• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جراحی های زیبایی

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : جراحی های زیبایی

به نقل از ریــحــانــه :
وااای واقعا نمیتونم درک کنم چجوری همچین ریسکی میکنن ! :-s
مسلما خیلیاعلاقه دارن که بینیشونُ عمل کنن و کلا ذات انسان زیبایی رُ میخواد ! ولی آخه فکر اینکه ممکنه چه بلایی بعدا سر بینی آدم بیاد سخته ! به هر حال میشه یه درصدم احتمال داد که داغون شه !

واسه بعضیا اینقدر وحشتناکه وعضشون که اگر خراب شه در واقع فقط پولشونو از دست دادن :D

خودتو اذیت نکن

در ضمن فکر کنم پزشک ریسک هر کدوم از عمل ها رو قبلش به بیمار می گه

مث اینکه واسه بعضیا ریسکش کمتر و واسه بعضیا بیشتره :-?

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

خب حتمن همتون میدونین که میل به زیبایی توی وجود همه هس...
جراحی های زیبایی از پرطرفدارترین جراحی ها توی ایران و جهان هستن...کارایی مث پروتز گذاشتن، جراحی بینی، گونه سازی، تزریق ژل،خالکوبی و ....

دلیل رواجش هم بیشتر تبلیغات و تجمل گراییه که این روزاتوی شهرای بزرگ خیلی بیشتر دیده میشه...

این جراحی ها حتمن باید زیر نظر پزشک متخصص انجام بشن در صورتی که میبینیم گاهی افرادی که تخصصشون این نی هم به دلیل سود زیادی که در این کار هس این جراحی هارو انجام میدن...

نظرتون چیه؟ آیا خودتون دوس دارین اینجور جراحی هارو انجام بدین؟ به دلایل پزشکی یا روانشناسی؟
در مورد فواید و ضررهاش چی میدونین؟ به نظرتون زیبایی ارزش این ریسک کردنارو داره؟

از رایج ترین کارا شروع میکنیم که همه در موردش شنیدن ولی شاید اصن از عوارضش خبر نداشته باشن...
کارایی مث تزریق مواد شیمیایی برای از بین بردن چروک یا
جراحی بینی که البته توی تاپیک خودش در موردش بحث شده...

خب اطلاعاتتونو رو کنین! :D

• لایک
امتیازات: N.M

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

دماغمو قراره عمل کنم:D
هر عوارضی داشته باشه مهم نیس فقط از این حالت بیاد بیرون:D

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

به نقل از ¤ كـَـَـــوزتـَـَـ ¤ :
دماغمو قراره عمل کنم:D
هر عوارضی داشته باشه مهم نیس فقط از این حالت بیاد بیرون:D
به عوارضش نمی ارزه

خب طبیعیه که جراحی زیبایی بینی یا همون رینوپلاستی مث بقیه جراحی ها یه
سری عوارض داشته باشه که البته توی افراد مختلف فرق میکنه...
عوارض این جراحی دو دسته هست: اختلال در عملکرد مثل مشکلات تنفسی یا عیب در ظاهر مثل برداشت بیش از حد بافت ها که ناشی از اشتباه پزشکه...
مشکلات تنفسی بعد عمل بیشتر شامل خشکی مجاری تنفسی، بی حالی و کسالت است و همچنین باعث تنفس بیشتر از طریق دهان میشود که آن هم در طولانی مدت مشکلاتی را به همراه دارد...
برخی دیگر از مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود: ۱.چسبندگی‌های داخل بینی۲.باقی ماندن انحراف تیغه بینی۳.بزرگی شاخک های بینی ۴. ایجاد آلرژی بینی۵. تنگی سوراخ های بینی۶.تنگی دریچه داخلی بینی
خلاصه شده از اینجا

*تازه سوراخای بینی هم بعدازعمل کاملا اندازه هم نیستند...

