• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سانسور و تحریف فیلم ها

• شروع کننده موضوع

The White Shadow

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
allame helli1
شهر
tehran
رشته دانشگاه
احتمالا عمران
الآن همه میگن خوب معلومه بده دیگه! :D

ولی من می گفتم این جا بحث کنیم ببینیم چیزه خوبیه یا بدیه؟

به نظر من:

خوب:بچه ها منحرف بار نمیان!

بد:خوب بچه ها نبینن خوب!تازه چرا همه چیزو سانسور می کنین؟

Kindboy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد 0 و 1:دی
دانشگاه
دانشگاه پایتخت:دی
رشته دانشگاه
سیم کشی کامپیوتر(!)
پاسخ : سانسور و تحریف فیلم ها

سانسور به جا خوب هست! مثلا تو ایران دیگه نباید صحنه عشق بازی حاج آقا و حاج خانوم رو تو یه جایی که خانواده نشسته نمایش بدن! خارج از عرف هست و بی احترامی :D ضمن اینکه خیلی از افراد سنشون پایین هست.
اما سانسور سیاسی و مطلبی خیلی ضربه میزنه! و کار زشتی هم هست! انگار یکی بیاد هنر من رو سلیقه ای بکنه!

ali73

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ملارد(شهریار)
شهر
شهریار

خوب به نظر من بده چون وقتی میبینن یه چیزایی پخش نشد بیشتر مایل میشن تا اون فیلم ببینن البته خوب نباید همه صحنه هاشو پخش کنن!!!!

freebird

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
مدال المپیاد
راهنمایی ریاضی تا استان!!
دبیرستان هم زیست!!
دانشگاه
تهران :D

مخالفم شدید چون اولا سانسورهای سیاسی از جمله رسانه های ملی باعث عقب افتادگی کشور می شه از همه چیز!!
دوما درباره ی برنامه های عادی می تونیم مثل تمام کشورهای دیگه برای فیلم ها رده سنی بذاریم به جای این که مفهوم فیلم رو عوض کنن(البته اگه فرهنگ داشته باشیم !!)
و من فکر نمی کنم تا 100 ساله دیگه هم این مشکل حل شه! :((

• لایک
امتیازات: Dizzy

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

من میگم باید تعادل رعایت شه
بعضی چیزا اصلا و به هیچ وجه پخشش جالب نیست

ولی بعضی چیزا که تو خانواده ها هم معمولیه رو هم ورمیدارن سانسور میکنن
خب این افراطه

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

نه واقعا بعضي جاها بد نيس.
يني مثلا تو تلوزيني كه همه اجازه ديدنشو دارن نميشه همه جور برنامه اي گذاشت.
شايد واقعا يه تيكه هايي براي بچه ها بد اموزي داشته باشه.
ولي بيش از حد كه ميشه معلومه كه خوب نيس.
مثلا تو فيلمه وقتي زنه داره حرف ميزنه كلا صورتش فقط معلومه در حالي كه لباسش اونقدر ها هم ناجور نيس.

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

اگه سانسور نبود الان مملكت چيزي از اسلام نميدونستن
ولي يه چيزي فك كنم
فقط كشور ما اين قانون سانسور و فيلتر رو داره
البته تو كشوراي ديگه از همون بچگي فرهنگ سازي ميكنن و مسائل ج ن س ي رو آموزش ميدن (مث آلمان) تا اگه بچه يه صحنه ي چيز داري ديد
براش غير عادي نباشه و شاخ دربياره
ولي بچه ها اين سانسور خيلي داره فيلمارو خراب ميكنه، فيلم 120 دقيقه اي رو كرده 90 دقيقه
چرا
آخه اون جاش دختره با تاپ وايساده جلو يه مرده
خب اگه اين يه صحنه ي خيلي بد بود يه چيزي و حالا كه خيلي بد نيست و براي مردم عادي شده پس چرا سانسور شده؟
اينو از فيلم حيوان اوردم

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

بعضی صحنه ها که ادم حالش بهم میخوره نگاه کنه :-[
اما چیزای جزئی مهم نیس :D :-"
فوقش چشاتو میبندی :-[
البته tv ایران ترکونده :-& [-(

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

اگــر محــتوا و جــريان اصلي مورد تحــريف قرار نگــيره خب شايد مي شه بعــضي جاهاي اضافه رو حذف كرد...

