• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل المپیاد شیمی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل المپیاد شیمی

نمیدونم خودمم چرا..معذرت میخوام..شاید به خاطر اینه که که قبل این جا رفته بودم المپیاد ایران..اونجا همه باهم زیر پوستی دعوا دارن..کلا جو سایتشو دوست ندارم.همه هی میخوان به ادم بگن که تو اشتباه میکنی و بگن که خودشون خیلی باحالن..میخوان حال همه رو بگیرن..

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

مثل اینکه باز همه خوابشون برده، نه؟ (:|
خوب بخوابین سمپادیای شیمیدان المپیادی! :-w

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

راست میگی..من که نباشم نصفه ارسال ها نیست!

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

درسته، البته نصف کلکلا هم نیست! :D (شوخی (; )

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

پس کلا نمیام که مردم به کارشون برسن..ما رفتیم! راحت باش....

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Happiest chemist :
پس کلا نمیام که مردم به کارشون برسن..ما رفتیم! راحت باش....
چه قدر شما حساسی آبجی بی خیال

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

من وقت شیمی خوندن پیدا نمیکنم :((
شما بگید چیکار کنم :(( :((
میخوام بخونم نمیشه! :(( :(( :((
میشه راهنمایی کنین!!!

koosh-ey

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه طلای ناقابل شیمی.

سللللللام. من هم بازی. من هم اومدم یکم سر و صدا کنم که اینجا ساکت نباشه. با یه خاطره شروع می کنم: بعد از دیدن نمره ها(فاینال و میان ترم) که اومدیم تو حیاط باشگاه من به خانوم happiest chemist گفتم: شما امیدوارین؟ ادامه دادم: می خوام ببینم اگه شما امیدوارین منم امیدوار به طلا باشم. (چون نمره هامون خیلی نزدیک بود.) قرار شد من امیدوار باشم که ایشونم امیدار باشه. بعد از اعلام نتایج من واقعا شوکه شدم که خودم طلا شدم و happiest chemist نه.(طلا 7 شدم. یعنی اختلافش با طلاها خیلی کم بود.) پس احتمالا happiest chemist نقره یک شده و واقعا حقش طلا بود. به خاطر همین پیشنهاد می کنم زیاد جریان اون واقعه رو تکرار نکنیم که دوباره یادش نیفته. با آقای منصور هم که صحبت می کردم خیلی نمرش بالا بود ولی اگه از من بپرسین میگم happiest chemist نقره1 شده. ولی بازم میگم سعی کنیم دیگه خیلی قضیه رو مرور نکنیم...
به vesal: منظورت اینه که درسای دبیرستان وقتتو پر کرده؟

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

منم ریز جریان رو از اونطرف (!) شنیدم... نقره یک نه، "نقره داغ"

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از koosh-ey :
سللللللام. من هم بازی. من هم اومدم یکم سر و صدا کنم که اینجا ساکت نباشه. با یه خاطره شروع می کنم: بعد از دیدن نمره ها(فاینال و میان ترم) که اومدیم تو حیاط باشگاه من به خانوم happiest chemist گفتم: شما امیدوارین؟ ادامه دادم: می خوام ببینم اگه شما امیدوارین منم امیدوار به طلا باشم. (چون نمره هامون خیلی نزدیک بود.) قرار شد من امیدوار باشم که ایشونم امیدار باشه. بعد از اعلام نتایج من واقعا شوکه شدم که خودم طلا شدم و happiest chemist نه.(طلا 7 شدم. یعنی اختلافش با طلاها خیلی کم بود.) پس احتمالا happiest chemist نقره یک شده و واقعا حقش طلا بود. به خاطر همین پیشنهاد می کنم زیاد جریان اون واقعه رو تکرار نکنیم که دوباره یادش نیفته. با آقای منصور هم که صحبت می کردم خیلی نمرش بالا بود ولی اگه از من بپرسین میگم happiest chemist نقره1 شده. ولی بازم میگم سعی کنیم دیگه خیلی قضیه رو مرور نکنیم...

درسته
آقای منصور هم به من گفت که اختلاف فوق العاده کم بود و واقعا نفس گیر بود

به وسل : باید یکیشو بچسبی.یا مدرسه ، یا المپیاد.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

نسيمه حيدري تو مدرسه ما امسال نقره شد مي گفت براي مرحله 2 كتاب المپياد هاي مرحله 2 انتشارات باشگاهو بخونيد و براي مرحله 1 علاوه بر كتاب درسيتستاي مبتكران رو بزنيد !!!!!!
البته من زيست مي خونم اينا برا يه نر مي گفت من شنيدم !

