• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
So, monotheism explains order, but is mystified by evil. Dualism
explains evil, but is puzzled by order. There is one logical way of
solving the riddle: to argue that there is a single omnipotent God who
created the entire universe – and He’s evil. But nobody in history has
had the stomach for such a belief.
از کتاب Sapiens: A Brief History of Humankind

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
آنها تا به آگاهی نرسند طغیان نخواهند کرد و تا طغیان نکنند به آگاهی نخواهند رسید...

1984جورج اورول

Asena

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تيزهوشان ناحيه ١تهران دخترانه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
تجربى
دو دسته آدم در دنيا هست :
آنهايى كه با ديگران غمگينند
آنهايى كه تنهايى غمگينند
تاريخ عشق

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
فروید : آنا، تو هنوز هم یه دختر بچه موندی. بچه ها خود به خود فیلسوفن، همش سوال می کنند.
آنا: بزرگ ها چی؟
فروید: بزرگ ها خود به خود احمقن، جواب میدن.

مهمان ناخوانده
اریک امانوئل اشمیت
ترجمه: تینوش نظم‌جو

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
رویاهایی که دارید احمقانه نیستند؛ آنها نقشه راهی هستند که شما را به مقصد الهی و کسی که مقدر شده باشید می‌رسانند! از رویاهایتان دست نکشید. اجازه ندهید نظر دیگران در مورد شما ارزشتان را تعیین کند. شانس زندگی فوق العاده‌ای را که پیش رو دارید از دست ندهید. شما برای کوچک بودن آفریده نشده‌اید.

خودت باش دختر
ریچل هالیس

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
دانلود کتاب روایت یک استعفا ( خاطرات محمد سرافراز رییس سابق صدا و سیما و روایتش از مافیای قدرت)

قسمتی از کتاب:
در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۴ یک ملاقات مفصل دونفره با رهبر انقلاب داشتم. به ایشان گفتم: "یک حکومت پنهانی در حکومت که هم پول دارد، هم رسانه در داخل و خارج دارد و هم ابزار امنیتی دارد، علیه سازمان در حال برنامه ریزی است."
من در مورداستعفا در بیرون دفتر با هیچکس صحبت نکردم ولی حدود ۱۰ روز بعد از دیدار با رهبری، در سایت منصوب به آقای حداد عادل نوشتند که سرافراز استعفا داده و قرار است آقای حداد جایگزین شود!در سومین روز از تعطیلات نوروز سایت انتخاب نزدیک به آقای هاشمی رفسنجانی خبر ازخداحافظی من با صندلی صداوسیما داد و البته به دروغ نوشت ده روز است که من سرکار حاضرنمیشوم، درحالیکه روزهای پایانی سال، روزهای پرکاری ما بود و در تعطیلات نوروز هم ما سرکار حاضر بودیم.آقای وحید حقانیان از دفتر رهبری با من تماس گرفت و گفت شما این خبر را تکذیب کنید و روابط عمومی سازمان در همان روزهای تعطیلِ عید نوروز۹۵ خبر را تکذیب کرد. درعین حال گزارش های مختلفی می آمد که برای ریاست سازمان جابجایی صورت می گیرد. رفتم دفتر رهبری با آقای حجازی صحبت کردم. گفتم چنین مواردی مطرح شده است. رفتار آقای حجازی این بود که رسیدگی میکنند.اما این موارد نه تنها کاهش پیدا نکرد بلکه به شدت افزایش پیدا کرد و این منجر شد به ملاقات مجدد با آقای [حجه السلام] حجازی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ داشتم و گله کردم و گفتم این چه روش کشورداری است که شما به کسی میگویید برو و در خط مقدم جنگ نرم مبارزه کن و کارت را انجام بده و در چنین شرایطی چرا از پشت خنجر میزنید، سنگ میزنید؟در همان تعطیلات فروردین‌ماه ۹۵ جلسه ای با آقای حسین طائب (رئیس سازمان اطلاعات سپاه) داشتم و گفتم که من تشکر میکنم از شما و چون ممکن است آقایان را نبینم، از طرف من از آقای حسین محمدی (معاون فرهنگی سابق دفتر رهبری و معاون بررسی و پیگیری فعلی آن‌نهاد) و حاج آقا مجتبی [مجتبی خامنه ای] تشکر کنید؛ زیرا زمینه را فراهم کردید که من از صداوسیما بروم و این جای تشکر دارد و من راحت میشوم. او به‌ جای اینکه تکذیب کند گفت خوب میخواهی بعدش چی کار کنی؟ گفتم بازنشسته میشوم!

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
آیا تنها ماندن،تنهای تنها، بدون اینکه چیزی برای تاسف خوردن داشته باشی، دردناک نیست؟چون هرچیزی که از دست می دهم، در حقیقت چیزی نیست.هیچ چیز، جز پوچی ساده ی احمقانه ای! هیچ چیز، به جز رویاها!

شب های روشن
فئودور داستایفسکی

ساقی

سیب همون درخت کرم زده
نام مرکز سمپاد
.
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
آه ای مرد که دلت به بیشرمی آغشته است و تنها در جست و جوی سودی. چه سان میخواهی که از این پس یکی از مردم اخایی بتواند از ته دل فرمان تو را ببرد یا در پی دستوری برود یا به جنگ تن به تن رهسپار شود؟ زیرا برای کین توزی از این مردم تروا نیست که من آمده ام اینجا پیکار کنم. ایشان با من کاری نکردند. هرگز گاوان ماده و مادیان های مرا نبوده اند. هرگز خرمن های بارور و سودمند مرا تاراج نکردند. در میان ما کوه های سایه گیر بسیار و دریای خروشان فاصله است. تویی، تو ای بیشرم که در پی تو افتاده ایم. با اینهمه هنگامی که تروا را تصرف کنیم سهم من هر گز با تو یکسان نیست . در کارزار های سخت و با شکوه این بازوان من است که کار بزرگ از پیش می‌برد اما چون بر سر قسمت می‌رسیم بهترین سهم از آن توست. اما این بار باز به سوی فتی میروم صد بار بهتر است با کشتی های خم گرفته خود به خانه خویش باز گردم تا اینجا بمانم و سرافکنده باشم و تو جاه و مال گرد آوری

متنو یکم خلاصه کردم
از کتاب ایلیاد نوشته هومر.

