• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بچه های کامپیوتری!

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : بچه های کامپیوتری!

به نقل از ROZHIN kocholoo :
منم دارم ترکیبیات کار میکنم اگر موافق باشید از ترکیبیات شروع کنیم و تو بخش رفع اشکال ،رفع اشکال کنیم.
کلّا این ریاضیاتی که برای المپیاد کامپیوتر کار میشه ، ریاضیات جدید هستن و برای تنها کار کردن کمی مشکل !
باید با کسی کار کنی یا آموزشگاه بری
من خودم استاد گرفتم --> فریدون آرین فر 8->
خیلی خوبه با استاد ، تا برات جا نیفته نمیره سراغ بعدی ولی تنهایی ممکنه یه مشکلت هیچوقت حل نشه

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

شما همه هم پایه هستید؟

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

منظورم این بود که پایه تحصیلیتون یکیه؟

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از AMF :
منظورم این بود که پایه تحصیلیتون یکیه؟
خیر
من کوچیک تر از همه ام
من سوّم راهنمایی ـم (;

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

بچه ها !
اگه معلم هم پیدا نکردید رفع اشکال همین فرومو گذاشتن واسه همین دیگه ؟
نه ؟

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوستان کسی معلمی سراغ داره که مال تهران باشه و بتونه بهم همه چیز یاد بشه
هم گراف هم ترکیبیات هم الگوریتم هم برنامه نویسی
من خودم پارسا رو در نظر دارم ولی آن نشده که باهاش مطرح کنم ببینم قبول میکنه یا نه
کسی هست که بتونه یه نفر رو معرفی کنه ؟
ترجیحا خودش المپیادی بوده باشه !‌

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

به نقل از AMF :
منظورتون از اون نقره کیه؟ منظورتون مصدقه؟ تازه همین آقای گوهرشادی خیلی خوف بودند ( شاید هم منظورتون ایشونه ) تو برنامه نویسی ( کلا تو تئوری هم خوف بودند ) و خب شاید بد شانسی اوردند و نقره گرفتند. کلا کسایی که نقره طلا می شند همشون تقریبا تو برنامه نویسی خوفند :>
حالا دیگه نام نبر :D
آره اینا جفتشونم کدشون خفن بود و حیف بود نقره شدن =((

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بحث به خوف بودن یا نبودن نیس !
بحث اینه که چقد بلد باشیم ؟
چون میدونید که سی++ خیلی دنیای بزرگیه !‌
تقریبا مرتبط با همه چیزه جز طراحی وب
خوب دوستان منبع C++ How To Program عالیه به نظرم
چون توی دانشگاه های تهران مثل شریف تدریس میشه
به زبان ساده تر هم برنامه هایی به زبان c++ برای معینی و پورپاک خوبه ولی دایتل خیلی بهتره (C++ How To Program)
دوستانی که المپیاد دادید یه سوال تا چه مقطعی باید بلد باشیم ؟‌:D
من سوالات مرحله سوم رو دیدم فهمیدم تا کاراکتر (رشته ها) بلد باشیم کافیه
درسته ؟

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

پس اگه همه موافقید یکی بیاد تاریخ بده از فلان روز تا فلان روز از فلان جا تا فلان جا تا فشرده کار کنیم بخصوص برای بچه های دوم که فرصتشون کمه (چون سوم اصلا وقت نمیکنیم بخونیم)به نظر من وقتی گروهی می خونیم خبلی زودتر پیش میریم
افرادی هم که تو پایه های پایین ترن خوب نسبت به همسناشون جلو می افتند
پس یکی بیاد زودتر تعیین کنه.

