثله بقیه نباشه یا به عبارتی دنباله مد نباشه تا مثل بقیه نشه.

زهـــرا.ع

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
مدال المپیاد
اصرار نَکُنین فَخر فروشی تو مرام بنده نیس !
دانشگاه
برکلیـــ انشاالله !
رشته دانشگاه
فیزیک اَتُمیـــ

مــُـــد ؟!
مُــــد بر اساس چیزی انتخاب میشه که مردم می پوشن ... مَثـــلا" شُـــما یه روز با دامن اسپانیایی برین تو خیابون ... فردا همه دامن اسپانیایی میرن تو خیابون ... در واقع مُـــد بر اساس ِ زیبایی انتخاب نمیشه ... بلکه فقط نوعی نوآوریه ... همین :-?? من برام مهمـــ ِ که چطور لباس می پوشم اما انسان پیرو ِ مُــــدی نیستم اصولا" ... ! B-)

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از HIM :
پشت یه کامیون یه جمله ی جالب خوندم که نوشته بود:
به مد پوشان بگویید آخرین مد کفن است!
جالبه ولی عامیانه بودن جملش منو اذیت میکنه
مثله اینکه بگی الان شلوار مده ...خوب شلوارو همه میپوشن دلیل نمیشه که ...
خود کفن هم میتونه مد داشته باشه ...تازه خدا رو چه دیدی شاید پوما و آدیداسم اسپورتشو بززن!!
دوست داشتم طراح مد و مدل باشم حیف ک فرصتش نیست !!

مد میتونه خیلی اسیب بزنه ... به نیت طراحشم بستگی داره ...
اصلا مهم نیست که خوبه یا بد مهم اینه که انسان چه جوری احساس راحتی بیشتری میکنه. ظاهر و رفتار آدم اگه آسیبی به کسی نرسونه اشکال نداره و اگه کسی هم گیر بده و از این جور حرفا در واقع یک نوع تجاوز به حریم خصوصی تلقی میشه.
چرا اصلا مهم نیست خوبی و بدی ؟؟ هدف تاپیک و میبری زیر سوال ... آدم با چیز بد احساس راحتی نمیکنه اصولا ...
بعضیا ممکنه لخت احساس راحتی کنن دلیل نمیشه که بیان بیرون ... لخت بودن خوبه ...ولی تو تخت ... ( میخوام بگم خوبی نسبیه)
اگه ظاهر کسی مشکلی داره و بهش تذکر بدیم اشکالی نداره شاید خودش متوجه نباشه ...شایدم ما رو توجیه کنه شایدم هیچ
اصلا هم تجاوز نیست ...اجبار کردن یا دستور دادن بله

مد خیلی هم شخصی نیست چون مد و تو خیابون و جامعه استفاده میکنیم به بقیه هم مربوطه

saye3000

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

پیروی از مد بد نیست به نظر من ولی به شرطی که مد مسخره نباشه.اگه با اون چیزی که آدم میپسنده بخونه خیلی هم خوبه.ولی دلیلی نداره آدم به زور چیزی بپوشه که ازش بدش میاد صرفا به خاطر اینکه مده.

به نقل از *sRina * :
به نظر من مد تفکر پذیرفته شده توسط یه درصد زیادی از مردم جامعه هست.دلیلش هم میتونه هر چیزی باشه ولی یه رفتار خاص به دلایل گوناگون توسط یه عده کثیری پذیرفته میشه.واین مد خیلی از چیزارو تحت تاثیر قرار میده اولینش هم بازار هست!شما نمیتونی از بازاری که سعی میشه توش از مد پیروی شه لباسی بخری که با عقاید عمومی مغایرت داشته باشه!و همه تغییرات رنگ و مدلیو که میبینیم مدیون مد هستیم!مد چیز بدی نیست به شرطی که تعصب نیاره برعکس خیلیم عالیه و تفکر یه جامعرو نشون میده!و هیچ وقتم موجب نمیشه که سلیقه شما تحت الشعاع قرار بگیره چون هیج وقت فقط یه نوع ظاهر خاص مد نیست و برعکس به نظر من بجای اینکه حق انتخابو ازتون بگیره بهتون حق انتخاب جدید میده...
اصلا قبول ندارم.مردم مدو انتخاب نمیکنن که بعدش بازار تحت تاثیر قرار بگیره و براشون بسازه.اصلا خود بازاره که مدو می سازه.مثلا یه مدت همه تولیدی ها با طرحا و مدلای مختلف مانتو درست میکنن اما فقط مثلا رنگ سبز.کل بازار پر مانتو سبز میشه مردم هم چون فقط از این رنگ مانتوی خوشگل هست مجبور میشن بخرن،سبز میشه مد.تقریبا میشه گفت عموم مردم هیچ نقشی تو ایجاد مد ندارن.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

اول این که چی مد شه؟منظور لباسه؟!

یکی دوس داره پیرو مد باشه، هست. یکی دوس نداره نیست.هر کی هرجور حال می کنه،به ما چه؟! البته این صورت کلی بحث بود.حالا می ریم سر اصل مطلب :D

حالا اصل مطلب
یه چیزی تو یه قشر خاصی از مردم استفاده میشه.عده ای از قشر متفاوتی از مردم می بینن، خوششون میاد و ابراز تمایل به استفاده ازون مد می کنن در صورتی که اون "چیز" :
1براشون قابل قبول نیست (مثلا مانتو نارنجی جیغ تنگ کوتاه مد میشه، برای قشر مذهبی غیر قابل قبوله که فردی ازین قشر ازین نوع پوشش استفاده کنه)
2در وسعشون نیست (مثلا گوشی داشتن مد شه، خب طبیعتا آدمی که خودشم گوشی نداره بهش فشار میاد بخواد واسه بچش گوشی بگیره ولی همون طور که خودمون می دونیم بچه انقد گیر میده و .. می کنه خودشو ( :D) که مجبور میشن براش بگیرن، حالا بعدشم کلی پول شارژو خطش میشه)

جدا از مبحث مالی، مشکل جامعه ما با مد، بد حجابیشه (چه مرد، چه زن) به دلیل وجود حکومت اسلامی و عده ی زیاد افراد مذهبی و سنتی در جامعه

من طبیعتا با این مسئله مخالفم.هر کس عقل داره می تونه تصمیم بگیره چی بپوشه و مشکل ما ازون جاییه که هر چیزی رو به خودمون مربوط می دونیم.پوشش دیگران هیچ ربطی به ما نداره

به صورت کلی نظر خودم: من ترجیح میدم این جوری بهش نگاه کنم که آدم دموده نباشه.دلیل نداره همیشه آخرین مدا رو دنبال کنه (البته اونم به خودش بستگی داره)

بالا