• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارالقرآن

• شروع کننده موضوع farz
  • تاریخ شروع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : دارالقرآن

به نقل از منجم! :
ببخشید یه چیزی:
شما المپیاد میخونید که چی بشه؟مدال بیارید؟بعدش چی؟آخریش رو میشه بگید؟یعنی آخر آخر چی میخواد بشه؟
یعنی تنها هدف المپیاد خوندن مدال اوردنه ؟
ببخشید تنها هدف شما از خوندن قران رفتن به بهشته ؟ یعنی اگه بهشتی نباشه ولی خدا بگه قران بخونید شما نمیخونید ؟

• لایک
امتیازات: L.E

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

به نقل از منجم! :
ببخشید یه چیزی:
شما المپیاد میخونید که چی بشه؟مدال بیارید؟بعدش چی؟آخریش رو میشه بگید؟یعنی آخر آخر چی میخواد بشه؟

جنابعالی کهاین قدر دم از قرآن می زنید خود ِ قرآن گفته برو نشانهی خدارا پیدا کن درموردش تحقیق کن !!!
المپیاد رو به جنبه ی مادی نگاهنکن
جنبه ی معنویش اینه که هر چی بیشتر می خنی به قدرت خدا پی می بری
درسته که قرآن خودش خیلی فراتره از المپیاده امامنطقی بباشید
اگر شب تاصب قرآنبخونی هیچی گیرت نمیاد !!! ( دقیقا به خاطره اینهکهمسلمونا این قدر عقبن! )
اما اگه شبتاصب یهصفحه درس واسه المپیاد خوندی می تونی خیلی چیزای دیگه رو همبدستبیاری!!!
قرآن جای خودش المپیادم جای خودش ( هر نقطه مکانی دارد هر سخن جایی !! )
این دو تا اصلن قابل مقایسه نیستن

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Karo :
یعنی تنها هدف المپیاد خوندن مدال اوردنه ؟
ببخشید تنها هدف شما از خوندن قران رفتن به بهشته ؟ یعنی اگه بهشتی نباشه ولی خدا بگه قران بخونید شما نمیخونید ؟
چرا می خونم.
خوب من از شما سوال پرسیدم که هدفتون چیه؟شما جواب ندادید!
به نقل از T@RAN€H :
جنابعالی کهاین قدر دم از قرآن می زنید خود ِ قرآن گفته برو نشانهی خدارا پیدا کن درموردش تحقیق کن !!!
اگر شب تاصب قرآنبخونی هیچی گیرت نمیاد !!! ( دقیقا به خاطره اینهکهمسلمونا این قدر عقبن! )
اما اگه شبتاصب یهصفحه درس واسه المپیاد خوندی می تونی خیلی چیزای دیگه رو همبدستبیاری!!!
موافقم کاملا!مثبت هم دادم.
درسته به قول تو هرچیزی جایی داره.قرآن و دین به آدم جهت میده،علم(و یا مثلا المپیادو..)به انسان سرعت(نقل به مضمون از شهید مطهری:ایمان به انسان جهت می دهد و علم به انسان سرعت)
هر دو باید با هم باشه.در واقع شما دقیقا حرف منو زدی!

اما این پست:
به نقل از گلی :
شما قرآن می خونید که چی بشه؟
بله وا3 این که مدال بیارم،به علمم اضافه شه اما...
می دونید ،المپیاد قابل مقایسه نیس اصلن!!!
شما اگه توانایی مدال آوردنو ندارین و انقدر هدفاتون پایینه من پیشنهاد می دم بشینین تو خونه درس واسه چی؟
می گین مدال می گیرین که چی بشه؟
ای وااااااااای!!!

من چیزی جز احساسات و حرفای الکی و تکراری توش ندیدم!نه جواب سوال منو دادید،نه گفتید که چرا یا این طرح مخالفید.

پ.ن:وقتی از عقیده ی یک نفر بدمون میاد،نباید به هرچی پست داره منفی بدیم که!