Marvelous: ارسال پست متوالی برخلاف قوانینه...دو پست متوالی ادغام شد...

reza.eloglu

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
امام خمینی
شهر
تهران

هرگونه جراحی در بهترین شرایط ممکن است با عوارضی همراه باشد. در صورتی که متقاضی جراحی هیچگونه سابقه بیماری داخلی نداشته باشد و پوست، مخاط، استخوان، غضروف وی در حالت نرمال باشد عوارض جراحی بینی چندان قابل توجه نیست و بسته به مهارت جراح می تواند تا حد بسیار ناچیز تقلیل یابد با این حال دو دسته عوارض می تواند بعد از جراحی بینی ایجاد شود. این عوارض شامل عوارض عملکردی و عوارض زیبایی می باشند.

عوارض عملکردی جراحی بینی
چسبندگی داخل بینی ، باقی ماندن انحراف تیغه بینی ، تنگی دریچه داخلی بینی ، تنگی دریچه خارجی بینی ، بزرگ ماندن شاخک های بینی ، صدمه بر مجرای اشکی

عوارض زیبایی جراحی بینی
بینی زینی شکل ، اشکال هشتی شکل (V معکوس) در حد فاصل هرم استخوانی وغضروفی ، آسیب پوست بینی ، باریک شدن بیش از حد نوک بینی ، بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی ، کوچک شدن بیش از اندازه پره های بینی ، کم یا زیاد شدن پرده وسطی بینی

عوارض عملکردی جراحی بینی:
منظور از این عوارض اختلالات تنفسی و انسداد بینی بعداز جراحی می باشد :

♣ چسبندگی داخل بینی :
اگر برش ها و زخم های جراحی با دقت ترمیم نشوند، بافت های داخل بینی به هم می چسبند و احساس چسبندگی داخل بینی به فرد دست می دهد .

♣ باقی ماندن انحراف تیغه بینی :
در اثر عدم اصلاح انحراف تیغه وسط بینی توسط جراح ایجاد می شود از آنجا که به دنبال عمل جراحی پلاستیک بینی حجم بینی حداقل 13 % کاهش می یابد در صورتی که انحراف قبلی اصلاح نشود امکان ایجاد گرفتگی بینی وجود دارد.

♣ تنگی دریچه داخلی بینی :
در اثر کوچک کردن بیش ازاندازه قوزپشت بینی ایجاد می شود و در صورتی که به بازسازی این دریچه دقت نشود امکان تنگی آن وجود دارد.

♣ تنگی دریچه خارجی بینی :
این حالت در اثر کوچک کردن بیش ازاندازه پره و سوراخ های زیر بینی ایجاد می شود و متأسفانه بازسازی آن بسیار مشکل است.

♣ بزرگ ماندن شاخک های بینی :
درافرادی که مبتلا به آلرژی یاالتهاب های درون بینی می باشند ممکن است شاخک های درون بینی بیش ازاندازه رشد کرده باشند در صورتی که حین جراحی به آنها دقت نشود و مورد کوچک سازی قرار نگیرند ممکن است بعدازعمل باعث تنگی راه هوایی بینی بشوند.

♣ صدمه بر مجرای اشکی :
اگرچه این عارضه بسیار نادر است ولی به هر حال امکان ایجاد آن در مواردی که جراح به کم کردن پهنای استخوانی بینی می پردازد وجود دارد. دراین حالت پس از جراحی، فرد دچار ریزش اشک از یک چشم به مدت طولانی می شود.

عوارض زیبایی جراحی بینی :
این گروه شامل عوارضی است که به زیبایی بینی آسیب می رساند و آن را از حالت استاندارد خارج می نماید.

♣ بینی زینی شکل : این عارضه در اثر برداشتن بیش ازاندازه قوز استخوانی- غضروفی پشت بینی ایجاد می شود این حالت یا در اثر اصرار بیش از حد بیمار برای ایجاد قوس پشت بینی باعث تحریک جراح به برداشتن بیش ازاندازه قوز شده است یا در اثر تخمین نادرست حین جراحی ایجاد می شود.

♣ اشکال هشتی شکل (V معکوس) در حد فاصل هرم استخوانی و غضروفی : به دنبال کوچک کردن بیش از اندازه طاق بینی به نظر می رسد که جزء غضروفی بینی از جزء استخوانی آن جدا شده است و بینی فرد دو تکه به نظر می رسد علاوه بر این برای فرد مشکل تنفسی نیز ایجاد می شود.

