• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارالقرآن

• شروع کننده موضوع farz
  • تاریخ شروع

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|
پاسخ : دارالقرآن

چرا تو این سایت تا دو کلمه میایم بحث کنیم همه قاط میزنن!!!

والا مثلا تیزهوشیم میخوایم آینده مملکتو بسازیم!!!

اون وقت سوال پرسش مهر جناب رئیس جمهور اینه که آینده ایران!!!!

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

سلام به همگی.من کل تاپیک رو خوندم.نظرات همه دوستان محترمه.بنده همین الان اعلام می کنم که نمی خوام نظرم رو به هیچ کس تحمیل کنم و قصد ندارم به عقاید هیچ کس توهین کنم.امیدوارم بعضی دوستان هم این موضوع رو رعایت کنند.
همون طور که خانم پریا گفتند اگر واقعا آدم بدون اجبار و با توجه یک جلد تفسیر رو باز کنه و اون رو بخونه واقعا به حقانیت قرآن ایمان میاره.نمونه:تفسیر آیات ابتدایی سوره یونس،تفسیر نمونه آقای مکارم شیرازی.(جعل الشمس ضیاء و القمر نورا) که یک حقیقت علمی رو بیان می کنه که 1400 سال پیش کسی به فکرش نمی رسیده.
دوست عزیزی که می گن قرآن از اخلاقیات صحبت نمی کنه و فقط به تعداد زنان و جنگ و ... اشاره داره رو رجوع می دم به سوره حجرات که شاید مهم ترین اصول اخلاقی و اجتماعی با تمثیل های بسیار زیبا در اون آورده شده.
خلاصه،نظر من هم اینه که ذات این طرح خوبه ولی باید اختیاری،جذاب و مفید باشه که متاسفانه هیچ کدام از این موارد در این طرح دیده نمیشه.
خواهش می کنم به جای توهین کردن به اعتقادات همدیگه،سعی کنید اول با هم بحث کنید و منابع تحقیقی همدیگر رو بخونید.بعد عقاید همدیگر را بشناسید و در ابتدا سعی نکنید عقیده خودتون رو به دیگری تحمیل کنید.از یک حکم یا قاضی بی طرف هم کمک بگیرید.
به نظر من،مقایسه قرآن و المپیاد و درس کاملا اشتباهه چون هیچ ربطی به هم ندارند.هر دوشون سود و منفعت دارند.هر دو شون هم به درد دنیای آدم می خورند هم آخرت.
اوستا کتاب دین زرتشتی است که من خودم نخوانده ام ولی می دانم که این دین نیز از دین های الهی است ولی با توجه به مطالعاتی که کرده ام و می کنم قرآن را ارجح می دانم.
بنده هم با جمع بندی تاپیک موافقم.