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نقل از koosh-ey :
آره!
خیلی زیاد!
وقتی واسه شیمی خوندن با تمرکز پیدا نمیشه!

koosh-ey

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه طلای ناقابل شیمی.

به vesal و کسایی که مشکل مشابه دارن: به نظر من اگه شما سال دومی: پیشنهاد می کنم خیلی به خاطر موضوع زمان اعصاب خودتو خرد نکنی. فقط سعی کن تو درسای مهم update باشی. منظورم اینه که سعی کن وقت مطالعه خونه رو به زیست و ریاضی و فیزیک اختصاص بدی. اگه مدرستون از بعضی از درسا معافتون می کنه سعی کن تو اون زنگها(که معمولا خیلی نمیشه تمرکز کرد) به همین درسا برسی تا تو خونه که تمرکز بیشتری داری به شیمی برسی. و یه چیز دیگه: اگه پارسال سر یه مسئله ریاضی 45 دقیقه وقت می ذاشتی که حل شه امسال دیگه بهتره سریع از روش رد شی. در مورد دینی من فکر می کنم چه الان بخونی چه نخونی آخرش اگه زبونم لال طلا نشدی برا کنکور باز هیچی ازش یادت نمی مونه پس فعلا دینی رو کنسل کن. زبان هم بستگی به سطح خودت داره. ادبیات و زبان فارسی رو به نظرم اگه معافین که هیچی اگه هم معاف نیستین سر کلاس اگه خوب حواست جمع باشه(به خصوص زبان فارسی) تو خونه وقتی ازت نمی گیره. واما عربی: به نظر من سر این یکی اصلا کوتاهی نکن.(کوتاهی سر تکلیف ها اشکال نداره ولی سعی کن همه درساشو خوب یاد گرفته باشی.) و بهتره سر کلاس یه درس دیگه شیمی نخونی چون هم اون درسه رو از دست میدی هم شیمی رو. در آخر پیشنهاد می کنم با یه نفر المپیادی تجربی هم صحبت کنی. بهترین برنامه ریزی رو هم خودت می تونی بکنی پس وقت بذار و یه برنامه خوب ردیف کن.(ارزششو داره) سعی کن یکم در مورد نمره ها و از اون مهمتر صحبتهای معلمهای درسای دیگه بی تفاوت تر باشی. امیدوارم اینا بتونه کمکت کنه.

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

مدرسه ما از شنبه ای که داره میاد به ما معافیت می ده B-) از کلاسای دینی، عربی، زبان فارسی، ادبیات، زبان انگلیسی، تاریخ، آزمایشگاه، شیمی و جبر... جالبه که از ورزش معافیت نمی دن! من خودم با این کاملاً موافقم! (بعد از المپ عشق ورزشم!) ولی کارشون یکم خنده داره!! :))

معافیت یعنی سر کلاسا نریم، امتحان ترم که دادیم، نمره امتحانو عیناً می ذارن برای مستمر...

حد فاصل بین مرحله 2 و امتحان نهایی بصورت فشرده برامون کلاسایی که معاف نشدیم رو می ذارن... برنامشون که خیلی خوبه!