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
با این کرانه های هموار که در میان مهی غلیظ ناپدید شده است ،نمی توان دانست کجا آغاز می شود و کجا پایان می پذیرد .دراین حال بی هیچ نشانه ایی پیش می روییم و نمی توانیم سرعت خود را بسنجیم. ما پیش می رویم و هیچ چیز تغییر نمی کند.

سقوط ، البر کامو

amirrach

امیرآچ
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
17
Socrates said: “That’s the most secret to success. When you want success as badly as you want air, you will get it. There is no other secret”

قسمتی از داستان کوتاه سقراط و مردی که بدنبال موفقیت بود
بزرگترین راز موفقیت این است:اگر همانطور که هوا را میخواهی(برای نفس و زندگی)موفقیت را بخواهی،بدستش خواهی آورد...هیچ راز دیگری وجود ندارد

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
"برای نیرومندشدن ابتدا باید ریشه‌های خویش را در هیچ فرو بری و رویارویی با تنهایی‌ترین تنهایی‌ها را بیاموزی."

"شکستن پیمان به مراتب بهتر از شکستن به وسیله پیمان است."

"برای یافتن حقیقت، ابتدا باید به انکار تمامی موهومات همت کنیم."

از کتاب وقتی نیچه گریست، نوشته اروین.د.یالوم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
یک آیه ای در انجیل هست که من خیلی دوستش دارم
و فکر می کنم اگر همه انجیل تحریف شده باشد این آیه اصیل است. زیرا بوی سخن یک پیغمبر را می دهد و تصور نمی کنم کسانی که به تحریف یک کتاب آسمانی می پردازند؛ این قدر شعور داشته باشند که چنین جمله ی زیبایی بسازند.

می گوید: « ای انسانها ! از راه هایی مروید که روندگان آن بسیارند .از راه هایی بروید که روندگان آن کم اند. »

روحانیون قشری قسطنطنیه برای اینکه به مضمون این آیه عمل کنند، هیچ وقت از خیابان های اصلی و شلوغ عبور نمی کردند و از کوچه و پس کوچه های خلوت می گذشتند ، این نشان می دهد که گاه یک زیبایی شگفت ، یک فکر بلند، در اندیشه هایی که شایستگی فهم آن را ندارند به چه صورت مضحکی تجلی می کند و مسخ می شود.
و علی این روح پر شگفتی ، امروز در میان شیعیان خویش چنین سرنوشتی دارد...
و این امام راستین ، شیر پیروز روزهای مدینه و روح تنها و دردمند شب های نخلستان که رسالت خاصی در تاریخ دارد، اکنون از همه وقت ناشناخته تر است.
ای کاش علی را اصلا نمی شناختیم ...

علی حقیقتی برگونه ی اساطیر
دکتر علی شریعتی

Mhr-Sana

....
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
جای غریبی است،گورستان.
همان اندازه که به انسان می گوید،زنده ای؛یادت می آورد،چقدر وقتت کم است.
اینجا ته خطی است که برابری به معنای واقعی وجود دارد.
بزرگ و کوچک.فقیر و غنی.سیاسی و غیر سیاسی.زن و مرد.بی سواد و با سواد.همه در کنار هم،چه بی تفاوت آرمیده اند.در قبر های یک اندازه.
کتاب مفتون و فیروزه جلد دوم
سعید تشکری

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
او تصویری از پیمبرک ها زمینی که امروزه امثال شان زیاد است. اینان بشارتی ندارند و بهترین کارشان این است که با متهم کردن خود دیگران را متهم کنند
آلبر کامو، کتاب سقوط

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
واژه ها "تپانچه هاي پر " هستند.اگر سخن بگوييم، شليک کرده ايم . مي توان خاموش ماند، اما اگر شليک کردن را برگزينيم، بايد اين کار را مردانه انجام دهيم ، يعني به هدفي شليک کنيم، نه چون کودکان بي هدف براي لذت بردن از صداي آن.

"درجه صفر نوشتار" رولان بارت

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
«دوره ساسانیان برای تاریخ مهم‌ترین دوره‌های باستانی است. این دوره فقط برای تاریخ ایران مهم نیست، بلکه برای تمام جهان اهمیت دارد. هرگز نفوذ اخلاقی مشرق در مغرب کامل‌تر از این دوره نشده بود و ایران مرکزی بود که همه‌چیز به آنجا منتهی و همه‌چیز از آنجا شروع می‌شد...»

نقل قول از جیمز دارمستتر - ابدیت ایران - جلد اول - تالیف دکتر سید تقی نصر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
(خرد برای این به ما داده شده است که بتوانیم خود را از انچه ازارمان می دهد خلاص کنیم.)
در باب خرد هیپولیت تن

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
دچار افسردگی بود. میدانی افسردگی یعنی چه؟
تا به حال کسوف دیده ای؟
خوب این هم مثل آن است:
ماه جلوی قلب می آید و قلب دیگر از خودش نوری نمی پراکند.
روزِ روشن تبدیل به شبِ تاریک می شود.
افسردگی هم ملایم است هم ظلمانی.

[دیوانه بازی-کریستین بوبن]

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد