• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

دیگه جرئت نمیکنم خمیازه بکشم :| .از 10 دفه هشت دفه دهنم میگیره :-"

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ایلیا :
دیگه جرئت نمیکنم خمیازه بکشم :| .از 10 دفه هشت دفه دهنم میگیره :-"
خب اول اینکه ببین چیزای سفت خوردی دوم اینکه وقتی خمیازه میکشی لازم نیست دهنتو تا جائی که آرواره هات میکشن باز کنی که!مفصل های آروار رو داغون کردی.
ی مدت اینکارائی که گفتم نکن (خوراکی سفت نخور،موقع خمیازه هم کم دهنتو باز کن نه اندازه کل دهن) خوب نشدی برو دکتر

-waha-

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزنگان
شهر
دور .
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
پزشکی

حذف.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از -wa ha- :
روی ساعد دست،یه توده ی کوچیک،یکم از یه لوبیا بزرگتر(:- " ) و نسبتا محکم
،دو سالی میشه
نمود ظاهری نداشت،ینی تابلو نبود
راستش زیاد بهش توجه نمیکردم،فقط یبار که پزشک عمومی رفته بود،گفتم
و به توصیه نه چندان اکید ایشون،یه عکس رادیولوژی گرفتم ازش
نشونش دادم،چیز خاصی ندید
اخیرن،ینی بعد از عکس برداری،
احساس میکنم کوچک شده و داره آروم آروم تحلیل میره
در مورد درد، گاهی،یک کم درد منشعب شونده ای داره،همین
+ در حقیقت،با نزدیکی به کنکور،نه مجالی دارم برای پیگیری بیشتر
و نه اینکه یوقتایی اینم بشه یکی از دغدغه های فکریم ...
نظر شما چیه ؟ نقل قول کنید لطفا.
فکر میکنم این توده چربی بوده چون این توده ها توی ی بازه زمانی درمیاد و یا میره تو یا باد میکنه و میوفته.دردش هم فکر میکنم عادیه
باز اگر بچه ها چیز دیگه ای میدونن دریغ نکنن!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

یه هفتس مداوم سرفه میکنم،هم خودم هم خواهرم :-" دکتر رفتم گفت ویروسه و یه دیفن هیدرامین داد که اثری نداشت :| چیکار کنم؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ایلیا :
یه هفتس مداوم سرفه میکنم،هم خودم هم خواهرم :-" دکتر رفتم گفت ویروسه و یه دیفن هیدرامین داد که اثری نداشت :| چیکار کنم؟

خب من از بهمن سرفه میکنم ، که بیشتر از 10 بار دکتر رفتم ، دیفن هیدرامین دادن و هنوز هم یه موقعایی سرفه م میگیره :-" به من که هر چی دادن تاثیری نداشت :D

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

والا دوسال پیشم اینطوری شدم،یادمه یه شربت آویشن داد بهم و یه شربتی که انقد تلخ بود حتی تلخیش با قند خوردنم نمیرفت :| :-" بعد اسمش گویا مونیکل یا همچنی چیزایی بودريا،سرچ کردم به چیزی نرسیدم،یه شربتی تو مایه های مونیکل نشنیدین؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ایلیا :
والا دوسال پیشم اینطوری شدم،یادمه یه شربت آویشن داد بهم و یه شربتی که انقد تلخ بود حتی تلخیش با قند خوردنم نمیرفت :| :-" بعد اسمش گویا مونیکل یا همچنی چیزایی بودريا،سرچ کردم به چیزی نرسیدم،یه شربتی تو مایه های مونیکل نشنیدین؟

مونیکل رو نمیدونم ولی همون آویشن از بقیه دارو های شیمیایی خیلی موثر تره ، همونو بگیری بخوری بهتر میشی :-"

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

دو سه روزه جلوي گلوم گرفتگي داره . يه حالت خاص كه نميتونم توضيح بدم . باد نكرده و ظاهرش طبيعيه .
تشخيص خودم گواتره :-"درسته آيا ؟؟