♣ آسیب پوست بینی :
در صورتی که حین جراحی به پوست بینی آسیب برسد امکان دارد پس از جراحی پوست آسیب دیده سیاه شده و از بین برود. این عارضه بد ترین نوع عارضه است و ترمیم آن فوق العاده مشکل است. استفاده از مواد مصنوعی (پروتز) به عنوان پیوند داخل بینی نیز با احتمال آسیب به پوست بینی همراه است. خوشبختانه این عارضه فوق العاده نادر است.

♣ باریک شدن بیش از حد نوک بینی :
معمولاً به دلیل اصرار بیش از حد متقاضی به کوچک شدن نوک بینی، جراحان نوک بینی را بیش از اندازه باریک می کنند این حالت نه تنها باعث زیباتر شدن بینی نمی شود بلکه در نظر اکثریت افراد اجتماع بینی را نازیبا و مصنوعی جلوه می دهد.

♣ بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی :
در صورتی که نوک بینی به اندازه محدودی بالاتر برود، باعث جذاب تر شدن فرد می شود ولی در صورتی که از حد استاندارد نوک بینی بالاتر برود ظاهری بسیار نازیبا و اصطلاحاً شبیه خوک به فرد داده می شود و این از ظرایف جراحی است که به مهارت کافی جراح نیاز دارد.
♣ کوچک شدن بیش از اندازه پره های بینی :
در افرادی که ضخامت پوست زیاد است (بینی های گوشتی) یا در هر فردی که پره های بینی از حد استاندارد بزرگتر باشد کوچک کردن پره های بینی باعث زیباتر شدن بینی خواهد شد ولی در صورتی که این کوچک سازی بیش از اندازه انجام شود نتیجه عکس خواهد داد و علاوه بر ایجاد ظاهر نامطلوب باعث تنگی راه هوایی بینی نیز خواهد شد.

♣ کم یا زیاد شدن پره وسطی بینی :
در صورتی که حین جراحی به تناسب محل پره های بینی با پرده وسطی بینی دقت کافی نشود بعد از جراحی این پرده ممکن است تو کشیده یا بیش از حد بیرون زده به نظر برسد و مخصوصاً در نیمرخ ظاهر نامطلوبی به فرد خواهد داد.
منبع: جراحی بینیپروتز سینه

zariii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نظر من اگر دکتر مطمئن باشه بعیده مشکل پیش بیاد

reza.eloglu

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
امام خمینی
شهر
تهران

اینا عوارض احتمالی هستن
به این نکته هم باید توجه کنیم هر عملی یه ریسکی داره هر چند اگه خیلی هم کم باشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نه من تو خیلی از دوستام و اطرافیان دیدم گند خورده تو بینیشون ،
قشنگ یه بینی مصنوعی و نازیبا درست کردن براشون.

zariii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از بره ناقلا :
نه من تو خیلی از دوستام و اطرافیان دیدم گند خورده تو بینیشون ،
قشنگ یه بینی مصنوعی و نازیبا درست کردن براشون.
منم برعکس اینو زیاد میبینم

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics

پروتزهای سینه PIP سرطان زا هستند.
خبر مهم در ابتدای سال 2012، پروتزهای سرطان زای پستان مربوط به شرکت فرانسوی پلی ایمپلنت پلیمر (PIP) بود که به بازداشت و اعتراف مدیر شرکت منجر شد. داستانی که از سال 2010 شروع شده و گویا در ایران هم قربانیانی دارد.
وزارت بهداشت فرانسه به تمام کشورهای دنیا توصیه کرده بود که این پروتزها باید جمع‌آوری شوند. حدود دوهزار مورد از این پروتزها، 4 سال پیش به ایران وارد شده بود که پس از فراخوان وزارت بهداشت، بیش از هزار مورد از این پروتزها در سطح کشور جمع‌آوری شد. بنابراین این پروتزها از حدود یک سال و نیم گذشته فروخته نشده است.

