• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جراحی های زیبایی

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
پاسخ : سونامی جراحی زیبایی!

به نقل از مينا :
بله این گفته درسته که ایرانیا از نظر فرم بینی قاصله دارن با معیارهای زیبایی...وشاید به همین دلیله امار جراحی بینی غوغا میکنه تو کشور...
سوال مهمی که هست اینکه چرا این عمل های زیبایی توی ایران بیشترشون نوسط خانم ها انجام میگیره؟
به خاطر اینکه وقتی یه آقا بینیشو عمل کنه زشت میشه در اکثر موارد :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

اصن مشکل نازیبایی دماغ ایرانیا نیست :|
مشکل خود مفهوم زیبایی و نازیباییه . آیا زیبایی وجود داره ؟:)
معیارای زیبایی یه چیز نسبین و هم چنین متغیر
شما برای همیشه لب هاتون رو گنده می کنین و با معیار کنونی موافق میشین :D ده سال دیگه لب مثلا کوچیک و ریز معیار زیبایی میشه .
چه کسایی معیارای زیبایی رو مشخص می کنن ؟
شما به یه مجموعه درخت، چندشاخه گل، یه تصویر از طبیعت وحشی نگاه می کنی و اون رو "زیبا" می بینی .
اگر زیبایی ای وجود داشته باشه دقیقا همینه .
نمیای بگی اه اه چه درخت زشتی که فلان شاخش کج شده ، چه گل زشتی که رنگ چندتا از گلبرگاش فرق می کنه . اصلا شاید همین رو زیبایی افزون تری ببینید .
ما آدم ها هم جزئی از همین طبیعتیم ، بدنمون ، جسممون ، یه تیکه از دل طبیعته . ""ما زیباییم ""
فقط درک درستی نسبت به زیبایی نداریم . همین

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از [مشکوة) :
اصن مشکل نازیبایی دماغ ایرانیا نیست :|
مشکل خود مفهوم زیبایی و نازیباییه . آیا زیبایی وجود داره ؟:)
معیارای زیبایی یه چیز نسبین و هم چنین متغیر
شما برای همیشه لب هاتون رو گنده می کنین و با معیار کنونی موافق میشین :D ده سال دیگه لب مثلا کوچیک و ریز معیار زیبایی میشه .
چه کسایی معیارای زیبایی رو مشخص می کنن ؟
شما به یه مجموعه درخت، چندشاخه گل، یه تصویر از طبیعت وحشی نگاه می کنی و اون رو "زیبا" می بینی .
اگر زیبایی ای وجود داشته باشه دقیقا همینه .
نمیای بگی اه اه چه درخت زشتی که فلان شاخش کج شده ، چه گل زشتی که رنگ چندتا از گلبرگاش فرق می کنه . اصلا شاید همین رو زیبایی افزون تری ببینید .
ما آدم ها هم جزئی از همین طبیعتیم ، بدنمون ، جسممون ، یه تیکه از دل طبیعته . ""ما زیباییم ""
فقط درک درستی نسبت به زیبایی نداریم . همین
توی یه کتابی خونده بودم که بین سیاه پوستا بینی بزرگ نشان زیبایی هست...هر چی انتهای بینی پهن تر باشه اون شخص زیباتر هست..حتا توی ایران دهه های 60 اینا ابروی پهن زیبابود بین جامعه....دهه ی هشتاد ابروی نازک مد شد...الانم باز پهن مد شده فکر کنم... :-"

به نظر شما در مقابل اینهمه عمل جراحی زیبایی باید عکس العملی نشون بدیم؟یا کار درستی میدونین عمل های زیبایی رو؟
اگر جوابتون مثبته چه اقداماتی پیشنهاد میدین؟

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از مينا :
توی یه کتابی خونده بودم که بین سیاه پوستا بینی بزرگ نشان زیبایی هست...هر چی انتهای بینی پهن تر باشه اون شخص زیباتر هست..حتا توی ایران دهه های 60 اینا ابروی پهن زیبابود بین جامعه....دهه ی هشتاد ابروی نازک مد شد...الانم باز پهن مد شده فکر کنم... :-"

به نظر شما در مقابل اینهمه عمل جراحی زیبایی باید عکس العملی نشون بدیم؟یا کار درستی میدونین عمل های زیبایی رو؟
اگر جوابتون مثبته چه اقداماتی پیشنهاد میدین؟

