• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و مشاوره برای المپیاد فیزیک

oparpar

کاربر فعال
شهر
تـ‌هـران/قـزوین
مدال المپیاد
می‌خونیم برای اخترفیزیک.
پاسخ : بحث و مشاوره‌ی برنامه ریزی برای المپیاد فیزیک

× بال‍ایی؛
توماس بخونید ترجیعاً. اصل‍اً و ابداً کتابای دبیرستانی نخونید. باید دیدِ دانش‌گاهی پیدا کنید.(صرفاً برای مشتق.)
برای هالیدی هم به‌نظرم نباید بخونیدش. شاید دیر باشه خوندنش. باز صرفاً نظرِ شخصی‌م بود. :-?

skyfullofstars

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان

ایا این جا کسی برنامه مطالعاتی گروهی داره؟
ممنون میشم اگر برنامه ای سراغ دارید معرفی کنید و یا لینکشو بزارید
با تشکر

Loco

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از لوکو :
گریفیث غریبی می‌کنه. عادیّه؟ پایداری بورزم یا ول کنم تا به بلوغ عقلیِ بیش‌تری برسم براش؟ ((:

کلپنر 1 تا 5 + هالیدی الکترومغناطیس رو قبلش خوندی دیگه نه؟ (;

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از لوکو :
راهی هست که بشر ان‌قد منزجر نباشه از هالیدی؟

چرا آخه

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Poria1999 :
الان خیلی سلیقه‌ایه حس می کنم! ((: چون برنامه‌ی باشگاه مشخص نیست.
یک نقره‌ی 94 میگه نخونید. یک طلای 94 میگه بخونید. یک طلای 92 میگه نخونید. یک طلای 91 میگه بخونید. ((: منم می گم بخونید.سه فصل اولش رو.[nb]به جز جداسازی متغیرِ فصل 3[/nb]
در خواندن گریفیتس منافعیست برای یادگیری الکترومغناطیس و بیشتر برای یادگیری حل سوال.
پسر کل فصل ۳ و قشنگیش جداسازیه که :-w
تا اینجا هم که من رسیدم حل کنم از دوره های قبلی
سه چار تا از سوالشون حل لاپلاسی میخواستن
خود دانید :-"

پیشنهاد من تا آخر فصل ۳عه :-"

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

آقا من یه سوال داشتم نمیدونم باید کجا میپرسیدم
ما تو فیزیکمون یه چیزایی بانام الاستیک و ویسکو الاستیک داریم استاد بد درس میده به کنار منبعشم انگلیسیه
کسی کتاب خوب فارسی میشنایه تو این زمینه به من معرفی کنه؟؟؟؟؟؟ :(( :(( :((

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

راستش گریفیث انقد خوبه که آدم دوست داره هر چی وقت اضافه بر برنامه پیدا کرد بشینه بخونتش آخه یه نویسنده چقدر میتونه خوب باشه؟ >:D<

2000avm2000

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید شهریاری
شهر
قم

سلام دوستان
من سال دومم
من هم با گریفیث هم با ایرودوف هم با اپتتیود حال می کنم اما یه مشکل اصلی اینکه نمی تونم بعضی از مسایل رو بحلم :-?وباید وقت زیادی رو صرف کنم تازه باز هم بعضیاشون حل نمی شن برای مثال سوال سه فصل2گریفیث رو تونستم بحلم ولی خیلی خیلی وقت گرفت و اینا خیلی اعصابم رو خرد میکنه حالا نمی دونم باید چی کار کنم از اول باید همه رو بخونم یا راه دیگه ای هس؟آخه خیلی وقت گیره بعضی سوالاش
اپتتیود هم چند تا سوال اولش خوب نیس از11به بعد خیلی قشنگ وسخت میشه باید برای حل اپتتیود مورین رو هم بخونیم؟ آخه دینامیک و تکانه اش خیلی سخت تر از کلپنره؟

