• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمبود امکانات در شهرستانها و self study برای المپیاد فیزیک

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک
پاسخ : کمبود امکانات در شهرستانها

مطمئن باشید افراد خود ساخته همیشه موفق ترند.این همه جا ثابت شده.من نمی گم که معلم اصلا خوب نیست.وقتی معلم باشه مطلب رو تو نصف زمانی که خودتون می خونید یاد می گیرید.ولی وقتی وقت بیشتری صرف کنید نتیجه ش رو هم خواهید دید.اگر معلم نباشه سعی می کنین سوالا رو خودتون حل کنین و توانایی هاتون زیاد تر می شه.
فقط یه کم وقت گذاشتن می خواد!من الان که دارم از دوم می رم سوم پشیمونم واقعا که چرا تابستون پارسال رو هدر کردم!ولی می بینم هنوز هم دیر نشده!
همیشه امید وار باشین و خودتون رو به معلم وابسته نکنین!و خدا را هم فراموش نکنین [-o< [-o< واگه کسی رو دوس دارین تو مواقع ناامیدی بهش فکر کنین x: x:
:) :) :)
Best Wishes

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

با این که این انجمن به من "هیچ" ربطی نداره؛یه چیزی میخام بگم!
بحث مسلما خیلی وقته از زمانش گذشته؛ولی شاید گفتنش به درد یکی خورد!!
نالیدن از کمبود ها دردی دوا نمیکنه؛این فقط انرژی آدم رو تلف میکنه.
وقتی آدم یه هدفی داشته باشه؛جانانه مایه میذاره؛از کم و کاستی های اطرافش هم شکایت نمیکنه.(باید بشه همون قورباغه کره،شنیدین قصه شو که؟!)
راههای رسیدن به هدف زیاده!!(راههای پیچوندن کلاس هم همون اندازه س :D- خاستین یادتون میدم،شکر خدا تجربه م تو این کارا زیاده :D )
اگه یه زمانی خاستین به هدفی برسین،حرف زدن از حواشی رو بیخیال شین.سرتونو بندازین پایین،هر چند وقت یه بار هم یه نیگا به دور و برتون بندازید.موفقیت رو تو وجود خودتون جست و و جو کنین.
(کاملا دوستانه-خواهرانه :D)

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

به نقل از Saeedeh.Z :
با این که این انجمن به من "هیچ" ربطی نداره؛یه چیزی میخام بگم!
بحث مسلما خیلی وقته از زمانش گذشته؛ولی شاید گفتنش به درد یکی خورد!!
نالیدن از کمبود ها دردی دوا نمیکنه؛این فقط انرژی آدم رو تلف میکنه.
وقتی آدم یه هدفی داشته باشه؛جانانه مایه میذاره؛از کم و کاستی های اطرافش هم شکایت نمیکنه.(باید بشه همون قورباغه کره،شنیدین قصه شو که؟!)
راههای رسیدن به هدف زیاده!!(راههای پیچوندن کلاس هم همون اندازه س :D- خاستین یادتون میدم،شکر خدا تجربه م تو این کارا زیاده :D )
اگه یه زمانی خاستین به هدفی برسین،حرف زدن از حواشی رو بیخیال شین.سرتونو بندازین پایین،هر چند وقت یه بار هم یه نیگا به دور و برتون بندازید.موفقیت رو تو وجود خودتون جست و و جو کنین.
(کاملا دوستانه-خواهرانه :D)

الان این همه میزنیم تو سرمون میگیم وسایل کمن ، ناقصن ، این جا رو بهش توجه کنید... و آخرش به "هیچی " می رسیم ، دیگه واویلا از زمانی که به حال خودشون بذاریم !!
وقتی میشه با کار بیشتر و انجام وظیفه این کاستی ها رو برطرف کنن و ما راحت تر به هدف برسیم ، چرا کار نکنن؟؟

8120

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان

ایمان:تو نمیتونی بقیه رو درست کنی،وقتی اونا درست کار نمیکنن و آدم میخواد به هدفش برسه مجبوره بگه بیخیال بقیه.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

کمبود؟ :-?

