مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
یه سوال چرت ولی مادربرد لپتاپ خودم عوض نمیشه؟
نه، معمولن مادربورد مدل‌های مختلف لپتاپ متفاوته. ۹۹ درصد مواقع باید مادربورد همون مدل باید باشه

کله شق مهربون

MNO
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1404
اگه نگران سرعتشی خب رم ddr5 با پردازنده i5 13500h خوبه

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
دوستان برای کاربرد طراحی و محاسبات مهندسی بین این مدل لپتاپ هایی که مینویسم اگر اطلاع دارید کدوم مورد بهتریه ممنون میشم نظرتون رو بگید:
۱. HP EliteBook x360
۲. HP EliteBook 830
۳. HP EliteBook 840
۴. HP ZBook Power
خودم نظرم رو آخریه‌ صرفا چون بقیشون core i5 بودن این یکی core i7 :)) اگر پیشنهادی برای معیار انتخاب دارید پذیراییم چون به نظرم رسید برای این کاربرد همه مناسبن ولی کدوم بهتره؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
دوستان برای کاربرد طراحی و محاسبات مهندسی بین این مدل لپتاپ هایی که مینویسم اگر اطلاع دارید کدوم مورد بهتریه ممنون میشم نظرتون رو بگید:
۱. HP EliteBook x360
۲. HP EliteBook 830
۳. HP EliteBook 840
۴. HP ZBook Power
خودم نظرم رو آخریه‌ صرفا چون بقیشون core i5 بودن این یکی core i7 :)) اگر پیشنهادی برای معیار انتخاب دارید پذیراییم چون به نظرم رسید برای این کاربرد همه مناسبن ولی کدوم بهتره؟
بودجه مهمه، چقدر میخوای هزینه کنی؟
اچ‌پی برند چندان قابل اعتمادی نیست😀

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
بودجه مهمه، چقدر میخوای هزینه کنی؟
اچ‌پی برند چندان قابل اعتمادی نیست😀
من نمیخرم دانشگاه اینا رو فرستاده بینشون انتخاب کنم بنابراین اپشن دیگه ای ندارم. احتمالا عمده استفادم حل مسائل بهینه سازی یه مقدار پیچیده با متلب باشه

بغیر از این، برای استفاده شخصیم برای طراحی و محاسبات (البته با رنج گسترده تری از نرم افزارها ولی خب یه چیزی تقریبا در همین سطح جوابه) چه برندی رو پیشنهاد میدی؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
۱. HP EliteBook x360
۲. HP EliteBook 830
۳. HP EliteBook 840
۴. HP ZBook Power
اگه مشخصاتشو هم دانشگاه برات فرستاده اونارو هم بفرست چون با کانفیگ‌های مختلفی عرضه شده این مدلا. در کل انگار آخری از همه بهتره ولی اولی هم خوبه و ۳۶۰ درجه هم میچرخه اگه برات آپشن خاصی محسوب میشه:))

من نمیخرم دانشگاه اینا رو فرستاده بینشون انتخاب کنم بنابراین اپشن دیگه ای ندارم. احتمالا عمده استفادم حل مسائل بهینه سازی یه مقدار پیچیده با متلب باشه

بغیر از این، برای استفاده شخصیم برای طراحی و محاسبات (البته با رنج گسترده تری از نرم افزارها ولی خب یه چیزی تقریبا در همین سطح جوابه) چه برندی رو پیشنهاد میدی؟
ببین بودجه باید مشخص بشه که ببینیم چی پیدا میشه توی اون رنج قیمت. ایسوس، لنوو، ام‌اس‌آی به ترتیب بنظرم برندهای بهترین ولی از برند مهمتر مدل مورد نظره.

اون لپتاپ آخر سی پی یوی خیلی قوی ای داره و یه سی‌پی‌یو مثل اون یا قویترش برات کافیه. همون لپتاپ خودش هم خوبه با توجه به اینکه مفته:))

بالا