• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سانسور و تحریف فیلم ها

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : سانسور و تحریف فیلم ها

آره امیر راس میگه
کلأ موضوع فیلم عوض میشه

smartgirl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
کامپیوتر (البته ب جایی نرسیدم متاسفانه ... )
دانشگاه
خوارزمی، امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اگه بتونن فقط صحنه های X_X رو سانسور کنن طوری که موضوع فیلم تغیییر نکنه خوبه اینجوری میشه در کنار خانواده دید... (;

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از smartgirl :
اگه بتونن فقط صحنه های X_X رو سانسور کنن طوری که موضوع فیلم تغیییر نکنه خوبه اینجوری میشه در کنار خانواده دید... (;
تو میتونی نبینی اون صحنه هارو :D
شوخی کردم آقا جاتون خالی رفتیم کبرا11 دیدیم تو ایران20دقیقه وقتی اصلیشو دیدم50دقیقه بود :O.خیلی باحال بود جالب اینجا بودکه اونقسمت بخاطر اینکه حذفیات فیلم زیاد بودو فیلمم بی معنی میشد خودشون یه فیلمنامه جدا اجرا میکردن :O :Oمن خودم اصلیشو که دیدم شاخام زد بیرون.
تازه اینکه خوبه بابام prison breakسانسورشده گرفته بود.یجاش مرده به زنه بازبون اسپانیایی میگه تو خوشگلی(زیرنویسم انگلیسی داشت)اینا دوبله کردن:تو برای چی میخای بری زندان؟ :O
سانسور اگه به متنه فیلم ضربه نزنه خوبه

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

حالا باز سانسور صحنه یه چیزی :-"

دیگه اینکه میان واسه زنه تو فیلم آستین میزارن چه میدونم دامن کوتاهشو بلند مسکنن خیلی مضحکه :-s

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از meli :
حالا باز سانسور صحنه یه چیزی :-"

دیگه اینکه میان واسه زنه تو فیلم آستین میزارن چه میدونم دامن کوتاهشو بلند مسکنن خیلی مضحکه :-s
آی گل گفتی یه فیلم هندی نشون دادن لباسش قرمز بود براش یقه صورتی گذاشته بودن :Dالبته شاید اشکال ازلامپ تصویرتلویزیون ماست :))

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

تازگیا روش جدید یاد گرفتن میان نمیدونم گلدون و لامپ و کوفت و زهر مار میزارن وسط تصویر. میبینی یهو یارو داره با گلدون میحرفه نگو پشت گلدون یک زنه ای هم وجود داره.....
اصن میره رو نرو نافرم.

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نظر من:
سانسور از ريشه امري اشتباه و يه جور خودخواهي يا بهتر بگم تماميت خواهيه
سانسور يني توهين:يني من ميفهمم و تو نميفهمي
سانسور يه جور گول زدنه:يني از اونجاييكه من نميتونم تو فكرتو القا كنم كه اين صحنات بدن اونارو حذف ميكنم
سانسور يني ايجاد حساسيت يني تحريك حس كنجكاوي كه خوب تو سناي پايين خيلي كار دست افراد ميده
سانسور يني ديكتاتوري در حد محدودش كه در سطح رسانه هاست
سانسور يني عادت به از بين بردن حس انتقاد و جستجو در ديگران
و...

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از فاطمه ر :
آی گل گفتی یه فیلم هندی نشون دادن لباسش قرمز بود براش یقه صورتی گذاشته بودن :Dالبته شاید اشکال ازلامپ تصویرتلویزیون ماست :))
بابا یه پیام بازرگانی بود یادم نیست واسه چی بود...

پیام بازرگانیه خارجیه خارجی بود فک کن دوبلش کرده بودن بعد به فجیح ترین شکله ممکن واسه زنه مانتو مقنعه درست کرده بود!!!!

بعد کلا هم مثکه مانتوی زنه کوتاه بوده یه دونه چمدون تا کمرش تو کل پیام بازرگانی جلو پای زنه بود...

یکی نیست به اینا بگه مجبورین؟ :-s

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از meli :
بابا یه پیام بازرگانی بود یادم نیست واسه چی بود...

پیام بازرگانیه خارجیه خارجی بود فک کن دوبلش کرده بودن بعد به فجیح ترین شکله ممکن واسه زنه مانتو مقنعه درست کرده بود!!!!