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نقل از koosh-ey :
به vesal و کسایی که مشکل مشابه دارن: به نظر من اگه شما سال دومی: پیشنهاد می کنم خیلی به خاطر موضوع زمان اعصاب خودتو خرد نکنی. فقط سعی کن تو درسای مهم update باشی. منظورم اینه که سعی کن وقت مطالعه خونه رو به زیست و ریاضی و فیزیک اختصاص بدی. اگه مدرستون از بعضی از درسا معافتون می کنه سعی کن تو اون زنگها(که معمولا خیلی نمیشه تمرکز کرد) به همین درسا برسی تا تو خونه که تمرکز بیشتری داری به شیمی برسی. و یه چیز دیگه: اگه پارسال سر یه مسئله ریاضی 45 دقیقه وقت می ذاشتی که حل شه امسال دیگه بهتره سریع از روش رد شی. در مورد دینی من فکر می کنم چه الان بخونی چه نخونی آخرش اگه زبونم لال طلا نشدی برا کنکور باز هیچی ازش یادت نمی مونه پس فعلا دینی رو کنسل کن. زبان هم بستگی به سطح خودت داره. ادبیات و زبان فارسی رو به نظرم اگه معافین که هیچی اگه هم معاف نیستین سر کلاس اگه خوب حواست جمع باشه(به خصوص زبان فارسی) تو خونه وقتی ازت نمی گیره. واما عربی: به نظر من سر این یکی اصلا کوتاهی نکن.(کوتاهی سر تکلیف ها اشکال نداره ولی سعی کن همه درساشو خوب یاد گرفته باشی.) و بهتره سر کلاس یه درس دیگه شیمی نخونی چون هم اون درسه رو از دست میدی هم شیمی رو. در آخر پیشنهاد می کنم با یه نفر المپیادی تجربی هم صحبت کنی. بهترین برنامه ریزی رو هم خودت می تونی بکنی پس وقت بذار و یه برنامه خوب ردیف کن.(ارزششو داره) سعی کن یکم در مورد نمره ها و از اون مهمتر صحبتهای معلمهای درسای دیگه بی تفاوت تر باشی. امیدوارم اینا بتونه کمکت کنه.
-----------------

به نقل از بهراد Mdl :
مدرسه ما از شنبه ای که داره میاد به ما معافیت می ده B-) از کلاسای دینی، عربی، زبان فارسی، ادبیات، زبان انگلیسی، تاریخ، آزمایشگاه، شیمی و جبر... جالبه که از ورزش معافیت نمی دن! من خودم با این کاملاً موافقم! (بعد از المپ عشق ورزشم!) ولی کارشون یکم خنده داره!! :))

معافیت یعنی سر کلاسا نریم، امتحان ترم که دادیم، نمره امتحانو عیناً می ذارن برای مستمر...

حد فاصل بین مرحله 2 و امتحان نهایی بصورت فشرده برامون کلاسایی که معاف نشدیم رو می ذارن... برنامشون که خیلی خوبه!

خوش بحالتون!معمولا دبیرای مرد بیشتر با آدم کنار میان مخصوصا تو مدارس پسرونه!
اما متاسفانه خانما اصـلا همکاری نمیکنن!
مثلا همین دو روز پیش مریض شده بودم و نمیتونستم ورزش کنم! به دبیر ورزش میگم بذار یه کتاب بیارم بخونم که وقتم تلف نشه میگن نه!!!!! بد عادت میشین!!!
تفکرات خیلی قشنگی دارن!
-----------------------------------

پستها ترکیب شد، لطفاً پست متوالی ندین بچه ها! **بهراد**

مرسی!سعی میکنم اجراش کنم!
جدیدا به این فکر افتادن به المپیادیا بها بدن!
میرم باشون حرف میزنم شــــــاید یه ذره کمک کردن!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

الان من اومدم بحثو خوندم..نقره1 دوره ما معلوم نشد..نمره ها فوق العاده نزدیک بود..و نمیشه رو هوا گفت کی اوله..من نمره های های خانوم حیدری رو میدونم..واقعا وقتی نمره هارو جمع میزنی میبینی اختلافی ندارن..اما این که کی اول بوده رو باید جدی نشست و جمع زد..بخواید من جمع نمره هامو میگم..و هرکدوم از نمره هامو..
راستی ورود آقای احتیاطی رو به بچه ها تبریک میگم..
ضمناً من نه در باشگاه و نه پس از ان با هیچ موجود مذکری حتی با یه مورچه مذکر هم حرف نزدم...این گفت گو با من نبوده و با یکی دیگر از دوستان بوده(ـاشاره به شخص خاصی نمیشه!)..که اقای کوشا عقیده دارن نقره1 شده اند..نظر ایشون هم برای من محترمه هرچند هرکسی نظری داره..در کل نقره نقره است و با برنز فرقی نداره..ممنون..
----------
پست ها یکی شد!