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

به نقل از علیرضا خـ . :
دوستانی که المپیاد دادید یه سوال تا چه مقطعی باید بلد باشیم ؟‌:D
من سوالات مرحله سوم رو دیدم فهمیدم تا کاراکتر (رشته ها) بلد باشیم کافیه
درسته ؟
ببخشید ! اگه منظور از عنوان " برنامه نویسی تا چه حد !؟؟ "، C++ تا چه حده که باید بگم اگه از من می پرسی من هیچ منبعی خودم ندیدم که C++ رو یه طوری که به درد المپیادش بخوره بگه چون توی المپیاد غیر اینا باید داده ساختارای توی C++ و توابع stl و ... ایناش لازمه!
اگه واسه مرحله 3 فقط و فقط می خوای آره باید بگم فک کنم بس باشه .
ولی اگه کلا واسه دوره و اینا می خوای مهم تر اینه که با stl آشنایی داشته باشی و بتونی از چیزایی که تو اون تعریف شده استفاده کنی . تا جایی که یادمه توی شااززز یه چیزایی گذاشته بودن که به درد می خورد.

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

من واسه شروع یه پیشنهاد می دم . دقیق تاریخ نمی دم . اگه با کلیت برنامش موافق بودید بگید هم اسم کتابا و صفحه هاشو دقیق کنیم هم تاریخاشو.
از الان تا دو هفته بشینیم مرحله 1 سالای قبلو حل کنیم !(اگه کلا 0 کیلو متریم بشینیم 1 هفشو آنالیز ترکیبی کار کنیم)
بعدش دیگه امتحاناست ! وسط امتحانا فقط تفریحی کار کنیم ! بریم برنامه نویسی(یوساکو)+ مرحله 1 .هر چقد که دوست داشتید.
حالا بعد امتحانا اگه تا مرحله 1 وقت زیاد مونده بود( ممکنه تاریخ مرحله 1 فرق کنه با هر سال ! یکی گفت شاید تو اسفند باشه یا آخرای بهمن.) تا دو هفته بشینیم ترکیبیاتمونو قوی کنیم :
1 هفته بذاریم استقرا و لانه کبوتری ،
1 هفته دو گونه شمردن و اکسترمال .
احتمالا وسطای بهمنیم دیگه ! حالا ترکیبیاتمونم قوی شده می تونیم قشنگ گرافو شروع کنیم. از روی باندی شروع می کنیم گراف خوندن. هر فصلی رو که خوندیم تمریناشو از روی وستم حل می کنیم. فک کنم یه 3 هفته بس باشه .
بعد می شینیم 3 هفته ای هم الگوریتم می خونیم.
حالا وسطاش این مرحله 1 خراب شده هم یه تاریخی می افته دیگه ؟ 3 4 روز قبلشو تست می زنیم.
تو عید دیگه فقط می شینیم همه ی دوره های قبلو از سیر تا پیاز مرحله دومشونو درو می کنیم.
بعد عید یه یه 3 هفته ای وقت مونده تا مرحله 2. اون مدتو می چسبیم به برنامه نویسی .تا یه هفته به مرحله 2. باز بعدش تمرکزمونو می کنیم رو سوالای بسیج و شااززز و ... کلا هر جا شبه مرحله 2 دیدیم .
بعدش دیگه مرحله 2 دادیم یه یه ماهی کامل وقت هست واسه امتحانا ! یعنی فک نکنم کسی جا بمونه تو این یه ماه از امتحاناش ! تازه اگه وضعمونم دیدیم مرحله 2 خوبه قاتیش برنامه نویسیم ادامه می دیم.
کلا توی مدت مرحله 1 خوندنمونم تا تهش فک نکنم هفته ای یکی دو تا یوساکو وقت بگیره؟(می گیره؟؟)
تو این برنامه هم از هر قسمتش جا موندیم تا مرحله ی بعدی المپیاد یکی دو هفته فاصله هست که جبران کنیم.