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از sadafi :
سلام به همگی.من کل تاپیک رو خوندم.نظرات همه دوستان محترمه.بنده همین الان اعلام می کنم که نمی خوام نظرم رو به هیچ کس تحمیل کنم و قصد ندارم به عقاید هیچ کس توهین کنم.امیدوارم بعضی دوستان هم این موضوع رو رعایت کنند.
نظر من در مورد طرح دارالقرآن اینه که متاسفانه سهوا یا عمدا،درک مسوولین ما از مطالب دینی بسیار سطحیه.همون قرآنی که آقایون آموزش پرورش از اون دم می زنند گفته:لیدبروا آیاته.من میگم اگر واقعا در این کلاس های قرآن بیاییم قران رو با توجه به علم روز و و تاریخ و فلسفه و اخلاق و ... موشکافی کنیم به اعجازش پی می بریم که متاسفانه الان تنها چیزی که در این طرح اجرا نمیشه همینه.همون طور که خانم پریا گفتند اگر واقعا آدم بدون اجبار و با توجه یک جلد تفسیر رو باز کنه و اون رو بخونه واقعا به حقانیت قرآن ایمان میاره.نمونه:تفسیر آیات ابتدایی سوره یونس،تفسیر نمونه آقای مکارم شیرازی.(جعل الشمس ضیاء و القمر نورا) که یک حقیقت علمی رو بیان می کنه که 1400 سال پیش کسی به فکرش نمی رسیده.
دوست عزیزی که می گن قرآن از اخلاقیات صحبت نمی کنه و فقط به تعداد زنان و جنگ و ... اشاره داره رو رجوع می دم به سوره حجرات که شاید مهم ترین و پیش پا افتاده ترین اصول اخلاقی و اجتماعی با تمثیل های بسیار زیبا در اون آورده شده.
خلاصه،نظر من هم اینه که ذات این طرح خوبه ولی باید اختیاری،جذاب و مفید باشه که متاسفانه هیچ کدام از این موارد در این طرح دیده نمیشه.
خواهش می کنم به جای توهین کردن به اعتقادات همدیگه،سعی کنید اول با هم بحث کنید و منابع تحقیقی همدیگر رو بخونید.بعد عقاید همدیگر را بشناسید و در ابتدا سعی نکنید عقیده خودتون رو به دیگری تحمیل کنید.از یک حکم یا قاضی بی طرف هم کمک بگیرید.
به نظر من،مقایسه قرآن و المپیاد و درس کاملا اشتباهه چون هیچ ربطی به هم ندارند.هر دوشون سود و منفعت دارند.هر دو شون هم به درد دنیای آدم می خورند هم آخرت.
اوستا کتاب دین زرتشتی است که من خودم نخوانده ام ولی می دانم که این دین نیز از دین های الهی است ولی با توجه به مطالعاتی که کرده ام و می کنم قرآن را ارجح می دانم.
بنده هم با جمع بندی تاپیک موافقم.
(;
آفرین!یه راه حل خوب!من خودم پیشو تو مدرسهمون میگیرم تا کاربردی تر بشه.شما هم میتونید چنین کارایی بکنید
به این میگن یه پست عالی و خوب.فکر کنم بحثمون خیلی خوب داره پیش میره
-------------
خطاب به alon-boy- :اگه توهینی بهت شده میتونی نقل قول بزنی.دیگه هم نمیخوام این بحثو ادامه بدم.فقط یه مقدار حد و حدودو رعایت کن.

kdbwnf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم
شهر
قم

به نقل از منجم! :
آفرین!یه راه حل خوب!من خودم پیشو تو مدرسهمون میگیرم تا کاربردی تر بشه.شما هم میتونید چنین کارایی بکنید
چرا فقط تو مدرسه؟ چرا همین جا توی این تالار یه تاپیک زده نشه برای تفکر روی آیات قرآن؟

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

بنده حقیر سراپاتقصیر تاکنون به کسی فحش ناموسی نداده ام و مرگ کسی رو هم نخواسته ام.شما هم اینو بدون،بنده جزو آقایونی نیستم که به اسم اسلام مردم رو می گیرن و می زنن و می کشن.من هم مثل دوست عزیزی که قبلا این رو گفتند عقیده دارم اشکال از اسلام نیست از مسلمانی ماهایی است که ادعای مسلمانی داریم.اگه منظور شما جریانات پس از انتخابات بوده باید به شما بگم که من طرفدار آزادی هستم و همینطور از هواداران سبز،ولی این دلیل نمیشه که هرچی بهش اعتقاد دارم رو زیر پا بذارم و بگم چون جناب آقای.....فرمودند همه ی شما خس و خاشاک و فتنه گرید و به اسم اسلام هر کاری خواستند کردند ،پس اسلام و مسلمانی و همه چی مزخرف و الکیه.
اون قرآنی که من بهش اعتقاد دارم می گه «و جادلهم بالتی هی احسن».روش من اینه.شما اگه نمیخوای مودبانه پیش بری به من مربوط نیست.من سعی دارم با شما و دوستان دیگر دوست باشم و مودبانه و محترمانه بحث کنم.
بنده حضرت امام رو قبول دارم و به شما تحمیل نکردم که ایشون رو قبول داشته باشید،پس به اعتقادات من توهین نکنید.من فقط گفتم باید استدلال بیارید بعد توهین کنید.وبلاگ مورد نظر از اول کار رو یکسره کرده.