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

الان من اومدم بحثو خوندم..نقره1 دوره ما معلوم نشد..نمره ها فوق العاده نزدیک بود..و نمیشه رو هوا گفت کی اوله..من نمره های های خانوم حیدری رو میدونم..واقعا وقتی نمره هارو جمع میزنی میبینی اختلافی ندارن..اما این که کی اول بوده رو باید جدی نشست و جمع زد..بخواید من جمع نمره هامو میگم..و هرکدوم از نمره هامو..
راستی ورود آقای احتیاطی رو به بچه ها تبریک میگم..
ضمناً من نه در باشگاه و نه پس از ان با هیچ موجود مذکری حتی با یه مورچه مذکر هم حرف نزدم...این گفت گو با من نبوده و با یکی دیگر از دوستان بوده(ـاشاره به شخص خاصی نمیشه!)..که اقای کوشا عقیده دارن نقره1 شده اند..نظر ایشون هم برای من محترمه هرچند هرکسی نظری داره..در کل نقره نقره است و با برنز فرقی نداره..ممنون..
----------
پست ها یکی شد!

اکانت هر کی از بچه های دوره پارسالو می شناسی، معرفی کن، لطفاً تا ما هم بشناسیم!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه های امسال!ما دوره20 بودیم همین 2 ماه پیش!اکانت هم نمیشناسم..من بودم و اقای اسکپتیکال! و آقای احتیاطی جدیدا به سایت پیوستن.

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

بچه های امسال!ما دوره20 بودیم همین 2 ماه پیش!اکانت هم نمیشناسم..من بودم و اقای اسکپتیکال! و آقای احتیاطی جدیدا به سایت پیوستن.

بچه های امسال دیگه ما هستیم (اعتماد به نفس! :D ایشاللا ما هستیم B-) )

آقای "کوشا" چطور؟

koosh-ey

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه طلای ناقابل شیمی.

من کوشا احتیاطی ام. یعنی کوشا و احتیاطی هر دو تاشون یه نفرن. در مورد اون خاطره که تعریف کردم ایشون(happiest chemist) درست می گن. من ایشون رو با یه نفر دیگه اشتباه گرفتم. البته هنوز هم نظرم اینه که اون شخصی که گفتم نقره1 شده. اما خوب این کاملا درسته که نمره ها به طرز شدیدی به هم نزدیک بود و هیچی رو نمیشه با قطعیت گفت. به هر حال خیلی از happiest chemist عذر می خوام. و اما یکم از مرحله 2 بترسونمتون: از اونجایی که طبق اصرار مسئولان مربوط بر عدالت جمعی آزمون مرحله دوم معمولا در سطح کتاب درسی برگزار میشه خیلی از آدمهایی که اگه تو دوره راه پیدا کنن احتمالا طلا میشن تو همین مرحله حذف میشن و اصلا به مرحله 3 نمی رسن. اون که اولش گفتم بترسونمتون شوخی بود ولی می خواستم از این جریان با خبر باشین که هر چقد هم شیمی بلد باشین باید با خودتون کنار بیاین که ممکنه مرحله 2 قبول نشین. مثلا همین سال ما یکی از بچه ها که تو همه آزمونا نمرش از من بیشتر بود(چه دروس تخصصی و چه شیمی عمومی) مرحله 2 قبول نشد. یا یه نفر تو یه مدرسه دیگه که نمرش به طلا 1 امسال خیلی نزدیک بود( تو امتحانی شبیه امتحان پایان ترم دوره ) باز مرحله 2 قبول نشد. یا یکی دیگه تو شیراز یا مشهد یا ... اینا فقط مواردیه که من ازشون با خبرم... . قرار نیست بعد از خوندن اینا از المپیاد خوندن منصرف بشین. بهترین کاری که می تونین بکنین اینه که از حالا با خودتون کنار بیاین که اگه قبول نشدین ناراحت نشین. برای اطلاع میگم اونی که گفتم نمرش همیشه از من بیشتر بوده و مرحله 2 قبول نشده الان تو تجربی های مدرسه خودمون رتبه یکه.(با اینکه تا آخر سال سوم رشتش ریاضی بود و حالا رفته تجربی) یا پارسال هم یه نمونه داشتیم که مرحله 2 قبول نشد و ظاهرا امسال تو کنکور ریاضی رتبه 14 شده.منظورم اینه که کاملا با تلاش و ممارست زیاد درس بخونین که در هیچ حالتی ضرر نمی کنین. و یادتون باشه تو هر راهی که می رین سعی کنین تو اون کار واقعا متخصص بشین. هر موقع هم از نصیحتهای من خسته شدین سریع بگین چون من خودم عاشق نصیحت کردنم و ممکنه یهو غرق پند بشم و تا صبح سرتون رو بترکونم.

بالا