• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

كدوم مدرسه بهتره؟

کدوم دبیرستان بهتره؟

• رای‌دهندگان
    12
  • Poll closed .

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
پاسخ : علامه حلی 1 یا انرژی اتمی

آقا انرژی امکاناتش خیلی شاخ نیست! ما یه تابستون تحمل کردیم انرژیو (آخه امتحان ورودی راهنمایی
سمپاد دقیقتر بود ما قبول نشدیم، دبیرستان جزو خطای امتحان اومدیم داخل سمپاد!) آزمایشگاهش رو هم دیدیم
خوب بود اما نه اینکه خیلی چیز خاصی باشه بنظرم آزمایشگاههای حلی 1 بهتر باشه
البته کتابخونه ترو تمیزی داشت اما متاسفانه من کتابخونه حلی1 رو ندیدم تا بخوام مقایسه کنم.

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

به نقل از !!!Mr. Nik :
یه تاپیک دیگه هم بود دو سال پیش در مورد فرزانگان یا ابوریحان؟!!؟ جواب این سوالات خداوکیلی معلومه
در مورد این جمل که معلومه فرزانگان بهتره وای خرد از فرزانگان بهتره
در مورد بحث هم اینکه سطح علمی یکی هست (مساوی)
بچه های حلی بهترن(+حلی)
امکانات انرژی اتمی بیشتره(+انرژی اتمی)

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نظرم این دوتا کلا ریشه ای تفاوت دارن !
واقعا اون فشاری که روی بچه های انرژی اتمی میارن رو حلیا نمیارن !
انرژی اتمی برنامه های خیلی فشرده از همون روز اول ورود به مدرسه میذاره!
اصلا کلا یه جور دیگه میکنه آدما رو !
یه جور دیگه پرورش میده !
به نظرم کلا یه فرق عمده ی مدارس سمپاد و مدارس موفق دیگه اینه که توی اون مدارس اولویت با درسه اما تو مدارس ما به فعالیت پژوهشی خیلی زیاد و حتی شاید بیشتر اهمیت میدن !
واسه همین مقایسه شون با هم فرق خیلی چیز جالبی نمیشه!
بستگی به فردی داره که قراره درس بخونه تو هر مرکز !
به هر حال فعالیت های پژوهشی ام موفقیت خودشو داره !
و منم نمیگم که تو سمپاد بحث درس مطرح نیست! مطرح هست و خیلی از رتبه های برتر کنکورم واسه ماست!
اما مدارسی مثل انرژی اتمی تمرکزشون بیشتر و بیشتر رو درس و کنکوره !

XoXo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (2)
شهر
تهران
دانشگاه
انشا.... تهران
رشته دانشگاه
پلیمر

جفتشون بدرد نمی خورن حلی 1 170 نفر دانش آموز اول داره ولی باید 130 تا داشته باشه پس هر کی هر کی شده

انرژی هم که دوستم توش درس میخونه فکر کنم رو فکر بچه تا ثییر میزارن دوستم خل و چل شده

ولی در کل انرژی بهتره

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از کیمیا.پ :
به نظرم این دوتا کلا ریشه ای تفاوت دارن !
واقعا اون فشاری که روی بچه های انرژی اتمی میارن رو حلیا نمیارن !
انرژی اتمی برنامه های خیلی فشرده از همون روز اول ورود به مدرسه میذاره!
اصلا کلا یه جور دیگه میکنه آدما رو !
یه جور دیگه پرورش میده !
به نظرم کلا یه فرق عمده ی مدارس سمپاد و مدارس موفق دیگه اینه که توی اون مدارس اولویت با درسه اما تو مدارس ما به فعالیت پژوهشی خیلی زیاد و حتی شاید بیشتر اهمیت میدن !
واسه همین مقایسه شون با هم فرق خیلی چیز جالبی نمیشه!
بستگی به فردی داره که قراره درس بخونه تو هر مرکز !
به هر حال فعالیت های پژوهشی ام موفقیت خودشو داره !
و منم نمیگم که تو سمپاد بحث درس مطرح نیست! مطرح هست و خیلی از رتبه های برتر کنکورم واسه ماست!
اما مدارسی مثل انرژی اتمی تمرکزشون بیشتر و بیشتر رو درس و کنکوره !
+
هر کسی تو انرژی اتمی دووم نمیاره.
از نظر مالی خیلی حلی کمتره(البته تو حلی شهریه ها یکسان نیس).