من یه چیزی برام عجیبه ... چی برای شما کمبود تعریف میشه؟ نبودن یه المپیادی که هفته به هفته بیاد مدرستون؟

خب کتابای منبع مشخصن ... همه ی شهر ها هم کتابفروشی دارن!

می تونین برین بخرین ... توضیح واضح داده می فهمین ... اگه اشکالی داشتین از معلمتون بپرسین

یا فوقش یه المپیادی رو دعوت کنید بیاد مدرستون اشکالات رو رفع کنه ... (نه هر هفته بیاد درس بده!)

خودمونیم که باید بخونیم نه کس دیگه ای بیاد وارد مغزمون کنه!

به نقل از H O S E I N :
یعنی یه سری از ساعت های درسی در طول هفته رو نرید سر کلاس به جاش المپیاد بخونید. البته معلم درس باید موافق باشه.

مثلا" دیگه سر کلاس هندسه و زبان و ... نمیرید. ولی کدوم کلاس ها و چه تعداد ساعت بستگی به مدرسه داره.

این مسئله هم ربطی به شهرستان نداره ... یه مدرسه سخت میگیره یکی نه ... میتونین راضیشون کنین ... اگه واقعا بخواین!

امکانات لازم برای اینم وجود کتابفروشیه ... که همه جا هست! نیست؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Cheetah :

من یه چیزی برام عجیبه ... چی برای شما کمبود تعریف میشه؟ نبودن یه المپیادی که هفته به هفته بیاد مدرستون؟

می تونین برین بخرین ... توضیح واضح داده می فهمین ... اگه اشکالی داشتین از معلمتون بپرسین

یا فوقش یه المپیادی رو دعوت کنید بیاد مدرستون اشکالات رو رفع کنه ... (نه هر هفته بیاد درس بده!)

خودمونیم که باید بخونیم نه کس دیگه ای بیاد وارد مغزمون کنه!

این مسئله هم ربطی به شهرستان نداره ... یه مدرسه سخت میگیره یکی نه ... میتونین راضیشون کنین ... اگه واقعا بخواین!

نه به همین سادگی ها هم نیست. یه چیزایی هست که تو منابع نیست ولی معلمین المپیاد (نه همشون) به بچه ها درس میدن. اینقدر هم سادگی نگیرید مسائل رو.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از H O S E I N :
نه به همین سادگی ها هم نیست. یه چیزایی هست که تو منابع نیست ولی معلمین المپیاد (نه همشون) به بچه ها درس میدن. اینقدر هم سادگی نگیرید مسائل رو.

آخه مثلا چی‌ هست؟

m002

کاربر فعال

به نقل از Cheetah :

شما تا خودت جاي ما نباشي نميتوني كامل مسئله رو درك كني ! بهتون حق ميدم

من قبلا هم گفتم. قضيه فقط معلم نيست. مشوق هم هست.

واقعيت اينه كه اينجا بيشتر بهت ميگن نخون تا تشويقت كنن! :rolleyes:

حتي خانواده هم زياد علاقه اي نشون نميدن. ميگن چرا خودت رو الكي خسته ميكني!!!

تنها چيزي كه باعث ميشه فيزيك بخونيم علاقه است.

شما خودت بشين خونه تنها يك ماه كامل كتاب بخون. كلاس هم هيچي نرو.با هيچ المپيادي هم ارتباط نداشته باش. ببين چه بلايي سرت مياد!

بعد حداقل يه هفته افسرده ميفتي تو خونه. اينو واقعا امتحان كن. تجربه خوبي ميشه برات :D

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از m002 :
شما خودت بشين خونه تنها يك ماه كامل كتاب بخون. كلاس هم هيچي نرو.با هيچ المپيادي هم ارتباط نداشته باش. ببين چه بلايي سرت مياد!

بعد حداقل يه هفته افسرده ميفتي تو خونه. اينو واقعا امتحان كن. تجربه خوبي ميشه برات :D

خب من همینجوری دارم میخونم ... هیچ بلایی هم سرم نیومده! :D

m002

کاربر فعال

به نقل از Cheetah :
كتاب رو هم شما دست كم گرفتين. من چون فيزيكو تازه شروع كردم درست نميدونم.

