• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جراحی های زیبایی

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
آمار و هزینه‌های جراحی‌های زیبایی روز به روز بالاتر میره...

گاهی میبینیم افراد، از چهرشون راضی هستن و دوسش دارن ولی بخاطر حرف‌های اطرافیان دست به اینکار میزنن...

از طرفی ممکنه کسی واقعا نیازی به اینکار نداشته باشه ولی دوست داشته باشه اینکار رو انجام بده و اصلا بد نیست چون کاری رو انجام میده که حالشو خوب میکنه.

بعضی‌ها هم که واقعا لازم دارن! مثلا کسی که بینیش چندین بار شکسته.

نظرتون درباره‌ی جراحی‌های زیبایی(نه فقط رینوپلاستی!)، ترس از عمل، تجربه‌هاتون و... بگید.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اصلا كارى به خود كارندارم،ولى اينكه خودتونو شكل يه اردك ترسناك مى كنيد ديگه واقعا عمل ((زيبايى))نيست.فقط ملتو به وحشت ميندازيد: )

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
زیبایی از نظر هر کس معیارای متفاوتی داره
به هر حال من با این عمل موافقم و درباره ی ترس یا غیره خودم هنوز تجربیه ای ندارم و لی تجربه ی دوستام زیاد در اختیارم قرار گرفته و هر عمل بسته به شدت و پزشکی که اون کارو انجام داده عوارض و دردای متفاوتی داره
مثلا عمل کوچیک سازی بینی سه نوع متفاوت تو ایران داره
دماغ عادی ..عروسکی ..و هر کدومش عوارض خاصی روی دوستام داشت یکیشش باعث گودی زیر چشم شد یکیش باعث حساسیت شدید پوستی و ...

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
به نظر من کار مثبتیه عمل زیبایی. همونطور که میری دندونا درست میکنی لباس خوب میپوشی ماشینتو صافکاری میکنی چه ایرادی داره خرج کنی و خودتو قشنگ تر کنی؟
حالا یه چیزهایی شاید قشنگ به نظر نیاد واسه هرکسی ولی خب به ما چه. مهم اینه که حال خودت خوب باشه.

بعد یه نکته ای هم هست. به نظرم واسه بعضیا بعد ازدواج هم خیلی اتفاق مثبتی میتونه باشه. یعنی مثلا زن و شوهر به همدیگه عادت کردند. بعد عمل میکنن و جذاب تر و هیجان انگیز تر میشن واسه همدیگه. چطور یه اپ رو آپدیت میکنی قشنگ تر میشه.

خیلی هم تاثیر داره تو نگاه دیگران به شما. اصلا جذاب تر میشید. جلب توجه می کنید. به شرط اینکه قشنگ تر شده باشید.

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
به نظر من کار مثبتیه عمل زیبایی. همونطور که میری دندونا درست میکنی لباس خوب میپوشی ماشینتو صافکاری میکنی چه ایرادی داره خرج کنی و خودتو قشنگ تر کنی؟
حالا یه چیزهایی شاید قشنگ به نظر نیاد واسه هرکسی ولی خب به ما چه. مهم اینه که حال خودت خوب باشه.

بعد یه نکته ای هم هست. به نظرم واسه بعضیا بعد ازدواج هم خیلی اتفاق مثبتی میتونه باشه. یعنی مثلا زن و شوهر به همدیگه عادت کردند. بعد عمل میکنن و جذاب تر و هیجان انگیز تر میشن واسه همدیگه. چطور یه اپ رو آپدیت میکنی قشنگ تر میشه.

خیلی هم تاثیر داره تو نگاه دیگران به شما. اصلا جذاب تر میشید. جلب توجه می کنید. به شرط اینکه قشنگ تر شده باشید.
دقیقا، مهم این که با اون عمل زیبایی طرف حال خودش بهتر میشه اعتماد به نفسش بالاتر میره ... اینا چیزای بدی نیستن.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بعد عمل زیبایی بینی، مشکل تنفسی برای افراد به وجود میاد (یا شایدم افرادی که من دیدم خرطوم فیل دادن نوک عقاب تحویل گرفتن که اونجوری شده ولی به هر حال:-") چندتا از همینا کرونا گرفتن متاسفانه فوت کردن؛ این مشکلات عادیه یا واقعا همین اندازه خطرناکه؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اگه مشکل سلامتی داشته باشه بد نیست مثلا دختر عمه من قد خربزه دماغ داشت ولی کج بود ینی یه سوراخش کاملا بسته بود و عمل کرد و الان هم خوشگل شده هم سلامت.

ولی عمل زیبایی در کل کار درستی نیست، دست بردن تو کار خداست. منی که میبینین هی از دماغم گله میکنم امکان نداره یه روزی بذارم تیغ جراحی بهش بخوره

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ولی عمل زیبایی در کل کار درستی نیست، دست بردن تو کار خداست. منی که میبینین هی از دماغم گله میکنم امکان نداره یه روزی بذارم تیغ جراحی بهش بخوره
کار خدا کجا بود. یه دماغ این حرف ها رو نداره. قسمتی ارثیه قسمتی هم بستگی داره چطور ازش مراقبت میکنی. شب ها موقع خواب چقدر بهش فشار میاد. وزن عینک چقدر فشار میاره. چقدر ضربه بخوره بهش. توپ بخوره بهش. به درودیوار بخوره. دست تو دماغ بکنی گشاد بشه و ...