همین تغییر درک زیبایی
اصن تغییر معیار زیبایی
اگه یه دری به تخته بخوره که طبیعی بودن (جدا از مواردی که سلامتشون مشکل داره) معیار زیبایی بشه، اصن یه جور مد بشه خودش ، خیلی خوبه :D البته اگه هم بشه نمیشه ثابت نگهش داشت خب :|
ما چه عکس العملی می تونیم نشون بدیم اصلن؟ برخورد بد و اینا ینی؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از [مشکوة) :
همین تغییر درک زیبایی
اصن تغییر معیار زیبایی
اگه یه دری به تخته بخوره که طبیعی بودن (جدا از مواردی که سلامتشون مشکل داره) معیار زیبایی بشه، اصن یه جور مد بشه خودش ، خیلی خوبه :D البته اگه هم بشه نمیشه ثابت نگهش داشت خب :|
شاید بشه اسمش رو فرهنگ سازی گذاشت....
شما در مواجهه با اطرافیانتون که تصمیم به جراحی زیبایی گرفتن...از نظر سلامتی هم مشکلی ندارن چیکار میکننی؟

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

فرهنگ سازی روش خاصی داره؟ آره باید عرهنگ سازی بشه . اما چطوری؟
منظورم صرفا آگاه کردن نیست . چکار کنیم که آدم ها به این "باور" برسن ؟ آگاهی صرف برای تغییر طرز فکر کافی نیست .من اعتقاد و باوری که دارم و گفتم رو بهشون ابراز میکنم .
تاثیر که نداره .
اعتقاد شما چیه اصلن؟:)

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از [مشکوة) :
همین تغییر درک زیبایی
اصن تغییر معیار زیبایی
من یه چیز فقط بگم :
ما ایرانیا به شددددت بد دماغامونو عمل میکنیم یعنی جوریه که کااااملا مشخصه کی دماغش عملیه و کی عملی نیست اما یه عمل صحیح زیبایی بینی عملیه که دماغو طبیعی نشون بده
من میتونم عکس های خیلی خیلی خیلی زیادی بهتون نشون بدم که شخص بینیش عملیه اما عمراااا قابل تشخیص نیست...
بنابراین این موضوع که میگین درک زیبایی هی تغییر میکنه و امیدوارید که یه روز طبیعی بودن مد بشه در واقع افرادی که طبیعی عمل میکنن هم ایراد بینیشون رو میگیرن و هم طبیعی میمونن(البته لزوما منظورم بینی نیستا ... کلا هر جای بدن و به خصوص صورت)
اما این که میگید معیار زیبایی تغییر میکنه ... در جواب بگم که خب... که چی؟؟
شما در هر دوران تا جایی که میتونید خودتون رو با معیار زیبایی اون دوران وفق میدید... این که معیار زیبایی تغییر میکنه پس ما با معیار زیبایی 10 سال پیش جور باشیم تا شاید باز دوباره معیار همون بشه به نظرم جالب نیست خیلی :D
و یک موضوعی که من هنوز جوابش رو نگرفتم اینه : چرا اگر کسی صورتش مشکل داشته باشه نباید عمل زیبایی انجام بده؟؟؟؟ (هستن افرادی که مشکل نداره صورتشون اما عمل انجام میدن ... خب اونا مشکل های روحی دارن که باید با روانشناس حلش کنن (کاملا جدی) ... اما منظور من افراد عادی و با سلامتی روحیه)

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از WSS :
من یه چیز فقط بگم :
ما ایرانیا به شددددت بد دماغامونو عمل میکنیم یعنی جوریه که کااااملا مشخصه کی دماغش عملیه و کی عملی نیست اما یه عمل صحیح زیبایی بینی عملیه که دماغو طبیعی نشون بده
من میتونم عکس های خیلی خیلی خیلی زیادی بهتون نشون بدم که شخص بینیش عملیه اما عمراااا قابل تشخیص نیست...
بنابراین این موضوع که میگین درک زیبایی هی تغییر میکنه و امیدوارید که یه روز طبیعی بودن مد بشه در واقع افرادی که طبیعی عمل میکنن هم ایراد بینیشون رو میگیرن و هم طبیعی میمونن(البته لزوما منظورم بینی نیستا ... کلا هر جای بدن و به خصوص صورت)
شما در هر دوران تا جایی که میتونید خودتون رو با معیار زیبایی اون دوران وفق میدید... این که معیار زیبایی تغییر میکنه پس ما با معیار زیبایی 10 سال پیش جور باشیم تا شاید باز دوباره معیار همون بشه به نظرم جالب نیست خیلی :D
و یک موضوعی که من هنوز جوابش رو نگرفتم اینه : چرا اگر کسی صورتش مشکل داشته باشه نباید عمل زیبایی انجام بده؟؟؟؟ (هستن افرادی که مشکل نداره صورتشون اما عمل انجام میدن ... خب اونا مشکل های روحی دارن که باید با روانشناس حلش کنن (کاملا جدی) ... اما منظور من افراد عادی و با سلامتی روحیه)
بله...یه سری افراد هستن که از نظر روانشناسی کمال گرا یا وسواسی هستن...این افراد همونین درصورتیکه پول داشته باشن وراضی نباشن از چهرشون ...بعد یه مدت نمیشه تو صورتشون یه عضو واقعی پیدا کرد... :D
و خوب این کمال گرایی فقط تو زیبایی نیست..در همه زمینه های زندگیشون اینطورین...وباید توسط روانشناس یاروانپزشک درمان شن..
....
و موضوع دیگه ای هم که باید بهش توجه کنیم....پوشش ایرانیا هست...ایرانیا مجبورن کل بدنشونو بجز صورتشون بپوشونن....به همین دلیل معیارهای زیباییشون متمرکز میشه روی صورت اکثرن....در حالیکه کشورهای دیگه ای که پوشش ازادتری دارن....خیلی کمتر از ما ذره بین میذارن روی صورت طرف...
اگه امار رو هم بررسی کنین....ایران در زمینه جراحی های صورت پیشتاز هست....ولی جراحی های غیر صورت..مثل لیپو لیزر....پروتز و... خیلی کمتر هست تو ایران نسبت به بقیه کشورها...
راسل میگه که اگه پوشش افراد ازاد تر باشه...معیار های زیبایی میره به سمت معیارهای سلامتی...افراد سعی میکنن تناسب وزنشونو نگه دارن و...
در حالیکه پوشش بیشتر شه میرن بینیشونو طوری عمل میکنن که نشه نفس کشید...یا مثل ایران وعربستان رتبه دار میشن تو زمینه استفاده از لوازم ارایشی