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

بله بده!
موقعی سانسور خوبه که اولا همه قبولش داشته باشن دومن اورجینالش نباشه بدون ذره ای سانسور!

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

نظرتون راجع به فرهنگ سازي چيه؟ :D
اصلا چطور ميتونيم فرهنگ سازي كنيم :-?

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خوب وقتی یکی یه صحنه ای تو فیلم میزاره مریض نیست که!؟!

لابد لازمه!؟! شما حق نداری که اون تیکه رو از فیلم برداری؟!؟!

پس بده؟!!؟

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از legend :

پس بده؟!!؟
خيلي وقتا واقعا لازم نيس كه صحنرو نشون بده.
مثلا هدفش چي ميتونه باشه.
فقط كافيه بگه كه كار به جاهاي ناجور رسيده.

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از هيدن زاده :
خيلي وقتا واقعا لازم نيس كه صحنرو نشون بده.
مثلا هدفش چي ميتونه باشه.
فقط كافيه بگه كه كار به جاهاي ناجور رسيده.
یعنی مثلا فیلم رو متوقف کنه بگه خب شرمنده اینجا کار به جاهای باریک میکشه؟؟؟

nili

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دیگه خیلی مهم نیست
رشته دانشگاه
نمیدونم!

به نقل از legend :

پس بده؟!!؟
اتفاقا خیلیم معصومانه نمیان اینارو بزارن!!!نمیگم همه ولی خیلیاشون اهداف بدی دارن!!!!!ولی خوب آره حق حذفشو ندارن!!

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من که صد درصد مخالف سانسورم اما با حرف شما موافق نیستم که میگین اگه صحنه ای رو گذاشته حتما لازم بوده.
میدونید که توی خیلی از فیلما برای افزایش بیننده میزارن.مثلا خود فیلم بسیار هنری و قشنگه اما اینجور فیلم ها عده ی خاصی رو جذب میکنه پس میان توش صحنه میزارن که کسای دیگه هم ببینن!!!
مثال میزنم:فیلم the reader (کتاب خوان) رو که حتما خیلیا دیدین!میتونست به جای این که هر روز نشون بده که اون اتفاق بینشون میوفته(!!!!) فقط 1 روزشو نشون بده و اونم 1تیکه و بقیشو بیننده میتونه حدس بزنه که چه اتفاقی افتاده!نه این که بیاد هر روز رو به طور کامل نشون بده که 1کمی هم فیلم رو زننده کرده!
من مخالف سانسوریم که ایران میکنه اما به نظرم اون مقدار سانسوری که بعضی شبکه های عربی (مثلا mbc) میکنن میتونه فایده هم داشته باشه!تو ایران اول باید فرهنگ سازی بشه بعد!ما نباید خودمونو ببینیم فقط!خیلی از خانواده ها موافق 100درصد سانسور هستن اما من به شخصه مثلا همین فیلم کتاب خوان رو با مامانم دیدم یا american beauty و یا revolutionary road رو!اما خود من دوستاای دارم که من و دوستم مثلا داریم بحث میکنیم که "فلان فیلم چقدر قشنگ بود اما صحنه هم خیلی داشت" تا میشنون صحنه داره میگن بیار ببینم!!
تو خانواده هایی که محدودیت هست اینجوریه اما ما فیلمی اگه قشنگ باشه حالا صحنه هم داشته باشه مهم نیست خانوادگی میشینیم میبینیم!
پس برای توی تلویزیون اونم توی ایران لازمه!اول فرهنگ سازی بشه بعد سانسور رو بکنن مثل شبکه های عربی!یعنی فقط خود صحنه روسانسور بکنن!برای ایران و خانواده های ایرانی این بهتره