رسانه های اروپایی نوشته اند که از سیلیکون های غیراستاندارد شرکت پی آی پی (Poly Implant Prothese) مدتی طولانی استفاده شده است و محصولات این شرکت در بدن زنان بسیاری در 65 کشور جهان از آمریکای لاتین تا اروپا قرار گرفته که احتمال می رود شمار آنها به 400 هزار نفر برسد.
برخی نگران سمی بودن مواد استفاده شده در این ایمپلنت هستند و به همین دلیل، کشورهای مختلف برنامه هایی برای خارج کردن این سیلیکون ها از بدن زنان اعلام کرده اند.
وحشتناک اینجاست که سیلیکون های استفاده شده در این محصولات از همان نوعی است که برای پر کردن تشک ها استفاده می شود، یعنی سیلیکون های صنعتی و نامناسب.
محصول شرکت پی آی پی در سال 2010 از اروپا جمع آوری شد چون این نگرانی وجود داشت که پوسته بیرونی پاره شده و باعث نشت سیلیکون به درون بدن شود.
خطرات پروتزهای PIP
تا کنون هشت مورد سرطان در بین زنانی که از بافت سیلیکونی شرکت (PIP) استفاده کردند، گزارش شده است. احتمال دارد که شماری از موارد ابتلا به سرطان، مربوط به نشت سیلیکون از این بافت های پیوندی باشد
.

E.ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz 2
شهر
isf

فرق عمل بینی کسی که پلیپ داره با کسی که قوز داره چیه ؟ :-" بعدِ عمل، هردوتا، بینیاشون سربالا میشه ؟ :-" کنجکاوم بدونم. :-"
بعد واسه پلیپ از چ سنی عمل میکنن ؟ :-"
من خیلی میترسم ک عمل کنم ولی پلیپ دارم چیکار کنم ؟ )): :-"

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من انقد میخواستم دماغمو عمل کنم ديگه بعضی دوستان و آشنایان عمل کردن خيلي زشت شدن
اصن عوارضشم ديدم خيلي بدم اومد
خيلياشون همش صدا نفساشون مياد
کلا خيلي مزخرفه ، حيفه پول
خيلي ريسکيه
اما اين پولو ميتوني به خيلي کاراي زيبايي ديگه بدي که ريسکش کمه و مفيده :-?

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
درود!
افزایش جراحی های زیبایی تو دنیا و علی الخصوص تو ایران تو سالهای اخیر نگاه خیلی از جامعه شناسان و روانشناسان رو به خودش معطوف کرده....
چهره های مصتوعی-انقراض بینی ایرانی..تعابیر طنزی هستن که به این موضوع نسبت داده میشن....
رویکردهای مختلغی در رابطه با این موضوع وجود داره که با هم به بررسی چند موردش به طور خلاصه میپردازیم:

۱.. فمینیست ها و اعمال جراحی زیبایی
فمینیست ها عموماً مخالف جراحي زیبایي اند. برخي از آنها به ویژه از فرهنگي انتقاد می كنند كه اثرات آن زنان را تشــویق می كند تا خود را به نام زیبایي در معرض جراحي قرار دهند و جراحي زیبایي را براي زنان بســیار آســیب پذیر می بینند. .....
بر اثرات فشارهاي فرهنگي مردسالار بر زنان براي تطابق با آرمان هاي جنسیتي كلیشه اي از زیبایي دست به جراحی زده میشود. این گرایش به اعمال جراحی زیبایی، از فرهنگ غالبي كه حاوي فشــار پدرســالاري و پزشكي است و باعث ایجاد محدودیت در توانایي كنترل زنان بر بدن هایشان می شود، نشأت گرفته است.

۲. اختلالات شناختی- عاطفی و رویکرد روانشناسی
روانشناسان معتقدند که گسترش نامطلوب جراحی های زیبایی در یک جامعه متأثر از انگیزه های شناختی و عاطفی افراد آن است. بطوریکه نیازهای عاطفی جوانان به ویژه نیاز به مورد توجه قرارگرفتن به وسیله جامعه، از انگیزه های اصلی کسب زیبایی تصنعی است. به این ترتیب ظاهری ترین لایه هویت هر فرد چنان برجسته می شود که دیگر ابعاد وجودیش را به حاشیه می راند.