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از منجم! :
ببخشید یه چیزی:
من المپیاد میخونم چون با این کار میتونم درسی که دوس دارمو بخونم واسه یه هدف
من میتونم فقط ریاضی یا کامپیوترو بخونم و المپیاد ندم ولی اینجوری در واقع هدف من فقط میشه یاد گیری
وقتی من میتونم هم یاد بگیرم هم مدال المپیاد بیارم پی برای المپیاد میخونم
پس تنها هدف گرفتن مدال نیست اگه المپیاد نبود من بازم ریاضی میخوندم همونطوری که اگه بهشت نبود تو بازم قران میخوندی

• لایک
امتیازات: Anit

mr

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب1 شیراز
شهر
شیراز
دانشگاه
نرفتم
رشته دانشگاه
ندارم

به نقل از T@RAN€H :
من هم قبول دارم ولی خدمتون عرض کنم که 1-تو خود قرآن هم نشانه ها ی خدا و عظمتش هست ولی المپیاد هم جای خودش خوب هست
2-در ضمن شب تا صبح قرآن رو به تنهایی نگاه کردن هم ثواب دارد(که البته ثواب خواندن همراه با تفکر خیلی بیشتر است)وکلا توش سود هست ولی فقط نگاه کردن به یک کتاب سودی هم دارد؟
البته به نظر من هم تعویض اسم مدر سه کار درستی نیست و مشکل از اجراست.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از منجم! :
اما این پست:من چیزی جز احساسات و حرفای الکی و تکراری توش ندیدم!نه جواب سوال منو دادید،نه گفتید که چرا یا این طرح مخالفید.

پ.ن:وقتی از عقیده ی یک نفر بدمون میاد،نباید به هرچی پست داره منفی بدیم که!
بخشید یکی به خود شما بگه من هر چی پست داشتمو شما منفی دادین!!! :O

خوب بگذریم اما من توی حرف خودم اثری از احساسات نمی بینم!!!
در ضمن منم با قررآن مخالف نیستم حرفم اینه که چرا کل مدرسمون شده قرآن؟

قرآن جای خودش المپیادم جای خودش!!!

مقایسه نکنین!!!

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از گلی :
بخشید یکی به خود شما بگه من هر چی پست داشتمو شما منفی دادین!!! :O
............................ :Dخوب بگذریم اما من توی حرف خودم اثری از احساسات نمی بینم!!!
در ضمن منم با قررآن مخالف نیستم حرفم اینه که چرا کل مدرسمون شده قرآن؟

قرآن جای خودش المپیادم جای خودش!!!

مقایسه نکنین!!!
درسته،همه چی سرجای خودش.
ولی چرا میگید کل مدرستون شده قرآن؟؟ :-w

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

قران اصلا با علم قابل مقایسه نیس...قران یه چیز جدا از علم هست چون خیلی فراتره...
یکم کتب فلسفی مطالعه کنید خواهید فهمید...

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

بابا حالا بحثو انقدر دینی نکنید!! :-w

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از منجم! :
درسته،همه چی سرجای خودش.
ولی چرا میگید کل مدرستون شده قرآن؟؟ :-w
باو من که گفتم ببینین:صبحها سر صف ===>قرآن
5شنبه ها===>هم خوانی قرآن
یک شنبه ها===>زنگ قرآن
:rolleyes:

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

مدرسه ما باید هرزنگ همقام به قران بخونیم ولی ما خیلی زنگ ها از زیرش در میریم! :D

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از گلی :
یک شنبه ها===>زنگ قرآن
آها الان کل مدرستون قرآنه دیگه!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
این الان کله؟ :-w
پس مدرسه ما هم کلش ریاضیه!نگاه کن:
شنبه ها دو زنگ ریاضی
یک شنبه ها ریاضی
چهار شنبه ها ریاضی
جمعه ها کلاس المپیاد ریاضی
تازه کلی هم مسئله میده حل کنیم!کلا مدرسه ما شد ریاضی! :D
عین آدم بگید با قرآن خوندن مشکل داریم.اینقد بهونه های بیخود و الکی... :-" نیارید.

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از منجم! :
شنبه ها دو زنگ ریاضی
یک شنبه ها ریاضی
چهار شنبه ها ریاضی
عین آدم بگید با قرآن خوندن مشکل داریم.اینقد بهونه های بیخود و الکی... :-" نیارید.
حالا شما مشکلتون چیه؟
به هر حال هر کس برای خودش عقیده ای داره و شما هم نمیتونین نظرتونو تحمیل کنین خب!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از گلی :
یک شنبه ها===>زنگ قرآن