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از WSS :
من یه چیز فقط بگم :

اون قالب عمل طبیعی بینی برحسب چه معیاری تعیین شده ؟ تنها تفاوتش با عمل های تابلوعی که میگی مدل و فرم قالبشه :D
من نگفتم معیار ده سال پیش . الان مشکل شما دقیقا دقیقا همون درک غلط زیباییه .
برای زیبایی تعریف و خط و قالب و شکل خاصی در نظر داری که از نظر من درست نیست:)

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از [مشکوة) :
اون قالب عمل طبیعی بینی برحسب چه معیاری تعیین شده ؟ تنها تفاوتش با عمل های تابلوعی که میگی مدل و فرم قالبشه :D
شخصی در زمینه بینی مشکل سلامتی نداشته باشه...ولی بینیش خیلی پهن باشه و بخواد عمل زیبایی انجام بده تاییدش میکنین؟

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از [مشکوة) :
ببین مدل و فرم و قالبشه درست ... ولی منظور من اینه که الان شما یه آدم و ببینی میتونی تشخیص بدی که بینیش عملیه یا طبیعیه درسته؟؟؟ خب من میگم قالب عمل بینی باید طبیعی باشه که تو ایران اصصصصلا نیست بنا به هر دلیلی... بر حسب چه معیاری تعیین شده رو نمیدونم (شاید چون از وقتی به دنیا اومدیم همه اینطوری بودن)
خب زیبایی هم که از نظر هر کس متفاوته ولی عمده ی مردم در زیبایی یک چیز هم نظرن ... مثلا ما میگیم تیلور سوییفت خیلی زیباست ... از هر 10 نفر 8 نفر تایید میکنن این داستانو ...یعنی میخوام بگم درسته که درک هر کس از زیبایی متفاوته اما اکثر مردم در یک برهه ی زمانی درک های مشابه هم دارن ....

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از مينا :
شخصی در زمینه بینی مشکل سلامتی نداشته باشه...ولی بینیش خیلی پهن باشه و بخواد عمل زیبایی انجام بده تاییدش میکنین؟
نه
تعریفم از زیبایی رو گفتم که...
با اعتقادی که فکر میکنم درسته تایید نمی کنم :)

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از [مشکوة) :
نه
تعریفم از زیبایی رو گفتم که...
با اعتقادی که فکر میکنم درسته تایید نمی کنم :)
ببخشید یه بار دیگه برای این که من کامل منظورتون رو متوجه بشم میشه بگین چرا یه نفر که بینیش پهنه نباید عمل زیبایی انجام بده؟
(اینو در نظر بکیرین که مثلا الان از هر 10 نفر 9 نفر بینی پهنو زشت میدونن)

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

اين كه آدم بخواد زيبا باشه ، طبيعيه چون بخشي از ذات انسان هست ولي توي ايران داره زياده روي ميشه.... و يه تصور كليشه اي از زيبايي به وجود اومده..... بيني عروسكي :-" لب اندازه پيراشكي :-" و....
در كل به نظرم يه چهره با عيب كوچيك بهتر از يه چهره ربات گونه هست... :-"

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از WSS :
ببین مدل و فرم و قالبشه درست ... ولی منظور من اینه که الان شما یه آدم و ببینی میتونی تشخیص بدی که بینیش عملیه یا طبیعیه درسته؟؟؟ خب من میگم قالب عمل بینی باید طبیعی باشه که تو ایران اصصصصلا نیست بنا به هر دلیلی... بر حسب چه معیاری تعیین شده رو نمیدونم (شاید چون از وقتی به دنیا اومدیم همه اینطوری بودن)
خب زیبایی هم که از نظر هر کس متفاوته ولی عمده ی مردم در زیبایی یک چیز هم نظرن ... مثلا ما میگیم تیلور سوییفت خیلی زیباست ... از هر 10 نفر 8 نفر تایید میکنن این داستانو ...یعنی میخوام بگم درسته که درک هر کس از زیبایی متفاوته اما اکثر مردم در یک برهه ی زمانی درک های مشابه هم دارن ....