۳.امیختگی فرهنگی ومصرف گرایی
ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت اجتماعی نشان می دهد ﺟﺮاﺣﯽ ﻫﺎی زﯾﺒﺎﯾﯽ ﺻﻮرت ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮏ راهکار زﻧﺎﻧﻪ ﺑﺮاي ﺷﮑﻞ دﻫﯽ ﺑﻪ ﻗﺪرت زﻧﺎﻧﻪ اﺳﺖ. و در این حالت، بدن برای افراد یک نشانه اجتماعی است وصورتهای جراحی شده برتری اجتماهی به حساب می اید.. انجام اعمال جراحی نیز در جهت شکل دادن به آن صورت انجام می گیرد. از طرفی دیگر، باید در نظر داشت که همین تأکید بر بدن و اهمیت ویژه ای که برای آن در جامعه در حال تغییر و مصرفی نوین در نظر گرفته شده، می تواند منجر به توجهات افراطی و بیمارگونه برخی از زنان برای همشکلی و همسانی با الگوهای عالب غربی که در اثر امیختگی فرهنگی وعالبیت فرهنگ غربی شده اند.بشود..

نظر شما در این باره چیه؟
چه امارهایی درباره جراحی های زیبایی وجود داره؟ رتبه ایران در این بین چیه؟
چه فشار های اجتماعی باعث میشن شخص برای زیبایی قبول کنه زیر تیغ جراحی بره ؟
جراحی های زیبایی در چه کشورهایی زیاده؟ در حال توسعه؟توسعه یافته یا....؟ اچه رابطه ای بین امار چراحی وپیشرقته بودن کشور وجود داره؟
نگرش گروهها وسازمانهای مختلف اجتماعی به این پدیده چیه؟ استقبال از این عملها در بین فشر تخصیل کرده چطور یوده؟
رابطه ی خاصی بین جراحی زیبایی و سلامت روانی چامعه وجود داره؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : سونامی جراحی زیبایی!

به نظر من دختران بیشتر به دو علت جراحی زیبایی میکنن. اول کمبود اعتماد به نفس. دوم تاثیر جو و دوستان و حس عقب نموندن.
اولی بیشتر شامل آدم هایی میشه چیزی برای عرضه ندارن. طرف تحصیلات درست حسابی نداره، کار نداره، ثروت نداره و ... با عمل کردن میخوان چیزی به دست بیارن و اعتمادبه نفس کسب کنن.
دومی هم بیشتر شامل کسانی میشه که تحت تاثیر دوستان و برای غلبه بر حس عقب موندن کارهای کاذب میکنن.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

من بر عکسِ خیلی از افراد که این عمل‌های زیبایی رو نادرست می‌دونند، زیاد مخالفِ انجامش نیستم و میگم اگر فردی برایِ بهتر شدنِ چهرش یک تغییراتِ ریزی ایجاد کنه موردی نداره، اما نکته‌ی منفی قضیه اینـه که این عمل‌ها در ذهنِ افراد "انسانِ ایده آل" ساخته ، یعنی داشتن یک سری ویژگی ها برابر با زیبایی در نظر گرفته میشه و افرادی که شاملِ این صفات نباشند "زیبا" نیستند.
به همین دلیل جراحی هایِ زیبایی رو گاهی افرادی که به حدِ کافی زیبا هستند هم انجام میدن فقط به این دلیل که با معیارهایِ زیبایی پذیرفته شده‌ی فعلی همخونی ندارند!
ایران جزوِ 10 کشورِ برتر عمل هایِ زیبایی قرار گرفته (در حقیقت طبقِ آمار سال 2013 رتبه 10 ـم رو داره!) ، اما به نظرم یکی از دلایلش میتونه قیمتِ پایینِ ، وجودِ متخصص ، و زود بازده بودن باشه.