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

وقتی یه مدرسه قبول می کنه دانش آموز اخراجی حلی رو ثبت نام کنه ازش چه انتظاری دارید.
X از حلی اخراج شد. (جمله خبری) رفته بودیم پیش مدیرش واسه یه کاری نیم ساعت از خودش و مدرسه ی در پیتش تعریف کرد و تازه مدعی بود X نگران کنکورش بوده اومده انرژی.
دوست من اونجا بود میگفت اگه یه سال دیگه مجبور می شده بمونه دیوونه میشه می گفت آدم هایی که میرن اونجا واقعاَ حال به هم زنن. :-& :-&(مسلماَ نه 100% شون)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از مُحسن :
درست نیست اسم آدم هایی اخراجی رو تو سایت مطرح کنید. ضمن اینکه کاری ندارم این فرد خوب بوده یا بد یا حال بهم زن و این ها.. هستن تو این سایت هم کسایی که اخراج یا به میل خودشون یا دلایل دیگه از سمپاد خارج شدن، این پست رو ببیند متنفر میشن و فکر میکنند دید همه نسبت بهشون این هست.. خوب چیز مطلوبی نیستش.

درستش کردم تو نقل قول هم درستش کن.
حال به هم زن هم منظورم مدرسه بود و تعریفی که دوستم از بچه های اونجا کرده.
من منظورم این بود که مدرسه ای که این قدر ادعاش میشه شاخه چرا باید بیاد کلی تمنا کنه که فلان فرد اخراجی مدرسه ما بره تو مدرسش درس بخونه بعد تازه اون ادعا رو هم بکنهو

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از مُحسن :
چون می خواد پول بگیره..پزشم بده..حلی اخراجی و حیلی خفن برا مردم معنی نداره..اینا تو تبلیغات از اسم اینکه فلانیا حلی بودن استفاده میکنن که کافیه.

این بخش قرمز کافیه که متوجه بشیم که مدرسشون چقدر سطح پایین تر از مدرسه ماست که اسم ما تبلیغ واسه اوناست
تنها کاری که بلدن فشار آوردن به دانش آموزه تهش هم نتیجشون بازم مثل ما نمیشه.
من خیلی تعجب می کنم وقتی به یکی میگم حلی میرم ازم می پرسه: "اونجا بهت فشار نمیاد؟"

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

من طبق گفته هایی که شنیدم فکر میکنم که سطح انرژی اتمی بالاتره!!!

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

قبلا هم گفتم انرژی امکاناتش چندان شاخ نیست . بچه رو له میکنه و عذاب میده و نتیجه درسی
میگیره. حلی به مدیرش هم خیلی بستگی داره که اون موقع کی باشه که چطوریه .
اگه حلی درست کار کنه هیچ جایی به گرد پاش نمیرسه! یعنی اگه مدیر اذیت نکنه و معلما رو نرونه
شاهکاره. آخه کجا میتونی یزدی و صادقی و آراسته و پورجاوید و حلی و ...پیدا کنی؟

hamedheidarian

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران

من خودم در علامه حلی درس خواندم. و تحقیق کردم و فهمیدم که علامه حلی بهترین دبیرستان آسیاست پس به این نتیجه می رسیم که علامه از انرژی قوی تر است و دارای سطح علمی بالا ای است. وهمان گونه که می دونید امسال (سال 90) رتبه یک کنکور برای سمپاد بود. و از 10 نفر سر جمع 5 نفر برای سمپاد بود.
با تشکر