ولي قبلا 9 ماه كامپيوتر ميخوندم. كامپيوتر مشهد يكم بهتره از بقيه و كتاباش خوب پيدا ميشه. ولي خوب ....

كلا بعد از اينكه 3-4 كتاب مقدماتي رو بخوني براي خوندن كتابايي كه يكم تخصصي تر ميشن به مشكل ميخوري.

كتاباي زيادي رو نتونستم گير بيارم. يكي دو تاش توي اينترنت بود. چند تاش رو هم معلمامون از تهران برامون خريدن گذاشتن توي كتاب خونه.

ولي بازم همشون رو پيدا نكردم. خواستين ميتونم اسمشون رو هم براتون بذارم.

كتاب ها خودآموزن و نياز به معلم ندارن. ولي اگه يك جاييش گير كني نميتوني اينقدر ها هم راحت ازش رد شي.

معلما اغلب به زور از پس درساي مدرسه بر ميان (توي همون درسا اينقدر ازش سوال ميپرسيم كه وقت كم مياره.)ولي اگه هم بپرسيم ازشون ميگن اينا رو يادم نمياد! يا برو جلسه بعد بيا ... خلاصه در ميرن

اگه دوستات نتونن جواب بدن بايد چند روز صبر كني تا اگه كلاس المپياد داري بري بپرسي.

به همين سادگي ها هم نيست! اينا رو گفتم تا حداقل به شهرستاني ها گير ندين كه چرا غر ميزنن!

به هر حال من از شرايطم ناراضي نيستم و شايد اينجوري به نفعم باشه! ديگه فقط خدا ميدونه

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از m002 :
كتاب ها خودآموزن و نياز به معلم ندارن. ولي اگه يك جاييش گير كني نميتوني اينقدر ها هم راحت ازش رد شي.

معلما اغلب به زور از پس درساي مدرسه بر ميان (توي همون درسا اينقدر ازش سوال ميپرسيم كه وقت كم مياره.)ولي اگه هم بپرسيم ازشون ميگن اينا رو يادم نمياد! يا برو جلسه بعد بيا ... خلاصه در ميرن

اگه دوستات نتونن جواب بدن بايد چند روز صبر كني تا اگه كلاس المپياد داري بري بپرسي.

به هر حال به همين سادگي ها هم نيست!

اون میشه رفع اشکال ... چیزی که منم گفتم ... و نمیشه درس دادن هفته به هفته ...! :)

فقط هم المپیادی ها نیستن که فیزیک بلدن ... اشکال رو میشه از هر کسی فیزیک بلده بپرسید!

الان هالیدی سخت گیر میاد؟ #-o

m002

کاربر فعال

به نقل از m002 :
كلا بعد از اينكه 3-4 كتاب مقدماتي رو بخوني براي خوندن كتابايي كه يكم تخصصي تر ميشن به مشكل ميخوري.
جواب اين سوالتون رو قبلا داده بودم
حالا يكم فسفر بسوزونين ببينين هاليدي جز 3-4 تاي اولي هست يا نه! :D
تازه همونم نشر دانشگاهيش نبود! (اونجايي كه من گرفتم) هر جلدش مال يك انتشاراتي بود :D
درضمن من كلا با كلاس درس دادن توي المپياد و خيلي جاهاي ديگه مخالفم. خيلي غير منطقيه كه يك معلم تو كلاس المپياد بخش هايي رو مثل متن هاليدي درس بده طوري كه قبلا بچه ها اونو نخونده باشن! مگر كه براي رفع اشكال باشه :-?

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست
پاسخ : کمبود امکانات در شهرستانها و self study برای المپیاد

امکانات یه طرف ----- انگیزه یه طرف
شما یه جایی که همه تو بهر المپیادن و دربارش بحث و تبادل نظر میکنن بهتر میخونی یا جایی که تنها کسی همتی که میخوای المپیاد بخونی و اگه از هدفت حرف بزنی همه مسخورتونمیکنن.
یه کم منطقی باشین همه چی تلاش و پشتاکر نیست (نه این که بده) اما وقتی هیچی تو دست وبالت نباشه میخوای چی کار کنی.
فرض کن بهترین شنا گرو بیاری بهش بگی رو زمین خشک شناکن!

بالا