نظراتتونو بدید تا بعدش یه برنامه درست حسابی بریزیم.

parsaeian

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
شهر
یزد
مدال المپیاد
رياضي و كامپيوتر
دانشگاه
شهيد بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر

به نقل از OOOWNING :
من واسه شروع یه پیشنهاد می دم . دقیق تاریخ نمی دم . اگه با کلیت برنامش موافق بودید بگید هم اسم کتابا و صفحه هاشو دقیق کنیم هم تاریخاشو.
از الان تا دو هفته بشینیم مرحله 1 سالای قبلو حل کنیم !(اگه کلا 0 کیلو متریم بشینیم 1 هفشو آنالیز ترکیبی کار کنیم)
بعدش دیگه امتحاناست ! وسط امتحانا فقط تفریحی کار کنیم ! بریم برنامه نویسی(یوساکو)+ مرحله 1 .هر چقد که دوست داشتید.
حالا بعد امتحانا اگه تا مرحله 1 وقت زیاد مونده بود( ممکنه تاریخ مرحله 1 فرق کنه با هر سال ! یکی گفت شاید تو اسفند باشه یا آخرای بهمن.) تا دو هفته بشینیم ترکیبیاتمونو قوی کنیم :
1 هفته بذاریم استقرا و لانه کبوتری ،
1 هفته دو گونه شمردن و اکسترمال .
احتمالا وسطای بهمنیم دیگه ! حالا ترکیبیاتمونم قوی شده می تونیم قشنگ گرافو شروع کنیم. از روی باندی شروع می کنیم گراف خوندن. هر فصلی رو که خوندیم تمریناشو از روی وستم حل می کنیم. فک کنم یه 3 هفته بس باشه .
بعد می شینیم 3 هفته ای هم الگوریتم می خونیم.
حالا وسطاش این مرحله 1 خراب شده هم یه تاریخی می افته دیگه ؟ 3 4 روز قبلشو تست می زنیم.
تو عید دیگه فقط می شینیم همه ی دوره های قبلو از سیر تا پیاز مرحله دومشونو درو می کنیم.
بعد عید یه یه 3 هفته ای وقت مونده تا مرحله 2. اون مدتو می چسبیم به برنامه نویسی .تا یه هفته به مرحله 2. باز بعدش تمرکزمونو می کنیم رو سوالای بسیج و شااززز و ... کلا هر جا شبه مرحله 2 دیدیم .
بعدش دیگه مرحله 2 دادیم یه یه ماهی کامل وقت هست واسه امتحانا ! یعنی فک نکنم کسی جا بمونه تو این یه ماه از امتحاناش ! تازه اگه وضعمونم دیدیم مرحله 2 خوبه قاتیش برنامه نویسیم ادامه می دیم.
کلا توی مدت مرحله 1 خوندنمونم تا تهش فک نکنم هفته ای یکی دو تا یوساکو وقت بگیره؟(می گیره؟؟)
تو این برنامه هم از هر قسمتش جا موندیم تا مرحله ی بعدی المپیاد یکی دو هفته فاصله هست که جبران کنیم.

نظراتتونو بدید تا بعدش یه برنامه درست حسابی بریزیم.
اين برنامه زياد انعطاف نداره آخه اگه كسي مثل من باشه بعد از اينكه 4-5 تا سوال از اكسترمال(مخصوصا اكسترمال استراتژي)حل كنه خسته ميشه و ممكنه حتي كمي ازش زده بشه .بنظرم بهترين كار اينه كه بعد از 1-2 ساعت خوندن يا حل كردن سوالايي كه بيشتر با كاغذ و قلم كار داره تا تفكر(يك اصطلاحي هم اين سوالا داره كه اينجا نميشه گفت (; ) يا به طور كلي سوالايي كه زياد باحاش حال نميكنيد بعد از اينكه استراحت كرديد بريد سراغ مطالبي كه بيشتر ازشون خوشتون مياد( مثل گراف (; ).
در ضمن برنامه نويسي هم به نظر بيش از اينا بايد بهش بها داده بشه (حداقل1/5 وقتمون از بعد از امتحانات تا قبل از عيد واسه برنامه نويسي گذاشته بشه).
در كلا هركسي باتوجه به نيازش مي تونه برنامه ريزي مختلفي داشته باشه.