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از محـدثه ن. :
دو سه روزه جلوي گلوم گرفتگي داره . يه حالت خاص كه نميتونم توضيح بدم . باد نكرده و ظاهرش طبيعيه .
امکانش هست ولی گواتر معمولا با تورم همراهه.
درد نداره نه؟؟؟

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از محـدثه ن. :
کم کاری غده تیروئید (هیپوتیروئیدیسم) منجر به گواتر میشه! گاهی میتونه بدون بزرگی تیروئید در جلوی گلو و گواتر ظاهر بشه! علائمش: کمبود هوشیاری, کمبود انرژی, خشکی پوست و افزایش وزن ( چاقی ), احساس فشار و توده ای در گلو, سرگیجه در صورت گرفتن دست‌ها در بالای سر,احساس خفگی,سختی در بلع,تنگی نفس,گاهی سیاهرگ های گردن، بزرگ تر می شوند! اینارو داری؟؟؟ :-?
فک نکنم گواتر باشه ;;)

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از آیدا ;) :
امکانش هست ولی گواتر معمولا با تورم همراهه.
درد نداره نه؟؟؟
درد نه اما سفت شده و راحت نميتونم غذا بخورم :-<

به نقل از ب الف ر الف نون :
کم کاری غده تیروئید (هیپوتیروئیدیسم) منجر به گواتر میشه! گاهی میتونه بدون بزرگی تیروئید در جلوی گلو و گواتر ظاهر بشه! علائمش: کمبود هوشیاری, کمبود انرژی, خشکی پوست و افزایش وزن ( چاقی ), احساس فشار و توده ای در گلو, سرگیجه در صورت گرفتن دست‌ها در بالای سر,احساس خفگی,سختی در بلع,تنگی نفس,گاهی سیاهرگ های گردن، بزرگ تر می شوند! اینارو داری؟؟؟ :-?
فک نکنم گواتر باشه ;;)
كمبود انرژي و خشكي پوست و سرگيجه در صورت گرفتن دست بالاي سرو دارم :((
اگه گواتر باشه چي ميشه ؟ كشنده كه نيست ؟ :-<

×پست های متوالی ترکیب شد : مهشاد

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

من گوشه ی سمته راسته چشه چپم پایینش ( :D) یکم باد کرده بعد قرمز شده اون قسمت. پریروز درد میکرد امروزم میخارید :-? چی هستن این دوستمون؟؛؛) چیکارش کنم؟ ؛؛) (اگ قراره بمیرم بگیناا من طاقتشو دارم :-" )

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از سارا کانر :
من گوشه ی سمته راسته چشه چپم پایینش ( :D) یکم باد کرده بعد قرمز شده اون قسمت. پریروز درد میکرد امروزم میخارید :-? چی هستن این دوستمون؟؛؛) چیکارش کنم؟ ؛؛) (اگ قراره بمیرم بگیناا من طاقتشو دارم :-" )
تا اونجائی که من میدونم آلرژی هستش؛اگر درد داری قضیه اش فرق میکنه.
یک چیز دیگه هم که میتونه باشه اینه که دستت کثیف بوده یا ی چیز کثیف بهش برخورد کرده و اینجوری شده.

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

درد مفاصل یا استخونا ممکنه ریشه‌ی عصبی داشته باشه؟مثلاً به‌خاطر استرس و اینا باشه؟ :-?