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از minasamiei :
من که صد درصد مخالف سانسورم اما با حرف شما موافق نیستم که میگین اگه صحنه ای رو گذاشته حتما لازم بوده.
میدونید که توی خیلی از فیلما برای افزایش بیننده میزارن.مثلا خود فیلم بسیار هنری و قشنگه اما اینجور فیلم ها عده ی خاصی رو جذب میکنه پس میان توش صحنه میزارن که کسای دیگه هم ببینن!!!
مثال میزنم:فیلم the reader (کتاب خوان) رو که حتما خیلیا دیدین!میتونست به جای این که هر روز نشون بده که اون اتفاق بینشون میوفته(!!!!) فقط 1 روزشو نشون بده و اونم 1تیکه و بقیشو بیننده میتونه حدس بزنه که چه اتفاقی افتاده!نه این که بیاد هر روز رو به طور کامل نشون بده که 1کمی هم فیلم رو زننده کرده!
من مخالف سانسوریم که ایران میکنه اما به نظرم اون مقدار سانسوری که بعضی شبکه های عربی (مثلا mbc) میکنن میتونه فایده هم داشته باشه!تو ایران اول باید فرهنگ سازی بشه بعد!ما نباید خودمونو ببینیم فقط!خیلی از خانواده ها موافق 100درصد سانسور هستن اما من به شخصه مثلا همین فیلم کتاب خوان رو با مامانم دیدم یا american beauty و یا revolutionary road رو!
the reader رو با مامانت دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شوخی میکنی!!!!!!!؟؟!!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0
ها؟؟؟؟من اتفاقی داشتم میدیدم(سر مشق نوشتن بودم و فیلم دیدن) نمیدونستم که فیلم*******! بعدش یهو رسید به **** بعد زرتی مامانم همون لحظه اومد و سیستم رو ریخت بهم!!!!! -( X-( X-( X-( X-( X-(
د آخه یعنی چی؟تا ته ماجرا رو فیلمه میگه!د خب که چی آخه؟؟یعنی اونی که نشسته این فیلم رو میبینه اگه حتما" تا ته قضیه رو بهش نگی نمیفهمه چی اتفاقی افتاده بین اون دوتا؟یعنی مخاطب اینقدر مشنگه که در این حد ام نمی فهمه؟یا طرف اینقدر سنش میرسه که با یه گفتن ((ف)) تا فرحزاد رو میره.یا بچه اس و اگه شما یه نشونه هایی بدی نمیفهمه و براش ضرر نداره.حالا هی میره تا ته جریانو نشون میده! X-(
مثلا" من که محدودم ولی میخوام فیلم قشنگی مثل the reader رو ببینم باید چیکار کنم؟؟؟؟
در مورد صحبت یکی از دوستان:من تا حالا ندیدم کسی که به فرض یه فیلم هنری رو دوست نداشته باشه و به خاطر **** فیلم بیاد اونو ببینه.دلیل چیز دیگه ای یه. :-?
به نظرم مقصر خود سازنده است.ولی وقتی سازنده فیلم رو *** دار کرد دیگه کسی حق نداره اونو تحریف کنه.و لا اینکه بد باشه.باید یه n+ حداقل بغلش بذاره.حالا بابا و مامانه میخواند به محدوده سنی توجه کنند یا نکنند.ولی صدا سیما باید وظیفه اش رو انجام بده و محدوده رو مشخص کنه ولی به جاش دیگه کمتر سانسور کنه.در این صورت تا بابا مامانه ببینند بچه هه 2 دفعه داره حرکات نامربوط در میاره اون موقع مجبور میشند به این علامت گذاری و اینا اهمیت بدند.میشود نوعی فرهنگ سازی.
البته من نظر شخصی ام رو گفتم دوستانی که بیشتر سر رشته دارند ادامه بدند.

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نه جدی با مامانم دیدم!(عذاب وجدان دارم تو فاروم یاشار اسپم میدم!)چرا صحنه رو برای جذابیت فیلم میذارن توش!
به نقل از *میلاد* :
the reader رو با مامانت دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شوخی میکنی!!!!!!!؟؟!!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0
ها؟؟؟؟من اتفاقی داشتم میدیدم(سر مشق نوشتن بودم و فیلم دیدن) نمیدونستم که فیلم*******! بعدش یهو رسید به **** بعد زرتی مامانم همون لحظه اومد و سیستم رو ریخت بهم!!!!! -( X-( X-( X-( X-( X-(
د آخه یعنی چی؟تا ته ماجرا رو فیلمه میگه!د خب که چی آخه؟؟یعنی اونی که نشسته این فیلم رو میبینه اگه حتما" تا ته قضیه رو بهش نگی نمیفهمه چی اتفاقی افتاده بین اون دوتا؟یعنی مخاطب اینقدر مشنگه که در این حد ام نمی فهمه؟یا طرف اینقدر سنش میرسه که با یه گفتن ((ف)) تا فرحزاد رو میره.یا بچه اس و اگه شما یه نشونه هایی بدی نمیفهمه و براش ضرر نداره.حالا هی میره تا ته جریانو نشون میده! X-(
مثلا" من که محدودم ولی میخوام فیلم قشنگی مثل the reader رو ببینم باید چیکار کنم؟؟؟؟
در مورد صحبت یکی از دوستان:من تا حالا ندیدم کسی که به فرض یه فیلم هنری رو دوست نداشته باشه و به خاطر **** فیلم بیاد اونو ببینه.دلیل چیز دیگه ای یه. :-?
به نظرم مقصر خود سازنده است.ولی وقتی سازنده فیلم رو *** دار کرد دیگه کسی حق نداره اونو تحریف کنه.و لا اینکه بد باشه.باید یه n+ حداقل بغلش بذاره.حالا بابا و مامانه میخواند به محدوده سنی توجه کنند یا نکنند.ولی صدا سیما باید وظیفه اش رو انجام بده و محدوده رو مشخص کنه ولی به جاش دیگه کمتر سانسور کنه.در این صورت تا بابا مامانه ببینند بچه هه 2 دفعه داره حرکات نامربوط در میاره اون موقع مجبور میشند به این علامت گذاری و اینا اهمیت بدند.میشود نوعی فرهنگ سازی.
البته من نظر شخصی ام رو گفتم دوستانی که بیشتر سر رشته دارند ادامه بدند.

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نظر من کار خوبی نیست
کارگردان وقتی صحنه ای رو تو فیلم میزاره دلیلی داره میخواد چیزیو به بیننده برسونه حالا وقتی میان سانسور میکنن (چه تصویری چه وقته دوبله بعضی از دیالوگارو عوض میکنن) در واقع فیلمو ناقص کردن
روی فیلما نوشته شده 18- یا 15- یا از این جور چیزا خوب ما باید خودمون رعایت کنیم اگه ما تو سن 10 سالگی باشیم نریم یه فیلمی که ماله 15 ساله هاست رو نگا نکنیم اگه رعایت کنیم دیگه سانسور لازم نیست

Navid Fattahi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
Esfahan
مدال المپیاد
المپیاد؟؟
دانشگاه
هاروارد :-*

بد ترین چیزی که می شه انجام داد...به نظر من توهین به کارگردان و بازیگر و بیننده هست...خوشبختانه اینکرو تو کشورمون اصلا نمی کنن :)) :)) :))
اگه می خوای اون صحنه رو نبینی خاموشش کن...دوسی نداری دیکهوپس چرا می بینی و بعدش غر میزنی؟بذار اونای که دوست دارن ببینن.به تو که ربطی نداره اونا چی می بینن
(مخاطب کسی بود که مئافق سانسوره!!)

بالا