بعد کلا هم مثکه مانتوی زنه کوتاه بوده یه دونه چمدون تا کمرش تو کل پیام بازرگانی جلو پای زنه بود...

یکی نیست به اینا بگه مجبورین؟ :-s

مجبور نیستن.خودشون ... ان فک میکنن مردمم مثه خودشونن :D
ولی ماکه اینقده مثلا پیشرفته ایم چرا تمیز فیلم نمی سانسوریم؟ :-w

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

تا حالا پیش اومده که فیلم خارجی ای رو که قبلا نسخه اصلی اون رو دیدین یک بار دیگه از تلویزون یا شبکه نمایش خانگی ایران ببینید ؟ اگر جوابتون مثبته حتما متوجه انواع سانسور هایی که روی اون فیلم اعمال شده شُدید .معتقدم یکی از این انواع سانسور خیلی مفیده ، سانسور محتوای جـنس‍‌‍ی و نیود ، چون ما تو ایران سیستم ریتینگ درست حسابی نداریم ، یعنی فیلمی که تو تلویزیون میبینیم یا از شبکه نمایش خانگی تهیه میکنیم برای یه گروه سنی خاص نیست و نظارتی روش نمیشه و معمولا همه افراد اونو میبینن .

جدا از اون نوع سانسور (که اصلا مورد بحث ما نیست) ، حتما متوجه شدید که نوعی دیگه ای از سانسور در ایران وجود داره که من اسمش رو سانسور محتوایی میزارم . با یه مثال براتون توضیح میدم :
حتما فیلم WALL-E ، شاهکار اندرو استنتون رو دیدید . قبلا این فیلم رو به زبان انگلیسی دیده بودم . دیشب که دوباره داشتم این فیلم رو از شبکه پویا صدا و سیمای جمهوری اسلامی خیلی تعجب کردم ! یه جورایی داستان فیلم به طور کلی تغییر کرده بود ! اگه فیلم اصلی رو دیده باشید میدونید که شخصیت ایو در واقع یه زنه که وال ای عاشق اون میشه ، ولی تو نسخه ایرانی برای مشروع نشون دادن رابطه دو ربات به جای صدای ایو از یه دوبلور مرد استفاده کرده بودن و به این ترتیب شخصیت های اصلی داستان رو تبدیل به دو تا دوست معمولی کردن که این حرکت باعث شده بود داستان فیلم به کلی عوض بشه و هیچ توضیحی برای برخی وقایع فیلم وجود نداشته باشه ! یا مثلا اسم ایو (EVE) رو که یه مخفف معنا داره (Extraterrestrial Vegetation Evaluator) رو به ایوان تغییر داده بودن که حتی اسمش هم شباهتی به شخصیت مونث نداشته باشه ! یا مثلا فیلم هایی که از آی پاد وای ای پخش میشه یا اون آهنگی که ضبط میکنه و بعضی وقت ها گوش میده کاملا با نسخه اصلی فرق داره !

فیلم وال ای صرفا یه مثال بود ، میدونم که همتون نمونه های مشابه این رو توی تلویزون دیدید !

و حالا سوال اینه : چرا ؟ و آیا اینکار درسته و خیانت به فیلم اصلی محسوب نمیشه ؟

• لایک
امتیازات: NEO

sasan bagheri maleki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبايي
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله اول المپياد زيست و شيمي
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

بابا تو تلوزیون حتی فیلمای سینمایی رو هم سانسور میکنن چه برسه به خارجی :-\مثلا ورود اقایان ممنوع که شب عید از تلوزیون پخش شد بعضی از صحنه هاشو حذف کرده بودن مثلا وقتی خانو م مدیر تو خاب دید جبلی میگه دوسش داره و فلان میاد طرفش اونم از خاب بلند میشه و میره دندوناشو مسواک میزنه ولی تو تلوزیو ن مسواک زدنه شو نشون ندادن تا معلوم نشه که تو خاب چی دیده :-\

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

سانسور فیلما به 2 دسته تقسیم میشن:
1-اونایی ک واجب السانسورن(!) :D
2-اونایی ک خود طرف خوشش نمیاد سانسور میکنه(به ندرت البته :-") :>
:-"