تقریبا خیلی موافقم !!! مدرسه ما هم بعضی وقتها از این کارا میکنه سه شنبه ها که زوری هلمون میدن نماز خونه محفل نمیدونم چی چی و از این چیزا که معمولا هم میپیچونم میرم آزمایشگاه!! اخه همش قران خوندن به چه درد میخوره به فرض شما روزی ده جز قران خوندی .. حالا چی شدی؟ خدا قرانو داده که عین طوطی بخونی؟ مگه خدا نمیگه قران راهنمای زندگی انسانه به نظر من جای این که هر هفته سه بار قران بخونی ماهی یه بار معنی قران رو بخونی خیلی بهتره .. خیلیا قران میخونن اما کدومشون میفهمن قران چی داره میگه ؟ من این خوندن رو دوست ندارم نخ سوزن اگه زوری هم باشه !!

stargirl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

ما هم مدرسمون قرانی شده!

کلاس اضافی شیمی رو حذف کردن به جاش قران گذاشتن!

الفبای عربی یاد می گیریم! :-w

وای خدا!

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

به نقل از منجم! :
شنبه ها دو زنگ ریاضی
یک شنبه ها ریاضی
چهار شنبه ها ریاضی
ببین تو نمی دونی قران با ریاضی فرق داره ادم هی قران بخونه تکرار تکرار تکرار خسته میشه اما ریاضی چیزای جدید یاد میدن اینو قبول ندارین؟

kdbwnf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم
شهر
قم

من که خیلی دلم می خواست مدرسمون این جوری می شد. نمی دونم مدرسه‌ی ما که به اصطلاح توی یه شهر مذهبیه چرا این جوری نیست.
آدم با خوندن قرآن خسته نمی شه. راه سعادت توی همین قرآنه. من چهار ساله که توی مدرسه‌ی سمپاد درس می خونم. دارن به ما ریاضی و ادبیات و علوم فوق برنامه درس می دن. بقیه اش تقریبا عادیه. البته درس کامپیوتر هم اضافه شده.
اما من از این دروس هیچ خیری ندیدم. خیلی هاش الآن اصلا یادم نیست. و تقریبا هیچ کدومشون به کارم نیومد. این رو خیلی از معلم ها هم می دونن. نمونش معلم عربی امسال. یک زنگ کامل درس داد. آخرش شروع کرد به توضیح در مورد غدیر و گفت چیزی که الآن می خوام بگم از هرچی درس بهتره. واقعا هم همین طور بود. یا معلم ریاضی پارسالمون. خیلی آدم خوبی بود. می گفت که این ریاضیا که می خونید به دردتون نمی خوره باید ذهنتون رو تقویت کنید ، باید بار معنوی خودتون رو اضافه کنید. و واقعا هم اون ریاضی به دردمون نمی خورد. معلم شیمی سال اولمون مدام می گفت که مهم اینه که توی زندگی تون موفق باشید. معلم زیست شناسی امسالمون سر کلاس یه روایت از امام صادق (علیه السلام) گفت و به نظرم تنها چیزی که تا الآن توی زنگ زیست شناسی واقعا مفید بوده همین بوده. من با علم آموزی مخالف نیستم. منظورم اینه که این چیزایی که ما می خونیم علم نیست. احساس می کنم که خودمون رو داریم گول می زنیم. البته دروس مقطع ابتدایی بعضا مفید هستن. ولی توی راهنمایی به شدت رو به افول می رن و در دبیرستان دیگه کاملا بی فایده می شن. راه سعادت و هدایت در همین قرآنه. اگر برنامه های درسی مون بر پایه‌ی قرآن بود ، الآن کشور آباد می شد.
به هر حال این نظر من بود.

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نظرم ادامه ي اين بحثا واقعا بي نتيجه اس...
ادامه ندين....من جاي كيميا ميگم!
اينجا همه دارن در مورده عقايده خودشون بحث ميكنن!
يه نفر قرانو قبول داره....يكي نداره ( كه البته مستقيم نميگن!)....حالا بحثاي شما نه مدارس دوباره مثه سابق ميشن....نه كسي راضي ميشه!
تقريبا شده كل كل!....مدير جان بيا اسپم ها رو پاك كن!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