آیا جراحی زیبایی به افراد احساسِ بهتری میدهد؟

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

البته یه موضوع هم هست
وقتی یکی از عضوهای صورتت مشکل داره خب چه دلیلی داره عملش نکنی؟
مثلا دماغ یارو به شدت انحراف داره...خب من هیچ دلیل قانع کننده ای نمیبینم که طرف دماغش رو عمل نکنه (ایرانی ها از نظر دماغ خیلی هاشون مشکل نازیبایی دارن...)
اما یه سری هم هستن که واقعا هیچ مشکلی ندارن و باز عمل میکنن...اینا از نظر روانی باید بررسی بشن چون میتونه عوامل متعددی داشته باشه مثلا:
بیماری خود زشت بینی یا کمبود حرمت نفس و یا ...
به نظر من در کل عمل زیبایی گاهی وقتا لازم گاهی وقتا خوب و گاهی وقتا بیخوده...

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

هرکس حق اینو داره که بخواد با خودش هرکاری کنه :-"

+جراحی زیبایی خیلی خوبه و حتی باعث جذب توریست های خوب خوب میشه! :D

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از WSS :
البته یه موضوع هم هست
وقتی یکی از عضوهای صورتت مشکل داره خب چه دلیلی داره عملش نکنی؟
مثلا دماغ یارو به شدت انحراف داره...خب من هیچ دلیل قانع کننده ای نمیبینم که طرف دماغش رو عمل نکنه (ایرانی ها از نظر دماغ خیلی هاشون مشکل نازیبایی دارن...)
اما یه سری هم هستن که واقعا هیچ مشکلی ندارن و باز عمل میکنن...اینا از نظر روانی باید بررسی بشن چون میتونه عوامل متعددی داشته باشه مثلا:
بیماری خود زشت بینی یا کمبود حرمت نفس و یا ...
به نظر من در کل عمل زیبایی گاهی وقتا لازم گاهی وقتا خوب و گاهی وقتا بیخوده...
بله این گفته درسته که ایرانیا از نظر فرم بینی قاصله دارن با معیارهای زیبایی...وشاید به همین دلیله امار جراحی بینی غوغا میکنه تو کشور...
سوال مهمی که هست اینکه چرا این عمل های زیبایی توی ایران بیشترشون نوسط خانم ها انجام میگیره؟

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

چون جامعه زن‌ها رو به سمت این تفکر سوق می‌ده که ظاهر شما مهم‌تر از آگاهی، فهم و شعور شماست. مثلن همین جوک‌هایی که روزانه تعداد بی‌شماری‌ش تو شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شه رو در نظر بگیرید؛ جذابیت زن‌ها با ظاهرشون سنجیده می‌شه. یک سری معیارهای بی‌پایه و اساس به عنوان معیارهای جذابیت و زیبایی منتشر می‌شه و زنی که توسط این اطلاعات محاصره شده احساس می‌کنه باید این ویژگی‌ها رو داشته باشه تا قبول‌ش کنند. در نتیجه می‌ره سراغ عمل جراحی‌های زیبایی.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ولی خب جوم جوری شده ک مثلن شخص ایکس ب من میگه شخص الف بینیشو عمل کرده ؟ من میگم اره مکث میکنم و ادامه میدم ک مادرزادی مشکل داشته یه سوراخش بسته بود برا همین عمل کرده ن ب قصد زیبایی اینا..
یعنی کسایی ک عمل میکنن حالا ؛ دید جالبی بهشون ندارن خیلیا . مثلن میگن اینکه دماغش عملیه گونش عملیه لباشو پروتز کرده و.. حالا اگه سنش هم کم باشه دیگه بدتر میزنن تو سر طرف :د
خب هر کسی ولی معیارایی داره برای خودش . سطح نگاه و زاویه نگاه هر کسی متفاوته . بنظرم این جو ایجاد شده هم راجب افرادی ک جراحی زیبایی میکنن زیاد جالب نیست . یکی صلاح میدونه جراحی میکنه حالا ب هر دلیلی ؛ یکی نمیکنه .

بالا