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

Mr.Ooowing با عرض سلام و احترام
من پیشنهاد می دم که دور استقرا رو خط بکشیم آخه کجا دیدی تو تست اثبات بدن بهتره بجاش گراف رو مباحث دیگر رو بیشتر وبهتر کار کنیم(الگوریتم)کار کنیم حالا استقرا و برنامه نویسی رو واسه مرحله 2 کار کنیم و بازم الگوریتم تمرین کنیم.باتشکر <D=

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

من خودم دارم جزوه های شااززز رو می خونم. واقعا عالی هستند.
علاوه بر این، در مورد مطالب بالا، بر خلاف اون چیزی که گفتند، به نظر من تئوری سهم برابر ( و شاید بیشتر از ) با عملی در المپیاد کامپ داره. :-[

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوستان به نظرم همون C++ How To Program کافیه !
چون دیگه وسطای کتاب میرسه به پروژه برداشتن

من الان آمادگی دارم که طلا شم (;

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

خوب منم باهاتون موافقم ! :D
خوب شما هم برنامه کلی تونو بدید بلاخره آخرش از بین برنامه هامون یه چیز باحال در میاد دیگه ؟ منظورم اینه اگه می شه یه برنامه بدید که حدودا زمانشم مشخص کرده باشید.

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اینجانب
بسم ال...
تا آخر دی هر چقدر که فرصت کنیم کلا ترکیبیات کار کنیم(تست بزنیم ،مسیله حل کنیمو....)(بغیر از استقرا)
بعد یک هفته هم رو گراف تمرکز کنیمو دو هفته هم الگوریتم کار کنیم و بعد از اون هر چقدر تونستیم آزمون های سال های قبل رو حل کنیم
(احتمال اومدن سئوال های خیلی مشابه 20% است.)
خب حالا آزمون دادیم تا نتایج بیاد خودمونو برای حل مسائل تشریحی آماده می کنیم البته برنامه تقریبا دقیق رو میذاریم برای اون موقع
خب حلا مرحله 1 رو قبول شدیم می نشینیم دوباره الگوریتم و برنامه نویسی کار می کنیم
خب حالا آزمون دادیم
خب حالا قبولم شدیم
خب حالا چی کار کنیم؟
حالا همگی منو تشویق کنید <D=

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از ROZHIN kocholoo :
اینجانب
بسم ال...
تا آخر دی هر چقدر که فرصت کنیم کلا ترکیبیات کار کنیم(تست بزنیم ،مسیله حل کنیمو....)(بغیر از استقرا)
بعد یک هفته هم رو گراف تمرکز کنیمو دو هفته هم الگوریتم کار کنیم و بعد از اون هر چقدر تونستیم آزمون های سال های قبل رو حل کنیم
(احتمال اومدن سئوال های خیلی مشابه 20% است.)
خب حالا آزمون دادیم تا نتایج بیاد خودمونو برای حل مسائل تشریحی آماده می کنیم البته برنامه تقریبا دقیق رو میذاریم برای اون موقع
خب حلا مرحله 1 رو قبول شدیم می نشینیم دوباره الگوریتم و برنامه نویسی کار می کنیم
خب حالا آزمون دادیم
خب حالا قبولم شدیم
خب حالا چی کار کنیم؟
حالا همگی منو تشویق کنید <D=
باریکلّا اعتماد به نفس :D
خوب ببین تو بیشتر باید تست بزنی تا کارای دیگه !
فقط برنامه نویسی چقد بلدی ؟ :-"

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

در همون حد که مدرسه یاد داد :(
ولی تابستون کار می کنم و سال بعد قبول می شم.
در رابطه با تست زنی -خب در این مدت داریم تست می زنیم دیگه! دو خط اولو خوندی؟

بالا