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از شقایق س. :
درد مفاصل یا استخونا ممکنه ریشه‌ی عصبی داشته باشه؟مثلاً به‌خاطر استرس و اینا باشه؟ :-?
پا ؟
اگر ماله پا هست یک تعداد مشکلات رایج بین مردم هست که به دلیل پوشیدن کفش های اسپرت غیر استاندارد و نوک تیز به وجود می آید !
همونطور که گفتم اگر درد مفاصل مربوط به پا باشد شما ممکن هست کف پاتون صاف باشه ! که باعث میشه مفصل زانو و مچ پا درد بگیره هنگام راه رفتن و ایستادن (شخصا دچار چنین مشکلی هستم) . برای مطمن شدن از این موضوع به پزشک ارتوپد مراجعه میکنید کف پاتون رو چک میکنن اگر صاف بود باید یک تعداد کفش هست مثل پوتین سربازی که باید از اونا بپوشید ! یا کفی بزارید (برای کفی گزاشتن کفش زیاد پیدا نمیشه ) این مشکل ناشی از پوشیدن کفش های پاشنه بلند یا کفش هایی که کفی داخلشون صاف هست به وجود میاد چون کفش استاندارد جلوش پهن هست و یک تعداد برامدگی داره کفی داخلش !
یک مشکل دیگه هم هست انحراف انگشت شست پا به سمت راست که در اثر پوشیدن کفش های نوک تیز در بانوان به وجود میاد !(ربطی نداره به درد مفاصل گفتم اطلاع داشته باشی :D)
اگر مربوط به عضلات و مفاصل دست و کمر وگردن هست (کلا نیم تنه بالا) :Dبله میتونه ناشی از فشار عصبی هم باشه هر چند من احتمال میدم در اثر بد خوابیدن و بد نشستن و کار با کامپیوتر در حالت غیر استاندارد (این مورد خیلی تاثیر گزار هست) و فعالیت سنگین بوده باشه

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

آره؛پا. مچ پا.
کف پام صاف نیست . کفشم‌م استاندارده، نه تنگ ـه، نه خیلی پاشنه بلند.
معمولاً وقتی زیاد پیاده‌روی می‌کنم یا می‌دوم اینجوری می‌شد، چون وقتی بچّه بودم یه‌بار پام پیچ خورده، ترک برداشته.ولی الانا بیشتر بدون دلیل درد داره، خیلی!اونم مچ هر دوپا.بصورت ِ کاملاً نوبتی :د

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از شقایق س. :
آره؛پا. مچ پا.
کف پام صاف نیست . کفشم‌م استاندارده، نه تنگ ـه، نه خیلی پاشنه بلند.
معمولاً وقتی زیاد پیاده‌روی می‌کنم یا می‌دوم اینجوری می‌شد، چون وقتی بچّه بودم یه‌بار پام پیچ خورده، ترک برداشته.ولی الانا بیشتر بدون دلیل درد داره، خیلی!اونم مچ هر دوپا.بصورت ِ کاملاً نوبتی :د
خب ممکنه از حالت ایستادن و قدم برداشتن یا نشستن باشه ! در مورد صاف بودن کف پا هم مردم نمیتونن درست تشخیص بدن مثلا من خودم تو فامیل هر کس یک چیز میگفت تا رفتم ارتوپد گفت اره !
وقتی کف پا صاف باشه مچ پا منحرف میشه ! چون اون اسکلت بندی و فرو رفتگی کف پا مچ و پا رو تو زاویه متعدلی قرار میده وقتی اون فرو رفتگی خوابید مچ پا منحرف میشه و پا شکل بدی پیدا میکنه ! به همین دلیل کفشهایی که برای این مشکل ساخته میشن مثل پوتین هستن و باید محکم بسته بشن تا مچ پارو حفظ کنه و مانع از منحرف شدنش بشه !
من دیدم دوستانی هم دارم یا حتی خودم تا قبل از گرفتن کفش های پوتین مانندم . وقتی صاف ایستاده بودم مچ پاهام رو کج میکردم یا یکی از دوستام وقتی میاسته پاهاش رو میپیچونه دور هم و مچ یکی از پاهاش رو هم میچرخونه یا حرکت هایی از این قبیل در طولانی مدت میتونه به بدن آسیب بزنه !
نشستن ! بعضی ها و وقتی میشینن پاهاشون رو میندازن رو هم یا دور صندلی گره میدن و کارهایی از این قبیل که بیشتر از بند قبل به مفاصل آسیب میزنه ! که اگر کف پات صاف نباشه و مشکل عصبی هم تشخیصش نده و عکس هم انداختی مشکل نداشت دارو غضروف ساز و کاهنده درد میده تا حل بشه !
البته میتونه کمبود کلسیم و آهن هم باشه این مشکل تو دختر ها تقریبا شایع هست تو همه رده های سنی شون !
پیشنهاد من اینه در اولین فرصت به متخصص ارتوپد مراجعه کنید برای حل این موضوع چون میتونه در آینده مشکل ساز باشه حتی اگر برای چند سال هم خوب شد در دوره خاصی از زندگی ممکنه دوباره برگرده !
من شخصا یک تجربه بگم بعد از یک سال پوشیدن کفش های پوتین مانند فکر کردم دیگه بهشون نیازی ندارم واسه همین وقتی رفتیم اصفهان با خودم نبردم فکر کردم خوب شدم ! چشمتون روز بد نبینه رفتیم میدان امام و حالا راه برو با کفش معمولی ! اون روز بد ترین روز زندگیم بود !