خانم اینا اسپم نیست یکم فک کنی می فهمی..
به نقل از kdbwnf :
من که خیلی دلم می خواست مدرسمون این جوری می شد. نمی دونم مدرسه‌ی ما که به اصطلاح توی یه شهر مذهبیه چرا این جوری نیست.
آدم با خوندن قرآن خسته نمی شه. راه سعادت توی همین قرآنه. من چهار ساله که توی مدرسه‌ی سمپاد درس می خونم. دارن به ما ریاضی و ادبیات و علوم فوق برنامه درس می دن. بقیه اش تقریبا عادیه. البته درس کامپیوتر هم اضافه شده.
اما من از این دروس هیچ خیری ندیدم. خیلی هاش الآن اصلا یادم نیست. و تقریبا هیچ کدومشون به کارم نیومد. این رو خیلی از معلم ها هم می دونن. نمونش معلم عربی امسال. یک زنگ کامل درس داد. آخرش شروع کرد به توضیح در مورد غدیر و گفت چیزی که الآن می خوام بگم از هرچی درس بهتره. واقعا هم همین طور بود. یا معلم ریاضی پارسالمون. خیلی آدم خوبی بود. می گفت که این ریاضیا که می خونید به دردتون نمی خوره باید ذهنتون رو تقویت کنید ، باید بار معنوی خودتون رو اضافه کنید. و واقعا هم اون ریاضی به دردمون نمی خورد. معلم شیمی سال اولمون مدام می گفت که مهم اینه که توی زندگی تون موفق باشید. معلم زیست شناسی امسالمون سر کلاس یه روایت از امام صادق (علیه السلام) گفت و به نظرم تنها چیزی که تا الآن توی زنگ زیست شناسی واقعا مفید بوده همین بوده. من با علم آموزی مخالف نیستم. منظورم اینه که این چیزایی که ما می خونیم علم نیست. احساس می کنم که خودمون رو داریم گول می زنیم. البته دروس مقطع ابتدایی بعضا مفید هستن. ولی توی راهنمایی به شدت رو به افول می رن و در دبیرستان دیگه کاملا بی فایده می شن. راه سعادت و هدایت در همین قرآنه. اگر برنامه های درسی مون بر پایه‌ی قرآن بود ، الآن کشور آباد می شد.
من با نظرت موافقم اما به نظرم قران اون چیزی که میگه راهنماس نه این که یه رحل بذاری جلوت تند تند باصوت بخونی و رد شی .. جدا این راه سعادته؟ والا نه نیست قران راه سعادتو نشون میده اما با قرائتش فقط خودمونو گول میزنیم .. نمیگم من میفهمم قران چی میگه.. من این چیزایی که میگم راه سعادته اصلا خودم اجرا نمیکنم اما میدونم همینه

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Mαζsα :
ببین تو نمی دونی قران با ریاضی فرق داره ادم هی قران بخونه تکرار تکرار تکرار خسته میشه اما ریاضی چیزای جدید یاد میدن اینو قبول ندارین؟
معلومه که قبول ندارم! :D
خسته میشه؟ :-w :-wشما تا حالا همیت کردی و خودت تجربه داری که میگی خسته میشه؟
به قول هسپراید:بچه ها،یه کم فکر های عوامانه رو بریزید دور!
به نقل از شواليه سبز :
خانم اینا اسپم نیست یکم فک کنی می فهمی.. من با نظرت موافقم اما به نظرم قران اون چیزی که میگه راهنماس نه این که یه رحل بذاری جلوت تند تند باصوت بخونی و رد شی .. جدا این راه سعادته؟ والا نه نیست قران راه سعادتو نشون میده اما با قرائتش فقط خودمونو گول میزنیم .. نمیگم من میفهمم قران چی میگه.. من این چیزایی که میگم راه سعادته اصلا خودم اجرا نمیکنم اما میدونم همینه
این راه سعادت نیست.بحث ما در این جا این هم نیست.بحث ما وجود قرآن تو مدارسه.همراه با مفهوم.
به نقل از kdbwnf :
دمت جیز!گل گفتی!باور کن منم تنها چیزی که از زنگ شیمی میشه گفت درس حسابی یادمه اینه که بعد ویژگی های آب گفت"فتبارک الله احسن الخالقین"
مدرسه ما داره خدا رو شکر یه حرکتایی می کنه!
(تو دبیرستان بی فایده میشن،وقتی میرسی دانشگاه مضر هم میشن دیگه!وضع علم تو دانشگاه هامون افتضاحه!)
---------
جدا ازینا خدایی:یه کم باز تر فکر کنید.آخه این پستا یعنی چی؟
به نقل از Mαζsα :
:D :D

بالا