همون طور که دندون ها به دلایل مختلف ممکنه کج رشد کنن و ارتودنسی لازم بشه!

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
بنظر من اجازه بدیم آدما کاری که دلشون میخواد رو با بدنشون بکنن و به ما ربطی نداره، خیلی از عملای زیبایی به طور کلی میتونن کیفیت زندگی رو بالا ببرن و اشکالی هم نداره
ولی چیزی که جای بحث داره ریشه و علت گسترده شدن این عمل‌هاست، یه دلیلش میتونه تصمیم کامل شخصی با علم به همه‌ی ریسک‌ها باشه، یه دلیلش میتونه بخاطر مد باشه، دقیقا همونجور که یه لباس مد میشه، مثلا زاویه فک مد شده این سال‌ها .. یه دلیل دیگه‌اش میتونه بخاطر بادی شیمینگ باشه

یه بحثی هست بهش میگن "بادی شیمینگ" یا "تن شرمی"، من اگه حالشو داشتم تاپیکشو میزدم ولی ندارم یکی دیگه حال داشت بزنه

خیلی از عملای جراحی بخاطر بادی شیمینگ انجام میشن، مثلا کسی که وزنش زیاده بخاطر تن شرمی، حرف و نگاه بقیه، مد و چیزای این شکلی بدنشو میده زیر تیغ جراحی که میتونه عمل پرریسکی باشه و به طور جدی به سلامتی طرف آسیب بزنه

چیزی که میتونه از توی این بحث دربیاد و ارزش بحث کردن داشته باشه اینه که بریم ببینیم پشت داستان چه خبره و وظیفه ما چیه

مثلا اگه تن شرمی داره باعث میشه که بعضی از آدما اعتمادبنفسشون رو از دست بدن و ریسک و هزینه عمل رو به دوش بکشن، ما "نقش خودمون" رو تو این فرآیند بشناسیم و خودمونو اصلاح کنیم و به آدما بابت بدنشون احساس بد ندیم ... بنظرم این کاریه که از دست ما برمیاد و خوبه راجع بهش فرهنگ سازی بشه، باقیش دیگه تصمیم شخصیه!

پ.ن: البته اینم بگم که اشتباه برداشت نشه از حرفم، اینجوریم نیست که هرکی عمل میکنه صرفا بخاطر کمبود اعتمادبنفس و حرف بقیه باشه، خیلیا صرفا میخوان خوشگلتر بشن طبق معیارشون و عمل زیبایی براشون مثل یه تتو زدن و مو رنگ کردنه!

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
عزیزان دقت کنید اینا دست بردن تو کار خدا نیست شما ایرادی داری یا هرچی میخواین اصلاحش کنید یا ممکنه این مواردم نباشه
اگه میگید دست بردن تو کار خداست کلا کار پزشکا و زیرسوال بردید هیچ نوع عملی هم نباید انجام بشه و فرد فوت کنه حتی که دست توی کار خدا برده نشه:|
راجع به عمل هم نظر خاصی ندارم

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
عزیزان دقت کنید اینا دست بردن تو کار خدا نیست شما ایرادی داری یا هرچی میخواین اصلاحش کنید یا ممکنه این مواردم نباشه
پوینت صحبت من همین بود
که نباید به این چیزا با رویکرد "ایراد" و "اصلاح" نگاه بشه چون دقیقا همینا تن شرمی ئه و آسیبای روانی‌ش خیلی زیاده
عمل زیبایی صرفا یه تغییره و زیبایی هم تعریف ثابت و دقیقی نداره
سه چهار دهه قبل صورت گرد و لبای کوچیک و ابروهای باریک مد بود الان یه چیز دیگه مده
۲۰۰ سال پیش وزن بالا مد بود الان یه چیز دیگه مده

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
مشکل همینه
فک میکنین هر کسی عمل میکنه داره بر اساس سلیقه ی جامعه پیش میره
ولی این نیست

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
پوینت صحبت من همین بود
که نباید به این چیزا با رویکرد "ایراد" و "اصلاح" نگاه بشه چون دقیقا همینا تن شرمی ئه و آسیبای روانی‌ش خیلی زیاده
عمل زیبایی صرفا یه تغییره و زیبایی هم تعریف ثابت و دقیقی نداره
سه چهار دهه قبل صورت گرد و لبای کوچیک و ابروهای باریک مد بود الان یه چیز دیگه مده
۲۰۰ سال پیش وزن بالا مد بود الان یه چیز دیگه مده
درواقع منم گفتم ممکنه بخاطر موارد دیگه باشه
صرفا شما بخوای تغییر کنی عوض بشی بهتر بشی یا هرچیزی

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
کار خدا کجا بود. یه دماغ این حرف ها رو نداره. قسمتی ارثیه قسمتی هم بستگی داره چطور ازش مراقبت میکنی. شب ها موقع خواب چقدر بهش فشار میاد. وزن عینک چقدر فشار میاره. چقدر ضربه بخوره بهش. توپ بخوره بهش. به درودیوار بخوره. دست تو دماغ بکنی گشاد بشه و ...

همون طور که دندون ها به دلایل مختلف ممکنه کج رشد کنن و ارتودنسی لازم بشه!
نه منظورم اون نبود، اون هم برای سلامته. منظورم از سر چشم و هم‌چشمی و مشابهش بود.

بالا