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

فشار خون 15 5.
قلب درد شدید گاهی اوقات قفسه سینه میپوکه.
سر گیجه.
+بی حس شدن سمت چپ : |

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از شقایق س. :
ببین کلاً مشکلات عصبی رو همه چی تأثیر میذاره ولی رو این مورد فکر نمیکنم.
از طرفی هم چون توی دوران کودکیت مشکلی برای پات به وجود اومده مچ پات حساس شده و احتمالاً کار خاصی کردی که بهش فشار اومده و شروع به درد گرفتن میکنه.
نظرم اینه که بری دکتر و ببینی مشکلت چیه.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

به نقل از HOSSEIN JH :
پا ؟
اگر ماله پا هست یک تعداد مشکلات رایج بین مردم هست که به دلیل پوشیدن کفش های اسپرت غیر استاندارد و نوک تیز به وجود می آید !
همونطور که گفتم اگر درد مفاصل مربوط به پا باشد شما ممکن هست کف پاتون صاف باشه ! که باعث میشه مفصل زانو و مچ پا درد بگیره هنگام راه رفتن و ایستادن (شخصا دچار چنین مشکلی هستم) . برای مطمن شدن از این موضوع به پزشک ارتوپد مراجعه میکنید کف پاتون رو چک میکنن اگر صاف بود باید یک تعداد کفش هست مثل پوتین سربازی که باید از اونا بپوشید ! یا کفی بزارید (برای کفی گزاشتن کفش زیاد پیدا نمیشه ) این مشکل ناشی از پوشیدن کفش های پاشنه بلند یا کفش هایی که کفی داخلشون صاف هست به وجود میاد چون کفش استاندارد جلوش پهن هست و یک تعداد برامدگی داره کفی داخلش !
یک مشکل دیگه هم هست انحراف انگشت شست پا به سمت راست که در اثر پوشیدن کفش های نوک تیز در بانوان به وجود میاد !(ربطی نداره به درد مفاصل گفتم اطلاع داشته باشی :D)
اگر مربوط به عضلات و مفاصل دست و کمر وگردن هست (کلا نیم تنه بالا) :Dبله میتونه ناشی از فشار عصبی هم باشه هر چند من احتمال میدم در اثر بد خوابیدن و بد نشستن و کار با کامپیوتر در حالت غیر استاندارد (این مورد خیلی تاثیر گزار هست) و فعالیت سنگین بوده باشه

حرف های شما کاملاً درسته ولی این هائی که میگین کم کم باعث به وجود اومدن درد پا میشند نه ناگهانی.
کف پای راست در خانوم ها علاوه بر مچ درد کمر درد هم میاره چون تقریباً همه خانوم ها دارای گودی کمر هستند (کمبود کلسیم) کف پای صاف معظل رو بدتر میکنه.

به نقل از [Rs] :
فشار خون 15 5.
قلب درد شدید گاهی اوقات قفسه سینه میپوکه.
سر گیجه.
+بی حس شدن سمت چپ : |
اگر سابقه داری که هیچی.
اگر استرس داشتی و داری سعی کن خودتو آروم کنی و اگر خوب نشدی برو دکتر
اگر جند وقت ــه این مدلی هستی بدون هیچ مشکل خاصی (استرس و اینا) برو دکتر
در کل بری دکتر بهتره

بالا