pooya552

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

سلام دوستان
من یه سوال داشتم از باتجربه های المپیاد فیزیک
اینکه الان تابستونه و من وقت زیادی دارم میخوام منابعی رو که خوندم و میخوام بخونم رو بهتون بگم تا اگر مشکلی بود رفعش کنین (منت میزارین خدایی) من توی شهرستان هستم و دارم میرم دوم دبیرستان تا الان هالیدی و یکم هم توماس خوندم (یکمی از پس مشتق و انتگرال برمیام ولی نه زیاد و حرفه ای ) و نصف الفبای حرارت و سیالات رو خوندم و همسنطور نصف الفبای الکترومغناطیس رو و 50 تا مسئله مکانیک دوره درسی فیزیک (تا اینجا وضعم چجوریاس ؟؟؟) من برنانمه ریختم تا ماه دیگه دوتا الفبا رو با مسائلش تموم کنم و برم سراغ اینها (دوره درسی فیزیک تا پایان مسئله اخر مکانیک +کتاب مسئله های ناب فیزیک مکانیک فاطمی (جدیده) + جلد دوم هالیدی +جلد سوم هالیدی +کلپنر و تا 4 ماه دیگه این کتاب هارو کامل میخونم ) راستش رو بخواین خودم هم از برنامه ای ریختم میترسم (اگه مشکل داره رفعش کنین ) #-o #-o #-o انشاالله اگه خدا بخوادو من هم بکشم تا دو ماه اول مدارس تمام این منابع رو خوندم و بعدش رو هم بعد این 5 6 ماه ازتون میپرسم مرسی که وقت میزارین (; (;

raminphys

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی آمل
شهر
آمل
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

اگر قصد دارید خودتون رو برای المپیاد فیزیک آماده کنید و امکان یا شرایط شرکت در کلاسها و دوره های مربوط رو ندارید:
قراره در سال تحصیلی جاری یک دوره کلاس رایگان المپیاد فیزیک به صورت مجازی و اینترنتی برگزار کنم. البته شرطش اینه که کلاس به حدالنصاب برسه و بیش از 5 نفر خواستار شرکت در کلاسها باشند.کلاسها در راستای گسترش عدالت آموزشی -بخصوص در شهرستانها- و به همین دلیل به صورت رایگان برگزار می شود.
نگران سرعت اینترنت نباشید محیط آنلاین کلاسها طوری طراحی شده که با صورت محدود اینترنت در ایران هم خوانی داشته باشه
03.gif
.
بنابراین دانش پژوهانی که علاقه دارند در این کلاسها شرکت کنند و خودشون رو برای المپیاد فیزیک آماده کنند به:
[SIZE=large][email protected][/SIZE]​
ایمیل بزنند. یا از طریق پیام رسان تلگرام با https://telegram.me/raminphysics تماس بگیرند.
پ.ن: لطفا در عنوان ایمیل "کلاس آنلاین المپیاد فیزیک" رو ذکر کنید.
پایه تحصیلی و سابقه ی مطالعه ی المپیادی رو هم حتما ذکر کنید که من در انتخاب مطالب و برنامه ریزی کلاسها لحاظشون کنم.
اگه دوست داشتین اسم شهر و مدرسه تون رو هم ذکر کنید. که منابع آماری کار من کاملتر بشه.
موفق باشید.
به امید دیدارتون در کلاسها!
[SIZE=large]رامین جعفرزادگان، مدرس فیزیک [/SIZE]

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
سلام خواهشا یه مشاوره ایی به من بدید

Feynman

Ermia
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز فیزیک
درود دوستان

من از مکانیک تا حالا هالیدی رو خوندم { تا قسمت مرکز جرم } ولی به نظرم خیلی ضعف دارم به نظرتون با کتاب دوره درسی فیزیک مشکل حل میشه؟ شروعش کردم دارم میزنم . و اینکه در کنار توماس برای یادگیری دیفرانسیل چه سایت یا کتابی رو پیشنهاد میکنید؟{امسال المپیاد ندارم }

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
درود دوستان

من از مکانیک تا حالا هالیدی رو خوندم { تا قسمت مرکز جرم } ولی به نظرم خیلی ضعف دارم به نظرتون با کتاب دوره درسی فیزیک مشکل حل میشه؟ شروعش کردم دارم میزنم . و اینکه در کنار توماس برای یادگیری دیفرانسیل چه سایت یا کتابی رو پیشنهاد میکنید؟{امسال المپیاد ندارم }

آره هالیدی و دوره درسی اوکی میشه
توماسم کافیه

Feynman

Ermia
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز فیزیک
درود.
چطوری می شود با مدال های سال های قبل ارتباط و مشاوره گرفت؟ کسی اینجا مدال المپیاد فیزیک دارد؟

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام
من(و هم کلاسی هام) واقعا تو فهمیدن ترمودینامیک مشکل داریم.
نمیدونم شاید معلممون خوب درس نداده، یا شاید کلا ترمودینامیک ذاتا "سخت فهم"هست! کدومش به نظر شما؟
در ضمن اگر هم میشه یه کتاب راجع به ترمودینامیک معرفی کنید(نه در حد ادکینز یا زیمانسکی) که خوب ترمو رو توضیح داده باشه.
ممنون :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
ترمو به این خوبی
البته این خواص فیزیکه اگه معلم عمیق توضیح نده خیلی سخت به نظر میاد
حالا تو که دبیرستانی ولی این پست سیتپور به دردت میخوره منابع ام معرفی کرده https://www.sitpor.org/2019/01/thermo/