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

سانسور کردن خوبه ولی دیگ ن در این حد ک تو کارتون هم بیان واس بچه 2 ساله یقه و آسین بذارن! باد حدش رعایت شه ب نظرم!
راسی باد مواظب باشن سوتی ندن ی بار 2 فیلم هملت یقه خانومه رو سانسوریده بودن بد خانومه رف اون ور یقش موند همون جا!!!!!!!!!!!!! :))

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از freebird :
مخالفم شدید چون اولا سانسورهای سیاسی از جمله رسانه های ملی باعث عقب افتادگی کشور می شه از همه چیز!!
دوما درباره ی برنامه های عادی می تونیم مثل تمام کشورهای دیگه برای فیلم ها رده سنی بذاریم به جای این که مفهوم فیلم رو عوض کنن(البته اگه فرهنگ داشته باشیم !!)
و من فکر نمی کنم تا 100 ساله دیگه هم این مشکل حل شه! :((
آخه مردم ایران فرهنگش رو ندارن(متاسفانه)
حالا تو یه سریال بزن بالای 20 سال .اگه فرداش دست یه بچه دبستانی ندیدی هر چی می خوای بگو.....!!!! ~X( ~X( >:p >:p

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

جا داره از تمام دست اندر کاران تلویزیونی شبکه سه مخصوصا برنامه زنده وایبال لیگ جهانی تشکر کنم!!!!! :-w [-(چی رو سانسور میکردن دقیقا؟
اینکه یه سری ایرانی ِ مقیم ِ بی حجاب کشورمونو تشویق می کنند واقعیتِ تلخیه نه؟تازه انقدرا هم وضعشون بد نیس که با هنجار هایِ اخلاقی ِ جامعه ناسازگار باشه!!! :-"

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Believe :
جا داره از تمام دست اندر کاران تلویزیونی شبکه سه مخصوصا برنامه زنده وایبال لیگ جهانی تشکر کنم!!!!! :-w [-(چی رو سانسور میکردن دقیقا؟
اینکه یه سری ایرانی ِ مقیم ِ بی حجاب کشورمونو تشویق می کنند واقعیتِ تلخیه نه؟تازه انقدرا هم وضعشون بد نیس که با هنجار هایِ اخلاقی ِ جامعه ناسازگار باشه!!! :-"
ولله حق دارن! یه بار چار فریم یه دختره رو نشون دادن، تا همین لحظه هنوز ملت دارن سرش بی جنبه بازی در میارن

وریتی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 3
شهر
طهرآن

به نقل از GCD :
ولله حق دارن! یه بار چار فریم یه دختره رو نشون دادن، تا همین لحظه هنوز ملت دارن سرش بی جنبه بازی در میارن

تا جاییی که ضرغامی مجبور شد بیاد درموردش توضیح بده ...

آخه می دونید واسه فیلم های ایرانی هم دیگه سانسور هست کلا ده دقیقه از فیلم رو نشون نمی دند و آخر سر بیننده کلا نمی فهمه چی شد که این شد :-w

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من کلاً با سانسور مخالفم، رد مورد بچه ها و اینا خوب مثلاً اگه فیلمی صحنه داشته باشه رو جلد دی وی دیش یا هر چی که هست نوشته که صحنه ی خشن داره مثلاً برای زیر 16 یا ... توصیه نمیشه، مثل این:
images

سانسور هم خراب کردن اون فیلم یا محصول فرهنگیه هم تو هین به شعور مخاطب!

• لایک
امتیازات: reza7

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

مثلابرمیدارن پای تینکربل رو تو کارتون سانسور می کنن! آخه من به این چی بگم؟؟؟
ولی خب بعضی چیزا لازمه چون بالاخره هرچیزی واسه یه سنی هست

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

مثلا ميرن تو دونگي وقتي چانسو و دونگي همو تازه ميبينن وقتي ميخوان دست همو بگيرن يهو ميره روز بعد!!! (:| اونقدم ضايع برميدارن..راجع ب لباسا هم ك چي بگم والله اونقد ضايع ميكنن.بعدم چ فرقي ميكنه چ شما بكنين چ نكنين فرق چنداني نداره طرف خو پاميشه ميره ماهواره ميبينه اصن چرا بياد تلويزيونو ببينه؟

بالا