اصلن چرا درک زیبایی شناسی اکثریت جوریه که باید"تغییر" راه رسیدن بهش باشه؟ و خودتم الان اینو تایید کردی .
تغییر برای رسیدن به یه فرم دیگه که از نظر عموم بهتره
چیز خیلی داغون و وحشتناکی نیست ، به خودی خودشم پیامد بدی نداره
اما قبول کن اصن ایده آل نیست (برای یه انسان و ارزش های وجودیش) که رسیدن به فرم مقبول تر ، تغییر ظاهر و... دغدغش باشه
جدا از "خودزشت انگارها" که بیمارن و خودتم گفتی

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از [مشکوة) :
اصلن چرا درک زیبایی شناسی اکثریت جوریه که باید"تغییر" راه رسیدن بهش باشه؟ و خودتم الان اینو تایید کردی .
تغییر برای رسیدن به یه فرم دیگه که از نظر عموم بهتره
چیز خیلی داغون و وحشتناکی نیست ، به خودی خودشم پیامد بدی نداره
اما قبول کن اصن ایده آل نیست (برای یه انسان و ارزش های وجودیش) که رسیدن به فرم مقبول تر ، تغییر ظاهر و... دغدغش باشه
جدا از "خودزشت انگارها" که بیمارن و خودتم گفتی
آخه واقعا درک زیبایی جوری نیست که حتما تغییر راهش باشه ... بحث اینه که تقریبا همیشه اینجوری بوده که مثلااا بینی پهن یا بینی منحرف یا ... زشت بوده(مثلا شما نمیتونی به یه دوره ی تاریخی اشاره کنی که بینی پهن زیبا تلقی بشه در ایران) خب اینجور مشکلات رو من میگم باید برای یک بار حل کرد و تمام ... مثلا من بینی پهن دارم و بینی پهن همیشه زشت تلقی میشه بنابراین من بینیم رو درست میکنم
حرف شما زمانی درسته که بگیم یک شخص بینی خوب و مقبولی داره ... حالا 5 ساله که عروسکی مد شده ... اگه این شخص بینی خوب و مقبولشو عمل کنه حق با شماست چون عروسکی یه مده جدید و احتمالا زود گذره...
اما کسی که بینی پهن داره خب تقریبا هیچوقت مقبول نیست...
راجع به جمله ی آخرتون قبول دارم که نباید دغدغش باشه...اما من میگم کسی که امکانش رو داره هیچ دلیلی نداره که برای زیبا تر شدن خودش اقدام نکنه (نه اینکه زیبا تر شدن ارزش انسان رو بالا میبره یا هرچی بلکه به خاطر حس خوبی که خودش پیدا میکنه...)

Dr Aryana

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان

.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام :-"
عمل ترمیم بینی برای کدوم بینی ها مناسبه؟
گونه گذاری چی؟ :-?

rezahaghi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1393
برای جراحی بینی... پیشنهاد من توو تهران دکتر سالاریان هست.. مخصوصا واسه جراحی بینی گوشتی توصیه من ایشونه
برین سایتشون کاراشون رو ببینین:
https://faceliftcenter.ir

sima.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1400
رینوپلاستی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند؟
  • بزرگی اندازه بینی
  • قوز بینی
  • زاویه کم بین بینی، لب و افتادگی نوک بینی
  • بینی پهن
  • بزرگی سوراخ های بینی
  • فاصله زیاد نوک بینی تا صورت
  • عدم قرینگی بینی
  • ظاهر نامناسب بعد از جراحی
نکته: زمانی می توان در جراحی بینی رینوپلاستی بهترین نتیجه را گرفت که تنها با استفاده از تکنیک های ظریف و محافظه کارانه و با حفظ فرم طبیعی بینی آن را اصلاح کرد. به همین دلیل بهتر است برای رضایت هر چه بیشتر از جراحی های فانتزی اجتناب کنید.

در این جراحی کیفیت پوست نیز بسیار مهم است که از طریق آزمایشات و عکس های رنگی و یکسان قبل از عمل انجام و با تکرار آن ها وضعیت پوست مشخص می شود.

من پیشنهاد میکنم که حتما از پزشکای متخصص مثل اینجا استفاده کنید.

بالا