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از hamedheidarian :
وهمان گونه که می دونید امسال (سال 90) رتبه یک کنکور برای سمپاد بود. و از 10 نفر سر جمع 5 نفر برای سمپاد بود.
با تشکر
تیکه آخر مغلطه بودا! رتبه یک کنکور مال فرزانگان بود (نمیخوام بگم فرزانگان بهتره) اما اینکه فرزانگان یه مدرسه سمپاده دلیل نمیشه حلی هم که مدرسه سمپاده از انرژی اتمی بهتر باشه.
به نظر من انرژی اتمی مثل ابوریحان ِ دخترونس. کلا انرژی اتمی و حلّی از هم متفاوتند. اگر کسی خودکار باشه و برای درس خوندن نیازی به اجبار نداشته باشه حلی بهتره.(مخصوصا با توجه به پژوهش و بقیه برنامه ها) اما اگه حتما باید تحت تاثیر جو و زور درس بخونه انرژی اتمی براش بهتره.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

من فکر میکنم نگاه حلی ها به کسایی که انرژی اتمی میرن مثل نگاه فرزانگانی ها به خردی ها و ابوریحانی هاست.
خب به نظر من یه معیار برای اینکه ببینیم کدوم مدرسه بهتره اینه که آیا کسی که علامه حلی قبول میشه حاضره بره توی انرژی اتمی درس بخونه یا نه؟ (بدون در نظر گرفتن شهریه و این حرفا)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نظر من انرژی اتمی در رسیدن به اهداف و رسالتش خیلی موفق‌تر از علامه‌حلی عمل کرده. (کاملا به جمله دقت کنید. اهداف و رسالت حلی و اتمی لزوما یکی نیست. در ضمن ظرفیت‌ها و پتانسیل ها هم متفاوت هستند)

کی گفته هر پایه حلی ۱۷۰ یا ۲۰۰ نفره؟ والله پایه ما که حدود ۲۵۰ تا بود ! انرژی اتمی هم ۳ تا کلاس ۳۰ نفری داره هر پایه‌ش فکر کنم.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

در حلی بودن...در حلی ماندن...و حلی ای شدن...به راستی که هنر است...حرف محمد واقعا درسته...اونا به اهدافشون رسیدن...اهدافشان نامی است...شهرتی است...پولی است و مقامی و رقابتی و جهالتی [-(...اما من با تمام گوشت و خونم دارم حس میکنم حلی انسان بیرون میدهد...یا حداقل میخواهد خروجی انسانی باشد مستقل...فرهیخته...دارای استقلال فکری و اجتماعی و اقتصادی...فردی که به موقع من است و به موقع ما...و در یک کلام حلی خواست و میخواهد مدرسه اش سوای از زیست و ریاضی به بچه هایش انسانیت یاد دهد...اری...سخت است...کارخانه ی انسان سازی بودن(در عین مدرسه بودن)بسیار سخت است...اما چیزی است که هست...این بود هدف حلی...خب مسلما کم بهش رسیده...اما همین پشیزی رسیدن به هدفش نیز برای کسی که بیندیشد از صدتا هدف و رسیدن به هدف انرژی سرتر است...شعار نبود...چیزی بود که به عینه هر روز در مدرسه ام میبینم...

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

من که حلی نبودم ولی اگه بخوایم از روی حتی معیارای درسی هم مقایسه کنیم حلی بهتره یعنی مثلآ المپیاد .

در ضمن بچه ها گفتتن هر مسابقه یا مدرسه شریف 99% سمپادین همه چی که درس نیست اونم توی سیستم اموزشی ما که درساش اکثرآ کاربردی ندارن یعنی اونقدر درس خوندن اصلآ ارزشی هم نداره فرضآ که نتیجه سمپادم بگیرن.

سومم اینکه تهران نمیدونم ولی مشهد هاشمی نژاد هنوز تنها مدرسه ایه که به شخصیت بچه ها احترام میذاره و براشون ارزش قائله هر چند که مدارس خوب دیگم هست مثل امام رضا ولی به قول بچه ها اگه سمپاد کارخونه انسان سازیه اونجا همون یه ذره ادم بودنم میخوان از ادم بگیرن!

npegasus

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اردبيل

خوب معلوم علامه حلي. بچه هاي حلي واقعا مخن

شیما2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

.