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام
من(و هم کلاسی هام) واقعا تو فهمیدن ترمودینامیک مشکل داریم.
نمیدونم شاید معلممون خوب درس نداده، یا شاید کلا ترمودینامیک ذاتا "سخت فهم"هست! کدومش به نظر شما؟
در ضمن اگر هم میشه یه کتاب راجع به ترمودینامیک معرفی کنید(نه در حد ادکینز یا زیمانسکی) که خوب ترمو رو توضیح داده باشه.
ممنون :)
کجای ترمودینامیک سخته؟ من داخل مدرسه همه کلاسا رو پیچوندم همین چند هفته پیش فقط فیلمای آلا رو دیدم الان همه تستاشو میتونم بزنم.
آلا رو ببین بازم اگه جایی گیر داشتی بیا تلگرام خودم برات توضیح بدم

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
میتونی با الفبا شروع کنی.
اگه ریاضی بلدی (در حد مشتق جزئی) و حوصلشو داری، ادکینز برای ادامه خوبه. ولی واقعا لازم نیست.
زیمانسکی آشغاله.
تهش باید الفبا رو حداقل مسئله هاشو حل کنی.

برای آماری هم اگه خواستی رایف سبز (سال یازدهم).

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
المپیاد فیزیک بتا- برای تو ایران!
چند نفر از بچه های علامه حلی (که دوسال بالایی هامون هستن) یه گروهی راه انداختن به ایم المپیاد فیزیک بتا. توضیحات شو میذارم:
سلام بچه ها
امیدوارم حال همه‌تون خوب باشه
ورودتون به خونواده‌ی بتا رو تبریک میگم
اول کار شاید بپرسید بتا چیه؟حالا چرا بتا؟
میگم براتون...
دهم بودم،فکر کنم سه‌شنبه هم بود؛حوالی ساعت ۶ و اینا بود که کلاس آزمایشگاهمون تموم شد و یکی از بچه ها،راجع به اینکه کلی از مدارس کشور حتی دبیر المپیاد خوب ندارن سر صحبت و باز کرد و بعد از کلی که صحبت کردیم همگی باهم، قرار شد بریم به سمت خونه...
من با یکی از دبیرامون هم مسیر بودم و اکثر اوقات تا مترو باهم میرفتیم و در مورد عدالت آموزشی و شرایط جامعه و ‌...کلی صحبت می کردیم
اولین سوالم اون روز این بود که چرا موسسه ای نمیاد برای بچه های شهرستان کلاس منسجم بذاره؟
چندتا دلیل اوردن که خیلی قابل تامل بودن...
۱.کلاس ها برای بچه های شهرستان گرون تموم میشن...
۲.کسی حاضر نیست مسئولیت قبول کنه در قبال بچه ها؛اکثرا یه دوره ای رو برگزار میکنن و بعدم هروقت نخواستن فعالیت نمیکنن...
۳.خونواده ها و خود بچه ها به‌خاطر طرز تفکرشون سمت المپیاد نمیان...
همه‌ی اینا تو سرم بود،تا اینکه یه ایده به سرم زد
یه جایی و درست کنیم که همه بتونن ازش استفاده کنن
قیمتش مناسب باشه که اذیت نشن...
بار علمیش مناسب باشه...
یه دفعه گفتم مگه نمیشه حتی با مبلغ کم برای بچه ها کلاس گذاشت؟
فکر کردن و گفتن افراد خیلی کمی حاضر میشن بیان همچین کلاسی رو برگزار کنن و همچین کاری رو انجام بدن...
دوران المپیاد من و رفقا تموم شد و گفتم باهاشون صحبت کنم ببینم پایه همچین کاری هستن؟
و در کمال تعجب دیدم که همه هم نظرن و حاضرن همکاری کنن که همچین چیزی وجود داشته باشه برای همه‌ی بچه های ایران...
این همه سرتونو درد آوردم که بگم بتا،یعنی برای تو ایران...
جاییه که توش سعی میکنیم سطح علمی بچه هارو بالا ببریم...
امیدوارم از اتفاقاتی که در آینده به امید خدا میوفته،استفاده کنید...
با مسیر همراه بشید و لذت ببرید

@beta_physics_olympiad
درسته که در حال حاضر کسی از بچه های سایت المپیاد فیزیکی نیست(غیر خودم که نیاز نیست)
ولی اینو گذاشتم شاید بدرد آیندگان خورد :)

بالا