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

تا اونجا که چشمم میدید، ارسال های توهین آمیز یا بی ربط به موضوع اصلی رو حذف کردم. تاکید میکنم که اگر هر کس، باهر تفکری توهین بکنه یا بحث رو منحرف کنه، پستش حذف میشه.

این کار ها که شما میکنید نه با ادب و شعور اسلامی سازگاره و نه با شعور و فرهنگ تاریخی ملی ایرانی.

d3c0der2

مهمان

خوب اشتباه از منه كه اينجا بحث راه ميندازم !
اما ديگه اين جور بحث ها رو ادامه نميدم
فقط يه چيزي يادتون باشه هر وقت در مورد يه چيزي بحث ميكنيد ، كارتون وقتي ارزش داره كه نظرات مخالفتون رو هم بشنويد و بتونيد بهش پاسخ بديد !
همين صفحه قبل رو نگاه كنيد پست هاي من تمام و كمال حذف شده ،‌اما پست هايي كه صحبت هاي منو پوچ و الكي خوندن هنوز پا برجا هستن ! ( بعدش هي چپ و راست ميگين لينك بده ! )
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,64239.msg443884.html#msg443884
به هر حال من كه ديگه كاري ندارم اين جا ، اما فقط اينو بدونيد كه اگه باهاتون بحث كردم چون احساس ميكنم شعورتون از سايرين بالاتره ،‌وگرنه اين اينترنت پر از تالار گفتمانه !
خوب بگذريم
خسته نباشيد همگي !

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

به نقل از -alon-boy- :
فقط يه چيزي يادتون باشه هر وقت در مورد يه چيزي بحث ميكنيد ، كارتون وقتي ارزش داره كه نظرات مخالفتون رو هم بشنويد و بتونيد بهش پاسخ بديد !
همين صفحه قبل رو نگاه كنيد پست هاي من تمام و كمال حذف شده ،‌اما پست هايي كه صحبت هاي منو پوچ و الكي خوندن هنوز پا برجا هستن ! ( بعدش هي چپ و راست ميگين لينك بده ! )
به هر حال من كه ديگه كاري ندارم اين جا ، اما فقط اينو بدونيد كه اگه باهاتون بحث كردم چون احساس ميكنم شعورتون از سايرين بالاتره ،‌وگرنه اين اينترنت پر از تالار گفتمانه !
خوب بگذريم
خسته نباشيد همگي !
خیلی ممنون.سلامت باشید.البته جسارتا تنها کسی که در این تاپیک طاقت شنیدن نظر مخالف رو نداشت جنابعالی بودید ولی در هر صورت متاسفم که این بحث ادامه پیدا نکرد چون به نتایج خوبی می رسیدیم.
اگه می خواید بگید بنده نظر مخالف نشنیدم،بنده نظر شما رو رد نکردم،بلکه گفتم برای من دلیل و برهان بیارید که نیاوردید.من در جواب بعضی بحث های شما حتی منبع هم معرفی کردم مثل سوره حجرات،ولی باز هم اگر توهینی به جنابعالی کردم معذرت می خوام.هر چی شد به بزرگی خودتون ببخشید.
یا علی

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از -alon-boy- :
خوب بگذريم
خسته نباشيد همگي !

ببین پسر جان، خودتم میدونی که ارسال های هر کسی که توهین و حرف های نامربوط داشته حذف شده، از دیگرانم حذف شده، اگر چیزی از قلم افتاده مثل همینجا که لینک دادی و من حذف کردم لینک بده.

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
مدرسه قرآنی فرزانگان امین !

موضوع اینکه مدرسه ما تابلو نداشت بالا سردر این رو زدن خالی نباشه ! عکس ها رو ببینید توضیح میدم !

bcaf8956a12bbf07d45a9ba682422ae4.gif

اعتراضات گسترده شکل گرفت ! پارچه رو اوردن پایین باباهای مدرسه !

51c717c6f5d98bedadc9b8bcd4a9900d.gif

اعتراض گسترده توسط مدیر ! باز هم بابایان مدرسه بردنش بالا ! ( این فلزی ه هم از افتخارات دیگس :D )

b5bc4d361d88c2c7e14274c7c10ca90b.gif

و هم اکنون استوار چون کوه بر فراز مدرسه ی قرآنی فرزانگان امین (ع) !

60bdd9c9db90a1f1b32a2a64c290a1f2.gif

اصل قضیه !

رفتم پیش معاون پرسیدم م دیگه طلبه شدیم ؟ :D گفتن نه این حکم المپیاد داره ! یعنی در وقت خارج از مدرسه , دبیرستان ما + 70 تا دبیرستان از مرکز سمپاد پایگاه قرآنی هستند و تا 270 تا ارتقا پیدا میکنه !برای حفظ و ترتیل و قرائت و ختم و اغیره ! بخشنامه رو از ایشون درخواست کردم , دیدم امضاغفاری بود بعد تا اونجاییش که من دیدم نوشته بود که اجرای این طرح الزامی ه و تمامی مراکز باید دارای پارچه متحد الشکل باشند !
بقیه مراکز هم اگه قرآنی شدن بیان بگن !

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : مدرسه قرآنی فرزانگان امین !

کرج که الان دو ماهی میشه هم بغل سر در دبیرستان، هم راهنمایی زدن!

بعد مدرسه هم کلاس قرآن هست واسه دانش آموزا :D از مدرسه ما فک کنم سه نفر در این کلاسا شرکت می کنن!قراره ببرن مشهد آخه گویا :D

راستی اسم مدرسه ها که عوض نشده، فقط بعد مدرسه میشه مدرسه قرآن!مگه سر در شما رو کامل ور داشتن؟!!!

• لایک
امتیازات: HHH

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

~X(
وای خب مسجد رو ساختن چیکار کنن؟؟؟؟؟؟
مگه مسجد جای قرآن یاد گرفتن نیست؟؟؟؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

بلــه آباجــی ، مدرسه مام اینــطوری شده و زهی تفاهم که ساختمــون مام سر درش هیچی نبود حالا زدن مدرسه قــرآنی فرزانگــان و دبیر پرورشی خانم ق ( که از بس درباره سوره لقمــان حرف زد رو زبونش خیارسالادی ( ! ) سبز شد ) گفــتش که علاوه بر فوق برنامه های خودمون میسیکه قراره بازم برامون فوق بذارن قرآن یادمون بدن ! البته گف داوطلبیــه و میسیکه مدرک میدن . چیز خاص دیگه ای نگف ... شایدم گف ما نشنیدیم : :D

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ما هم دو روزی هست شدیم
فقط مال سمپاده؟؟!! فکر کنم بقیه مدارس هم هستن

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از مُحسن..! :
چیز عجیبی نیست. ما هم داریم ازینا..عکسی هست که تو فیس بوک گزاشتم:

962fxihroa34o6m8rlx.jpg

مثل اینکه یه بودجه ای به مدرسه میدن، مدرسم دو شیفته میشه. اونطور که من خبر دارم فرزانگان تهران کندنش، نمیدونم باز گزاشتن یا نه..ولی کلا طرح مدارس سمپاد قرآن هست.
امــا من شنیــدم مال کل مدارسه و مدارس سمپــاد پیشگامی(!) کردن از دست رقبا درش آوردن ... ( پرورشی خانوم می گف !)

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

تازه الان فهمیدم چقدر کورم!

ما هم از اینا داریم :D
حالا سود این قرآنی شدن چیه؟

انیاک می گفت بودجه میدن
راسته؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از Captain. Pisko :
تازه الان فهمیدم چقدر کورم!

ما هم از اینا داریم :D
حالا سود این قرآنی شدن چیه؟

انیاک می گفت بودجه میدن
راسته؟

مام شنیدیم . بودجــم بدن سودش به ما نمی رسه ... میره پای اون مرکز **** :D

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

گند زدن به مدرسمون ، مدرسه یما هم قرانی شد :))

بالا