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

آمار دادم اون بالا !حتی تعداد مدال ها رو ام نصف کنیم تعدادشو هر سال که بگیم جمعیت برابر شه ،بازم مدالا بیشتره !در ضمن خودم شخصا خبر دارم انرژی اتمی خونه ی المپیادی های جدیش معلم خصوصی مفرسته!درسته شاید مدالم بگیرن ،ولی تو دانشگاه ام می خوان استاد خصوصی بگیرن؟یه جا روند تقلب و دوپینگشون متوقف میشه !ببینم فرقی داره یه نفر یه آدم کاملا متوسط تو کار و علم باشه ،حالا می خواد شریف خونده باشه یا آزاد شهرستان،توی کار طرف که دیگه نمی تونه یه آدم بیاره بهش ایده و کار تزریق کنه !فقط خود آدمه،

Shayan.Hashemi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلي٣
شهر
تهران

من تا به حال نه حلي بودم و نه انرژي اتمي... من تابستون آزموناي ورودي دبيرستانهاي خوب تهران رو امتحان دادم... انرژي اتمي كه مرحله اول قبول شدم، دقيقا" بعد از برگزاري مرحله دوم تو خود دبيرستان، يه بازديد از فضاهاي دبيرستان برامون گذاشتن... انرژي اونقدرا هم كه بعضي از دوستان گفتن امكاناتش خيلي بالا نبود( نميگم خوب نبود)... جالبه خيلي از بچه هاي حلي هم براي مرحله ٢ اومده بودن تعدادشون زياد بود... بعضي از دوستان گفته بودند كه انرژي ٣ تا كلاس ٣٠ نفره داره يا ١٠٠ نفر دانش آموز داره كه بايد بگم ظرفيت اولي ها تو انرژي ٦٠ نفره كه تا پيش حدود ٧٠ نفر ميشن... عده اي از دوستان گفتند كه انرژي فقط درس و تمرينه ولي حلي به غير از اونا كار هاي پژوهشي و... هم داره كه اگر اشتباه نكنم يه آقايي اونجا توضيح دادن كه دانش آموزا بايد يه كار تحقيقي يا ساخت وسيله(دقيق يادم نمياد!!!) تا يه زمان مشخص آماده كنن البته نميدونم اينكار انجام ميشه و يا در چه سطحي انجام ميشه... اونجا ميگفتن خيلي ها فكر ميكنن اينجا ما شديدا" سخت گيري ميكنيم ولي در واقعيت اينطور نيست... راستي امسال از ٧٣ نفر دانش آموز انرژي اتمي ٣٥ نفرشون دانشگاه صنعتي شريف و رشته هاي پزشكي دانشگاه تهران قبول شدند و به غير از ٥-٤ نفر بقيه همگي دانشگاههاي سراسري تهران پذيرفته شدند و ميانگين رتبهاشون ٩٧٠ بود و ٩ رتبه زير ٥٠ داشتند!!!!!!!!!!! به نظر من اينطوري نيست كه هر كي حلي باشه انسان ميشه و كسي كه انرژي اتمي باشه همون يكم انسانيت هم كه داره ازش ميگيرن... در مورد المپياد هم اينكه انرژي اتمي يه باشگاه المپياد داره كه به غير از تعداد محدودي از بچه هاي خودشون در هر رشته، از دانش آموزاي مدارس سلام هم استفاده ميكنن و نتايج المپيادشون هم بايد براساس اون سنجيده بشه، فقط سال اول همشون ميرن باشگاه و آموزش داده ميشن و سال بعدش براي ورود به باشگاه بايد امتحان بدن... بازم ميگم من تو هيچكدومشون تا حالا نبودم و اطلاعاتم محدود به يك روز ديدن دبيرستان انرژي اتمي و چيزايي كه اونجا شنيدم بود و يه سري از مطالب هم تو سايت انرژي خوندم... :)

بالا